Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Re--Na-vodu-s-pohybovym-omezen.aspx?ID_prispevku=4953

Discussion forum Na vodu s pohybovým omezením


Diskuse nad tématem
Na vodu s pohybovým omezením, Petr Havel, 12/1/2022 12:52 PM
Dobrý den, rád bych požádal o radu zkušené vodáky. Přemýšlím nad tím, že bych si půjčil raft a s rodinou vyrazil na vodu, nicméně máme menší komplikaci a to tu, že jedna z našich jedenáctiletých dcer je pohybově omezená a je na vozíku. Dokázal by mi někdo poradit vhodnou řeku a její úsek tak, aby rizika byla co nejmenší a na cestě bylo co nejméně překážek? Také v jakém období vyrazit. Cestu bych plánoval na léto a trvala by dva až tři dny. Předem děkuji.

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, kavol, 12/1/2022 2:29 PM
"co nejméně překážek" je na našich řekách zapeklitá podmínka, všude samé jezy a přenášení často nicmoc

z toho hlediska by se jevila optimální Vltava z Vyššího Brodu, vesměs teče, takže se tam s raftem moc nenadřete, a jezy jsou upravené pro snadný průjezd

ale nevím, jestli je vhodné se tam v létě motat mezi těmi davy, notabene s dětma (já se s dcerou chystám za měsíc ;-)) - pokud by to bylo možné, vyhnul bych se víkendům ... je tu na Raftu tuším článek o tom, jak si užít Vltavu i v létě bez front na jezech a šlapání si po hlavách v kempech

tak i já jsem silně zvědav, s jakým návrhem kdo přijde ...

napadá mě ještě tak možná Ohře z Kynšperka (nad ním s raftem určitě ne) - Šabina je jen peřej, na Černém Mlýně je nová pohodová propust, Poříčí by mělo jít sdrbnout, potom přenášení v Lokti (nevím, jestli bych s raftem riskoval rybochod, jedna věc je zákaz, druhá věc jsou plechy, o které se dá trhnout), dolní jez je přestavěn s propustí, Tuhnice taky, no a končit ve Varech je cca 40 km, což je na dva dny na raftu až moc, i když i pod Varama se dá ještě kus pokračovat bez přenášení (Solivarna by taky měla jít sjet nebo přetáhnout po tělese)

kdyby šlo jen o jeden den, tak pěknej úsek je třeba samej konec Jizery a i jinde se dá ledacos najít

jinak ještě k tomu období - začátek léta bývá příhodnější, jednak vodní stavy jsou nejlepší při jarním tání a pak už jen pomalu klesají, dobré počasí bývá už v květnu, což bývá více vody než v červnu, což bývá více než v červenci, což ... no, často se povede, že v půlce prázdnin prší, takže v srpnu jsme několikrát chytli takovou vodu, co ani na jaře ne, ale na to samozřejmě nelze sázet ... a druhak, k tomu srpnu, ne nadarmo se říká Svatá Anna chladna z rána

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, ladous, 12/1/2022 3:32 PM
Pár let zpátky jsem na Vltavě pod Vyšším Brodem narazil na nějakou organizovanou skupinu postižených na raftech. Netvrdím, že je to nutně jediná možná cesta, ale asi by na první takový výlet byla taková zkušenost vhodnější.

V rychlosti jsem našel tohle:
www.skvpraha.org/sport/outdoor...

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, žralok, 12/1/2022 6:05 PM
Nadhazuju že mě napadá Polsko , tam je hodně řek bez jezů a pak Labe okolo Děčína . Někdo kdo tak jezdí by rozvedl více .

Reply

|_Ad Labe, Dan, 12/1/2022 7:42 PM
pod Střekovem ... jo, první co mě napadalo, protože nádherný kaňon bez jediného jezu až do móře, ale po chvilce jsem si to zamítl, že se mimo město (mola pro parníky) blbě vystupuje na břeh k autu/vlaku. Co soudíš Honzo Chobotnice? Zdeňku T.?
Dan

Reply

|_Re: Ad Labe, Chobotnice, 12/2/2022 10:30 PM
Hele nevim, ešivá já jsem ten pravej na tohle. Se zabejvám spíš plavbou než vystupovánim a když, tak vystupuju kdekolif suchou nohou v pohorkách. Nicméně když to srovnám s Vltavou, tak asi nějak moc horší to neni. spíš větší. Ale třeba Ústí, schůdky jsou, děčín taky nějaký jsou, oboje pravej břeh. Ale co jsem absolvoval nějaký tůry s invalidnim kamarádem, záleží teda na typu a míře postižení, ale nezbejvá stejně než někoho s dobrejma kolena a, aby dotyčnýho vzal do náruče a dones a složil kam je potřeba. Takže třeba 40cm vysoký vylejzací schody na Zlatce a podobně na to nejsou úplnej šlágr. Na druhou stranu rampa na vozejk neni nikde, takže pokud tam neni břeh z kluzkýho bahna, tak je to jedno. Kdo pečuje o postiženýho a byl s nim na nějakejch vejletech mimo město, tak ví co a jak a nebude překvapenej. LAbe za mně super, akorát nepodceňovat velký lodě, přívozy na laně v Krásnym Březně a Dolnim Žlebu a je tam prostě míň infrastruktury typu občerstvení a kempy, takže se musí líp plánovat. Ale zas fakt nikde se tam s nikym člověk nestrká. Vodácky to neni adrenalin, ale kochačka a skutečně přenášení nula od Střekova až do Hambůrku. (A kéž by to tak vydrželo) Pertovi fandim a myslim, že je to supr myšlenka. Seakajakáři dělaj každej rok víkend s vozejčkářema na Dalešický přehradě a jsou i další takový projekty.

Reply

|_Ad schůdnost břehů Labe, Dan, 12/3/2022 1:08 PM
my právě na několika mimoměstských místech mezi Ústím a Hřenskem pravidelně brodíme a lovíme (oba břehy) a tedy musíme scházet k vodě a vylézat zpět k autu i s vercajkem, takže ta vzdálenost s vysokou obtížností mi tu myšlenku vyoutovala už na úrovni nápadu. Ale dál do Němec nesmíme, natož tábořit, proto jsem vyzval znalce cizozemí (Petrovo přání je 2-3 dny, Střekov - Dolní Žleb = 35,5 km).
Je tam vůbec nějakej kemp? Nemyslím zrovna doky pro šífaře, ale co třeba plácky pro rudery? Oni se taky nemohou prodírat jen tak nějakým roštím ...

P.S. Zrovna ve Zlatý Koruně teďka (viděno 27.XI) začaly mohutný stavební úpravy v korytě, hned za mostem od velehospody a velekempu až po drátěnku modrožlotých. Dost velkej bagr, až kubíkový balvany a velehromady nově nahrnutýho materiálu cca 5-10 m od pravého břehu a v délce min 200 m. Když vidím, jak blbě se schází po těch velepevnejch = veledavům veleodolnejch velebalvanech pod Papouškama, tak si opakuju skoro zapomenutou pravdu, že umělý břehy jsou zhusta o veledržku. A to mám v ruce jenom vzducholoď s báglem.
Dan

Reply

|_Re: Ad schůdnost břehů Labe, Chobotnice, 12/4/2022 12:59 PM
No vono spíš tam právě neni KAM vylézat. Žel prej nepředála covid restauraceu Suchý Kamenice, kde bylo molo a hlavně klid se dobře najíst proti cirkusu v Hřensku a vlastně i proti Dolnímu Žlebu. Na druhou stranu nějaký plážičky a pod na poshovění tam jsou. Pokud neni velkej průtok, c červnu s Arnikou jsme měli trochu problém při velkym průtoku najít místo na picnic.

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Dan, 12/1/2022 7:35 PM
Ahoj Petře,
myslím že je to skvělý a odvážný nápad, dopředu držím palce a smekám před kuráží obou!

OBECNĚ:
myslím, že pro (naše) doporučení vhodného terénu a termínu (v podstatě stavu hladiny = rychlosti a náročnosti proudu) je třeba víc popsat konkrétní praktické důsledky hendikepu. Jestli může dcerka v lodi samostatně sedět, jak asi dlouho (z toho plyne akční rádius celé posádky), jestli může pádlovat (aby se nenudila - zábava/kultura okolo řeky), popř. jak moc a kdy je pro ni nezbytný vozík. Ale taky posádka - nakolik chce pádlovat a co bezpečně a s jistotou na vodě umí? Spokojenost musí být oboustranná, čili jaká jsou očekávání.

Skoro mne napadá, při mojí nulové zkušenosti s asistencí v přírodě*, jestli limit nakonec nebude na souši, např. mokrá louka při nocování (není potom nezbytná chatka se zpevněnou cestou pro auto až k řece?), popř. při přechodu mezi souší/břehem a vodou/řekou (nasedání/vysedání z lodi). Anebo i takové drobnosti jako odskočit si během jízdy na záchod nebo přání se cestou vykoupat, tedy dostatečně frekventovaná místa se sníženými břehy, štěrkové lavice, či písečné 'plážičky' nebo rovnou mola se schůdky na břeh, kde můžete dcerku přenést, popř. pozvolný gradient hloubek a schůdné dno bez balvanů či bahna.

Potom bych hádal, že podstatným faktorem je povaha, tj. kde se dcera +/- nachází na škále kaskadérka-nebojsa-opatrnice-bojsa.

A poslední velmi praktický bod je trénink/sehrávka a to dcerky i posádky. Než se vydáte na více dní, tak zkusit někde pár hodin (klidně 1-3h), během kterých si obě strany vychytají mouchy, které od PC nevymyslíš a osahají si limity chci/nechci, v pohodě/zkusím/nepřipadá v úvahu (v neposlední řadě taky typ raftu - nebude ideální Colorado, které nemá zadní válec? a kdyby se nenafoukla zadní sedačka usnadní přístup na palubu ...?)

Ale fakt, že se dlouho předem připravená a natrénovaná akce může kvůli náhlé změně počasí třeba dva dny před startem stornovat, protože zrovna naprší a voda poteče mnohem rychleji nebo bude bláto všude, s tím je asi třeba počítat od začátku a možná si připravit alternativu, aby vynaložená námaha nevyústila ve zklamání a byla vůle na druhý pokus.

KONKRÉTNĚ:
S Kavolem souhlasím v tom aspektu, že Vltava na trati Vyšší Brod - Boršov (70 km pro raft jednoduché, ale místy i svižně tekoucí řeky i s delšími peřejnatými úseky, kde se lze hezky "pohoupat" a přitom v překrásném prostředí) má asi nejvyšší hustotu dostatečně velkých kempů (vč. chatek, zděná budova s koupelnami/záchody a pohodlný příjezd autem). Ale je tam 10 jezů, byť jsou v letní sezóně (1.V.-30.IX) všechny zcela zabezpečené pro splutí kanoe/raft (jedenáctý je pouhá vlna U Rybů a 12. před Boršovem se musí každopádně a vždycky přenášet, ale jsou tam betonové schody ven a +/- rampa k nástupu a hladké betonové dlaždice v celé délce přenášky). To se dá podle okolností za 2-3 dny v odpádlovat, ale je to "řádný krajíc". Kempy na začátku a na konci Krumlova jsou "se silničkou k vodě". Trochu nevýhodou je pendl, tzn. možnost se dopravit pro auto a mít ho u sebe každý večer. A ceny nejsou nejnižší (všeho), v létě tam může být opravdu natřískáno. Průzračná voda skýtá i v létě velmi svěží ochlazení. Přehrada Lipno zaručuje vodu na splutí i v suchém létě.

Na opačném konci bych viděl Berounku třeba mezi Roztoky a Nižborem (pouhopouhých 19 km), kde to ale není úplný volej (pro pádlující posádku to trochu teče), ale ani tam prakticky nejsou peřeje (zcela bezpečné, úplně základní voda, kromě velmi suchých roků spolehlivě teče a 2x vyšší průtok sotva poznáte). Je tam jediný jez (Valentův mlýn), snadno překonatelný v lodi i po souši (schody ven, mělčina na nástup). Překrásné údolí ve velmi teplém regionu a hlavně frekventovaná železnice pro os. dopravu podél celé trati (kdykoli vyskočit a dojet pro auto). To bych viděl jako "tenký krajíček na ochutnání" Tento úsek se dá podle vývoje situace prodloužit směrem ku Praze, ale tam už je víc jezů a delší voleje, ovšem nádherný kaňon kolem Srbska, včetně Karlštejna (a pořád podél kolejí). Letní voda skoro vždycky teče, je to teplé kafe na opravdové koupání, a přitom není špinavá. Vltavu i Berounku jestli o prázdninách, tak v druhé půli srpna, protože to už má většina turistů svoji jedinou v roce vodu za sebou a kór ve všední den už můžeš chytit i "prázdno" a ticho.

Skoro bych to viděl na dva tři postupné kroky: 1) nejprve si na hoďku sednout do lodi a moci kdykoli skončit, prakticky bez proudu ale odzkoušet co a jak dcerka a asistent musí/může/chce. 2) zkusit si jeden den s tábořením (praktické okolnosti na břehu) a 3) vydat se na ŘEKU.

A na to první seznámení? Nenapadá mne překvapivě nic lepšího než centrum Prahy. Kromě povodní řeka skoro neteče, dva jezy (Šítkovský a Staroměstský), které se dají hladce sklouznout jako zkouška co a jak, autem i s vozíčkem dojedeš/te až na hranu řeky, vystoupit/ukončit lze prakticky všude a MHD zařídí pendl do 5´, kdyby cokoli. A promenádovat se pod Karlovým mostem, zatoulat se do podzemí Pražských Benátek nebo na Malou Stranu do Čertovky ... ani nebudete vědět, že jste na vodě a že cílem je vychytat technické mouchy. A to celé na úseku 2-3 km. Voda čirá, ovšem velmi studená!

Odkaz dávám protože to LZE, ale neobracel bych se nikdy na tuhle firmu,
www.kudyznudy.cz/aktivity/raft...

protože pod rouškou adrenalinu drancuje teenagerům a cizincům kapsu. Obracel bych se na tu správnou krevní skupinu, vodáky tělem i duší, která má zázemí a hlavně pochopení a pro ten první kontakt by myslím měli víc než pochopení (HG Sport v Troji). A jestli někdo, tak oni možná mají i vlastní zkušenosti jak odkazoval Ladouš. To je ostatně nenahraditelné a nevím, jestli tady mezi námi najdeš někoho "praktikujícího".

Každopádně ať se Ti zadaří vymyslet schůdnou cestu!!!
Dan

* pozn. na raftech jsem jel jedinkrát s RDPD (rodiče & děti, předškolní děti), což v praxi znamenalo miminka a neposedné neplavce, hrozící pod jakoukoli záminkou vypadnou kdykoli z lodi a rozbít si hlavu o kameny. S kočárkem jsem absolvoval všechny možné a nemožné terény od pískových dun, přes 1/2 metr bláta až po skály, ale to bylo dohromady max. 30 kg uchopitelných na 10-50 m do horkých.

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, kavol, 12/1/2022 9:14 PM
> Přehrada Lipno zaručuje vodu na splutí i v suchém létě.

správná poznámka, já jsem se na konci už nechal unést myšlenkami na Ohři a psal jsem o tom vodním stavu obecně, ale právě pro Vltavu to neplatí, tam je i v létě zaručen minimální průtok tuším 6,5 kubíku (bývalo dříve 8?), na který naopak šetří z toho, co zjara teče navíc

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Večerníček, 12/5/2022 4:06 AM
Ahoj Petře,
blízká řeka, která nemá překážky, nevykazuje rizika, má v létě vodu, teče, je v něčem zajímavá, není zcela mimo civilizaci a nechá se splout na raftu s tím, že pohyb kupředu závisí především a hlavně na jednom pádle v rukou statečného a milujícího Petra, abys pohledal.
Nejsem v tvé situaci, nicméně, kdybych se měl zhostit tebou uvedeného zadání, zvolil bych Labe pod Střekovem až kam bych doplul. Další a už jen jeden jez na Labi je až před Hamburkem. Druhá volba by byla trasa Břeclav-Devín, pakliže jste trošku zálesáci. Troufneš-li si s raftem na Dunaj, tak třeba ještě cca 11 km až do centra Blavy. Dunaj je ale masa vody. Druhá největší evropská řeka teče. Upřednostnil bych třetí nejbezpečnější nabídku Orava + Váh z Tvrdošína po Krpeľany. Vhodné jsou řeky v Polsku, nabídka je obrovská. S ohledem na zadání bych si vybral Wisłu. Má dost vody a teče.


Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, hanizek, 12/19/2022 9:03 PM
Ahoj
Na Wislu jezdíme se ženou, máme ji splutou od Sandomirze po Warszawu. Samozřejmě má svá specifika, ale opravdu zle na ní umí potrápit vítr! Na otevřené lodi se člověk snadno dostane do problémů.

Dalším potenciálním problémem jsou písčiny, vybíhají hluboko do řeky. Když se člověk zasní, snadno na ní zůstane viset třeba uprostřed řeky.

99.9% času je to úplně pohodová řeka, ale i přesto občas nastane těch 0,1%. Už jsme na ní zažili několik krizových situací a ne vždy bylo možné vystoupit z řeky. Já bych si na ni s imobilní osobou netroufl!

Ale příroda je tam naprosto úchvátná, to se musí nechat.

Hanizek

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Revenant, 12/6/2022 12:16 PM
Ahoj Petře,
co se týče řeky, tak tu ostatní diskutující mají pravdu že pro tebe vychází nejlépe Ohře (ale v létě hrozí málo vody), Vltava (ale v létě hrozí hodně lidí-dost z nich silně podroušených) nebo dolní Labe (nehrozí tu ani málo vody, ani hodně lidí)
Když si vybereš Labe tak je to vzhledem omezení dcery dobrý jet od Benešova mostu (dobrý přístup k vodě) do kempu v Děčíně pod mostem(cca 23 km - 4 až 5 hodin i s pauzama). druhý den z Děčína do kempu Konigstain(cca 27 km) a třetí den do Pirny(cca 20 km). Odtud se dá jet i vlakem nebo vás někdo může vyzvednout přímo u řeky.
Jezy po cestě nejsou, ale můžeš potkat nějakou větší loď. Raft je sice na Labi prakticky nepřevratitelný, ale je dobré se natočit kolmo k vlnám, které projíždějící loď vytváří. Ty dva přívozy po cestě jsou vidět z dálky a snadno se jim vyhneš (pozor na lana). Nejblbější jsou asi bójky, kterým se musíš včas vyhnout jinak se na namotáš okolo a raft budou tahat hasiči(to je asi nejoblíbenější kratochvíle zdejších splouvačů)...Ten kaňón Labe za to stojí...
Tě šplouch na vodě SmajlíkReply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Jabberwocky, 12/6/2022 8:44 PM
Doporučení plavebního úřadu pro vodáky na Labi: plavebniurad.cz/downloads/dozo... O kyvadlových přívozech se píše v bodu 5. Na ty pozor, protože když jsou na „nesprávné“ straně řeky, celou ji uzavírají a nelze proplout.

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Jabberwocky, 12/7/2022 11:45 PM
Ještě mě napadla jedna věc. Kdybyste na Labi opravdu přejížděli do Německa, má to jeden háček. Na „Bundeswasserstraßen“, což Labe v Německu v celé své délce je, platí povinnost mít loď viditelně pojmenovanou, a to nejméně 10 cm vysokými latinskými písmeny. Jméno výrobce a modelu se nepočítá, musí to být něco individuálního. Dále musí být loď zvnějšku i zevnitř popsána jménem a adresou majitele, písmena mohou být menší. Platí bohužel i pro kanoe, kajaky, rafty atd. Neplatí pro surfovancí prkna a u SUPů nevím. Dost se o tom na německojazyčných fórech diskutuje. Jestli umíš německy, tak shrnutí je třeba tady: www.faltboot.org/wiki/index.ph... Jak moc se to vynucuje, je věc jiná, ale když bude mít „Entenpolizei“ blbou náladu, mají Tě za co zbuzerovat a zkásnout. Zas třeba Ingo Ammerhai měl kajak popsaný nepředpisově (cedule je snímací) a prošlo mu to: youtu.be/9H08S5Lu9YA?t=200

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Jirka Kubelka, 12/8/2022 5:54 AM
V praxi to nebude tak žhavé. Naposledy jsem to jel koncem září. Mezi Bad Schandau a Stadt Wehlen provozují německé půjčovny svůj kšeft, takže tam jezdí spousta kanoí a raftů. Po žádném takovém označení ani vidu ani slechu. To bude něco jako zákaz alkoholu na vodě.

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Vojta, 12/8/2022 8:58 AM
Ono tohle platí v Braniborsku a tenhle úsek je v Sasku, kde to nevyžadují. Jeli jsme kdysi do Pirny a nic a na těch Lužickejch jezerech nás pro to zastavili a vyžadovali napsat jméno lodi....
Ale k tématu: já bych klidně volil v nějakém prostředku týdne a mimo první červencový týden úsek Vltavy z Krumlova někam před Boršov, pokud poteče aspoň 15 cbm. Jeli jsme to letos na 2 dny, voda krásná, polovina v Koruně, jinak jez žádnej, pěkně to teklo a lodí málo. Jen jsme nespali u řeky ale na Štilci, kde bylo volno.

V.

Reply

|_Re: Na vodu s pohybovým omezen, Brandy, 12/10/2022 9:42 PM
Ahoj, dříve jsem dělal vodácké a horolezecké tábory pro neslyšící a nevidomé. I když zde není pohybové omezení, v zásadě je to podobné. Jezdili jsme Vltavu a Lužnici. Na raftu není problém Vltava koncem srpna - zažil jsem před 2 lety v kempu Nové Spolí 3 stany včetně mého i v jiné roky je to klidnější, nejhorší je červenec. Jezy na raftu jsou všechny sjízdné, kromě Zátkova mlýnu u Boršova. Vzhledem k tomu, že chcete jet na 2 - 3 dny nevidím problém. Pokud bys chtěl, můžeme se zkusit domluvit a přidal bych se k vám, abyste věděli kudy a kam jet, pokud by ro časově vyšlo. Z Vyššího brodu do Zlaté Koruny by to mělo být OK. Nejhezčí a nejklidnější úsek je ze Zlaté Koruny, ale to by bylo na vás. Smajlík

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
1/30/2023 8:14 AM I na Slovensku se pokouší zabránit stavbách MVE, které zničí řeku a udělají z ní jen stojaté rybníky. Podařilo se jim uspět u soudu.
1/11/2023 4:57 PM Jak je komplikované zachraňovat hluchoněmé na vodě se přesvědčili na Vltavě. Záchranku musela zavolat holčička, kamarádi tonoucího nemluvili. Více na aktualne.cz.
1/10/2023 1:45 PM Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů na rok 2023. Jako obvykle, některé kurzy jsou již zcela naplněny, u některých zbývají poslední volná místa. Tak neváhejte.
11/30/2022 1:31 PM Časopis Pádler nabízí funkční triko SN super.natural za super cenu + předplatné Pádlera na rok 2023.
11/14/2022 8:44 AM Pořad České televize Pečení na neděli ze dne 13. 11.2022 byl o Vodáckém muzeu a receptech vodáckých jídel. Lze ho shlédnout na ceskatelevize.cz.
11/4/2022 8:08 AM ČIŽP vyhodnotila společný podnět od AVTS a rybářů na nepovolenou opravu jezu Juta na řece Úpa v Úpici za oprávněný. ČIŽP tento podnět prošetřila a shledala jej důvodným. Více na facebooku AVTS.
11/3/2022 5:20 PM Dnes Senát schválil poslanecký návrh na 0,5 promile alkoholu u vůdce plavidla. Znamená to však, že kormidelník se může napít, ale háček musí být střízlivý. Zákon na háčka nemyslí.
10/11/2022 8:11 AM Zpráva pro přátele podzimní romantiky: Zámecká Dyje je v úseku mezi Bulhary a Lednici zablokována četnými popadanými stromy, které se po větrných smrštích dosud nepodařilo odklidit.
29.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám kajak Pyranha Z.One vel.L (265 x 68 263 L).Rychlý, točivý, dobře surfuje. Výborný stav.

25.01. Volné místo: Kanada, Chilcoot trail + plovákovým letadlem na řeku Snake (WW2) v povodí Mackenzie.

20.01. Bazar prodám: Werner shuna hooke prodám nové pádlo, je to nejpopulárnější kayakfishingové pádlo. Vítečné seakayak

17.01. Bazar prodám: Ahoj, prodám necelé 4 sezony ježděnou Zet Five. Poslední dvě sezony ježděná lehčím jezdcem. Kajak

17.01. Bazar prodám: Baraka set Prodám Baráku 1x použitá včetně : pádlo 2x, vesta 2x, lepení , pumpa, sedáky, vak na loď

10.01. Bazar prodám: Prodám naprosto NOVOU nikdy nerozbalenou Baraku červené barvy ve vaku na záda. Zakoupenou v listopad

04.01. Bazar prodám: Suchý oblek modrý , vel. XL, pánský NOVÝ Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kajak , a jiné

03.01. Kdo vezme: Ahoj, chtěl bych někam k nám na vodu. Chtěl by někdo parťáka nebo člena posádky, mám jen občasné z

30.12. Bazar prodám: Prodám dámský suchý oblek HIKO CALYPSO Air4 W, vel. L. Oblek je jako nový, použitý párkrát. Zjistila

17.12. Bazar prodám: liquidlogic stomper 90

Vtip Karla Macase
18.12. Vltava: 2x pražská Vltava: 1) rekonstrukce Staroměstského jezu postoupily do poslední fáze a zatarasená je
18.12. Vltava: Rožmberk ř.km 308,0 !Pozor na spadlý strom přes celou řeku! Čerstvý vývrat (17.XII) je hned za čistí
09.10. Lomnice: Aktuálně při mimořádně snížené hladině Orlíku kolem 338 m n. m. je tekoucí i dlouhý úsek Lomnice mez
21.09. Labe: Zachyceno dne 21.9.2022 na FB Ahojda, dostalo se ke mě varování od vodáků z Jablonce, Liberce: "A
12.09. Vltava: Pozor při nácviku na Liře. Ahoj, davy pominuly, proto si dovolím upozornit na roxor vlevo pod Lirou
24.07. Vltava: Jestli chcete vidět lidské dno, jeďte Vltavu. Ti co berou sebou děti, připravte se na opilé močící t
19.07. Zrmanja: Ahoj, tak nám letos nedovolili ani to splutí na vlastní lodi v přidružení s komerční skupinou (prý n
18.07. Dyje: Upozornění na dolní Dyji! V důsledku meteorologické situace (překotné jaro, sucho, vítr ke hrázi) a
07.07. Mrežnica: Ahoj, od 2022 lze na Mrežnicu (úsek Přemyšle - Robinson kemp) pouze s místním guidem, nestačí jen
07.07. Zrmanja: Ahoj, od 2022 lze na Zrmanju pouze s místním guidem, nestačí jen zaplacený permit. Dá se dopředu z

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama