Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/vodacky-zapisnik.aspx?ID_reky=297
- Reklama -
Půjčovna lodí na Metuji, Úpě a Labi

Vodácký zápisník sjetých řek

Zapsat si své spluté úseky
Při zadání dvou a více písmen bude automaticky hledán název. Případně ponechte prázdné pro zobrazení všech řek.

Seznam zapsaných řek

Třídit seznam:
Starší Novější A-Z Z-A

Podrobnosti o sjezdech

Kdo Země Řeka Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Eki
Česká republika Rozkošský potok 2 Velká Jesenice silniční most - ústí do Metuje ZW 5.9.24 nafukovací kánoe 3
Vodočet: Rozkoš, stav: 4.51 m3/s Popis: V době sucha je pohodlně sjízdných jen pár toků. Jedním z nich je Rozkošský potok, protože nádrž Rozkoš dotuje za sucha Metuji a dále Labe. Voda stále tekla, obtížnost nepřesahovala ZWC. Kalná voda z kvetoucí nádrže Rozkoš. Volavka a káně. 200 m před koncem je jezík, ten šel po prohlédnutí v pohodě splout. Na konci je nízký betonový silniční most se třemi otvory, splout to šlo, ale musel jsem zalehnout do pálavy a nachytal jsem mnoho pavučin. Nepotkal jsem žádnou loď. Spluto v singlu na pálavě.

Ivis
Česká republika Rozkošský potok 12 3x (hraz nadrže Rozkoš - soutok s Metují) ZW, WW I 23.7.24 nafukovací kánoe 4
Vodočet: 59 cm, 4,1 m3/s Popis: poprvé cely usek a hned 3x ! -). Tím rozšiřuju svůj počet řek s nejvyšším počtem km, podle semaforu sjízdnosti je to už ma 57. řeka v ČR a 84. řeka se semaforem sjízdnosti celkově ! Neřekl bych, že je tento kanal nudny, stale svižně teče, 2x kamenity stupen s hezkymi peřejkami a pak 2x stupen s vyvařištěm (první je na posledním mostě, kde ještě za tohoto stavu uplně ok pro palavu, řekl bych pohodovy, ale chce to intenzivně zapadlovat a za vyššího stavu může byt nebezpečny) no a pak poprvé i zbyvající usek, kde je před 3 uzkyma trubkama vedoucíma na soutok další stupen, ale ten měl kratší pohodovější vyvařiště. Nicméně už tu asi dlouho nikdo nejel a v trubce jsem prometl postupně minimalně 6 pavučin. Hnus ! Aspon, že až na start se dalo dostat autem. Což jsem kdysi nenašel, respektive mě odradil zakaz a řetěz na schodech vedoucích z hraze přímo k vytoku u hl. silnice. Tentokrat jsem nejprve komplikovaněji dostal k hrazi z vesnice Velka Jesenice, ale byla to 1,5 km dlouha štěrkova polní cesta, ne uplně idealní. No a pak napodruhé už jednodušeji přímo zhora, kde vede silnice k rybarně (naštěstí), tím padem tam není zakaz, kterého jsem se obaval, no ale je tam pak zavora (i se zamkem), takže dojetí až hrazi je trošku nervoznější, aby to někdo z Povodí či rybařů nezamknul. Pan z rybařství tvrdil, že se to zamyka, tak nevím. Jinak 1. a 3 jizda ve dvou (průměr 7,8 km/h) a druha sam (průměr 8,2 km/h). Oboje v pohodovějším tempu. Původně jsem planoval jednu jízdu na packraftu, aby každa jízda byla jina (a kdyby se nešlo dostat autem k vodě, tak by museli byt takto všechny 3..), ale pak se mi ten celkově 3. stupen nechtělo riskovat na M-kovém packraftu.

Jana Pádličková
Česká republika Rozkošský potok 12 hráz nádrže Rozkoš - soutok s Metují 2x ZW, WW I 23.7.24 nafukovací kánoe 4
Vodočet: Popis: Pěkně tekoucí potok s malými peřejemi a stupni. Potok končí 3truba¨kami a vlévá se do Metuje.

provideo
Česká republika Rozkošský potok 11 ZW 16.11.17 nafukovací kajak 3
Vodočet: Popis: po Rozkoši 3x

Ivis
Česká republika Rozkošský potok 2 2,0 Městec ,siln most - 0,2 siln most Veselice ZW 4.11.17 nafukovací kánoe 2
Vodočet: 57 cm , průtok 4,9 m3/s Popis: velice rychle tekoucí potok ,díky pouštění vodní nádrže Rozkoš , rychlost bez pádlování 8km/h ! , chtěl jsem začít přímo u nádrže ,ale je tam velký nápis vstup zakázan , řetěz a ještě plno schodů dolů ,takže nakonec jen poloviční usek od mostu silnice č. 285 za vesnici Městec,kde byla za mostem velice hezká a velká vlna , pak jen rychle tekoucí regulované koryto a průměrná rychlost skoro 9 km téměř bez námahy . Skončil jsem dle rady v itineráři na raftu 200 metrů před soutokem s Metují . Ale jet se by se to dalo ,jsem nakonec koukal už jen z auta - je tam mostek ,bohužel rozdělený třemi pilíři a je nutné rychle si jeden oblouk z těch 3 uzkých pilířů vybrat a hodně se sehnout ...a zapomněl jsem ,před tím těsně je ještě menší stupen...

Robert
Česká republika Rozkošský potok 10 Ceska Skalice - Veselice ZW 26.9.15 kajak 3
Vodočet: 3 az 4 kubiky Popis: Protoze v.n. Rozkos ma dve urovne hladiny, byl sjizdny uz privadec. Druha cast nadrze za vetru a poradnych vln byla nejsilnejsim zazitkem celeho dne. Samotny potok vytekajici z nadrze vodacky zajimavy neni, ale okoli celkem ujde. Prutok uvadeny na internetu je ve skutecnosti asi polovicni.

Eki
Česká republika Rozkošský potok 2 Česká Skalice ZW 1.7.12 plastová kánoe 3
Vodočet: vodočet Rozkoš, stav: 0.0 m3/s Popis: Příjemné večerní plavby po klidné hladině nádrže Rozkoš v okolí kempu u České Skalice
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
11.05.26
Pro nevhodné hydrologické podmínky byl zrušen závod ČPV Sázava 2026, který se měl konat dne 16.5.
27.04.26
Ani bolen, ani rybáři, ale sucho zastaví slalomové závody na Trnávce, které se měly uskutečnit 9 - 10. 5. Průtoky ve sledovaných profilech se podle aktuálních dat ČHMÚ pohybují pod 30 % dlouhodobého měsíčního průměru a neumožňují manipulaci na přehradě.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.26
Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
24.03.26
Jelikož skripta Bezpečně na tekoucí vodě a Záchrana z válce jsou již téměř rozebrané, dotisk se neplánuje, proto se z nich vytvořily alespoň e-knihy ve formátu PDF. V případě zájmu si je lze objednat na stránkách Vodácké školy záchrany.
06.03.26
Proběhla zajímavá studie na Jizeře, jestli vodácká aktivita škodí chráněným živočichům. Během léta se sledoval vliv vodáctví na vranku a závěr je, že vodácká aktivita jinak těmto živočichům neškodí. To, že ale v místě jsou dvě derivační MVE s dlouhými suchými místy pod jezy, nikdo neřeší.
14.05. Kdo vezme: Nemá někdo v plánu jet během června/července na výpravu podél pobřeží ať už seakajak nebo paddleboar
13.05. Bazar prodám: Prodám kajak WAKA Tuna. Kajak určený reálně pro jezdce 65-95kg (výrobce výrobce uvádí 60-115kg), dé
12.05. Bazar koupím: Ahoj, koupil bych postarší helios, safari nebo podobnej singl (případně i dvojku). Za nabídky na b
05.05. Bazar prodám: Za odvoz 2x laminátový kajak. Dna vypadají, že to asi nepoteče, slepky budou chtít opravit, jeden ne
29.04. Bazar prodám: ZET DIREKTOR
29.04. Bazar prodám: ZET DIREKTOR
25.04. Bazar koupím: nafukovací kajak Gumotex Rush, koupím za rozumnou cenu
25.04. Bazar koupím: vak do lodi Palm 25 l (event objem 15 litrů) s možností vyfouknutí přebytečného vzduchu, ideálně še
23.04. Bazar prodám: 3 kusy starších nafukovacích kánoí PALAVA. Všechny uvedené lodě jsou velmi zachovalé, plně funkční a
22.04. Bazar prodám: Kajak Waka OG - vařené dno Pro začátečníky na dojetí či na kanál Hmotnost jezdce 65 - 110 kg
Vtip Karla Macase
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12.
Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11.
Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/
28.10.
Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07.
Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu