Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-CPV-Strela-2017.aspx?ID_P=27650 ID_prispevku=4167
Půjčování lodí na řece Bóbr

Discussion forum Re: ČPV Střela 2017


Diskuse nad tématem
Re: ČPV Střela 2017, kavol, 9/12/2017 3:00 PM
Podrobnosti event: ČPV Střela 2018 - zrušeno!

"Coby důsledek výstavby vltavských přehrad se po roce 1926 skalisko objevovalo podstatně častěji než dříve. V současné době je vidět v průměru 126 dnů v běžném hydrologickém roce."

aha, k tomu jsem se předtím nedočetl - hm, tak v tom případě bych řekl, že se bavíme o houně ...

pokud jde o 2003, dovolil bych si upozornit, že letos máme 2017, a 2017-2003 = 14, přičemž jsi začal:

"když se podívám tak 10-30 let zpátky ... tak mi taky připadá, že vody bývalo tak nějak víc"

mno, 14 je někde mezi 10 až 30, tak vlastně nevím, co tím rokem 2003 chceš dokladovat :-)

ještě naokraj k těm nejnižším naměřeným hodnotám v roce 2003, je tam podstatná ta informace "za dobu sledování" - výše uvedený rok 1904 zmiňovaný děčínským archivářem do té "doby sledování" spadá nebo ne?

a pokud zmiňuješ rok 2012 jako rok nejnižších hladin podzemních vod, tak musím připomenout, že souvislost tohoto se sjízdností rozhodně není 100% - pokud se podívám na vedle diskutovanou Lužnici v Bechyni v létě, tak zrovna v roce 2012 zdejší statistiky uvádí 31+31 sjízdných dní, což je nejlepší hodnota v celé tabulce, na druhém místě je "suchý" rok 2013 s 31+29, na třetím "suchý" rok 2010 s 29+27, a nejlepší "nesuchý" rok 2011 je až čtvrtý s hodnotami 25+29

co se týče duševních poruch, prostě si dovoluju s tvým názorem nesouhlasit[*], a nadhodil jsem osobní zkušenost, která mě k tomu vede, v některých případech včetně objektivních dat ohledně průtoku (když si po akci vzpomenu stáhnout údaje z vodočtů ...)

zatím jsi tu ale nenadhodil nic, co by mě přesvědčilo, že bych měl svůj názor na to, že to bylo vždycky zhruba stejně blbý (nebo dobrý, podle toho, jestli je sklenice poloprázdná nebo poloplná :-)), změnit - a zejména po tom, co jsem se dočetl až k tomu, že ten hladovej kámen je v novodobé historii vidět třetinu normálního roku kvůli změnám na toku, se ta tvoje argumentace trošku kácí

[*] až na ty dvě výhrady ohledně řádění elektrárníků a navštěvování méně atraktivních řek, což mohou být důvody, že se skutečně v průměru tahá víc než před lety

Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazaar - CZ, Free place in boats, Losses-find, Paddling jobs nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Title:
Name:
Email:
Text:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

5/30/2025 4:57 PM Závody a splutí ČPV Teplá 2025, plánované na sobotu 7.6. 2025, se ruší a důvodu nepříznivých hydrologických poměrů. Organizátor se pokusí uspořádat ČPV Teplá v zářijovém termínu 20.9.2025.
5/27/2025 10:48 AM AVTS podala podnět na suchý jez Rábí na Otavě. Na koruně jezu mělo být dle povolení 11 cm, ale výška dosahovala sotva 5 cm. Pod jezem v dlouhém úseku téměř sucho. ČIŽP podnět prošetřila, shledala jej důvodným a bude zahájeno přestupkové řízení.
5/19/2025 9:56 AM Jez Mrskoš na Otavě bude možné v tomto roce překonávat v rámci staveniště u levého břehu po vyznačeném koridoru, popř. po již hotovém chodníku, který bude opatřen zábradlím a info cedulemi. Celá stavba včetně propusti bude dokončena až v roce následujícím.
5/14/2025 9:05 AM Pro letošní sezónu bude kemp Lipky na Otavě uzavřen včetně kiosku. Provádí se zde rekonstrukce, výstup lodí bude probíhat na levém břehu u železničního mostu v Horažďovicích.
5/13/2025 10:37 AM Pozor na muškařské závody 25.–31. května 2025 na řece Otavě a Vltavě, kdy je žádáno o minimalizaci splouvání. Závodit se bude mimo jiné na řece Vltavě od Vyššího Brodu po Brannou ve dnech 26.-30.5.2025 (Po-Pá) od 8:00 do 11:00 a na Otavě v úseku Sušice - Rábí. Lodě proto mohou vyplouvat po této době bez omezení. Více na ffch.cz.
09.06. Bazar prodám: Prodám 2ks zánovních stehenních klekacích popruhů na nafukovací kanoe YUKON od Robfinu. Pasují i n

09.06. Bazar prodám: Ahoj, Prodám kajak Zet Cross ve velmi dobrém stavu Skořepina je z března 2023. Loď má pouze drobné

29.05. Bazar prodám: Velmi zachovalou a plně funkční dvoumístnou nafukovací kánoi BARAKA. Uvedená loď je zcela bez záplat

29.05. Bazar prodám: Velmi zachovalou a plně funkční dvoumístnou nafukovací kánoi PALAVA, která je standardně vybavena dv

28.05. Bazar prodám: Safari Gumotex - nafukovací samovylévací kajak

28.05. Bazar prodám: Prodám nový, nejetý kajak Spade Kayaks Joker. Moderní rychlý a obratný halfslice. K vidění, případně

24.05. Bazar koupím: Koupím stehenní popruhy na gumové lodě Gumotex.

23.05. Bazar prodám: Raft Colorado 450i s příslušenstvím - minimálně používaný. Raft nebyl nikdy půjčován ani pronajímán,

07.05. Bazar prodám: Rabí

07.05. Bazar prodám: Rabí

Vtip Karla Macase
27.05. Jizera: Pozor na rekonstrukci mostu v Přepeřích (ř. km 76,3 hned pod jezem)! 24. V. 2025 stojí pouze pilíře
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje
03.01. Loděnice (Kačák): Kačák je v Českém krasu zapadaný velkými stromy a zarostlý mohutným roštím. Za větší vody je v zásad
03.12. Vltava: Při návštěvě adventních trhů 3x pozor na pražské Vltavě!! 1) Dvorecký most (ř.km 57,2): u nově stav

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.