Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Pomnicky-u-jezu---III-dil.aspx?ID_clanku=2334 ID_P=13

Pomníčky u jezů - III. díl

Diskuse nad článkem
Re: Problémy s obnášením, Dan, 9/21/2021 4:36 PM
tohle je myslím důležité, aby nezapadlo: "rozhodnutí "radši to sjedeme" pramení z toho, že obnášení daného jezu je dost komplikované". Pod to se musím podepsat. Snadnost přenesení snižuje pravděpodobnost špatného rozhodnutí. (díky za cedule "pozor jez, přistání 100 vlevo").

Sám jezdím spíš 'při-pos(t)raně', takže když nevidím do jezu = nesu, ale kolik času a váhání už mi to kolikrát dalo! A nebýt kdysivá vlastnokrkýho přitopení se v jednom městském jezu půl metru nízkém, tak bych to tam asi kolikrát 'šoupnul', protože 'si myslim!'
Pro mne je kritický výhled na 1 metr hned pod záclonou přepadající vody. Jestli se voda tříští o protitankový tarasy, jestli mele poleno, točí nízký válec, hladký, či plný bublin nebo nebo vytahuje velkou peřejí. Tedy nemluvím o 10-20 m smrtících válcích ála Káraný, Pilař, Radošov, aj.
Aby bylo možné toto zhodnotit=vidět, musím se dostat dostatečně blízko, nejlépe odspodu. Nojo, ale jsou-li posledních 100 m vysoké zdi po obou březích nebo strmý a zarostlý svah, pak se snažím dohlédnout a prohlédnout vývar/odtok z lodi, tedy stojím co nejblíž hraně a někdy i na špičkách a ...
A tam si dokážu představit vodáky bez té existenciální zkušenosti, kteří se nakonec nerozhodnou: 'krk mám jen jeden' ale vlastně panicky 'nějak to pude'.
Kdyby tam byla křoviňákem udělaná díra v trní, tak by(chom) prostince vystoupili, prohlédli a na základě schopností se rozhodli. Takto "se zvažuje".
A naopak: na Berounce kolikrát sjedu bez delšího rozmýšlení (jen mrknu na kmeny/větve, abych se nenapích'), to, co 100% klientů přenáší, prostě proto, že je kolem jezu nakrátko vysekaná tráva a schody nebo pozvolný beton z a do vody. ... a hospoda.
Tož tak.
 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama