Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--Doprava-z-USA.aspx?ID_prispevku=4971

Discussion forum Doprava z USA


Diskuse nad tématem
Doprava z USA, Jabberwocky, 3/31/2023 11:13 AM
Přátelé, máte někdo osobní zkušenost s dopravou lodě přes Atlantik? Vím, je to drahé, prakticky neproveditelné atd., ale povedlo se to tady někomu? Když totiž vidím inseráty, kde se nabízí např. prakticky nepoužitá royalexová OT Appalachian, kousek od Bostonu a za bratru 800 amichechtáků, tak střídavě blednu, rudnu a slzím.

Já celkem sleduju německé Ebay Kleinanzeigen, kde se v záplavě Gatzů, Bavarií apod. sem tam něco zajímavého objeví (teď třeba jetý Dagger Venture 17 za 540 tojro nebo starší Mad River Explorer ještě s dřevěnými borty za 730 tojro), ale ta Amerika … to by člověk brečel.

Jinak kdybyste někdo věděli o tom, že se někde ve stodole válí nevyužitý OT Penobscot nebo ještě líp ta Appalachian nebo tak něco za „americkou“ cenu, tak si to prosím Vás nenechávejte pro sebe. Materiál ideálně royalex, PE nechcuk.

Děkuju uctivě.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Střelec, 3/31/2023 1:14 PM
Asi budeš muset sehnat nějakého v Evropě dlouhodobě žijícího Američana. Ti mají právo nechat si čas od času poslat lodní kontejner osobního majetku (nepodléhá proclení), v tom se nějaké "drobnosti" velikosti kanoe ztratí...

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 9:07 AM
To je docela zajímavý nápad, děkuji. O tom jsem nevěděl.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Chobotnice, 3/31/2023 6:12 PM
Trpělivost. Samozřejmě nejlepší období na nákup je pozdní podzim. Ale takhle jsem koupil v DE zcela holou šlupku Mad river Explorer za 200€. Pravda pak na tom bylo dva dna práce nastrojit borty, sedačky a dát to do pucu. Dvě velký pixly pucu na to padly. No ale jsem s Duhovkou spokojenej. Jo a ty dřevěný borty se dělaly současně s plastovejma, to byla vyšší výbava. Chce to furt číhat. Já takhle číhám na jeden konkrétní starej truhlářskej stroj. No svýho času jsem dělal turné po DE, kde jsme dopoledne nabrali u Frankfurtu děckej možák, nejetej za 160, pak cestou jeden royalexovej Nova Craft Prospector a večer druhej Prospector v Brémách a domu. Najeto 2000km za 24 hodin. Jo, kde jsou ty časy kdy se dalo objednat v HGčku Old Town Charles river a za měsíc byl tu. Ale z Ameriky bych to viděl slabě. Nicméně dost lodí je i v GB a IT. Z Německa mi příde že to hodně stahujou Poláci, na jejich internetech je vidět pozoruhodný množství krásnejch kanackejch kánojí.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 10:07 AM
Jo jo, vím, trpělivost růže přináší. Mne vlastně také překvapilo, že jsem ty inseráty našel teď, a ne třeba v listopadu. Ale člověk nikdy neví. Pro Koljušku (OT Pack) jsem si rovněž jel v květnu… Co se týče Apalačanky u Bostonu, té podle inserátu zemřel majitel a ovdovělá paní ji prodává včetně vaků atd.

Jinak já nejsem ani zdaleka tak šikovný jako Ty, takže spíš potřebuji loď v dobrém stavu a pokud možno bezúdržbovou (royalex s vinylovými borty), než abych nastrojoval slupku. Ale když už si tu takhle povídáme, měl bych na Tebe dotaz ohledně „skid plates“ (jak to vůbec překládat? záplaty?) Tuším že na canoetripping.net jsem se dočetl, že se nedoporučuje kevlar, nýbrž cosi, čemu říkají dynel. Třeba tady: www.canoetripping.net/threads/... Dá se tohle vůbec u nás koupit, nebo je to zase nějaká zaoceánská nedostupnost?

Děkuji za komentář k evropským zemím. O Německu a Británii vím, o Polsku a Itálii jsem nevěděl. Měl bys odkazy na nějaké konkrétní weby, jako jsou pro německy mluvící země Ebay Kleinanzeigen a Canadierforum? Allegro mi přišlo dost prázdné a pro Itálii ani nevím, kde začít.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Chobotnice, 4/1/2023 10:54 AM
Vono vobecně je největší problém né z čeho, ale jak to na tu loď přilepit. Protože na plasty nic nedrží. Takže tam bych se soustředit, jakej na to používaj primer. Třeba na seakajaky se dodatečně dává "keelstrip" buď kevlar, nebo karbonkevlar, ale to krom estetiky nedává smysl. Dynel bude nějakej druh vlákna, jsou různý obchodní názvy. Třeba Kevlar je taky značka DuPont pro Aramid. Pak je běžnej diolen, to je takovej skoro kevlar. Bacha že tyhle tkaniny neustříneš ničim krom spešl nůžek na kevlar, nebo starožitnejch nůžek po dědovi s nápisem Solingen. Já to zkoušel aplikovat jednou, usoudil jsem že mi stačí relativně úzkej a použil diagonální proužek. Vono totiž vokraje kevlaru se strašně třepí a nepřišel jsem na to, jak to udělat hladký krom zbrousit, to otřepený přetřít pryskyřicí, zbrousit atd, několik kol. to se u toho proužku dost eliminuje. A ten konec se dá přiformovat kusem igelitu, nebo něčeho. Nebo použít loď jako formu, na ní vytobit tyhlek plates (Skid plates - smykové pláty), vodloupnout a přilepit něčim jako je mamut, nebo Sikaflex 291i. No moje rada je jezdit vodu a né jezdit šutry. Na druhou stranu, vono pokud se to neprorazí nárazem, tak probrousit royalex dá taky fušku.

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 11:49 AM
„Smykové pláty“ se mi líbí :-) Nevím jak na PE, ale na royalex se za Velkou louží tyhle kevlarové a dynelové smykové pláty lepí celkem běžně. Vídám to u lodí na kudrnatou vodu na fotkách pořád dokola. Taky se pořád na diskusích hádají, jestli se to má dělat preventivně (protinázor: „Je to hnusný a šplouchá to!“), nebo až když je potřeba (protinázor „To je pozdě, když už mám v lodi díru!“) Jenže u toho používají hantýrku, kterou neumím přeložit do evropských názvů zboží. K dynelu jsem našel tohle: en.wikipedia.org/wiki/Dynel a třeba v Británii se koupit dá: www.fyneboatkits.co.uk/accesso... Víc jsem zatím nehledal.

Jinak samozřejmě souhlasím, že jezdit se má voda, a ne kamení, ale občas to holt člověk nevychytá nebo neukormidluje. Nebo mu vodu z řeky zcizí zlotřilý mlunář. No, spíš se ale snažím případně dopředu nachytřit, protože na vodě jsem letos zatím nebyl ani jednou, a jestli se na ni snad nějak v geologicky dohledné době dostanu, tak asi leda ve zdrži Šítkovského jezu a tam nebezpečí z prodření opravdu nehrozí…

Reply

|_Re: Doprava z USA, Jabberwocky, 4/1/2023 12:23 PM
A vůbec :-D
youtu.be/Dq7CqhbzPUs?t=2760

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
6/13/2024 8:24 AM Zvýšené vodní stavy na Berounce, ale i na dalších řekách, sváteční vodáci značně podceňují. Včera opět záchrana dvou dětí a jejich otce tentokráte z jezu Hlásná Třebaň. Více na iprima.cz od 2:40 minuty.
6/12/2024 2:12 PM Na aktualne.cz jsou kolorované staré fotografie z historie vodáctví.
6/10/2024 11:37 AM Pořad Rady ptáka Loskutáka se tentokráte zaměřil na vodu. Od 3 minuty je vodácká část.
5/31/2024 9:06 AM O víkendu 8.-9. 6. bude oddíl TJ Loko Trutnov pořádat MČR žáků a dorostu ve sjezdu na řece Labi v úseku Dvůr Králové n.L - Žireč. Úsek bude v určitý čas vyhrazen pouze pro závodníky. Nutno vyplout do 9:30 od ČOV ve Dvoře Králové.
5/29/2024 8:29 AM Právě vyšel letošní speciál vodáckého časopisu Pádler nazvaný NA VODU! - letní vodácký průvodce, který je určený pro všechny začínající a nezkušené vodáky. K dispozici je zcela zdarma v pdf formátu!
5/27/2024 8:07 AM Z důvodu dodržení technologických lhůt po neočekávané opravě na hrázi VD Husinec, nebude možné nadlepšení vodního stavu pro akci ČPV 45. Letní Blanice. Proto se závod ruší.
5/13/2024 1:10 PM Na Vltavě na Zátkově mlýně byla vybudována šupna u pravého břehu. Jeden z posledních jezů, které nebylo možné splout, byl i díky úsilí Sdružení pro Vltavu, zesplavněn. Fotky šupny naleznete v kilometráži.
5/8/2024 6:01 PM Mezi jezem "U Rybů" a jezem u Zátkova mlýna na levém břehu řeky Vltavy zpevňují skály a strmý (levý) břeh. Přivrtávají tam do svahu a skal sítě. Bezpečná vzdálenost je vyznačena zelenými bójemi.
5/3/2024 1:51 PM Byl schválen pozměňovací návrh, kde díky legislativní chybě (platností novely stavebního zákona) došlo k odstranění prostupnosti toku schválené již v roce 2020. Dnes se tak opět vrací do zákona nutnost překonat nově vzniklé vodní dílo splutím nebo přenesením tam, kde je rekreační plavba. AVTS opakovaně dokázala prosadit na legislativní úrovni podmínky pro zlepšení plavby. Děkujeme všem poslancům, kteří pro nás hlasovali v rámci souhrnného pozměňovacího návrhu vládní koalice.
4/30/2024 2:12 PM V neděli byl na ČT odvysílán pořad Nedej se, ve kterém byla reportáž o chystané MVE Dívčí Kámen.
3/26/2024 3:23 PM Ministerstvo životního prostředí chystá omezení podpory pro malé vodní elektrárny při jejich stavbách. Postupná argumentace AVTS na nesmyslnost těchto staveb a negativních dopadů na život v řece se začíná projevovat. Více v reportáži ct24.cz.
17.06. Bazar prodám: Perception pirouette super sport

16.06. Ztráta: GoPro 7 v plastovém transparentním obalu s černou čelenkou

16.06. Bazar prodám: Nabízím k prodeji starší creekový kajak Necky Crux se špricdekou Hiko Tight, neprasklý, nevařený.

15.06. Bazar prodám: Prodám kajak Prijon Creek Curve 3.3. Pohodová loď pro pohodové a větší jezdce, co se nechtějí streso

10.06. Nález: 9.6. si někdo zapomněl v Ivančicích pádla. Pošli nějakou rozumnou indicii, kterou prokážeš, žes to b

10.06. Bazar koupím: Nafukovací kanoe TANDY zelený podobný PALAVE

29.05. Volné místo: Ahoj, v týdnu od 21.- 26.7.2024 se chystáme sjíždět v Polsku řeku Bóbr. Hledám pro sebe zadáka. Jsme

22.05. Bazar prodám: Baraka Hodně ježděná, s několika šrámy, ale plně funkční, bez závad. V ceně vak, lepení, soudek cca

19.05. Kdo vezme: Ahoj, Vzal by s sebou někdo jednoho hodného háčka ?

17.05. Bazar prodám: Prodám velmi hezké kajakářské pádlo zn. TNP o délce 220cm, úhel 90°, pravé, skládací- dvoudílné. Ve

Vtip Karla Macase
10.06. Morava: Ahoj, pod Hrabenovským mostem (315,2) je pravotočivá zatáčka a hned za ní čerstvě (9.6.2024) padlý s
09.06. Svitava: Pozor před Maloměřickým mostem je nově vyskládaný brod z betonových panelů, jejich pozice se mění v
09.06. Svitava: Na konci Bílovic na úrovni fotbalového hřiště chataři už vloni na podzim instalovali drát přes celou
04.06. Orlice: Mohutný padlý kmen přes celou řeku, cca na 21,3 km - mezi kamenným záhozem a Štěňkovem. Je to za zat
03.06. Klabava: Včera za stavu 90 cm z výtoku ejpovického jezera do Nadryb na Berounce. Přenášeno 5 stromů (některé
02.06. Ohře: Pozor na jezu Kadaň II (ř. km. 124,5) probíhá rozsáhlá přestavba. 26/5/2024 Část vody teče vlevo sl
01.06. Teplá: Na Teplé obezřetně! Vývratů jsem napočítal 13, z toho 11 v rámci zdejší kilometráže, ale jen 4x jsem
11.05. Kamenice: Přes Tanvaldskou Kamenici padl mohutný strom před soutokem s Černým potokem. Je to v místě přímo pod
29.04. Radbuza: Pozor na 4 jekly hned pod lávkou Staňkov_52,4 km!!! Ve Staňkově za jezem (53,0) je šedý most (52,9)
14.03. Soča: Nové podmínky a ceny permitů pro 2024: https://www.soca-valley.com/en/in-search-of-adventure/activit

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama