Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--Doprava-z-USA.aspx?ID_prispevku=4971

Discussion forum Doprava z USA


Diskuse nad tématem
Doprava z USA, Jabberwocky, 3/31/2023 11:13 AM
Přátelé, máte někdo osobní zkušenost s dopravou lodě přes Atlantik? Vím, je to drahé, prakticky neproveditelné atd., ale povedlo se to tady někomu? Když totiž vidím inseráty, kde se nabízí např. prakticky nepoužitá royalexová OT Appalachian, kousek od Bostonu a za bratru 800 amichechtáků, tak střídavě blednu, rudnu a slzím.

Já celkem sleduju německé Ebay Kleinanzeigen, kde se v záplavě Gatzů, Bavarií apod. sem tam něco zajímavého objeví (teď třeba jetý Dagger Venture 17 za 540 tojro nebo starší Mad River Explorer ještě s dřevěnými borty za 730 tojro), ale ta Amerika … to by člověk brečel.

Jinak kdybyste někdo věděli o tom, že se někde ve stodole válí nevyužitý OT Penobscot nebo ještě líp ta Appalachian nebo tak něco za „americkou“ cenu, tak si to prosím Vás nenechávejte pro sebe. Materiál ideálně royalex, PE nechcuk.

Děkuju uctivě.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Střelec, 3/31/2023 1:14 PM
Asi budeš muset sehnat nějakého v Evropě dlouhodobě žijícího Američana. Ti mají právo nechat si čas od času poslat lodní kontejner osobního majetku (nepodléhá proclení), v tom se nějaké "drobnosti" velikosti kanoe ztratí...

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 9:07 AM
To je docela zajímavý nápad, děkuji. O tom jsem nevěděl.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Chobotnice, 3/31/2023 6:12 PM
Trpělivost. Samozřejmě nejlepší období na nákup je pozdní podzim. Ale takhle jsem koupil v DE zcela holou šlupku Mad river Explorer za 200€. Pravda pak na tom bylo dva dna práce nastrojit borty, sedačky a dát to do pucu. Dvě velký pixly pucu na to padly. No ale jsem s Duhovkou spokojenej. Jo a ty dřevěný borty se dělaly současně s plastovejma, to byla vyšší výbava. Chce to furt číhat. Já takhle číhám na jeden konkrétní starej truhlářskej stroj. No svýho času jsem dělal turné po DE, kde jsme dopoledne nabrali u Frankfurtu děckej možák, nejetej za 160, pak cestou jeden royalexovej Nova Craft Prospector a večer druhej Prospector v Brémách a domu. Najeto 2000km za 24 hodin. Jo, kde jsou ty časy kdy se dalo objednat v HGčku Old Town Charles river a za měsíc byl tu. Ale z Ameriky bych to viděl slabě. Nicméně dost lodí je i v GB a IT. Z Německa mi příde že to hodně stahujou Poláci, na jejich internetech je vidět pozoruhodný množství krásnejch kanackejch kánojí.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 10:07 AM
Jo jo, vím, trpělivost růže přináší. Mne vlastně také překvapilo, že jsem ty inseráty našel teď, a ne třeba v listopadu. Ale člověk nikdy neví. Pro Koljušku (OT Pack) jsem si rovněž jel v květnu… Co se týče Apalačanky u Bostonu, té podle inserátu zemřel majitel a ovdovělá paní ji prodává včetně vaků atd.

Jinak já nejsem ani zdaleka tak šikovný jako Ty, takže spíš potřebuji loď v dobrém stavu a pokud možno bezúdržbovou (royalex s vinylovými borty), než abych nastrojoval slupku. Ale když už si tu takhle povídáme, měl bych na Tebe dotaz ohledně „skid plates“ (jak to vůbec překládat? záplaty?) Tuším že na canoetripping.net jsem se dočetl, že se nedoporučuje kevlar, nýbrž cosi, čemu říkají dynel. Třeba tady: www.canoetripping.net/threads/... Dá se tohle vůbec u nás koupit, nebo je to zase nějaká zaoceánská nedostupnost?

Děkuji za komentář k evropským zemím. O Německu a Británii vím, o Polsku a Itálii jsem nevěděl. Měl bys odkazy na nějaké konkrétní weby, jako jsou pro německy mluvící země Ebay Kleinanzeigen a Canadierforum? Allegro mi přišlo dost prázdné a pro Itálii ani nevím, kde začít.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Chobotnice, 4/1/2023 10:54 AM
Vono vobecně je největší problém né z čeho, ale jak to na tu loď přilepit. Protože na plasty nic nedrží. Takže tam bych se soustředit, jakej na to používaj primer. Třeba na seakajaky se dodatečně dává "keelstrip" buď kevlar, nebo karbonkevlar, ale to krom estetiky nedává smysl. Dynel bude nějakej druh vlákna, jsou různý obchodní názvy. Třeba Kevlar je taky značka DuPont pro Aramid. Pak je běžnej diolen, to je takovej skoro kevlar. Bacha že tyhle tkaniny neustříneš ničim krom spešl nůžek na kevlar, nebo starožitnejch nůžek po dědovi s nápisem Solingen. Já to zkoušel aplikovat jednou, usoudil jsem že mi stačí relativně úzkej a použil diagonální proužek. Vono totiž vokraje kevlaru se strašně třepí a nepřišel jsem na to, jak to udělat hladký krom zbrousit, to otřepený přetřít pryskyřicí, zbrousit atd, několik kol. to se u toho proužku dost eliminuje. A ten konec se dá přiformovat kusem igelitu, nebo něčeho. Nebo použít loď jako formu, na ní vytobit tyhlek plates (Skid plates - smykové pláty), vodloupnout a přilepit něčim jako je mamut, nebo Sikaflex 291i. No moje rada je jezdit vodu a né jezdit šutry. Na druhou stranu, vono pokud se to neprorazí nárazem, tak probrousit royalex dá taky fušku.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 11:49 AM
„Smykové pláty“ se mi líbí :-) Nevím jak na PE, ale na royalex se za Velkou louží tyhle kevlarové a dynelové smykové pláty lepí celkem běžně. Vídám to u lodí na kudrnatou vodu na fotkách pořád dokola. Taky se pořád na diskusích hádají, jestli se to má dělat preventivně (protinázor: „Je to hnusný a šplouchá to!“), nebo až když je potřeba (protinázor „To je pozdě, když už mám v lodi díru!“) Jenže u toho používají hantýrku, kterou neumím přeložit do evropských názvů zboží. K dynelu jsem našel tohle: en.wikipedia.org/wiki/Dynel a třeba v Británii se koupit dá: www.fyneboatkits.co.uk/accesso... Víc jsem zatím nehledal.

Jinak samozřejmě souhlasím, že jezdit se má voda, a ne kamení, ale občas to holt člověk nevychytá nebo neukormidluje. Nebo mu vodu z řeky zcizí zlotřilý mlunář. No, spíš se ale snažím případně dopředu nachytřit, protože na vodě jsem letos zatím nebyl ani jednou, a jestli se na ni snad nějak v geologicky dohledné době dostanu, tak asi leda ve zdrži Šítkovského jezu a tam nebezpečí z prodření opravdu nehrozí…

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 12:23 PM
A vůbec :-D
youtu.be/Dq7CqhbzPUs?t=2760

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
5/29/2023 7:16 PM V obci Sázava pod jezem Černé Budy se opravuje most. Mimořádnou opatrnost žádáme ve dnech od 05.06.2022 až 07.06.2022, kdy bude probíhat osazení skruže (bednění) nosné konstrukce přes řeku Sázavu. V těchto dnech bude hlavní koryto uzavřené pro průjezd vodáků a vodáci budou projíždět či lodě přenášet odlehčovacím ramenem koryta řeky po pravé straně či naopak.
5/25/2023 12:29 PM Na webu vodaci-pt.cz jsou uveřejněny podrobné pokyny k ČPV 44. ročník Letní Blanice.
5/12/2023 9:28 AM Upřesnění: od 10. 5. do 31. 12. 2023 byl vyhlášen zákaz plavby na řece Moravě mezi Hanušovicemi (ZKL) a Raškovem v délce 0,5 km, říční kilometr 325,3 - 324,8. Důvodem je rekonstrukce silnice po sesuvu. Kácení stromů na břehu bude v nejbližších dnech, potom budou probíhat stavební práce v korytu řeky.
5/11/2023 12:00 PM Pozor na řece Moravě. Nad Rudou došlo k sesuvu svahu a bude se tam provádět kácení. Úsek bude uzavřen pro splutí. Pod Leštinou jsou napadané dva stromy, které jsou v proudu a velmi nebezpečné.
5/3/2023 10:06 AM Už i v Německu přichází na to, na co upozorňujeme již delší dobu. Přínos malých vodních elektráren je tak zanedbatelný, že to nemůže ospravedlnit ničení přírody a zároveň je škodlivý. Podobný článek jsem napsal již v roce 2021.
4/27/2023 8:16 AM Pozor, poteče Moravice až do 1.5. Přehrada má vody dost a bude upouštět. Více na čtk.
4/26/2023 9:47 AM Na Sázavě se převrátila kánoe a jedna dívka zůstala uprostřed řeky na malém ostrůvku. Nakonec ji musel vyprostit vrtulník. Více na tydenikpolicie.cz.
4/17/2023 9:51 AM V sobotu 22. dubna se koná na zámku ve Zruči nad Sázavou tradiční festival spojený s otevřením Vodáckého muzea na novou sezónu. Těšit se můžete od 11 hodin na retroplavbu z Horky do Zruče na vlastních lodích anebo na lodích z Muzea. Dále od 14 hodin na hudební vystoupení několika hudebních skupin včetně skupiny Poutníci (vstup zdarma). Shlédnout můžete samozřejmě obnovené expozice Vodáckého muzea a užít si atrakcí, které s festivalem souvisí.
29.05. Bazar koupím: Skládací kolejda na vertexku.

28.05. Bazar prodám: Rodeový kajak nrg XL i pro velké chlapy prlbrichta@seznam.cz 602409983

24.05. Bazar prodám: Kajak NOAH SQ, nevařený, s drobnými oděrkami, ale ve velmi slušném stavu. Se šprckou v ceně.

23.05. Bazar prodám: Kajakářské pádlo dvojdílné TNP Wolferine 220cm se Z spojkou dvakrát na vodě

18.05. Kdo vezme: Vodačka, 41 let s vlastní výbavou hledá fajn kormidelníka. Ideálně Praha, nekurak, dobrodruh. Miluji

18.05. Bazar prodám: Prodám raft COLORADO 450 - pro 6 osob, starší, ale zcela funkční. Zachovalý stav.

17.05. Bazar prodám: Prodám Zet Cross ježděný 2 sezóny. Nevařený v dobrém stavu.

16.05. Bazar prodám: Prodáme z půjčovny lodí 5 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří 5 let. Lodě jsou opravené

15.05. Bazar koupím: Galasport MCQ Ergo Elite Carbon Nevyužitá záloha pádlo 196cm/55 stupňů otočené doprava Well MCQ

15.05. Bazar prodám: Pádlo Klika-celokarbon 195CM/55 stupňů-pravé Galasport MCQ Ergo Elite Carbon Nevyužitá záloha

Vtip Karla Macase
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf
22.05. Lužnice: Pozor na jezu Benešův mlýn (36,7 km): neprůjezdná propust! Asi povodňová vlna z půlky dubna předsun
10.05. Morava: Ahoj, v úseku mezi Leštinou a Lukavicí leží strom, nelze objet a obtížně se přetahuje. Proud stahuje
10.05. Úpa: Ahoj, v úseku Česká Skalice - Jaroměř cca 3-4 spadlé stromy přes řeku. Dají se podjet, ale někde je
07.05. Belá: Béla dnes za 74 cm v Podbanském. Jeli jsme od mostu Podbanské nad lávku mezi Liptovským Hrádkom a Pe
01.05. Berounka: V sobotu 29.4.23 nefungovala automatická klapka ve šlajsně Kaceřovského mlýna.
27.04. Cidlina: Pozor na přestavovaném jezu Sány trčí z koruny jezu armovací dráty (viz kilometráž). Nebezpečné pro
24.04. Divoká Orlice: Pozor na padlý strom nad Žamberkem https://mapy.cz/turisticka?id=16.4819519061%2C50.0881661096&sourc
17.04. Ostružná: 16.4.2023 úsek ústí Radvanického potoka - most u nádraží Kolinec (9km) za stavu 55cm = 5m3. Všechny
16.04. Lomnice: Dnes 16.4. strom přes celou řeku na ř. km 5,1. Přenést se dá z obou stran, lépe zleva. Jinak ještě j

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama