Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-vltava-na-laminatce.aspx?ID_prispevku=4486

Discussion forum vltava na laminátce


Diskuse nad tématem
vltava na laminátce, river: Vltava, michal, droud~seznam.cz, 8/28/2019 1:30 PM
Ahoj měl bych dotaz na starší a zkušenější. Jelikož má drahá polovice má v polovině září dovolenou napadlo mě využít situace a místo plácání se po moravě sjet výjimečně Vltavu ale jelikož jsem tam nikdy nebyl rád bych se doptal jak je to se sjízdností zdejších jezů na laminátovce? Vím že na plastu se sjíždí skoro všechno ale jelikož se k vymoženostem jako jez nedostávám mám s nima prd zkušenosti tak mě zajímá jak moc jí dají ty různé dřevěné skluzavky propusti a kdo ví co ještě při aktuálních průtocích zabrat (tam kde bude metrový skok budeme pravděpodobně tahat) nechci ji zlomit. Jasně vím že je jednoduší si na místě pujčit plasťák a netáhnout se stím 300km na střeše auta nebát se že ji na prvním jezu zlomím ale jsem trochu konzerva a jezdil jsem vždycky na laminátu. A věc druhá jak dlouho trvá úsek vyšší brod boršov nacházím verze že 4-6 dní jenže mám trochu chrtí povahu takže mě nebaví sedět v lodi a čumět do blba a doma máme jen olej takže nepádluješ stojíš a vím že i úsek 25km který jezdíme na zátah s jednou svačinou umějí někteří natáhnout na dva dny každopádně díky za každou kloudnou informaci

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, kavol, 8/28/2019 1:49 PM
jezy jsou vesměs sjízdné, skluzavky nejsou problém

jestli pádluješ, tak Vyšák-Boršov je na dva dny - v září to bude bez front na jezech :-)

ovšem otázkou je, zda drahá polovice nezkonstatuje, že by bylo škoda neprojít si Krumlov či jiné pamětihodnosti okolo (Dívčák, Kleť ...), když už se potáhnete takovou dálku

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, michal, 8/28/2019 2:10 PM
Tak dva dny jsou docela fofr to budu muset zařadit nějaký přidružený program jen teda nerad nechávám bagáž bez dozoru a vláčet to sebou taky moc nejde ale to se bude řešit za pochodu hlavně aby vyšlo počasí

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, Zdeněk, 8/28/2019 6:05 PM
Klasická Vltava je i na jeden den, páč VB - B/Vlt. je pouhých 70 km. S babou a cestou bych ale počítal s prodlouženým víkendem, tři dny, klidně i více, je kde zastavovat a na co koukat. Rozhodně, jedeš-li poprvé. V září je na Vltavě pusto prázdno, nádherně. Laminátka je zcela vhodná loď, jezy jsou v pohodě až na rozdrbaný u těstárny.

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, kavol, 8/28/2019 6:27 PM
v září už jsou dny kratší a neznaje Vltavu, určitě se zdrží prohlídkama jezů, kterých tam není úplně málo, takže se zdrží nemálo :-)

pročež jeden den mi přijde hodně optimistický i bez ostatního zastavování

a ty prohlídky jezů silně doporučuju, neb mimo sezónu mají někteří tendenci šlajsny různě zahrazovat - už jsem tu psal o tom, jak jsme jednou spali někde nad Krumlovem, ráno jsme jen tak cvičně šli mrknout k jezu ve Větřní a zjistili jsme, že je tam hrazení, od kterého jde traverza zapíchnutá mezi retardéry ... nebýt té ranní procházky, tak bysme to jeli z voleja, retardérku ve Větřní přece známe, nějaká voda do toho tekla, jenom bysme koukli, jestli skrz ní vidíme, a hupsli přímo na traverzu, neb ta byla při pohledu z vody dokonale schovaná (a asi bysme skončili dost blbě ...)

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, Střelec, 8/28/2019 7:07 PM
Podle Ptáčka je otevření šlajsen dáno manipulačním řádem a ten s vodní turistikou počítá jen v létě. Po zbytek roku si trapiči elektrárenští navyšují průtok turbínama, jak to jde. Takže doporučuju koníčkovací šňůru. Vyšák (pozor - zabalák), Herbertov (šupna ve šlajsně) a Rožmberk asi půjdou, Větřní skouknout (při zahrazení - je dvojité asi metr od sebe - jeden dojde pro loď zdola a druhý mu ji přitáhne na šňůře), Malovaná skála půjde, ale na konci šlajsny je trochu slalom šutrovištěm. Rechle skouknout, jestli je tam šupna, U Liry buď koníčkovat vpravo, nebo to líznou přes těleso (podle vody), retardérka naproti kostelu v pohodě, kartáče pod zámkem možná budou suchý (pak koníčkovat). Zlatá Koruna už asi bude zahrazená, takže buď přenést, nebo pustit na laně, pokud ne (a bude voda), dá se jet (lepší v singlu). U Rybů je dole u ostrůvků pod rozvaleným jezem často mělčina a pak už je Boršov u Zátkovo fabriky - většinou se to přenáší vlevo kolem elektrárny, někdo to ale raději tahá přes pravou kozu jezu.

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 8/29/2019 7:56 AM
Vyšák už nemá zabalám po vybagrování podjezí , i o svátkách se nikdo necvakal .Stále však vysoký skok . Herbertov a Rožmberk nenapálit navigaci vpravo při výjezdu , to laminátky bolí .Odmalovaná skála má dole uprostřed pěkný loupáky na patu laminátky . Retardérka naproti kostelu také háže na schod tentokrát doleva . Zlatá Koruna dokáže pěkně natlouct patu lodi . Samozřejmě záleží na průtoku a najetí , toto je nejhorší scénář poškození .

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, Střelec, 8/29/2019 9:11 AM
Vyšák má zabalák jako kráva při malý vodě, v pátek před závodama kolem poledne byl extra výživnej.

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 8/29/2019 9:26 AM
Aha tak já soudil podle neděle , ale to jsme se vezli na vlně 16 kubíků . Tak hurá alespoň nějaká zábava zůstala i po vybagrování a stále malá voda tady dělá větší zábavu .

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, Plavec, 8/30/2019 10:49 AM
Dobrý den. Omlouvám se, nebudu-li se vyjadřovat způsobem, odpovídajícím tomuto diskuznímu fóru; jsem starší osoba, řekami a lodičkami příliš neovlivněná. Chtěl bych se zeptat: která část lodě je pojmenována pata? S tímto pojmenováním jsem se setkal u voru (pata voru; slovo rodu středního, nesklonné; tedy např. upevněno za pata voru).
Děkuji za poučení.

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 8/30/2019 11:01 AM
Asi to není oficální název . Prostě špička zespodu ta vzadu co nejvíc trpí zejména jezech janskolnik.estranky.cz/fotoalb...

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, Chobotnice j., 8/30/2019 1:21 PM
U dřevolodí se tomu říká zadní vaz... Prostě to místo kde kýl se začíná otáčet vzhůru...

Reply

|_Re: Vltava na laminátce, river: Vltava, Michal, droud~seznam.cz, 8/29/2019 7:59 AM
Tak nejspíš s náma pojede ještě bratr na kajaku (chceme půjčit plastovýho berta protože v těch dorosteneckých slalomkách co máme doma celej den nevydrží) takže námezní síla na přenášení bude koníčkovací lano leží v autě jen ho nesmím zapomenout vyndat sadu na lepení si pro jistotu taky přibalím a nějak to dopadne na jezy se půjdu podívat určitě a o zdržování na jezech určitě nouze nebude protože ho to určitě nevydržím a budu si chtít pod některým jezem zablbnout na kajaku :-)

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Krtek, 8/29/2019 5:59 AM
Já plus dvě děti (8a10) na Barace plus bagáž to běžně jezdíme tři a půl dne. Letos jsme to byli nuceni dát za dva a půl a taky to šlo. Teď už bude jen záležet na doprovodném progeamu. Jeli jsme při vodočtu ve VB pod 70cm a nějaké laminátky taky byly vidět.

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Michal, 9/16/2019 4:34 PM
Ahoj po úspěšném splutí vltavy na naší štařence si dovolím pár postřehů. Musím uznat že vltava v půli září opravdu stojí za to sfoukly jsme jí v pohodě ve dvou dnech pátek vyšák-krumlov sobota krumlov-boršov stáhnout auto a v neděly domů Řeka poloprázdná navíc nám v pátek teklo krásných 16 kubíků v sobotu bohužel jen necelých 6 co se týče jezů kromě dvou ve vyšším brodě který jsme přenesly a zlaté koruny kerý jsem si ve dvou netroufl a v jednom sem se bál že napálím ten trám a koníčkoval jsme sjely všechny bez obtíží a fakticky se potvrdilo vše co tu zaznělo v herbertově nás drobátko přitáhl náhon blbě jsem do něj najel nabral přez špici dost vody a decentně lízl navigaci ale ok rožmberk tak dva kýble vody v lodi jinak pohoda větrní příjemně pohoupalo u papošká jsem vyhnal háčka na břeh lehce lízl nějaký kámen a přibral kbelík vody na cestu na rechlích jsem po shlédnutí množství vody co nabral bratr sám v plastové vydře věděl rovnou že to utopíme ale s háčkem jsem se o tu novinu nepodělil ale stálo to za to :-) při tom průtoku háček zmizel pod vlnou my nabraly spoustu vody zcela amatérsky jsem se nechal stáhnout doleva (nevidět se na videu tak nevěřím že jsem to udělal)ale chytil jsem se v náklonu límce vyklopil háčka a elegantně vysedl :-) lyru jsme vzaly v pravo po kuruně na posledním metru to trošku zahrastilo ale lepší jak pokoušet propust mrázkův mlýn nás docela zalil takže opět zastavit a vyházet vodu jelení lávka se háčkovy nepozdávala naprosto bezdůvodně jela pomaloučku a ani nenacákala zlatá koruna se nelíbila už ani mě tak skončila na laně bratr na plastovce měl mnohem menší ponor (má o 30kg míň jak já) ji teda sjel bez štrejchnutí ale dost si nacákal jinak sobota kdy vodu stáhly na 6 m3 už za moc nestála naprosto nechápu jak to lidi můžou za tohoto stavu jezdit od koruny dolů to byl nekonečný slalom mezi šutry jako je to sice zábava ale chudinu laminátku jsme slušně dodřely sice jsme do ní díru neudělaly ale bude třeba některé šrámy minimálně zatřít pryskyřicí každopádně příště si zjistím kdy se mimo turistickou sezonu pojedou nějaké závody na lipně aby teklo alspoň těch 16 -m3 a sjedem si ji zas

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, J.A.Komenský, 9/17/2019 9:16 AM
Ty barbare, tohle se nedá číst. I když pominu, že jste chlapi jely, tak jedna věta o 20-ti řádcích, žádná velká písmena - no prostě hnus, velebnosti! Jdu zvracet. Smajlík

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Michal, 9/17/2019 9:29 AM
Bohužel čeština byla po dobu mé školní docházky můj úhlavní nepřítel. A i když příchod moderních technologií zásadně zvýšil čitelnost mých textů. Tak ani google oprava pravopisu, v případě textu delších jak dvě věty. Nezachrání jazykomilce před pomalou a bolestivou smrtí. Tím se omlouvám že jsem opomněl přidat na začátek textu varování.

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, kavol, 9/17/2019 12:07 PM
na druhou stranu, je aspoň fajn, že ses o výsledek podělil, když už ses tady začal před výpravou ptát ...

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 9/17/2019 12:12 PM
Ještě zlatý , při dnešním způsobu komunikace ala Fujsbůk jsem šťastnej , když tam jsou ta správná písmenka a nemusím v hromadě překlepů luštit co je to vlastně za slova .

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Střelec, 9/18/2019 6:59 AM
Vypadá to jak psaný v mobilu za jízdy.

Jinak co se týká Zlatky, tak ta hrana na dolním konci šlajsny není trám, ale okraj vyvýšeného spodního plata ve výjezdu ze šlajsny. Bylo to už při stavbě odlité v kuse, patrně se spodkem šlajsny. Možná to časem něčím pro forma obložili, ale viděl jsem to krátce před zprovozněním a málem si o to přerazil haksny čerstvě po zprovoznění při sjíždění na madraci.

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Standa, 9/18/2019 8:21 AM
Jez ve Vyšáku je prý po přestavbě taky nějak dojeb... Prý tam je ve šlasně o trám navíc a teče do ní málo vody, ten skok se tím samozdřejmě musel taky zvýšit... Víte o tom někdo něco více?
Standa

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 9/18/2019 8:30 AM
Taky mi to přišlo nějaký vyší , ale měli jsme 16 kubíků a jel jsem bokem , tak to žádný rozdíl nebyl . Každopádně odbagrovali dno a odstanili kameny pod jezem u břehu se kterými měli plaváčci problémy .

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Standa, 9/18/2019 10:55 AM
No jo, bokem je to cajk Smajlík
Pravděpodobně tam pojedu opět při maratonu, to vždy vykopli dva trámy, takže tam valilo solidně vody a pohoupání bylo výživné. Tak jsem zvědav, jak to bude vypadat letos.

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Michal, 9/18/2019 12:00 PM
To se někdo má když to umí bokem :-) na to já budu muset ještě nějakou dobu trénovat. Ale sehnal jsem si teď za pár šušní starýho merlina. Takže můžu trénovat v jednom , jen musím tak o 8-10 cm zvednout klečení. Mám drobátko větší stehna a lýtka tak na to původní sedátko pořádně nedosednu.

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 9/18/2019 12:27 PM
Na tom není co trénovat a jde to jakýkoliv lodi klidně ve dvou , jen si musíš pohlídat aby ti háček nepodržel nahoře špičku a nešli jste tam zádí napřed .Pak už je to jen o maximálním náklonu a dostatku vody přes břevno . Si koupil toho nedávno prodávanýho Merlina za 4000 ? Chtěl jsem ho jako muzejní exponát , ale ne za tuhle cenu .

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Michal, 9/18/2019 12:40 PM
Ne sehnal jsem ho za 2000 s trošku pocuchaným vázáním ale to by mělo jít svařit

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, Michal, 9/18/2019 11:54 AM
Ať je to co chce dělá to tam pěkně blbou vlnu a trčí to. Při těch cca 6 m3 vody bych v jednom tak akorát urazil zadek lodi, a ve dnou nabral půl lodi vody. na té naší potvořě někdo otočil límec dolů takže stačí aby ucítila nějakou vlnku a už to cáká dovnitř.

Reply

|_Re: vltava na laminátce, river: Vltava, žralok, 9/18/2019 12:30 PM
Jo pár špiček ( zádí ) už se tam urvalo úplně . Ten límec zas tolik vody nechytne a alespoň ti to necáká do obličeje , ale na nohy .

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

2/18/2020 10:09 AM Na Moravě u Bohdíkova se buduje MVE u existujícího jezu. Jelikož levá strana neumožňuje rozumný výstup ani nástup a na pravé straně bude MVE s náhonem, byly obavy o možnost bezpečného přenášení. Více na avts.cz nebo facebooku.
2/14/2020 9:11 AM Město Beroun ve spolupráci s provozovatelem MVE spolupracuje na akci zesplavnění náhonu (Čertovky) v Berouně, která je v současnosti ve fázi zpracování projektové dokumentace.
1/23/2020 9:27 AM Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů na rok 2020.
1/21/2020 8:08 AM AVTS informuje o stavbě MVE na jezu Hamr na Nežárce. Manipulační řád ale počítá s vodáky a od poloviny května do poloviny září poteče voda sportovní propustí s průtokem 2 m3/s. Mimo toto období bude vtok do propusti trvale zahrazen dřevěným hrazením.
1/20/2020 9:51 AM Jak hodně máme znečištěné naše řeky se dá poznat z mapy na novinky.cz.
1/17/2020 9:16 AM Nově přidaný potok Lutoninka a aktualizované informace o potoku Senice.
1/14/2020 8:35 AM Dnes oslavujeme 21. let od vzniku raft.cz! Děkujeme všem, kteří jsou s námi.
1/13/2020 11:15 AM Plánovaná MVE Nové Městečko na horní Otavě se nebude realizovat. Investor vzal svoji žádost o posouzení vlivu na životní prostředí zpět, protože byl proti stavbě značný odpor.
1/6/2020 10:03 AM Povodí Labe zahajuje revitalizaci ramene Jordán na Orlici u Týniště nad Orlicí. V rámci akce dojde ke zprůtočnění původního koryta Orlice, čímž se prodlouží délka toku o 0,4 km.
12/3/2019 8:59 AM Nově doplněná sjízdnost u bulharských řek včetně revize kilometráží a možnosti streetview.
11/29/2019 10:39 AM Dolní Berounka již nebude vodní cestou využitelnou k dopravě. Poslanci ji vyřadili ze zákona o vnitrozemské plavbě. Nebudou se tak stavět další jezy v této části.
11/26/2019 9:04 AM Vodním skautům ve Dvoře Králové shořela loděnice i se všemi loděmi. Uvítají proto jakoukoli pomoc, aby mohli obnovit svoji činnost. Podívejte se na video, jak to na místě vypadá.
13.02. Bazar prodám: Baraka: Prodám nafukovací kánoi Baraka, červené barvy, staří 5 sezón (na vodě cca 35 dní). Loď je ve

13.02. Bazar prodám: Baraka: Prodám nafukovací kánoi Baraka, červené barvy, staří 5 sezón (na vodě cca 40 dní). Na boku l

13.02. Bazar prodám: Baraka: Prodám nafukovací kánoi Baraka, červené barvy, staří 3 sezón (na vodě cca 25 dní). Na dně lo

13.02. Bazar prodám: Raft: Prodám uzavřený, symetrický raft Xtreme pro 8 až 9 osob. Stáří raftu je 5 let, má několik men

13.02. Bazar prodám: Raft: Prodám uzavřený, symetrický raft Xtreme pro 6 až 7 osob. Raft má několik záplat a spojené 3 d

13.02. Bazar prodám: Raft: Prodávám 4-místný raft Colorado v zelené barvě, staří 6 sezón (využit na vodě pouze 40 dní).

13.02. Bazar prodám: Prodám 6-místný raft Colorado 450 v zelené barvě. Má za sebou 4 sezóny (30 dní na vodě). Má 1 větší

12.02. Bazar prodám: Prodám kajak Dagger Nomad L 9.0. Používaný dvě sezóny. Supr stav. Originální výbava. Původní cena 2

11.02. Bazar prodám: kajak ZET Veloc. Prodám kajak ZET Veloc s posuvnými opěrkami. Velmi dobrý stav - byl na vodě jen pá

09.02. Bazar prodám: Padlo TNP, nove, vyska 155 cm

Vtip Karla Macase
11.09. Rožnovská Bečva: Ahoj, Dne 9.9. a 10.9 2019 jsem projel úsek Prostřední Bečva - konec Rožnova p. Radhoštěm na kajaku
22.08. Hron: 20.8. přehrada v Šalkové vypuštěná, podél obou břehů je spousta hlubokého bahna, vytáhnout loď je po
03.06. Olšava: 2. 6. Po šesti letech stejná trasa: Veletiny - koupaliště Kunovice. Tentokrát bez stromů a docela či
27.05. Dunajec: V roce 2019 bude uzavřen oblíbený kemp v Cervenom Klastore. Majitel hledá nového pronajímatele.
08.05. Otava: 8.5.019 - pod žichovickým jezem to dře i prázdnou nafukovačku. Nepostrádá někdo loď? Asi 1,5 km nad
06.05. Belá: V neděli 5.5.2019 jsme s vodáckou skupinou 12 nafukovacích lodí (RIO, BARAKA) sjížděli řeku Belá od
24.04. Korana: Změna v kilometráži Korany: Na říčním kilometru 51,1 je úplně nový silniční most. Za ním pak na pr
24.03. Vltava: Vltava z Borové Lady do Horní Vltavice, pro kajak vody akorát, šest závor (kmeny přes celou řeku) a
23.03. Desná: nad jezem u výzkumáku ( nevím kam až ) mohutný ruch, prý protipovodňová opatření, doporučuji velkou
20.03. Divoká Orlice: Vršek pod Záhořím začíná být více zarostlý křovím, ale projet se dalo všechno. Hlavně pod Neratovem

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.