Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Kamenice-a-Riegrovka-v-lete-to-je-sen-kazdeho-vodaka.aspx?ID_clanku=1289 ID_P=10

Kamenice a Riegrovka v létě, to je sen každého vodáka

Diskuse nad článkem
Re: A zase ta obtiznost..., Petr P., 10/2/2011 7:48 PM
V podstatě Vojta vše vysvětlil, jen k tomu přidám pár detailů.

1. Jen zdůrazním, že kdysi (a za určitých podmínek) definovaná obtížnost je subjektivní hodnotou a nikdy nebude přesně postihovat aktuální situaci na vodě.
2. To, že na vodočtu bylo 7 kubíků neznamená, že těch 7 kubíků bylo i v soutěsce. V podstatě den předem a pak i celé ráno hustě pršelo, takže to tam stékalo různě ze svahů. Nebylo to nic masivního, ale už kubík či dva mohou znamenat zcela jinou situaci.
3. Vojta upozornil na Loisach. Shodou okolností jsem na něm teď byl 2x po sobě, před týdnem a teď ve čtvrtek. Za limitu sjízdnosti, tj. 95 cm (6 kubíků) to byla WW II-III, za stavu 83 cm (4 kubíky) to projet šlo bez nutnosti něco přenášet, ale obtížnost už byla okolo WW I-II. Spíše to bylo hledání cesty a umění číst vodu. Jel jsem to i za stavu cca 110cm, což už bylo místy WW IV. Když to porovnám se sjezdem Kamenice, tak 100% souhlasím s tím, že Navarovská soutěska a Tobogán jsou místa hodně podobná Griesenschluchtu s obtížností okolo WW IV.
4. Chystám Kmocháčkův článek, který docela zajímavě popisuje vývoj a změny na některých úsecích českých řek.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama