Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Svitava.aspx?ID_clanku=516 ID_P=41

Svitava

Diskuse nad článkem
Samá voda, Honza Pokorný, wwtri~seznam.cz, 3/24/2005 9:37 AM
Ve vší úctě musím znovu reagovat na dvě věci.
1) Jirkovi M. Odpovědnost má každý za sebe. Pokud jsem napsal něco o teorii a praxi soloakcí, napsal jsem to proto, že vím, o čem mluvím. Rozdíl v hodnotě soloakce nebo skupinové akce je rozdíl v osobním prožitku a každý z nás máme laťku jinde. Nemůžeme srovnávat hrušky a jablka.

2) Zuzaně a dalším, co si myslí, že navádím na jistou smrt nevinné vodáky: ať si každý dělá, co uzná za vhodné. Nebudu tady křičet fůůůůj, to je nečestné a nesportovní!, protože to je život, tak to je a nikdo z nás diskutujících to nezmění. Ano, je to smutné, když se někdo utopí, zabije v autě nebo na MTB či skalách. Ale každý, trochu inteligentní člověk, ví, že se pouští do činnosti, která je o hubu. A záchranáři bez práce nebudou, protože spousta lidí bude dál jezdit nalitá na raftech do kolmých jezů, spousta šoférů bude valit po D1 200 km/hod v mlze, atd. atd, extrémistům se stane v divočině možná průser jako pohodářům na Sázavě v létě. Zase je to život, takový jaký je.

Závěrem chci zopakovat: Každý svého štěstí strůjcem. Můžeme působit na ostatní naším chováním, můžeme ostatním radit, jak minimalizovat riziko, ale zase jen tehdy, pokud o to budeme požádáni nebo budeme cítit zájem. Co mi nepřipadá ale fér je kritizování něčeho, o čem toho zas tak moc nevím.

Dále raději už na můj mejl.

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.