Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Re--jez-Revnice.aspx?ID_prispevku=4381
Půjčovna lodí Otava tour

Discussion forum jez Řevnice


Diskuse nad tématem
jez Řevnice, river: Berounka, Johny, 3/27/2019 9:15 AM
Ahoj. Zachytil som správu, že jez v Řevnici bude v lete uzavretý a nedá sa ani prenášať. Vie o tom niekto niečo a je to pravda? Johny

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Zdeněk, 3/27/2019 1:54 PM
Jez v Řevnici je významný tím, že je naprosto bezvýznamný. V jakémkoliv stavu není žádnou překážkou.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Johny, 3/27/2019 5:21 PM
Ahoj. Podľa mojich údajov má byť od 4/2019 do 9/2019 na jezu rekonštrukcia. Asi sa obrátim na Povodí Vltavy - Berounka.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 3/27/2019 8:47 PM
Víc, než co je tady asi nebude nikde. zakazky.eagri.cz/contract_disp... Krom informací o přenášení, který ti ale stejně nikdo neřekne líp než že se bude muset obnášet okolo staveniště.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 3/27/2019 2:54 PM
Teď v březnu jsem ho přenášel normálně vpravo, po břehu podobně jako ostatní jezy. No měla by se tam teoreticky stavět šlajsna a rybochod. www.verejna-soutez.cz/branch/v... Jestli to bude tak suchý a lemovaný rakouskejma vlajkama jak slavná nová retardérka v Černošicích, tak potěš koště. Ale jestli jsem to dobře pochopil z výkresů, tak by tam vlastně měl bejt jen dřevěnej skluz podél toho rybochodu. Teoreticky by to mělo bejt hotový v roce 2021. Skluz pro lodě a jeden ze dvou plánovanejch rybích přechodů bude těsně u pravýho břehu, kde se teď přenáší. Takže opravdu to může bejt větší pakárna, no prostě se to bude obnášet větším oboukem.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Karmej, mejsnark~gmail.com, 4/7/2019 9:06 AM
Ahooj, včera jsem testoval novou "gumu", a páč Sázava už spadla, tak volba padla na Berounku, cca 23m3 vzbuzovalo naději na slušné svezení.
Nebudu to protahovat: Ani za tohoto stavu jízda přes koruny jezů nic pro mě (určitě by to šlo, ale jsem holt vykopávka z dob laminátů). Chvíli jsem postál nad dobřichovickou šlajsnou, docela unikát. Mám , nemám, asi to bude hladký... ale neznámá loď, blbá špricka, kdyby tu aspoň někdo byl...na něco člověk svýst musí, že je starej a bojí se. Ale dneska jsem si v Navigaci přečetl zajímavou větu -vypadá divoce, ale za normálního stavu není problém. Tak to v týdnu prověřím, a případným zájemcům sdělím.
Ale k jádru pudla:
Zmíněný výkvět říční architektury v Černošicích je za 100cm v Berouně, tj. cca 23m3, pohodlně sjízdný retardérkou i v 6 večer(větev v nájezdu s oběšeným chcíplým kaprem není překážkou). Proč zmiňuji čas? Protože MVE už mlela naplno, a ve šlajsně bylo vidět, že voda byla nedávno mnohem výš. Takže i načasování do odpoledních hodin může ušetřit hnusné přenášení, zvláště za trochu nižšího stavu, než zmiňuji (nemyslím tím minimální stavy, tam pomůže jen otočit se k Berounce zády).

Reply

|_Re: jez v Dobřichovicích, river: Berounka, Zdeněk, 4/7/2019 12:56 PM
Průtok 23 m3/s v Berouně nemůže vzbuzovat na dolní Berounce, chápej, jsi na Berounce, pražádné naděje na jakékoli slušné svezení ke všemu na gumě, blee. Dobřichovická šlajsna je fajn atrakce. Bát se, mít obavy je dobrá prevence k udržení si života a zdraví. Dobřichovickou šlajsnu si prověř. Dal bych si ji i několikrát za sebou.

Reply

|_Re: jez v Dobřichovicích, river: Berounka, Chobotnice j., 4/7/2019 9:03 PM
Dá se říct že to slušně teče z Berouna do Srbska a potom až z Černošic pod Radotín. Mezi tim ne, nepočítám-li pár metrů pod zmíněnym řevnickym jezem.

Reply

|_Re: jez v Dobřichovicích, river: Berounka, kavol, 4/7/2019 9:27 PM
říci se dá skutečně ledacos, nicméně když jsem byl posledně pod Berounem, tak teklo ňákejch 70-80, a že bysme se nenapádlovali, tak to bych já neřekl ...

Reply

|_Re: jez v Dobřichovicích, river: Berounka, Chobotnice j., 4/7/2019 9:33 PM
Na jezech to prostě neteče a ze Srbska do Černošic je to asi 22km, tedy dobrý 3 hodiny usilovnýho píchání. Totiž pádlování.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 4/10/2019 8:13 PM
Tady je stanovisko bezpečáka stavby. www.padler.cz/kapky/37956-na-b...
Za sebe mužu říct že krom organizovanejch akcí jako třeba Chrudimka kde se bere ohled na regule a pořadatele jsem se nikdy nikoho neptal kudy smim nebo nesmim plout. Ba někdy i chodit, když občas vylezu z lodi.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, kavol, 4/10/2019 8:54 PM
mno, tak nějak ...

a jak Ešus žádá, abysme to respektovali ... no, chápu jeho argument, že se blbě s někým jedná, když mu vpálí, že vodáci se chovaj jak prasata, ale jako k čemu to?

kde tady někdo bere ohled na vodáky, tak proč maj vodáci brát ohled na něj?

proč máme neustále bejt v roli otloukánka, kterýmu někdo naplive do xichtu, a nesmí si to ani utřít, nýbrž jen uctivě poděkovat a říct poníženě prosím ještě jednou a pořádně, ten první chrchel byl málo zelenej?

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 4/10/2019 9:05 PM
§ 22a

Omezení, zastavení nebo jiná úprava plavebního provozu
(1) Plavební úřad může v případě narušení provozuschopnosti vodní cesty nebo její části z důvodu výskytu živelní události, nehody, modernizace nebo údržby vodní cesty nebo za jiné mimořádné události v zájmu zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na vodní cestě opatřením obecné povahy na dobu nezbytně nutnou omezit, zastavit nebo jinak upravit v určitém úseku vodní cesty plavební provoz.
Akorát realita je, že plavební úřad zajímaj jen Sledovaný vodní cesty a na zbytku to nechává plavat, nebo na Povodí. Jako plnohodnotný plavidla nás berou zatim chvilku v otázce alkoholu při vedení plavidla.
Jako je jedna možnost kdy bych ochotně platil za omezení bagrama v plavbě. Při definitivnim bourání kterýhokoliv jezu nebo přehrady.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, kavol, 4/10/2019 9:20 PM
já v těch odkazech právě to rozhodnutí Plavebního úřadu postrádám ...

(ani přímo na stránkách SPS nic relevantního nevidím)

takže když policajt někoho zbuzeruje za nerespektování zákazu plavby, mohla by bejt docela švanda chtít po něm, ať doloží rozhodnutí, na základě kterýho tam ten zákaz byl umístěn

nicméně to nebyla pointa předchozího ... ať mi nikdo netvrdí, že se taková rekonstrukce nedá udělat s ohledem na provoz na řece, a že investor nemohl nic takovýho požadovat

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 4/10/2019 10:13 PM
SPS vodní cesty nižší kategorie, tedy krom Labe po Přelouč a Vltavy po Budějce nevnímá...

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Karmej, mejsnark~gmail.com, 4/10/2019 11:34 PM
Já bych to nehrotil - ono pouštět se do rozbagrovanýho jezu mezi všeliký bordel nebo se proplétat stavbou nic moc..
Tenhle úsek stejně není žádná velká atrakce, tak se holt vypustí, a třeba i Berounka vůbec. A třeba tam nakonec zbudují něco použitelného, jako v Dobřichovicích. Mohu potvrdit, že ta podezřele vypadající šlajsna je za 20m3 neškodná.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Vojta, 4/11/2019 10:29 AM
No stejnou pravomoc asi jako SPS (která řt2.kat nevnímá, (což je ale zatím dobře, protože státní úředník dokáže vymyslet pěkný ptákoviny) má i správce toku, což je tady Povodí, tu pravomoc tam dát značku A1, kterou i na tocích 2.kat jsme povinni registrovat. Zajímavej je rozdělovník pod tím pamfletem BOZP (chapu je, musí se krýt, aby je někdo nežaloval, že to nezabezpečili), počítal bych, že i ostatní vodácký organizace to dostanou, ale mimo raftt.cz jako informační medium, jedna půjčovna (z mnoha na Berounce), navigace, ale Skauti či Svaz vodáků se to chudáci nedozví...
No nic není dokonalý a státní správa už vůbec ne.
V.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, kavol, 4/11/2019 11:16 AM
a z čeho to plyne? - PVL se k tomu nezná ani v informacích pro vodáky, ani v informacích k plavbě, a naopak odkazuje na SPS

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 7/14/2020 11:39 PM
Dnes už jsem se tam sklouz po skluzu.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Zdeněk, 7/15/2020 12:50 AM
...betonovém.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 7/15/2020 12:56 AM
Dubovém. Po betonu bych s Cedrofkou nejezdil.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Zdeněk, 7/15/2020 2:01 AM
Každopádně to je zelený.
Jel si dobřichovické schody?

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 7/15/2020 3:05 AM
Na to se moje loď jaksi nehodí, je příliš krátká, jemná a dobře vychovaná.

Reply

|_Re: jez Řevnice, river: Berounka, Chobotnice j., 7/15/2020 1:19 PM
Poslal jsem Petrovi fotky, takže by se to mohlo brzo objevit v kilometráži. Smajlík

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

8/10/2020 2:49 PM Stavba MVE na Moravě v obci Bohdíkov - všechna voda svedena do MVE a zastřešeného náhona, předem špatně rozpoznatelné, nebezpečné! Není žádné značení. V rybím přechodu trčící armatury.
8/7/2020 9:37 AM Na Jizeře probíhají stavební práce. V obci Loukov (67,7 ř.km) je stržen most a staví se nový a jez Loukovec (64,4 ř.km) se opravuje, průjezd je uzavřen!
8/5/2020 9:47 PM Pozor na Dyji. Z VD Nové Mlýny byl zvýšen průtok na 150 m3/s (1. SPA). Tento průtok poteče minimálně do pátku. Z VD Vranov je v současné době odtok 30 m3/s. Tento průtok bude po naplnění vyrovnávací VD Znojmo i pod touto nádrží a to pravděpodobně až do neděle. Začátečníci proto pozor, může to být nebezpečné!
8/3/2020 7:30 PM Srpnová akce na Moravici se neuskuteční. Povodí Odry nebude v tomto plánovaném termínu zajišťovat proplach potrubí.
7/23/2020 8:47 PM Na Vltavě opět špatně postavená propust na jezu Konopa, která je za zvýšeného stavu nebezpečná a musí se přenášet. Za AVTS jsme bohužel nebyli osloveni ve fázi projektu, ale už během stavby jsme upozorňovali, že bude nebezpečná.
7/10/2020 2:16 PM Poslanecká sněmovna se nakonec k hlasování o vodním zákonu do prázdnin nedostane. Novela bude zařazena na program nejdříve v září 2020.
7/7/2020 3:51 PM Dobré tipy na výlety po českých řekách nebo zajímavé informace pro začátečníky najdete zdarma v letošním speciálu Pádlera Na vodu.
7/2/2020 7:02 AM Jsou tu prázdniny a na vodu bude vyrážet mnoho nováčků nebo vodáků, kteří jezdí maximálně jednou ročně. Aby vaše plavba byla bezpečná, přečtěte si deset základních rad, tedy desatero vodáka začátečníka.
6/17/2020 10:57 AM Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
09.08. Bazar prodám: Prodám neoprenovou špricku Hiko Crust 87, XL. Téměř nepoužitá, jako nová. Ústí, Děčín, Teplice, Most

08.08. Bazar koupím: Nabídněte prosím, laminátovou loď typu tučňák pro začínající vodáckou rodinu. S opravami zatím nemám

07.08. Bazar koupím: Ahoj, koupím pro sebe jetý, ale zachovalý slalomový kajak nebo kánoi (i debl). Mám 192 cm a 90 kg.

04.08. Volné místo: Hledám na občasné sjíždění řek člena posádky (člun Pálava) případně možné i jednotlivě na kajaku. C

04.08. Ztráta: Černá peněženka Jack Daniels s doklady.

03.08. Bazar prodám: Prodám kevlar-karbonový sjezdový kajak Essox, červený, opravovaný, plně funkční, váha asi 12,5 kg vč

02.08. Bazar prodám: prodám špičkovou helmu Sweet Rocker, nová, vel. M, barva bílá, karbonové proužky, cena 4390 kč ! (o

31.07. Bazar prodám: Prodám Palavu málo použitá, modrá, delší šrouby pro popruhy, cena dohodou

30.07. Nález: 25.7.pádlo

30.07. Ztráta: Zelene tricko s napisem Party v plnem proudu

Vtip Karla Macase
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře
29.07. Pilica: Potvrzuji dobré zkušenosti s necháním aut v Praczke. Odvezli nás na start do Maluszyna a přivezli ze
23.07. Sázava: Lesní jez upozornění pro kajakáře . Ve středu jsme jeli Sázavu z Týnce na kajacích vše bylo krásně
13.07. Ohře: Od 15.7.2020 do 31.8. 2020 se bude bourat a opravovat lávka v Sokolově. Místem je zakázáno proplutí,
21.06. Chrudimka: Pro úsek od křižanovický přehrady (odtok z nádrže 24 m3) - celkem bez stromů a všechno šlo projet. p
11.06. Cetina: Zjistili jsme, že chorvatské vodácké firmy moc nerozlišují statuty "Národní park" a "Chráněná krajin
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama