Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--s-ockovanim-na-Vah.aspx?ID_prispevku=4815

Discussion forum Váh: průměrný čas na 10 km?


Diskuse nad tématem
Váh: průměrný čas na 10 km?, river: Váh, matsukaze, 9/1/2021 2:14 PM

Ahoj,
chtěl bych jet na nafukovacím Chalengeru K2 půldenní kousek Váhu. Váh miluju, každý rok se do něj jezdím koupat (máme to "jen" 60km) - ale ještě jsem ho nesplouval. Nejspíš pojedeme asi z Ilavy do Nemšové, protože tento úsek máme ze Zlínského kraje nejblíž Smajlík . (Ale nebráním se ani jiným trasám poblíž a nechám si poradit.) Podle mapy je to asi 10km, chce to tedy dvě auta. Cíl by byl asi v Nemšové u železničního mostu, startem u Ilavy si nejsem jistý, ale podle mapy jsem snad nějaké místo našel (není ale uvedeno ve vodácké kilometráži). Jenže nevím, jakou rychlostí Váh teče a jak dlouho tedy ta plavba může trvat. Netušíte prosím:

1) Za jak dlouho ujedeme ve Váhu na nafukovacím kajaku 10km?
2) Napadá vás u Ilavy nějaké osvědčené nástupní místo, kde jde nechat i jedno z aut?
3) Zvládne tu trasu gumový člun? Není po trase nějaký úsek, který není vhodný s takovou lodí sjíždět?

Díky za odpovědi Smajlík

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, David, 9/2/2021 10:03 AM
10 km na vzducholodi max 2,5h.
Naše denní trasa (na laminátu) je z Horenické Horky 49.0726017N, 18.3063047E do Skalky pri Trenčíne 48.9058744N, 18.0774803E.
Obě místa dostupná autem.
Dostupný je autem taky most u Bolešova, zde jsem taky jednou začínal.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Vaca, 9/2/2021 5:26 PM
No na těch 2,5h bych úplně nespoléhal pokud se nepletu challenger je nějaká ta tesco loďka na rybník co nedrží tvar a rychlost lodi se rovná rychlosti vody v korytě osobně bych někde půjčil alespoň pálavu nebo twista nebo si dal rozumnou časovou rezervu

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, matsukaze, 9/3/2021 3:23 PM
Jojo, je to tzv. supermarketová kategorie (a omlouvám se - myslel jsem Exprorer, ale je to beztak stejný výrobce i materiál). V supermaketové kategorii to má suverénně nejtlustší materiál (0,75 mm), tak to není s tou deformací trupu až tak tragické, ale není to sandwich, jen samotné PVC (co bych taky chtěl za tři papouchy), takže úplně držet tvar to vskutku nebude. Ale na moje účely (občasný půldenní výlet po Váhu nebo Moravě) to stačit bude a nemusím si svá náhlá pominutí smyslů komplikovat půjčovnami.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, matsukaze, 9/3/2021 3:16 PM
Díky zejména za ty souřadnice. O Skalce jako výstupu jsem taky přemýšlel, ale původně už toho staršího kláštera s jeskyní.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas, river: Váh, Jura , 9/3/2021 8:39 AM
Ahoj,

1, Podle mě do 2 hodin se vejdete, řeka tam krásně teče. Ale není těch 10 km málo? Já bych jel aspoň 20 km.
2, My jsme jeli úsek Púchov - Pieštany, takže přesně nevím, kde v Ilavě nechat auto. Kolem řeky ale vede železnice, tak bych asi auto nechal někde u nádraží a zpátky se vrátil vlakem.
3, Trasu zvládne gumový člun v pohodě.

Smajlík

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas, river: Váh, matsukaze, 9/3/2021 3:29 PM
Díky, říkal jsem si, že tahle část toku asi bude pro gumák relativně bezpečná. A těch deset km jsem chtěl zkusit jako půldenní seznamovačku. A taky průzkum, zda by to šlo případně i na stojáka na paddleboardu. Viděl jsem tak kličkovat nekteré u Skalky mezi balvany - a bál jsem se i za ně Smajlík Jenže od té doby mi to nedá spát ... Každopádně Váh je nejkrásnější řeka v "okolí" Zlína, i když už na Slovensku a chtěl bych ho splouvat opakovaně, takže příležitost na delší plavbu ještě bude ...

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Milan, 9/3/2021 2:01 PM
Ahoj! Váh v spomínanom úseku je skutočne tak na 2 - 2,5 hoďky cca 10 km. Je to však ovplyvnené stavom vody, typom lode a samozrejme podaním "výkonu" vodáka! Cca 11 km je dlhý úsek Ilava -Nemšová. Dobré nástupné i výstupné miesto, striedavo olej i malé prúdnice. Tok je bez obtiažných miest. Napriek tomu, pre začiatočníka, odporúčam pre istotu ísť v sprievode skúsenejšieho vodáka. V Ilave je lodenica a radi ti poradíme, alebo v nedeľu 5. 9. 2021 sa môžeš pridať k nám. Ak máš chuť, zavolaj na kontakt +421 908 729 128. Loď i výbavu ti poskytneme ( zadara!).
Ahoj na vode! :) Milan.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, matsukaze, 9/3/2021 3:39 PM
Díky moc za nabídku! Zvážím to a nevylučuju, že zavolám. Vyložený začátečník nejsem, jednou nebo dvakrát ročně na vodu jedu (Vltava, Sázava, Salsa, Isel, Zrmanja, Morava apod.), ale je to jen jeden z vedlejších koníčků, prováděný jednou za čas, takže žádný velký odborník vskutku nejsem a rád si nechám poradit. Navíc v "supermarketové kategorii" pojedu poprvé Smajlík

Pošta mi dnes už napsala, že mi ten Explorer K2 už do Zlína přivezli, zrovna v neděli jsem to chtěl jet s kolegou a se psem, ale ten kolega ještě není jistý, takže uvidíme. A vy to jezdíte na čem?

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, kavol, 9/3/2021 9:20 PM
hele a co máš za psa? to se nebojíš, že ti to prodrápne?

jinak Váh má krom nejspodnějšího toku kamenité koryto a v létě nebývá dost vody, takže i když je "sjízdný", tak se kolikrát zadrncá na tvrdým, člověk není superman aby tu optimální proudnici vybral vždy na 100%, toho bych se taky bál ... aktuálně je dost nad limitem, ale otázka je, jak to vydrží - nějakou prognózu by mohl dát výše se ozývající místní kolega - ale co jsem tam v poslední době byl, úplně sucho nebylo, a stejně jsme to zcela čistě nedali ... jenže v jednom případě Rio a v druhém Orlice vydrží krapet víc než 0,75 mm PVC ;-)

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Milan, 9/4/2021 2:38 AM
Váh má po celom svojom toku prietok vody ovplyvnený priehradami, Vážskou kaskádou a miestnymi zrážkami. Je regulovaný a preto je každá prognóza lotéria.. Spomínaný úsek od Púchova po Trenčín, je súčasťou Vážskej kaskády a voda Váhu, preteká jej kanálom. Starým korytom, preteká len pri povodniach, kedy by kanál "nezvládol" pojať jej množstvo. Len veľmi malé percento, 10 m3/sek. tečie korytom Váhu a zvyšok objemu prietoku, tvoria priesaky, hladina je totiž nižšie, ako hladina vody v kanáli + pravé i ľavé prítoky potokov a riek. Dané množstvo vody zaručuje prežitie faune i flóre v tomto úseku a pre nás jeho celoročnú splavnosť:)! Počas povodní, voda valí v riečišti množstvo šutru, ktorý po opadnutí vody, vytvára zvlnené dno a "šutrové pláže" po jej brehoch, čím je tu charakteristický a ktoré sú veľmi krásne, hlave ak slnko vyzlieka na nich baby do naha...:)! Miestami "olej", voda je hlbšia (max. 4m) a pozvoľna sa dno dvíha, vytvorí brod, na ktorom ako píšeš sám, treba čítať vodu a sledovať prúdnicu. Po brode sa vždy objaví nejaká perej a zrýchlený tok. Tak sa to stále opakuje. Vhodnejšie sú síce akékoľvek "gumáky", prežijú i "tescošprcky" (prejde vždy i plno obsadený raft). Problém nemajú ani plasťáky, či staršie lamina. Štrajchneš sem tam o kameň, ale na ktorej rieke v lete nie? Na paddleboarde, nám často robí garde vodáčka 60+. Brody síce na kolenách, ale so psíkom a úsmevom! :)
Srdečne pozývam každého vodáka, na krásny úsek Váhu, s čistou vodou plnou rýb, vtáctva a krásnych výhľadov na okolité hory. Zazrieť bobra, čierneho bociana, rybárika, alebo len opiecť na brehu špekáčik je povolené..:)! Voda je tu vhodná i pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, ako i pre pohladenie duše "starého harcovníka"! Podrobnejšie informácie rád poskytnem každému na 00421 908 729 128. Ahoj! Milan.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, krysil, 9/9/2021 3:23 PM
Bobry myslíš dvounohé nebo čtyřnohé ?

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Milan, 9/9/2021 9:37 PM
Lepšie raz vidieť, ako 100 x čítať...:)!

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Milan, 9/4/2021 2:46 AM
Radi ťa u nás uvidíme. :)!

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Ivis, 10/7/2021 2:00 PM
Hele lakas hezky, ale to chce prvně Vaši vládě vysvětlit, ze není úplně rozumné házet lidem z ČR plno překážek a omezení, aby k Vám člověk mohl vůbec dojet. A to jsme byli jeste nedávno jeden stát. To vůbec nechápu, pomalu nejvíc omezení v Evropě…
To i zadarmo je drahé, kdyz musíš týden do karantény predtim. Smajlík
Nicméně jestli jednou ta covidova silenost pomine, tak bych někdy využil (uvítal) třeba ( pokud by to šlo) možnost dopravy zpet v podobném stylu jak jsi nabízel pujceni …

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Milan, 10/12/2021 8:13 PM
Ahoj Ivis, som rád, že prejavuješ záujem. Určite ťa radi privítame a samozrejme všetko platí, ako som písal i pre teba. Neviem, aké zvláštne, alebo iné opatrenia, platia pre občanov ČR oproti ostatným, ale ak myslíš
spomínanú karanténu po návrate domov, tak tá je "v rukách" vašej vlády... Ja som očkovaný a nezaoberám sa podobnými starosťami a pravdu povediac, ani politikou. Nech je ako je, verím že sa to všetko čoskoro pominie a vydýchneme si všetci. Nezabudni sa ozvať, skutočne ťa radi spoznáme. Tešíme sa! Ahoj Milan.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Ivis, 10/12/2021 10:42 PM
ahoj,
díky, tak fajn, zkusím časem využít. Tedy v lepších časech, snad budou ...:-). Ted aktualně to je bohužel pro nas neočkované u Vas tak, že nejen musí byt test (což už to je obtěžující), ale i tak musíš na tyden do karanteny u Vas, takže to k Vam nejde realně, resp. rozumně. Cesta zpět je sice taky choulostiva, ale to by snad šlo. V tom bych problem až tak neviděl. Problem je vstup k Vam bohužel. Můžeš jen tranzit. Takže dovedu si představit snad ještě takto Dunaj.. Ktery zrovna planuju s kamaradem, ovšem na něho (kamarada) už asi bude zima, takže asi taky nic..:-). Ale u Vahu, uprostřed Slovenska bych těžko vysvětloval slovenské policii tranzit...:-)).
V každém případě zatím díky za ochotu. Časem třeba rad využiju. Snad už příští rok..

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Eki, 10/13/2021 11:54 AM
Ahoj Ivo, pokud zvládáš splout přes 400 toků za rok (k tomu samozřejmě velká gratulace), tak by se domnívám, že by tě se nechat očkovat taky neporazilo Smajlík Smajlík

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, Ivis, 10/14/2021 1:27 PM
No budu to muset asi omezit, mam nějaké problemy s krční pateří a loktem poslední dobou Smajlík Smajlík
Očkování ? A proč ?? Když nechci. Budeme na to mít asi jiny nazor.. Smajlík
Mediální tlak nebo spíš nátlak je ovšem obrovský, to je fakt a ted ještě Ty.. Smajlík
No doufejme, že když je tu intenzivní ochrana nepřizpůsobivých menšin, utečenců a nevím koho ještě, že konečně se objeví i schopná skupina na ochranu práv neočkovaných. A nebude tu jejich diskriminace.

Reply

|_s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/14/2021 2:36 PM
Ahoj, loket mi taky trochu pobolívá, asi to přetěžuju pádlováním, ale v tom si nemůžeme pomoct oba Smajlík .
Ploč jsem očkovaný? S poměrně vysokou pravděpodobností tak nikoho nenakazim a pokud, budu mít mírnější průběh. Chápu, že je to nové, tak se toho část lidí celosvětově bojí, ale podobně jsem očkovaný proti tetanu, klíšťovce, žloutence,... Smajlík .
Ale samozřejmě máš pravdu, očkování je dobrovolné. Jen mi to přijde o dost snazší k cestě na Slovensko, než z pozice vodáka sousedního státu přesvědčovat tamní vládu Smajlík Smajlík

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, kavol, 10/14/2021 3:10 PM
»Mediální tlak nebo spíš nátlak je ovšem obrovský, to je fakt a ted ještě Ty..«

... já bych ještě doplnil dotaz: když to psali v Rudým právu, tak jsi kolegy vodáky taky přesvědčoval, jak je třeba plnit plán, abysme to nandali těm zatrolenejm imperialistům?

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/14/2021 3:43 PM
Ahoj Kavole, to je otázka na mě?
Pokud ano, odpovím - Já prosím Rudý právo nečetl, poslech Svobodný Evropy a Hlasu Ameriky byl o dost zajímavější. Souvislost imperialismu a očkování mi uniká. Ledaže - se ten virus rozšířil z imperialistický ČLR, tomu bych věřil... Smajlík
Taky věřím tomu, že nemoci způsobujou baktérie a viry. Jsou tak mrňavý, že nejsou běžnym vokem vidět. Proto na vodě nepiju vodu rovnou z řeky, je potřeba jí převařit. Ale nikomu to nevnucuju... Smajlík

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, kavol, 10/14/2021 7:01 PM
'hoj, ano

souvislost je úplně jednoduchá - vypsal jsi tu Ivisovi memy, které šíří státní propaganda

no tak mě zajímalo, jestli (jak) jsi to viděl dřív, rýpnul jsem si jestli jsi taky papouškoval státní propagandu, neboť se zdá, že ses z historický zkušenosti nepoučil (předpokládám, žes to psal řekněme z naivity nebo podobný omluvitelný pohnutky)

poslech RFE apod. možná byl zajímavější, ale bylo to principielně to samý z druhý strany; stojí za to přečíst si, jak Kryl přišel o iluze, například

pravda je obvykle někde mezi

mimochodem, to je taky oblíbená taktika spin doktorů podsouvat, že by jako druhá strana nevěřila na bacily a podobně, a tím už dopředu zdiskreditovat jakoukoli kritiku

jenže to, že nenosím alobalovou čepičku a nebojím se, že mě Gates očipuje, neznamená, že musím automaticky nekriticky přijmout všecko, s čím přijdou ti, co se proti alobalovým čepičkám vymezují - zejména především kvůli výše uvedenému, diskuse přeci není o alobalových čepičkách, a má-li někdo potřebu se vůči nim vymezovat, tak se mi zřejmě snaží podsunout něco, co by samo o sobě neobstálo, ale já to mám přijmout, protože to přeci jasně stojí na té správné straně, protože ta druhá je jasně špatná

jenže jak jsem psal výše, věci nebývají buď/anebo

ale darmo zde mluvit o tom, co se krom krátkého přerušení kvůli volbám už měsíce přetřásá všude - tak místo dalšího vypisování odkážu třeba na Karla Janečka, jehož názory jsou mi blízké (já to medicínské vzdělání nemám, jsou mi bližší čísla a logika, a on je taky matematik ...), a spoustu věcí pěkně sepsal a hlavně perfektně ozdrojoval, tudíž ho nelze nařknout z šíření nějakých fejkňůs

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/15/2021 8:51 AM
No, podsouvat očkovaným, že jsou komouši a/nebo debžoti, úplně košer není, ale chápu to, dodává to pocit převahy a vlastní výlučnosti Smajlík .
To, že s Ivisem uznáváte existenci virů a prospěšnost jiných očkování, vás samozřejmě ctí Smajlík . Asi nemám potřebu zkoumat, kam až v tomto sahají vaše názory, každý máme nějaké. Radši mi napiš, která část Váhu stojí za splutí, třeba na víkendovku?

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, kavol, 10/15/2021 9:53 AM
a podsouvat někomu, že podsouvá, přitom zaměnit předmět a ještě navíc to završit ad hominem na zcela vybájené úvaze, to je košer?

Váh znám bohužel jen dolní, od jezu pod Streženicemi do Seredě ... kromě pár blbých úseků jako volej a přenášení v Trenčíně či pádlování Sĺňavy je to vesměs to samý, resp. tedy od návratu Drahovského kanálu je to široká relativně líná řeka, viz zde v kilometráži foto u Dolných Zelenic

čili pokud bych si z tohoto úseku měl vybrat na víkend, tak cokoliv tak, abych vynechal Trenčín a Piešťany

jinak bych ale asi radši volil hornější tok, aspoň podle toho, co jsem občas zahlídl ze břehu a z fotek, akorát na víkend je to krapet daleko, dostávat se někam do Ružomberka je od nás víc než dvakrát tak dlouho co do Trenčína, a abych v autě seděl dýl než na lodi, to mě nebere :-/

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/15/2021 10:38 AM
Dík za zkušenost. Ten vršek Váhu, konkrétně okolí ústí Belé a pak prielom u Strečna se mi líbil, doporučuju. Ale máš pravdu, že na víkend je to daleko, chce to nějaký den navíc.
Podle popisu a fotek předpokládám, že střední/dolní Váh se vyplatí za nějaké větší vody, kdy to alespoň trochu poteče a obvodový kanál či přehrady vše nezhltnou. Nějaká taková střední/dolní Morava dejme tomu okolo Hodonína? Taky film Cesta do pravěku se údajně natáčel na Váhu, ale to už je bohužel minulost Smajlík .

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Chobotnice j., 10/15/2021 1:25 PM
Klid tady s vejrama, proklatě...
Byl jsem tam třikrát, když jsem jezdil na montáže mejch kulis do Prešova, vždycky jsme museli mít v pondělí ráno hotovo zza dvě hhodiny, cca od šesti do osmi. No a co pak s načatym pondělkem, strávit celej den na plnejch silnicích je blbost, tak jsme vždycky zašli do termálů při cesta a na kus Váhu.
Váh jsme jeli s kolegou pod Žilinou, když byl vyplej kanál. Překvapila nás jedna vodnatá kaskáda a neskutečný kvanta bordelu po březích.
Pak při další montáži Vrůtky - Strečno, to je moc hezkej tekoucí úsek zhruba na úrovni Vltavy ze Zlatky.
A potom z Ružomberoka, taková krásná krajinovka. www.padlovani.cz/vah-z-ruzombe...

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, kavol, 10/17/2021 10:13 AM
s Moravou kolem Hodonína bych to nesrovnával, to je písek a bahno a neskutečnej volej, mínus Osypaný břehy, kde to mírně proudí, Váh jsou kameny a ten volej je naopak vyjímka ve jmenovaných úsecích - si spočítej, kolik je na ten úsek jezů ...

ohledně množství vody, já nevím, jak přesně maj pravidla, co musej v korytě nechat, ale i v létě, kdy to na jezu ř.km 198 bylo mnohem sušší než zde na fotce od Slávky, se to relativně v pohodě dalo, s občasným zadrncáním, na Orlici sice bez bagáže, zato ale s malamutem (35 kg) a dvěma školkovejma dětma

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/17/2021 5:59 PM
Ahoj, jo, ta část Moravy není zrovna rychlá. Takže bys střední a dolní Váh přirovnal spíš k Orlici? To by mě zajímalo, Orlici mám rád, viz můj poslední článek Smajlík .

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Jabberwocky, 10/17/2021 10:30 PM
To asi bude Orlice loď, ne Orlice řeka…

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, kavol, 10/17/2021 11:16 PM
přesně tak ;-)

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Ivis, 10/14/2021 3:37 PM
Moc tvůj komentář nechápu. Nevím zda to má být nějaký tvuj podivný pokus o další reklamu na očkováni ? No a už když jsi pravděpodobně záměrně zcela prekroutil moje vysvětlení jednomu milemu slovenskému vodakovi , jelikož nevěděl jak to aktuálně je z možnosti příjezdu Čechů k nim. Byl to maximálně apel nebo postesknuti si o situaci s nejbližším státem. Ovšem ty jsi pokud vím nedávno popisoval Slovensko jako nějakou vzdálenou východní zemi s nesprávnou politickou orientaci proti napr.Německu, které jsi vychvaloval, jak je tam super a k Čechům všichni přívětiví. Takže i z tohoto důvodu moc nechápu tento tvuj příspěvek .V každém případě přínos vakcíny je minimálně diskutabilní. Od ekonomického prospěchu zemi co to vyrábí (zcela asi náhodou je schválena v EU jen nemecka, anglická americká, malé slabší země si ani neskrtli, i když u nás máme celkem vyspělé zdravotnictví i výrobu léku) pres fakta ze i když je cca 70 procent lidi v EU naockovanych začínají stejně se zvyšovat čísla covidove nakažených. To bude jistě neockovanymi co ?-)). A srovnávat tetanovku s rychle vyvinutými vakcinami je nesmysl. Nevím proč tu děláš takové agitace, spis bys měl řešit když už se stavis do role Mirka Dusina nebo co, proč třeba prášek co na to prokazatelně funguje Napr. Isoprinosine se potlačuje protože stojí par korun ,ovsem je pro farmaceutické obry nezajímavý finančně..

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/14/2021 4:02 PM
Ahoj Ivo,
jak jsi správně pochopil a napsal, máme na očkování rozdílné názory.
Já jsem samozřejmě trochu provokatér, trochu píšu agitky, ale hlavně mě zajímá, co si vodáci myslí a zda to mají podložené... Žiju v bublině očkovaných, kde nikdo zaplaťpámbu neumřel ani neměl těžký průběh nemoci ani se mu nic v důsledku očkování nepřihodilo. A to přeju všem. Smajlík
A se Slovenskem mi křivdíš, nic takového jsem nepsal, je tam hezky, byl jsem tam očkovaný v létě a problémy na hranicích ani jinde jsem neměl. Jen jsem psal, že je na Slovensko z Brna blíž, ne?

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Ivis, 10/14/2021 4:45 PM
ale néé, nekecej Smajlík , psal jsi to jinak, trošku hanlivě pro Slovensko, moc dobře to víš Smajlík . Mě z toho bylo smutno, jelikož ja pořad beru, že jsme svym způsobem jeden stat. Nebo toho mame hodně společného. Ale v pohodě Smajlík

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/14/2021 6:22 PM
Jejej, tady to nějak přitvrzuje. Být na straně Mirka Dušína je určitě povznášející, ovšem jen pokud není příliš mnoho Bohoušů a Dlouhých Bidel Smajlík Smajlík
No nic ve zlém. Je rozdíl, co člověk opravdu napíše a jak to někdo jiný pochopí, případně jaký z toho má někdo pocit Smajlík . To mě nepřestává překvapovat. Slovensko beru jako přátelský blízký nezávislý stát. Rád někdy zajedu na střední Váh (horní mám splutý a byl bezva), jen z té diskuse musím nastudovat, který úsek stojí za to. Smajlík

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Ivis, 10/24/2021 6:24 PM
Moc tvůj komentář nechápu. Nevím zda to má být nějaký tvuj podivný pokus o další reklamu na očkováni ? No a už když jsi pravděpodobně záměrně zcela prekroutil moje vysvětlení jednomu milemu slovenskému vodakovi , jelikož nevěděl jak to aktuálně je z možnosti příjezdu Čechů k nim. Byl to maximálně apel nebo postesknuti si o situaci s nejbližším státem. Ovšem ty jsi pokud vím nedávno popisoval Slovensko jako nějakou vzdálenou východní zemi s nesprávnou politickou orientaci proti napr.Německu, které jsi vychvaloval, jak je tam super a k Čechům všichni přívětiví. Takže i z tohoto důvodu moc nechápu tento tvuj příspěvek .V každém případě přínos vakcíny je minimálně diskutabilní. Od ekonomického prospěchu zemi co to vyrábí (zcela asi náhodou je schválena v EU jen nemecka, anglická americká, malé slabší země si ani neskrtli, i když u nás máme celkem vyspělé zdravotnictví i výrobu léku) pres fakta ze i když je cca 70 procent lidi v EU naockovanych začínají stejně se zvyšovat čísla covidove nakažených. To bude jistě neockovanymi co ?-)). A srovnávat tetanovku s rychle vyvinutými vakcinami je nesmysl. Nevím proč tu děláš takové agitace, spis bys měl řešit když už se stavis do role Mirka Dusina nebo co, proč třeba prášek co na to prokazatelně funguje Napr. Isoprinosine se potlačuje protože stojí par korun ,ovsem je pro farmaceutické obry nezajímavý finančně..

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Eki, 10/25/2021 9:24 AM
Ahoj, přesně na tento email už jsem už odpovídal asi před týdnem. Zajímalo by mě, zda to i tentokrát píšeš opravdu Ty Ivo, nebo to sem jen nějaký trol (kterému se to hodí do r(p)ozvracení republiky) po týdnu duplikoval? Smajlík

Reply

|_Re: s očkováním na Váh, river: Váh, Ivis, 10/25/2021 10:11 AM
tak to je spíš softwarovy trol. Možna dobré upozornění. Podobně se to stava i v zapisníku. Když nevyklikneš tuto internetovou stranku nebo se neodhlasíš, tak ti to někdy znovu připíše ten stejny zapis. Stalo se mi to už parkrat a musel to pak mazat, už si na to davam pozor. A viděl jsem to i u jinych lidi zde, že mají stejny zapis 2x. Když si to občas nezkontroluješ, může se to stat.

Reply

|_Re: Váh: průměrný čas na 10 km, river: Váh, PetoZ, 10/8/2021 12:37 PM
Ahoj,

Mal som Challanger K2 (Explorer je na tom podobne). A cenovo to bolo super! Bohužiaľ to bola jediná výhoda. Výkonom a komfortom je to katastrofa! Kajak má 17kg. Dokúpil som aj el. pumpu, tá pribalená je o ničom. Už po hodine pádlovania ma bolel chrbát. Tento low cost kajak má nafukovacie sedačky ktoré sa prehýbajú. Je dosť široký a je nízko tlakový. Komory sú len 2, podlaha a zvyšok. Ak prepichneš tak plávaš.
Pádlo je tiež low cost. 4dielne hlinníkové. Listy sú mäkké a prehýbajú sa. Ak sa chceš hýbať, musíš zabrať. Zaberáš a po 1hod máš mozole. Bol som na ňom tiež na Váhu ale dole pri obci Komoča (sútok Nitry a Váhu). Bola to strašná námaha. Je to vhodné akurát tak pre deti niekde na jazero nech sa zahrajú.

Už som ho predal a mám plastový Dagger Axis 10.5 a pádlo TNP Wolferine carbon. Kvalita je o niekoľko levelov vyššie. Cena samozrejme tiež. Ale ani po 10h pádlovania na chbát nebolí a mozole nemám tiež žiadne. Pádlujem často a tak som to kúpil.

Ak si chceš naozaj užiť splav požičaj si kvalitnú loď aj výstroj. Zas až tak veľa to nestojí. Prípadne sa staň členom nejakého vodáckeho klubu a za ročné členské si požičiaš kvalitnú výstroj a stretneš podobne zmýšľajúcich ľudí ako ty. Po rozrátaní nákladov to ani veľa nestojí takéto splavy.


Peťo

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
12/1/2021 9:08 AM Časopis Pádler připravil na nové předplatné zajímavou akci. S objednávkou časopisu si můžete zakoupit i kvalitní funkční tričko za zvýhodněnou cenu.
11/30/2021 9:43 AM Zajímá vás aktuální situace na řekách? Jak vodní baroni privatizují naše toky a k jakým situacím dochází při povolování MVE? Jaké dopady má vodní turistika na řeky a mnoho dalších témat je na fb.com.
11/18/2021 8:39 AM Nejenom na Orlíku dochází ke snižování hladiny, ale též na Dalešické přehradě, kde se opravuje hráz. Voda je zakleslá o 8 m níže, a tak jsou k vidění jindy zatopené objekty.
10/18/2021 12:28 PM Voda na 30. ročník Zamykání Doubravy je zajištěna a to mezi 11 - 14 hod. Akce se tak bude konat, pokud nedojde ke zpřísnění hygienických opatření.
10/15/2021 4:39 PM Vyšla nová kniha od Herberta Slavíka s názvem Naše léto, voda, lodě. V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren.
8/20/2021 1:42 PM Středočeský kraj minulý týden schválil žádost AVTS o zápis do krajského Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury a zároveň získal nominaci do národního seznamu. Celkově jsou 3 zápisy v krajských seznamech a zároveň 3 nominace do národního seznamu.
04.12. Volné místo: AHOJ háček pro sezónu 2021 do plastovky na klidnou vodu.

03.12. Bazar prodám: Můj poslední projekt je na prodej.Skin on Frame sólo kánoe. Jasan - cedrový rám, potažený nylonem 4

01.12. Bazar prodám: Perception Blaze 7.1 C1 Prodam singlovku Perception Blaze. Kleceni od Davidka (racny na utazeni s e

22.11. Bazar prodám: Prodám Kajak Spunt hodně opotřebovaný, nevařený, Liberec

22.11. Bazar prodám: Pyranha Molan L rodeovka/playboat pro větší pádlery, ja 185/95 se vejdu v pohodě. pěnový klín ve šp

07.11. Bazar prodám: Špricdeka Peak UK Whitewater, vel. XL (key), nepoškozená, ježděná od 9/2020.

25.10. Bazar prodám: Prodám voucher na loď od yagakayaks v hodnotě 12 000 Kč. Prodám ho za 9 000 Kč. V případě zájmu napi

24.10. Bazar prodám: Dagger GT MAX 8.1 action, ježděný převážně na kanále, sem tam řeka/potok, zakoupen nový 9/2020, mome

18.10. Bazar koupím: Nemáte někdo na prodej tenhle kajacek pro prcky? Prodaval se jako Big Bobby boat, zel uz se nevyrábí

11.10. Bazar prodám: Stará dřevěná kanoe. Potřebuje řádnou GO, ale jezdila nádherně. Sedátka jsou dřevěná v OK stavu. Kol

Vtip Karla Macase
04.12. Vltava: Staveniště na Staroměstském jezu (v Praze) začíná momentálně zcela vlevo, hned u zdi smíchovské plav
04.12. Vltava: Herbertovský jez je v opravně! Pravá 1/3 je shora obložená vaky s pískem a co bývala šupna operuje
04.12. Morava: v useku Habrmannův mlyn - Postřelmov, cca 303 ř. km 2x spadeny strom přes celou řeku
17.11. Doubrava: Kdyby se náhodou otevřela nebeská stavidla, tak pozor na Doubravě z Bílku. Úsek hned za železničním
12.11. Orlice: 2 spadené mohutné stromy přes celou řeku v useku Petrovice (27,1)- Štenkov (18,3), cca na 25 ř.km a
13.09. Enns: Pro úsek Gstatterboden od železničního mostu není již možné parkování podél řeky. Lze jen naložit a
31.08. Sáva Dolinka: 600 m za silničním mostem a jezem u Hrušice, tedy na 20,4 km probíhá zásadní úprava koryta řeky. Pů
27.08. Pilica: Aktuálně probíhá v Sulejowě bagrování koryta - bude to trvat celý podzim (tuším, že do konce listopa
22.08. Bílina: Ve Rtyně nad Bilinou čerstvě zbourali železobetonových most, kdy jim betonové bloky s železnou výzt
11.08. Váh: V horne části pod Královskou Lehotou pozor na spadnutý strom cez rieku, nedá sa obísť naľavo, treba

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama