Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Vltavska-kaskada.aspx?ID_prispevku=4665

Discussion forum Vltavská kaskáda


Diskuse nad tématem
Vltavská kaskáda, river: Vltava, , 9/17/2020 1:24 PM
Ahoj, jelikož se komplikuje letošní možnost pádlování v zahraničí v seekajaku, hledám alternativu v ČR. Napadlo mě sjet Vltavskou kaskádu, nemáte někdo s tím nějakou zkušenost?

Reply

|_Re: Vltavská kaskáda, river: Vltava, Chobotnice j., 9/18/2020 12:02 AM
No já trochu. Sice e v jednom tahu, ale komplet několikrát. Záleží, odkud myslíš, jestli z Budějc, Vyšáku nebo vodkuď. Největší pakárna je přenáška Orlíka a Slap, pokud se nepoštěstí nějaká doprava od eráru. Jináč mimo sezonu je to pěkný povožení. Tady třeba je popsanej úsek z Týna do Kamýka. www.raft.cz/Clanek-Podzimni-do... Tady třeba Štěchovická: www.raft.cz/Clanek-Svatojanske...

Reply

|_Re: Vltavská kaskáda, river: Vltava, Eki, 9/18/2020 10:19 AM
Ahoj, tak to je určitě výzva Smajlík .
Co takhle s moderním vybavením (seakajak) dát klasickou trasu Budějovice - Praha? Jezdil to můj pradědeček, viz třeba zde www.raft.cz/Clanek-Za-dva-dny-...
Můj dědeček to dával za dva dny. Za jak dlouho do dáš ty Smajlík ?

Reply

|_Re: Vltavská kaskáda, river: Vltava, Slávka, 9/18/2020 11:27 AM
My to jeli kdysi z Týna do Mělníka na Hadraplánu jako týdenní dovolenou na pohodu. Je dobré si předem zjistit otvírací dobu a telefonní čísla na komory, do většiny z nich jsme se dostali buď rovnou nebo na zavolání. Nejhorší opruz byl přenášení Slapů, přes Orlík jsme jeli lanovkou. A pak průjezd Prahou, je dlouhá, za den se to skoro nedá stihnout, zvlášť když nás nepustili do komory na Smíchově. A pak o půlnoci vyhnali z tábořiště v Podbabě, že jsme ještě na území města a tam že se tábořit nesmí. A následovala noční jízda až do Roztok.

Reply

|_Průjezd Prahou..., river: Vltava, Windy, 10/2/2020 10:07 PM
Koukala jsem na satelitní snímky a není mi úplně jasný, jak by se přenášely pražský jezy, pokud by se teda nevyužily plavební komory. Jakou s tím máte, Slávko či ostatní, zkušenost?

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Chobotnice j., 10/3/2020 9:47 PM
Já to zkusim za sebe: Zkusil bych se vsomrovat do Komory Mánes, ta prakticky není využívaná. Přenáška asi Přes Žofín, ale dlouhá. V rameni k Mánesu jsou dvoje schůdky a pak přenést až k půjčovně lodiček na dolní vodě. Pak přejet ke spodní špičce Dětského ostrova a tam se dá jednoduše přehodit loď přes schůdky do kanálu od plavební komory (bacha na lodě, zejména tady, ale i dál dolu) Pak Štvanice se přenáší napříč ostrovem, přistání v pravém rameni pod elektrárnou a přenést nnapříč, jsou tam takové zanedbané schůdky. Troja přenést okolo kanálu, napříč přes ostrov na úrovni lávek, nebo přenést okolo zdymadla, ale to je vše dlouhé. Ale Štvanice a dolů už by zas mohlo jít domluvit se na zdýmání. A dál pod Prahou to jde opravdu dobře.

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Windy, 10/5/2020 1:06 PM
Díky, Chobotnice, za odpověď. Návod si asi vytisknu pro případ, že bych se tam někdy v budoucnu vypravila. Jiní to zvládli, tak snad já taky.

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Slávka, 10/3/2020 9:52 PM
Ahoj Windy,
my jeli Prahou jen jednou, neznali jsme ji (vodácky) a situace řešili, jak nastávaly. Jak to udělat nejlíp, poradí spíš Pražáci. Myslím, že i tady na webu už by se nějaká doporučení našla.

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Windy, 10/5/2020 1:05 PM
Díky, Slávko. To, že jste jeli bez přípravy a vždy to nějak zvládli, mi dává naději pro případ, že bych se tam někdy vyskytla.

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Eki, 10/5/2020 2:10 PM
Ahoj Windy,
přenáším/splouvám pražské vltavské jezy následovně:
1) Modřanský jez (62,2 km) - vlevo je rameno s retardérkou
2) Jiráskárna (54,2 km též Štítkovský jez) - vlevo podel Dětského ostrova je chodníček, pokud je zaplaven, jde plout přes korunu
3) Karlův most (53,1 km též Staroměstský jez) - dá se přenést vlevo přes hráz do plavební komory, například u sochy Vltavy jsou schůdky, nebo splout přes korunu
4) Štvanice (51,1 km též Helmovský jez) - vplout do horní vody komory vpravo a přenést zprava do leva přes ostrov. Pozor - nepřistávat hned u špice u elektrárny, bráchu tam jednou málem sežral hlídací pes. Zcela vlevo je taky propust, ale tu jsem nezkoušel.
5) Trojský jez (45,6 km) - vplout do plavební komory vlevo a přetáhnout přes špičku ostrova do normálního řečiště. Pouze se sebevražednými sklony či vhodnou lodí lze splout slalomovým kanálem vpravo.
Smajlík

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Windy, 10/5/2020 5:20 PM
Ahoj Eki, i Tobě moc děkuji za jasnou a konkrétní odpověď. Vytisknu si ji hned pod Chobotnicův návod. No jo, ale teď to vypadá, že se tam budu muset opravdu vypravit Smajlík

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Večerníček, 10/5/2020 10:12 PM
Pojedeme spolu?

Reply

|_Re: Průjezd Prahou..., river: Vltava, Windy, 10/6/2020 9:07 PM
Ahoj, něco jako "Prahou na lodičkách"? Takovou akci nevylučuji, můžeme ji někdy spáchat. Původně jsem se ale ptala spíš kvůli potenciální variantě splutí nějakého delšího úseku Vltavy. Smajlík

Reply

|_Re: Vltavská kaskáda, river: Vltava, Klasik, 9/18/2020 11:33 AM
Provokatére Smajlík ... bez přehrad a v proudu, samé šlajsny a žádné přenášení. Styď se plantážníku! Smajlík Smajlík Smajlík

PS: Když už jsme u toho nyní nedobytného světa ... včera jsem viděl nějaké fotky z Terschelling a zamiloval jsem se. Měl jsem v plánu Německou část té řady ostrovů, ale tenhle z Fríska vypadá ještě lépe. Texel znám, ale jinak jsem tam nikdy nebyl. Máte s tím někdo praktické zkušenosti? (tj. volné parkování asi na kontinentu, spaní na ostrovech, nějaké omezení ) Voda je to nádherná, playspot asi za všech větrů.

Reply

|_Re: Vltavská kaskáda, river: Vltava, Eki, 9/18/2020 11:46 AM
Smajlík Smajlík Smajlík
Ohledně toho Fríska, jel jsem před pár lety v říjnu plachetnicí po třech z těch ostrovů, pěkné. Spali jsme ale na lodi, ostrovy jsou dost prázdné, tak by se asi dal mimo sezónu píchnout stan mezi duny. Moře mezi ostrovy a pevninou odlivem vysychá - nechali jsme se uvěznit a nasbírali si slávky a ústřice k večeři. Smajlík

Reply

|_Re: Vltavská kaskáda, river: Vltava, JK, 9/20/2020 6:09 PM
Jde to.
Z Novy pece na hraz Lipna pohoda
Z Lipna do Vysaku na koleckach po silnici trochu voser.
Z Vysaku do Budejovic je dobry to stihnout do terminu Krumlovskyho maratonu, pak zrusej supny a zavrou retarderky a to je pak zbytecna drina.
Budejovice sem prejel na koleckach, ty dva hnusny jezy je jednodussi objet po cyklostezce.
U Lanovy lodenice uz zase muzes dat na vodu.
A pak uz je to vlastne kousek..
Po tom, co dostanes lod z hraze Lipna pod Budejovice ti prijde prevoz Orlicky a Slapsky hraze jako brnkacka.
Prahu si nech na rano, neni skoro zadnej provoz a projedes ji za tri hodiny.
Hodne dobry kolecka se hodej na celou cestu.
Hodne stesti :o)
JK

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
3/1/2021 10:49 AM Netrvalo to tak dlouho, kdy jsme zadali akce do kalendáře a první se už ruší. Jarní akce Chrudimka a Odemykání Doubravy se nebudou konat.
2/23/2021 11:20 AM Sice nikdo netuší, jestli se budou vodácké akce konat, přesto jsme doplnili jejich seznam včetně termínů manipulací na přehradách.
2/16/2021 1:41 PM Do článku o Dubině byla pro ilustraci přidána fotografie haldy 4 300 m3 zeminy. Z řeky se však má odtěžit až 5 násobek této hromady.
2/3/2021 12:40 PM Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů. Neváhejte, kurzů je méně s ohledem na současnou situaci a už jsou téměř z poloviny obsazeny.
1/7/2021 4:42 PM Druhá vydání knih Bezpečně na tekoucí vodě i Záchrana z válce byla kompletně rozebrána. Mezi vodáky je tak přes 5 000 ks těchto knih a svými počty se jedná o velmi úspěšná vydání. Podpořte další vydání svou reklamou.
12/11/2020 12:35 PM Pígo vydal další knihu vodáckých povídek s názvem Vlnožrouti. Spolu s předchozími tituly ze stejné série se může jednat o pěkný vánoční dárek.
12/3/2020 9:20 AM Poslanci i Senát schválili novelu vodního zákona včetně vodáckých pozměňovacích návrhů. Stačí podpis od prezidenta a uveřejnění ve sbírce, aby začala platit. Díky AVTS jsme dosáhli toho nejvyššího možného cíle. Podpořte AVTS svým členstvím nebo jen finančním darem.
12/1/2020 8:55 AM Sice nám už vodácké muzeum zavřelo, ale pojďte nahlédnout s pořadem Toulavá kamera do jeho krásných expozic.
04.03. Bazar prodám: Palm Shuck full-cut velikost M - Helma na divokou vodu vhodná i do nejnáročnějších podmínek. - J

01.03. Bazar prodám: Darujem poťah na skladačku zrejme Klepper 420cm.

12.02. Bazar prodám: Packraft Nortic, se šprajdou nafukovací podlážka, sedačka, kolení úvazy. Koupeno v Německu 900 euro

12.02. Bazar prodám: Packraft Kokopelli na vodě 3x z toho jednou kanál. https://www.packrafting-store.de/Packrafts/Ander

02.02. Bazar prodám: Fluid solo velikost M plus špricka. Oboje v dobrém stavu.

29.01. Bazar koupím: Sháním pro syna Zet Toro v použitelném stavu ... díky za nabídku :-)

26.01. Bazar prodám: Pádla dřevěná 155 a 160cm. Původní nápisy a polepy. Předání Praha.

26.01. Bazar prodám: Prodám šprajdu Palm Impact. Koupená před létem 2019 takže necelé dvě sezóny jetá (2020 celkem zřídka

25.01. Bazar prodám: 2xkajak 1x kanoe

13.12. Bazar prodám: Neopren vesta s nylon rukávy, použitá, zato levně...s nášivkou ACA. V Praze.

Vtip Karla Macase
02.03. Úslava: na rkm 23,7 začala stavba lešení kvůli opravě mostu přes Úslavu na silnici Šťáhlavice-Kornatice, plá
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama