Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-pomoc-pri-vybere-kayaku.aspx?ID_prispevku=4540

Discussion forum pomoc pri výbere kayaku


Diskuse nad tématem
pomoc pri výbere kayaku, Rado, rsusuk~gmail.com, 2/25/2020 8:08 PM
Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať či by ste mi nevedeli poradiť pri výbere kayaku, resp. podeliť sa o prípadné skúsenosti.

Tento rok by som sa rád začal venovať kayakingu. Z praktických dôvodov by som si chcel kúpiť nejaký jednomiestny nafukovací kayak. Keďže som začiatočník, tak len na jednoduché splavy(mierne rieky, jazerá a pod.).

Problém je v tom, že pre tento šport nemám úplne ideálnu postavu. Meriam 2 metre a vážim 130kg, dlhé hrubé nohy a široké boky(niesom chudý ale ani obézny, posilujem).

Vedeli by ste mi odporučiť nejaké vhodné kayaky, ktoré by moju postavu dokázali zvládnuť? Ideálne ak by bol na tom niekto podobne a mal skúsenosti. Nosnosť sa pri kayakoch udáva a na nete je ich viacej, ktoré by ma uniesli ale ide mi aj o miesto pre nohy, stabilitu a celkový komfort.

Chápem, že najlepšie je si ísť osobne vyskúšať ale rád by som vopred mal aspoň približnú predstavu o možnostiach v našich končinách(cz/sk a pod).

Ďakujem,

Rado

Reply

|_Re: pomoc pri výbere kayaku, Vojta, 2/26/2020 8:06 AM
No kamarád Drobek je podobného vzezření a jezdí na K2 od GTX upraveného na K1. Pokud by ses vešel do Solaru (je o 20 cm užší), tak ušetříš peníze a bude to pro tvou potřebu taky stačit. Pokud jsi z okolí Bratislavy tak na Petržalke ti poradí.
Ahoj V.

Reply

|_Re: pomoc pri výbere kayaku, Eki, 2/26/2020 9:16 AM
Ahoj, nejsem expert na kajaky, ale mám obdobně vytáhlou postavu. Pro tebou uvažované terény ti stačí nafukovací otevřený kajak. Kajak by měl něco vydržet, proto nedoporučuju jít do těch nejlevnějších modelů z málo odolného materiálu. Zkus jako základ ten Solar a nebo nějaký kajak pro 2, kde by šla odstranit přední sedačka. Osobně běžně jezdím na nafukovací kánoi pro 2 a vejdu se do ní pohodlně jak já, tak expediční bagáž. Přeju šťastnou ruku při výběru Smajlík .

Reply

|_Re: pomoc pri výbere kayaku, Lumajr, 3/2/2020 9:13 PM
Ahoj, sice nemám 2 metry, ale můžu ti taky doporučit Solar od Gumotexu. Je hodně stabilní a přitom rychlý, jede dobře na řece i jezerech, s jednou sedačkou váží do 15 kg a nosnost má pro 3 lidí

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

5/20/2020 8:44 AM ČPV Sázava, Jihlava ani Svratka se konat nebude. Není dostatek vody pro konání akcí. Bude se ale pouštět voda na Moravici 30.5. od 7:00. Z Podhradí poteče cca 9m3/s z důvodu čištění přivaděče, což je ideál pro kanoe a kajaky.
5/19/2020 9:01 AM Horní mlýn v Bechyni na Lužnici je již bez obtíží přenositelný vpravo. Původní oplocení bylo odstraněno, a tak je možné přenést lodě přes lávku do podjezí místo složitého a dlouhého přenášení okolo mlýna.
5/18/2020 10:32 AM Tradiční vysedací místo v Krňovicích na Orlici je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v obci až do 19.7.2020. Končit se tak musí buď výše ve Štěňkově nebo níže v Nepasicích.
5/7/2020 8:27 PM Konečně máme aplikaci pro mobilní telefony! Měla by fungovat multiplatformě a to i offline. Zatím v testovacím režimu. Později půjde stáhnout z google play, ale pokud nám chcete pomoci s vývojem, budeme rádi za případné poznatky a náměty. Apka je na mobil.raft.cz.
5/6/2020 8:40 AM Plánované splutí Moravice 9.-10.5. 2020 se neuskuteční. Nebude se konat ani vypouštění vody za účelem zajištění "sportoviště řeka Moravice". Venkovní sportoviště jsou totiž povolená namísto veřejných akcí, ale i tak organizátoři neuspěli.
4/27/2020 2:22 PM NP Šumava spustil teprve dnes registrační systém, ve kterém je možné provést rezervaci splutí z Lenory. Splouvání ale bude možné až od 1. června, ceny zůstávají shodné s loňským rokem.
4/23/2020 9:24 AM Pan poslanec Janda na svém blogu uveřejnil záměr načíst pozměňovací návrhy Asociace vodní turistiky a sportu v rámci chystané novely vodního zákona.
3/24/2020 9:56 AM Unikátní přehled vodácké literatury naleznete kde jinde, než na raft.cz. Vodácká knihovna eviduje i knihy, které jsou dostupné ve vodáckém muzeu ve Zruči.
22.05. Bazar prodám: Prodám bohužel nový kajak Charon Triena ze zdravotních důvodů..http://www.triena.cz/sea-kayaks/charo

15.05. Bazar prodám: Fluid Solo L Expedition - velký kajak na potoky i vodnaté řeky. Pohodlné komfortní sezení, výborný s

12.05. Ztráta: Dámský neoprén- byl starší ale s velkou citovou hodnotou- ztratili jsme ho na parkovišti na keříčkác

12.05. Kdo vezme: Ahoj,vzal by někdo sebou na vodu dvě holky (18-19 let), uz jsme na vodě byly..spíše jako háčci

07.05. Volné místo: teď na víkend Vltava? pátek - neděle. Mám Pálavu a zatím jsem solo...

05.05. Bazar prodám: Prodám plastový kajak Waka OG, vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce. Objem 360l, váha jezdce 65

05.05. Bazar prodám: Prodám plastový kajak Waka OG, vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce. Objem 360l, váha jezdce 65

05.05. Bazar prodám: Laminátová kánoe indián. Daruji za odvoz. Nutné drobné opravy

01.05. Bazar prodám: Ahoj, prodám kayak od frimy ZET - Toro, modrá Kayak jeví známky standartního používání. Žádné hlubo

01.05. Bazar prodám: Jasanové fošny a desky vzduchosuché i čerstvé.

Vtip Karla Macase
18.05. Orlice: Tradiční vysedací místo v Krňovicích je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v o
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s
12.04. Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená,
06.04. Sázava: na Lesním jezu na Sázavě jsou kameny ve šlajsně. Nevím, jestli se tam navalily nebo i zabetonovány,
30.03. Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště
16.03. Jizera: První velká peřej z Riegrovky (vždy prohlednout) s úvodními velkými balvany je zaterasana kládami.
12.03. Chrudimka: Varování pro všechny, kdo chtějí skákat vyrovnávačku ve Svídnici - podle místních tam pod hrází po l
21.02. Desná: Ahoj, včera jsem byl u Desné v Rapotíně/Petrově a nový zvedací jez (s železnou lávkou nad ním) už by

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama