Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Re--Ad-kanoe-v-tramway.aspx?ID_prispevku=4868

Discussion forum Parkování kanoe v Praze


Diskuse nad tématem
Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/15/2022 10:16 PM
Ahoj. Dovezl jsem si dnes royalexovou krásku Old Town Pack, vážící neméně krásných 15 kg. Předchozí německý majitel ji pojmenoval Stichling, tedy česky Koljuška, což na dvanáctistopový singl hezky sedí. Vůbec nejraději bych ji zaparkoval do některé loděnice u Vltavy, abych když se mi třeba narychlo uvolní nějaký čas, jen skočil do lodi, odpádloval si své, a běžel zase do kolbenky. Máte s tím někdo zkušenosti? Ve vodáckém oddíle jsem nikdy organisovaný nebyl, a abych byl upřímný, vlastně mi v tomto okamžiku jde spíš o ten krakorec než o oddílovou činnost. Znám samozřejmě slovutná jména jako SK Zlíchov nebo TJ Kotva Braník a postupně je obešlu, ale třeba by měl někdo nějaké další nápady. Díky!

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Dan, 5/16/2022 6:27 PM
Asi Ti, Jabberwocky, nic neporadim, ale ta evokovaná otázka sama je moc poutavá: co pro vodáka znamená "v Praze"? Abych si to ujasnil: počítá se tam i Mělník? Tehdy záleží na velikosti "odpádlovat si své" a to máme každý jináč dlouhý ... Vltavská Praha podle jistých znalců začíná pustinou na Jižní pólu Prahy (mapy.cz/s/pepubocano) a dolů je volej celoročně čiré a chladné vody, navíc s hezkým tahem. Ze sousední Berounky, což jistě loďmo také splňuje podmínku "u Vltavy", začíná matička krásnou peřejí (mapy.cz/s/cagomabaju), na místní poměry jedinou ze tří, protože potoky, kanály a stoky nepočítám :-) No a severní konec (mapy.cz/s/pugucabake), tam jsou už jen samé skály a občas šíf mezi nimi a hned ten Mělník :-O

Takže hledáš flek někde mezi těmito třemi body ... Mělník, Beroun, Štěchovice :-)))
Známý kritik architektury krabatil obočí nad parkovištem v srdci Prahy (www.stream.cz/gebrian-plus-min... což je bezesporu i srdcem Prahy vodákovy! A tak by třeba výměna dopravního prostředku potěšila oko kritikovo :-) Údajně to spravuje magistrát.

No, za mě začíná Praha nad modřanskou retardérkou, proto mrkni sem (50.0040967N, 14.4033022E) a popojdi 50 metrů dolů s rotací vlevohleď. Ale kdo má klíče netuším, převozník by něco vědět moh´.
Dan

P.S. A nezapomeň, že pro plavidla v Praze platí povinnost odplutí do bezpečí v případě 2.SPA.

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/16/2022 7:44 PM
Mňo, až takhle široké vymezení Prahy jsem na mysli neměl. Pro pořádek také připomenu, že do Čech nepočítám vedlejší země Koruny české, takže až někdy napíšu „u Prahy“, nebudu tím myslet „ve Zhořelci“.

A byť uznávám, že administrativně začíná Praha kousek pod Vraným a končí Drahanskou roklí, „parkování kanoe v Praze“ si dovolím zúžit na „jede tam tramvaj“, tj. řekněme „od Modřan po Troju“ (čímž, výslovně zdůrazňuji, nemíním Ilion).

Jinak zmíněné úseky všechny znám a auta pod mostem mě neurážejí, neb jsem na to, na rozdíl od pana architekta, příliš malý krasoduch.

Smajlík

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/16/2022 7:49 PM
Jo ještě děkuju za souřadnice, ale nepovedlo se mi najít nic kromě tramvajové zastávky. Tu jsi asi na mysli neměl, že?

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Dan, 5/16/2022 8:24 PM
Ha, Větrná Hůrka, že se nám to ale scvrklo ... leč v Praze žijí velkodušní lidé, tak jsem zase jednou myslel a takhle to zasejc jako vždycky dopadlo :-)
Inu, potom to místo k omrknutí leží úplně přesně na Tvé definiční hranici, protože k Vltavě je to podchodem a rovnou na molo. Klec je pevná, zámek neuřezaný, flotila pozoruhodná ... ale čí, fakt netuším. Takže ten převozník ... by to v pácu mít mohl, ba co víc, měl by mít. Spí naproti každý den (teda oni jsou dva, ale já furt potkávám toho jednoho).

Jo a to molo je samozřejmě "převozníkovo", takže slušně požádat, (vesla od něj ale neber!), aby nám to klapalo i nadále. Je to mnohem pohodlnější na výstup než městské schody kousek vejš, ale občas tam chtěj i lidi s bicyklem, tak se člověk musí vmezeřit mezi odjezd/příjezd.
Dan

P.S. A ty hodláš vlákat krásku do tramwaye?! Ó, přál bych si býti svědkem oné památné chvíle :-)

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/16/2022 9:57 PM
Fajn, díky za tip. Zajdu se tam podívat. Jinak kráska Koljuška by se se svými rund 3,65 m a 14,9 kg do 15T nejspíš vešla (na T3 bych si nevsadil). Ostatně, podívej se na Aladinův prvomájový zápis z Moravy…

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Chobotnice, 5/16/2022 10:56 PM
Tuhle loď bych si rád někdy vyzkoušel. Minulej tejden jsem strávil dva dny perný práce na ostrojení royalexocý šlupkny Mad River Explorer, kterou jsem koupil v DE a pak tu dva roky zrála. A už byla potřeba na výlet na venčení dcerunky a její kámošky. scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v...

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/17/2022 12:18 AM
Není problém, někdy se můžeme domluvit.

Jinak potvrzuji, že Německo je v tomhle ohledu úplně jiné než my. Canadierforum: www.canadierforum.de/f14-VERKA... E-Bay: www.ebay-kleinanzeigen.de/s-ka... (tam teď vidím třeba skládačku Ally Allround 16.5 za 700 teuro: www.ebay-kleinanzeigen.de/s-an... )

K fotce: Krásná práce, jako vždy :-)

Reply

|_Ad odlišnost Germánova, river: Vltava, Dan, 5/17/2022 12:41 PM
máš recht, Deutschland je jiný krav, natürlich, platte platz ... potkal jsem předevčírem nad Větřním kajakáře (Strenfit X500) od Turína tč. dlouhodobě usazeného in Berlin, kdeže provozuje instruktora a průvodceho. Že si chtěl připomenout dětství, tak hledal tekoucí řeku ... a jak jsme si vyprávěli o řekách tam a tady, moc by se Vám (oběma) líbil ... dlouhé, předlouhé tiché řeky a opuštěné kanály a jezera a přehrady ... on parkoval na zádech jako já a na chotovinské výluce radostí teda nevyskakoval, ikdyž musel (z vlaku) :-(
Inu, jiný kraj, jiný mrav a lodě též.
Dan

Reply

|_Re: Ad odlišnost Germánova, river: Vltava, Chobotnice, 5/17/2022 5:55 PM
Přefčírem jsem s mým lodním ansámblem byl taky. cca okolo poledne.

Reply

|_dilatace času, river: Vltava, Dan, 5/17/2022 7:18 PM
No, já píšu předevčírem a nevšimnu si, že už je zítra ... takže opravuji: v sobotní poledne nad Větřním, on spal z pátku v Branné my v podklášteří, pardon.
Jé, to je škoda že jsme se nepotkali, vidět nejkrásnější Chobotnici na nejkrásnější řece, to by byl ... asi šestý nejkrásnější zážitek!
Tak jindy! Dan

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Chobotnice, 5/17/2022 5:56 PM
Nebo pojeď s tim na Berounka maraton teď fsobotu, ať tam v C1 zas nejsme jen dva.

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/18/2022 8:00 AM
To bohužel z mnoha důvodů nepůjde :-(

Reply

|_Ad kanoe v tramway, river: Vltava, Dan, 5/17/2022 12:22 PM
Hmm, čas oponou trhnul a dnešní kapesní prdítka a pidiprdítka se vejdou všude. Myslím ale, že podstatná změna je v nás, že jsme si hodně odvykli a místo obvyklé "skromnosti" máme běžně "nároky". Dříve člověk ve vlaku uhnul, když se přišinul jiný s velkým pinglem nebo košema plnýma slepic, popřípadě mu obratem nabídl pomoc s nakládáním, aby to odsejpalo. Běžně jsme si posílali i větší zavazadla mezi stanicemi "přes průvodčí", někteří i malé děti (dostali lístek a na krk cedulku s výstupní stanicí). A průvodčí si to vevnitř hezky srovnal do latě, aby všichni měli kus pohodlí (a děti bezpečí) a hlavně se dodržel jízdní řád.
Takto jsem si při jedné jízdě do školy očima změřil mezidveřní uhlopříčku lokálky (motorový vůz řady 810) a o vhodné sobotě vyhlédl poloprázdný ranní spoj, abych s kajakem (laminát ca 3,5m) hbitě naskočil a hlavně nezdržoval provoz. Paní průvodčí se jen starostlivě ptala: "A vejdeš se s tou lodí dovnitř?", protože jsem si musel nejprve otevřít dveře. Vešel jsem se akorát, tak jsme jeli. Z poslední stanice to bylo pod přehradu 7 km, takže mi určitě nestrašily v hlavě bludy "jak je to daleko" ...
No dobře, mládí bylo nejkrásnější, to má každá generace včetně válečných, ale dnes ráno stála na refýži před taneční konzervatoří spanilá slečna se záclonovou tyčí a té do 4m nechybělo mnoho (tyči, of course). A na taxi jistě nečekala :-) asi ani na Dvojku nee. Takže problém můžeš mít, hádám, nikoli s délkou, ale kupodivu s výškou krásky skrz to všelijaký nerezový šprdlení v interiéru :-O
Ideální je k nácviku konečná, myslím obratiště :-ú
Ať se zadaří s parkingem.
Dan

Reply

|_Re: Ad kanoe v tramway, river: Vltava, Jabberwocky, 5/17/2022 1:21 PM
To je zábavná historka s řadou 810 (tenkrát možná ještě M 152.0? :-) Já dnes schválně odhadoval dveře u tramvají a v 15T by možná vadily prosklené přepážky a nerez tyče, zatímco sešikmené přední a zadní dveře u T3 se jeví jako vhodnější. Jinak zážitky typu: „Kapitáne, kam s tou lodí?!“ mám rovněž. Třeba z jednoho pražského lesoparku, kde se ve stráni cyklista hlasitě podivoval kajaku na kolejdách. Díky za přání úspěchu. Snad to někde vyjde.

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

Index solárního jezdce
2.7. index č. 5 Jasno, někde zvýšené průtoky
Index solárního jezdce na hodnotě 5: Jasno, někde zvýšené průtokyIndex solárního jezdce na hodnotě 5: Jasno, někde zvýšené průtokyIndex solárního jezdce na hodnotě 5: Jasno, někde zvýšené průtoky

3.7. index č. 5 Jasno, někde zvýšené průtoky
Index solárního jezdce na hodnotě 5: Jasno, někde zvýšené průtokyIndex solárního jezdce na hodnotě 5: Jasno, někde zvýšené průtokyIndex solárního jezdce na hodnotě 5: Jasno, někde zvýšené průtoky

Index je kombinací počasí a stavu vody.
Čím vyšší číslo, tím lepší podmínky pro solární jezdce.

 
6/30/2022 8:22 AM Na Rokytce byl přestaven obávaný stupeň pod Smetankou. Místo nebezpečného válce je teď trojstupeň. Více na našem facebooku.
6/28/2022 2:15 PM Od 11.7. do cca 15.08.2022 bude probíhat překop hlavního koryta Sázavy pod jezem Černé Budy z důvodu přeložky vodovodu. Hlavní koryto bude uzavřené pro průjezd a bude nutné projíždět či lodě přenášet odlehčovacím ramenem koryta řeky po pravé straně.
6/16/2022 10:28 AM Na řekách bude letos v létě asi plno - ve vyhledávači Seznam.cz je vodáctví nejčastěji hledané téma. Více na novinky.cz.
6/7/2022 7:27 AM Organizátoři ČPV Blanice uveřejnili propozice k závodům. Pokud si řeku chcete splout, můžete se registrovat jako závodník, aniž byste museli být registrováni v nějakém oddíle, nebo počkat do cca 13:30, kdy bude startovat poslední soutěžní loď.
5/23/2022 10:02 AM O víkendu slavnostně otevřeli nové nástupní místo na Belé. Splutí v TANAPu ale má být určeno pouze pro členy vodáckých oddílů nebo svazů. Více na spravatanap.sk
5/19/2022 3:13 PM Na řece Una v Bosně se převrátil raft komerční agentury. Podařilo se zachránit dva Němce, Čecha, ale jeden Slovák utonul. Více na www.aktuality.sk.
01.07. Ztráta: V tábořišti Soumarský most, jsem 12.6 2022 zapoměl tropico stanu Jurek velo 2. Na kon

27.06. Bazar prodám: ŽELEZNÝ Špunt

27.06. Ztráta: Ahoj, v sobotu při sjíždění Ohře jsme v kempu na špici ztratili dvě dětské vesty. Kdyby jste o nich

25.06. Bazar koupím: Baraka

22.06. Volné místo: Našla by se tu nějaká odvážná vodačka, nebo i dvě, na posílení dámského kolektivu na spodní Jizeru o

22.06. Ztráta: Ahoj, v sobotu jsme ztratili na Vltavě u kempu Vltavan černý reproduktor JBL Charge 4, jestli ho něk

21.06. Bazar prodám: Dagger DYNAMO max výbava Action - limetka. Dětský kajakový set, kajak + nastavitelné pádlo + špricd

19.06. Bazar prodám: Vydra ?

17.06. Bazar prodám: Suchý oblek žlutý , vel. L, pánský – NOVÝ Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kajak , a ji

16.06. Bazar prodám: Neoprénové ponožky vel.38 zn. HIKO. Minimálně používané.

Vtip Karla Macase
28.06. Sázava: Informace o stavebních prací na řece Sázavě: Od 11.7.2022 do cca 15.08.2022 bude probíhat překop h
07.06. Blanice vlašimská: Pozor, v Radonicích rekonstruují objekt limnigrafu a semafor tak pro Blanici vůbec neplatí. Během re
02.06. Vltava: Upozornění na další fázi opravy Staroměstského jezu. Na přelomu května a června se pracovní síly a
25.05. Bóbr: Pozor, za Kamiennou Gorou staví dálnici a pod stavbou svedli koryto reky do 4 uzkych zeleznych rour.
16.05. Čierny Váh: Upozorňuji, že Čierný Váh je zakázáno splouvat nad přehradou! Je to uvedeno v návštěvním řádu NP. Hl
15.05. Belá: Nebezpečný strom v té pravotočivé zatáčce dnes odstranili záchranáři, když hledali vodáka, který na
14.05. Blanice vlašimská: Louňovice-Polánka, vodočet 120 cm. Spousta padlých stromů. mělčiny, za tohoto stavu nedoporučuji. Je
04.05. Belá: Ahojte. Pod parkoviskom dva stromy pred kokavs.mostom na vode 60 cm prvý prenášať sprava druhý sme v
02.05. Vltava: V Praze naproti jatkám začala výstavba Štvanické lávky (Holešovice–Karlín: https://mapy.cz/s/lufuner
19.04. Svitava: V souvislosti s opravou železniční tratě je pro pěší i cyklisty uzavřen úsek cyklostezky podél řeky

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama