Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/cechy/slapanka.aspx
Home Czech Rep. Šlapanka Mapa

Brook Šlapanka

64% Oblíbenost řeky


  • Source of:
  • Lenght of river in km: 14
  • Difficulty:
      Part river km Difficulty
    upperDolní Věžnice - Havlíčkův Brod14.1 - 0.0ZW - WW I-Řeku už jeli: (19)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

KLepo
11 slapanov - havlickuv brod WW I 10.5.24- 11.5.24 nafukovací singl Hodnoceni
Vodočet: Mírovka, stav: 78 cm, 1.19 m3/s Popis: Gumotex K1, kajakove padlo - piatok vecer zaciatok v Slapanove, prespanie u stupne pred Mirovkou. Sobota rano do Sazavy a pokracovanie az do Laziste (za Ledcem). Kopa stromov v koryte, vela prenasani, podliezanie, zo 3 tahanie po brehu. Lednacci, srnky, nutrie (bobri?). Usek od Mirovky do Sazavy hezci - to nadtym je prilis pomale/zasekane. Jezy nesjizdne. Ked som dorazil do Sazavy, tak som si konecne mohol zapadlovat :) Asi vacsia zabava pri vyssej hladine, ale to zas moze byt nebezpecne, kvoli prekazkam.

Ivis
1 Přítok Květnoský potok - neid. Místo v lese ZW 21.6.23 packraft Hodnoceni
Vodočet: 64 cm Popis: Při spluti kousku Kvetnovskeho potoku. Slapanka zde překvapivě bez překážek a šířka cca 7 m. Vypadalo to lakave, ale asi to nebude tak stále… vody relativně uchazejice při vyhýbání se kamenům i pres 10 cm podlimit

Windy
13 jez nad Šlapanovem - ústí ZW, WW I 23.9.22 packraft Hodnoceni
Vodočet: Mírovka 86 cm Popis: Slušná potokařina. Že budou překážky, jsem očekávala, ne však, že jich bude tolik... Empiricky ověřeno: ledňáčci a volavky žijí i na Šlapance.

Večerníček
3 ústí Zlatého potoka - Šlapanov, vlaková stanice ZW 8.2.22 singl Hodnoceni
Vodočet: Mírovka, stav: 97 cm, 2.33 m3/s Popis: Pouhé doplutí z Kamenné za šera a tmy od mostu u Lutriána po vlakovou stanici Šlapanov od 17:15 do 18 hod.

Windy
2 pod posl. jezem - ústí ZW 6.3.21 packraft Hodnoceni
Vodočet: Mírovka 92 cm Popis: Najeto 1,7 km. Plavba v rámci katastru města, když to nejde jinak.

Ivis
6 Mírovka 4,8 - soutok se Sázavou 0,0 ZW, WW I 18.11.20 packraft Hodnoceni
Vodočet: 88 cm, 1,77 m3/s Popis: najeto 5,5km, kilometráž celkem odpovídala, najel jsem přesně 5,1 km na soutok a pak jel ještě prozkoumat proti proudu Sázavy závěrečné rozdvojení Šlapanky. Přijel jsem hezčím akčnějším levým ramenem na soutok a pak proti proudu vyjel kratoučké pravé rameno, kde je těsně před soutokem ministupínek s takovou by se dalo říct "vodáckou šlajznou". Tu jsme nejel i když vypadala lákavě a sympaticky, i když šířka jen tak metr a z leva i zprava mohutné železné zpevnovací plechy, takže možná rozumné, že jsem to nejel... A pak si znovu dal levé rameno. Jinak z Mírovky první 2 km velice hezké, přišlo mi to zajímavější než dnes ráno Stvořidla. Mírně tekoucí, meandry a téměř bez překážek. Jen asi 3x břehové porosty hodně do řeky, ale to spíš jen zakčnovalo plavbu. Pak ale jsem musel podjíždět jeden strom a o kus dál dokonce 1 strom musel přenést. A pak stojatá voda k 5m kolmému jezu a opět nutné přenášení. Pak ještě jeden strom, ale ten šel přelézt. Takže nakonec 3 hvězdičky max a asi už znovu ne. Průměr 5,1 km/h včetně přenášení stejně jak délka splutí bez přídavku. Tak to nebylo uplně špatné. Kdysi jsem jel horní usek ze Šlapanova do Mírovky a průměr byl ještě horší 4 km/h.

Ivis
1 přítok Ochozský potok- Polná, konec, most WW I 22.10.20 packraft Hodnoceni
Vodočet: 101 cm , 2,6 m3/s Popis: pouze kratoučký usek při splutí Ochozského potoka. Šlapanka je zde uzká cca 3-4m a zapadaná.

Miloš H.
12 Šlapanov ústí do Sázavy. ZW, WW I 21.10.20 nafukovací kajak Hodnoceni
Vodočet: vodočet Mírovka, stav: 101 cm, 2.6 m3/s Popis: Docela hezké splutí.


Zobrazit podrobnosti vodáků o této řece z jejich zápisků
River guide:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama