Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--Moravice-od-Kruzberku-.aspx?ID_prispevku=4936

Discussion forum Moravice od Kružberku


Diskuse nad tématem
Moravice od Kružberku , river: Moravice, Eki, 9/13/2022 4:13 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj,
teď v sobotu 17.9. bych chtěl poprvé v životě splout Moravici. Poprosil bych o nějaké tipy, třeba zda je lepší už z Kružberka či až z Podhradí? V jakém čase je dobré vyplout (dost vody, méně lidí)? Nechystáte se náhodou taky někdo, že by se dal zajistit pendl? Smajlík

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Večerníček, 9/13/2022 7:29 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Čau Pavle, na sobotním pendlu Branka-Kružberk se rád domluvím.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, HH, 9/14/2022 1:29 AM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Z mého pohledu je úsek z Podhradí zábavnější. Ale já si hledám místa na hraní, tak to možná vidím jinak než ten, kdo prostě splouvá. Pokud chceš splout řeku, tak to dáš z Kružberka do Žimrovic (Hradce, Branky) za den a budeš sice utahaný, ale spokojený a ne zničený. Teče to (až na vyrovnávačku v Podhradí) a pojedeš svižně.
S tím souvisí rada nechat odplout davy. A když je začneš dojíždět, tak si raději dát chvíli na břehu oraz. V Kružberku si vyplutí (tak půl hoďky předtím, než vypnou vodu) pohlídáš, to je zbytečné komentovat. Nemáš kam se hnát, stejně budeš rychlejší než čelo vlny a budeš ty davy dojíždět.
Pokud popluješ z Podhradí, obrň se trpělivostí, z Kružberka voda doteče až po poledni. Před jednou nemá cenu vyrážet a ještě si klidně můžeš počkat i dýl, klíďopíďo i okolo půl třetí. A nebo vypluj, ale využij příležitost k pokochání u technických památek. Hned u prvního jezu pod Podhradím je vpravo nad jezem tunel, který převáděl vodu skrz kopec k objektu původní Weisshuhnovy papírny. Na protějším ostrohu je zřícenina hradu Vikštejna. U Weisshuhnova splavu všichni přistávají vpravo - zajeď nejdřív k levému břehu a jdi se podívat na další tunel a přelez přes ostroh. Za ním uvidíš kanál už v úbočí vysoko nad řekou, která to dva kilometry obtéká. Chytré řešení, které si Weisshuhn se svými syny sám vymyslel a vyprojektoval. Celý ten kanál je zajímavý, ale tolik času zas mít nebudeš. Ještě před Žimrovickou papírnou uvidíš dva přepady ("vodopády"), druhý je nenápadně ukrytý těsně u papírny, mnoho lidí ho mine bez povšimnutí.
A za zmínku stojí ještě vůbec nejkrásnější pohled na hradecký zámek od Žimrovického jezu.
Nespoléhej ale na údaje o spojení, které Campanula vytrvale uvádí, přestože jsem je x-krát opakovaně upozorňoval, že poslední autobus zpět na Podhradí odjíždí v době, kdy voda sotva stihne dotéct do Hradce. Protože jsi vzduchoplavec, tak Ti to vůbec nemusí vadit, žádné auto v Podhradí nebo v Žimrovicích nepotřebuješ řešit - nahoru se i s lodí buď k někomu vsomruješ a nebo vyvezeš busem.
Já Ti s dopravou nepomůžu, pojedu až v neděli a asi z jiné strany než Ty, přes Odry a Vítkov. A mám tam ještě po cestě nějaké další plány.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Eki, 9/14/2022 8:10 AM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj a dík moc za bezvadně a obsáhle zpracovaný inspirativní návod ke splutí Moravice. Bude se určitě hodit. Je to splutí na celý den, tak doufám, že nebude celou sobotu lejt Smajlík

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Vaca, 9/15/2022 12:25 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Mě sice přišla zábavnější část kružberk-podhradí ale jinak musím souhlasit na jaře jsme šly na vodu 9:30 a na weishuhnově jezu jsme dohnaly vodu musely si dát 15 minut přestávku a až do žimrovic jsme se jen nechaly unášet a i tak se voda ještě dalších 30 minut zvedala ale to žu jsme se na to v té kose vyprdly a vázaly lodě na auto

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, HH, 9/16/2022 7:10 AM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

"Zábavné" je subjektivní hodnocení, závislé na tom, jakým způsobem si řeku chceš užít. Já Moravici mám podrobně zmapovanou, takže vím o vracácích a vlnkách, kudy ostatní jen projedou a zmizí, zatímco já si je hlídám a těším se na ně. Začínám vracákem hned v první levotočivé zatáčce pod silničním mostem v Podhradí a na prvním ("Lesním") jezu. A taky se snažím vyšetřit nějaké síly do konce plavby na stupně v Hradci, tam jsou u některých stupňů při březích vracáky kratičké, ale pěkně ostré. Hned na tom prvním z nich se dá taky pěkně surfovat. Ale všechna svoje tajná místečka vám nevykecám, aby pak nebyla beznadějně obsazená, až se tam přikodrcám Smajlík.
Horní úsek má nesporně taky půvab, ale pro mě je složitější po stránce logistiky a těch hravých míst mi tam připadá méně. Nebo je nemám tak vychytaná. A v Hradci bych pak už těch sil na blbnutí měl o to míň.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Vaca, 9/16/2022 1:17 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Já ji jel na jaře prvně zima jak v ruským filmu kámoš co jel se mnou na lodi co jede jen rovně vpřed tudíž jsem neměl moc prostoru na blbnutí takže mě bavila víc ta první část kdy byl člověk čerstvej a navíc mi přijde malinko houpavější. Navíc nám už v druhé půlce začínala být kosa únava už byla taky znát a předjetí vody tomu taky nepřidalo. Zítra si ji chceme dát zase je docela teplo chceme vyrazit tak o hodinu později tak můžou být ty pocity úplně jiné. A příští rok když se zadaří bych ji chtěl zkusit na sjezďáku a to počítám bude zase něco úplně jiného. Každopádně je to fajn říčka kde si člověk užije 35km proudící vody.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Paolo, 9/14/2022 2:59 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj, taky bych se rad domluvil na pendl.
Popis sedí parádně.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Karel, 9/15/2023 8:34 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj,
v sobotu jedeme Podhradí - Branka,v neděli Kružberk - Podhradí. Tak zkus telef. 603481352.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, kavol, 9/15/2023 10:31 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

muhehe, mám přesně stejný plán(*) a Ekimu se nelíbí, nicméně na svozu už jsme domluvení ...

(*) slibuju si od toho, že v sobotu se vyspím a v neděli budem brzo doma - a jako bonus se nejspíš vyhnem davům, když to pojedem v opačném pořadí

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
9/26/2023 2:33 PM Manipulace do původního koryta Váhu z V.D. Krpeľany bude trvat až do 8.10.2023. Bude tak možné splouvat velmi pěkný 15 km úsek.
9/20/2023 8:12 AM Akce na Rokytce se uskuteční 21.10. Pouštění vody ale není zatím potvrzeno.
9/18/2023 8:00 PM Z důvodu hydrologické situace nebude možné pustit vodu na Jihlavě z Mohelna dne 24.9.2023, akce se neuskuteční. I další termín se na 90% asi zruší.
9/12/2023 6:53 AM Letošní Rio Botičo opět nebude. Provádí se stále práce v koryto toku, voda se nedá pustit. Jedná se ale o Rokytce.
9/8/2023 6:44 PM Akce Teplá i Střela se nebude konat! Povodí Ohře i povodí Vltavy náhle zrušilo manipulaci na přehradách pro závody, přestože z kraje týdne jim bylo puštění vody přislíbeno. Zdůvodnění je výhled na delší suché období.
9/8/2023 6:30 PM 23.9. se měla uskutečnit vodácká akce na Ostravici. Akce se neuskuteční. Důvodem je nepříznivý stav na Šancích.
8/22/2023 9:08 PM V souvislosti se zahájením prací na úpravě běhů koryta řeky Moravy v místě křížení obchvatu Bludova (nad Postřelmovem proti toku), je od 21.8.2023 v tomto místě řeka nesjízdná. S ohledem na probíhající stavbu a železniční trať nelze tento úsek obejít po souši. Předpokládaná doba omezení cca 3 týdny s ohledem na počasí.
8/20/2023 9:41 PM Hamerák se letos v plánovaném termínu neuskuteční. Z důvodu opravy hráze Vajgaru nelze s vodou manipulovat. Organizátoři alespoň zajistili náhradní termín na 4.11., kdy se bude voda pouštět cca 9 - 17h, ale bude se jednat pouze o volné splutí bez organizace.
8/19/2023 7:35 PM Na Salze v dolní části soutěsky došlo k překlopení sjezdového kajaku se 16letých českým vodákem. Jeho tělo se ale asi někde zachytilo, prozatím nebyl nalezen. Pátrají po něm rakouské záchranné složky včetně vrtulníků s termovizí.
5/12/2023 9:28 AM Upřesnění: od 10. 5. do 31. 12. 2023 byl vyhlášen zákaz plavby na řece Moravě mezi Hanušovicemi (ZKL) a Raškovem v délce 0,5 km, říční kilometr 325,3 - 324,8. Důvodem je rekonstrukce silnice po sesuvu. Kácení stromů na břehu bude v nejbližších dnech, potom budou probíhat stavební práce v korytu řeky.
29.09. Bazar prodám: Prodám kajak Jakson Little Hero. Bez prasklin, celkově v dobrém stavu. Little Hero je menší z řady H

24.09. Kdo vezme: Ahoj hledám partu na divokou vodu. V Čechách vypouštění přehrad a v létě něco zajímavého WW2-3. Můž

22.09. Bazar prodám: Orinoko Gumotex 2002

17.09. Ztráta: Ahoj 16.9 2023 jsem při sjíždění Moravice zapomněl dvě pádla v Podskalí na pravé straně před mostem.

16.09. Ztráta: Klíče s cedulkou XIII v Českém Krumlově

13.09. Bazar prodám: Prodávám Waku Stout, nejhodnější kajak pro lehčí jezdce (tak od 60 do 80 kg). O loď bylo celé dva ro

04.09. Bazar koupím: Sioux (laminát),výrobce Proplast Hluboká nad Vltavou

31.08. Ztráta: dioptrické brýle

27.08. Ztráta: Při bouřce 26.8.2023 jsme na kempu Nové Spolí u ČESKÉHO KRUMLOVA ztratili modrý "nepromokavý" vak YA

23.08. Bazar prodám: daruji kajak

Vtip Karla Macase
05.09. Dunajec: Ahoj, v úterý 29.8.2023 jsme jeli vlastní lodí z louky zvané Nokle do přístavu pltí na SK/PL hranici
10.08. Sázava: Ve Žďáře nad Sázavou se u Penny rekonstruuje most a zřejmě v rámci rekonstrukce byl osazen stupínek
08.08. Hornád: Splouvání Hornádu v úseku od Hrabušic je limitováno na vodočet 70 - 110 cm. Jsme tu pěšky a tok v so
27.07. Hron: Ahoj! Právě splavený Hron Německé-Ziar n.H. Objevy: Kostel v Hronsek jsme z vody neviděli, neni
27.06. Hron: Taborisko Šášovské Podhradie bez infraštruktúry = majiteľ zomrel. Lúka je síce pokosená, ale voda/WC
18.06. Jihlava: Pozor, 4.jez ( ten posledni) je nesjizdny, uprostřed a vpravo je malo vody a vsechna voda valí vlevo
07.06. Vltava: Začala rekonstrukce Šítkovského jezu v Praze. V tomto okamžiku je zahrazena levá čtvrtina jezu těsně
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf
22.05. Lužnice: Pozor na jezu Benešův mlýn (36,7 km): neprůjezdná propust! Asi povodňová vlna z půlky dubna předsun
10.05. Morava: Ahoj, v úseku mezi Leštinou a Lukavicí leží strom, nelze objet a obtížně se přetahuje. Proud stahuje

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.