Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Letni-vikendova-detska-voda.aspx?ID_prispevku=4988

Discussion forum Letní víkendová dětská voda


Diskuse nad tématem
Letní víkendová dětská voda, Tomáš, 5/24/2023 9:15 PM
Ahoj,
poradili byste mi s výběrem vhodného úseku vody pro malé děti (3-6 let) na dva víkednové dny červenci? Klidná voda, ale ať to aspoň trochu teče, a ať je to rozumně jetelné i v červenci. Ideálně v Čechách, všichni jsme z Prahy. Logistická představa je ubytování v kempu v chatičkách. První den vyjet nahoru, nafasovat lodě z půjčovny a sjet do kempu. Druhý den pak jet dál, vrátit lodě a vrátit se do kempu. Kemp ideálně ne úplně narvaný alkopádlery.
Loni jsme takto jeli Sázavu v úseku Ledeč - Zruč, ubytování ve Vlastějovicích. Bylo to fajn.

Napadlo mě:
Sázava kolem Kácova - spát ne u kouzelníka, tam to bude masakr, ale v kempu Na Žabkách o kus dál.
Sázava kolem Sázavy - kemp Pod Vrbou.
Lužnice pod Veselím. Nějaký úsek mezi Veselím a Táborem. Případně nad/u Bechyní. Neznám to tam, Lužnici jsem končil nejdál ve Veselím.
Berounka je hroznej rybník, tam se mi nechce.
Vltavu z Krumlova/Koruny. Půjde to už, nebo to bude pořád masakr?

Díky za rady.

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Mirek, 5/24/2023 10:41 PM
Ahoj.
Úspěšně jezdíme s takhle malými dětmi rybník Berounku, Spíme na pohodovém tábořišti Liblín. Pujčovna je u tábořiště. Děti jsou tam spokojené. V téhle části to teče víc než Sázava u Kácova. jezdíme asi 10 až 15km nad a pod Liblínem.
Mirek

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Poustva, 5/25/2023 11:26 AM
imho Berounka většinou není větší rybník než Sázava nad Týncem, minimálně tam častěji fouká do zad :-)

My takhle měli základní tábor na Berounce u Potůčků mapy.cz/s/razunecece (ve stanech, ale mají tam i chatičky, spíše klidnější kemp, mají tam i pár houpaček), první den z Liblína k Potůčkům (krásné a tekoucí, cachtací mělčiny pod jezy), druhý den na Zvíkovec (hezké, o dost méně tekoucí)

Jezdím s dětma na 2 dny Plzeň - Dolany - Nadryby, dá se natáhnout do Plané, ale pod Nadrybama ustane proud... V Dolanech mají chatičky, ale opět nemám osobní zkušenost, spíme ve stanu. Je tam velké pískoviště a prolízačka. Cachtání po jednom hezkém fleku na každém z úseků.

Vltava o víkendu v červenci masakr i pod Krumlovem, dtto Otava ze Sušice.

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Střelec, 5/26/2023 7:51 AM
U Potůčků rekonstruovali koncem dubna umyvárny a záchody, za tejden by tam měli otvírat s pečením prasete.
Berounka je zajímavá cca z Liblína do Roztok, Ohře zhruba z Lokte po Vojkovice (nebo Perštejn), Otava cca ze Sušice do Strakonic, nebo ze Strakonic do Písku (ale je tam relativně málo kempů).

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Kouďa, 5/25/2023 11:42 AM
Já ti dám rybník, darebáku Smajlík Přesně jak píše Poustva, když budete bydlet u Potůčků, tak úsek z Liblína je celkem tekoucí pohodovka na den s 2 jezy a v neděli dojet do Zvíkovce.
Ještě by se dalo jet ze Zvíkovce do Višňové (tam mají chatky, ale kemp je retro alá 1980 a nevím, jak s hlukem) a v neděli do Žloukovic. Ale na neděli je to časově delší než předchozí varianta. Smajlík

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Tomáš, 5/26/2023 8:57 AM
Ok, hoši, já snad tu Berounku vezmu na milost Smajlík. Díky za tip. Úsek Liblín - Zvíkovec/Skryje vypadá dobře.

Reply

|_Já ti dám rybník!, Chobotnice, 5/26/2023 12:17 PM
Vo uplynulym víkemdu semse měl možnost docela intenzívně přesvědčit, že rybník to fáááákt neni. Smajlík Pokud by někdo tvrrrdil opak, mám kdyžtak návrh na challenge.
No nejvíc to stojí v úseku Nadryby - Libštejn. Ve zbytku i zdrže jezů jak nějak viditelně tečou. Ale ani v režimu s dětma nic z toho neni nepoužitelný na nějaký rozumný vzdálenosti i v režimu s dětma, pokud se používaj pádla na to, na co byly určený. Navíc je tam docela hezky nízkej vodáckej cvrkot.
Srovnání se Sázavou - minulej víkend jsme dali se synáčkem za den a půl úsek Stvořidla - Ledečko, asi 70km, žádný štvaní se, tak jako na pohodu. A teda to pořekadlo o spojenejch rybníkách platí a to ještě s rezervou zhruba až od Kácova. Nad jsme museli místy docela číst vodu a kormidlovat, abysme jeli čistou stopu.
Za mně oboje dobrý, možná ta Sázava je o chlup náročnější na množství vody a krz zastavěnost chatama je to tam horší na táboření na volno proti Berounce, ale to už je mimo původní dotaz.

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, kavol, 5/25/2023 2:14 PM
též souhlasím s výše uvedeným názorem, že Sázava z Kácova si v rybníkovitosti nezadá s tou Berounkou, teda pokud nezaprší

Lužnice pod Veselím je taky pěknej volej, trochu se to rozbíhá z Tábora, ale taky je to tam jez na jezu

co taková Ohře? - ze Skalky je zajištěný nějaký minimální odtok podobně jako z Lipna, a nebývalo tam tolik lidu jako na Vltavě ...

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Aleš N., 5/25/2023 8:30 PM
Ahoj, když ono ty tvé požadavky jsou dost našponované - potřebuješ vybavený, ale přitom klidný kemp. To je jak kdyby si někdo otevřel hospodu a nechtěl, aby mu tam chodili lidi.. Smajlík .
Ale vážně: Ohře bývá celkem volná z Chebu do Kynšperka, ale tam zas moc komfortně nezabydlíš. Ale mohli byste zabydlet ve Vojkovicích, jeden den z Varů do Vojkovic a druhý pak do Perštejna.. (chajdy tam ale myslím taky nejsou).
Co takhle Jizera? M. Skála - Písečák (Příšovice) - M. Hradiště, nebo trochu zkrátit (ale asi tam nebudou chatky, nevím, nikdy jsem je nehledal..)
A jak píše Kouďa, Berounka na trase Zvíkovec - Višňová - Žloukovice je taky fajn volba Smajlík .
Ono chajdy bývají právě spíš v těch větších a frekventovaných kempech, tak jde o to, co upřednostníš... Smajlík

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Kouďa, 5/26/2023 7:17 AM
Ahoj Aleši,
Jizera je dobrý tip, ale myslím si, že v červenci tam nebude voda. Jinak ale chatky mají na Zrcadlové Koze nad Dolánkama, ale to je z Malé Skály krátký a rychlý úsek. Museli by jet zpod Železného Brodu.
Nicméně, pro děcka je to pěkně vybavený kemp... velké hřiště a nasypaná písečná plážička u řeky. Smajlík

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Tomáš, 5/26/2023 8:53 AM
Dobrý nápad, na Zrcadlovou kozu jsem zapomněl, díky. Jak píšeš, Malá Skála je blízko. Jak vypadá úsek Železný Brod - Malá Skála v létě? Kdysi jsem to jel v květnu a v Brodě to byl slušnej kamenolom.

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Kouďa, 5/26/2023 9:04 AM
Museli byste nahodit loď pod Železňákem, tam co se vrací náhon. Jeli jsme to loni v květnu za 136cm/16,22Q v ŽB a od jezu k náhonu to bylo i tak suchý. Na jezu ve Splzově se jede náhonem, kdy se pak musí cca 300 m přetahávat MVE Líšný. Jinak to bylo OK.
Ale jako největší kámen úrazu vidím vodu v červenci + sezóna. Bude tam narváno.

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Jenda, 5/27/2023 11:45 AM
Ploučnice nad a pod Borečkem, Lužnice ze Suchdola, vrchní Sázava od Ledče, ale tam je to o vodě. Ohře z Tršnice je taky fajn. Dětem je potřeba ukazovat řeky, kde nejsou hospody a vykalený trubky v lodích. Na Ploučce hospody nejsou, ze Suchdola jich taky moc nepotkáš :-)

Reply

|_Re: Letní víkendová dětská vod, Brandy, 5/28/2023 11:48 AM
K té Vltavě - pokud byste chtěli jet v červenci Vltavu, zkuste úsek ze Zlaté Koruny do Boršova. Většina notoriků jede max do Zlaté Koruny. Řeka tam teče a s malými dětmi je to na 2 dny na pohodu. Smajlík

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
6/13/2024 8:24 AM Zvýšené vodní stavy na Berounce, ale i na dalších řekách, sváteční vodáci značně podceňují. Včera opět záchrana dvou dětí a jejich otce tentokráte z jezu Hlásná Třebaň. Více na iprima.cz od 2:40 minuty.
6/12/2024 2:12 PM Na aktualne.cz jsou kolorované staré fotografie z historie vodáctví.
6/10/2024 11:37 AM Pořad Rady ptáka Loskutáka se tentokráte zaměřil na vodu. Od 3 minuty je vodácká část.
5/31/2024 9:06 AM O víkendu 8.-9. 6. bude oddíl TJ Loko Trutnov pořádat MČR žáků a dorostu ve sjezdu na řece Labi v úseku Dvůr Králové n.L - Žireč. Úsek bude v určitý čas vyhrazen pouze pro závodníky. Nutno vyplout do 9:30 od ČOV ve Dvoře Králové.
5/29/2024 8:29 AM Právě vyšel letošní speciál vodáckého časopisu Pádler nazvaný NA VODU! - letní vodácký průvodce, který je určený pro všechny začínající a nezkušené vodáky. K dispozici je zcela zdarma v pdf formátu!
5/27/2024 8:07 AM Z důvodu dodržení technologických lhůt po neočekávané opravě na hrázi VD Husinec, nebude možné nadlepšení vodního stavu pro akci ČPV 45. Letní Blanice. Proto se závod ruší.
5/13/2024 1:10 PM Na Vltavě na Zátkově mlýně byla vybudována šupna u pravého břehu. Jeden z posledních jezů, které nebylo možné splout, byl i díky úsilí Sdružení pro Vltavu, zesplavněn. Fotky šupny naleznete v kilometráži.
5/8/2024 6:01 PM Mezi jezem "U Rybů" a jezem u Zátkova mlýna na levém břehu řeky Vltavy zpevňují skály a strmý (levý) břeh. Přivrtávají tam do svahu a skal sítě. Bezpečná vzdálenost je vyznačena zelenými bójemi.
5/3/2024 1:51 PM Byl schválen pozměňovací návrh, kde díky legislativní chybě (platností novely stavebního zákona) došlo k odstranění prostupnosti toku schválené již v roce 2020. Dnes se tak opět vrací do zákona nutnost překonat nově vzniklé vodní dílo splutím nebo přenesením tam, kde je rekreační plavba. AVTS opakovaně dokázala prosadit na legislativní úrovni podmínky pro zlepšení plavby. Děkujeme všem poslancům, kteří pro nás hlasovali v rámci souhrnného pozměňovacího návrhu vládní koalice.
4/30/2024 2:12 PM V neděli byl na ČT odvysílán pořad Nedej se, ve kterém byla reportáž o chystané MVE Dívčí Kámen.
3/26/2024 3:23 PM Ministerstvo životního prostředí chystá omezení podpory pro malé vodní elektrárny při jejich stavbách. Postupná argumentace AVTS na nesmyslnost těchto staveb a negativních dopadů na život v řece se začíná projevovat. Více v reportáži ct24.cz.
10.06. Nález: 9.6. si někdo zapomněl v Ivančicích pádla. Pošli nějakou rozumnou indicii, kterou prokážeš, žes to b

10.06. Bazar koupím: Nafukovací kanoe TANDY zelený podobný PALAVE

29.05. Volné místo: Ahoj, v týdnu od 21.- 26.7.2024 se chystáme sjíždět v Polsku řeku Bóbr. Hledám pro sebe zadáka. Jsme

22.05. Bazar prodám: Baraka Hodně ježděná, s několika šrámy, ale plně funkční, bez závad. V ceně vak, lepení, soudek cca

19.05. Kdo vezme: Ahoj, Vzal by s sebou někdo jednoho hodného háčka ?

17.05. Bazar prodám: Prodám velmi hezké kajakářské pádlo zn. TNP o délce 220cm, úhel 90°, pravé, skládací- dvoudílné. Ve

17.05. Bazar prodám: Prodám Liquidlogic Remix 69, střední velikost. Hodný a oblíbený univerzál ve velice dobrém stavu. M

14.05. Bazar prodám: Dager Mamba 8.1

14.05. Bazar prodám: Dager Mamba 8.1

13.05. Bazar prodám: Eskimo Salto, lehce vařená špička a límec, jinak na svůj věk slušný stav, dno neprosedlé.

Vtip Karla Macase
10.06. Morava: Ahoj, pod Hrabenovským mostem (315,2) je pravotočivá zatáčka a hned za ní čerstvě (9.6.2024) padlý s
09.06. Svitava: Pozor před Maloměřickým mostem je nově vyskládaný brod z betonových panelů, jejich pozice se mění v
09.06. Svitava: Na konci Bílovic na úrovni fotbalového hřiště chataři už vloni na podzim instalovali drát přes celou
04.06. Orlice: Mohutný padlý kmen přes celou řeku, cca na 21,3 km - mezi kamenným záhozem a Štěňkovem. Je to za zat
03.06. Klabava: Včera za stavu 90 cm z výtoku ejpovického jezera do Nadryb na Berounce. Přenášeno 5 stromů (některé
02.06. Ohře: Pozor na jezu Kadaň II (ř. km. 124,5) probíhá rozsáhlá přestavba. 26/5/2024 Část vody teče vlevo sl
01.06. Teplá: Na Teplé obezřetně! Vývratů jsem napočítal 13, z toho 11 v rámci zdejší kilometráže, ale jen 4x jsem
11.05. Kamenice: Přes Tanvaldskou Kamenici padl mohutný strom před soutokem s Černým potokem. Je to v místě přímo pod
29.04. Radbuza: Pozor na 4 jekly hned pod lávkou Staňkov_52,4 km!!! Ve Staňkově za jezem (53,0) je šedý most (52,9)
14.03. Soča: Nové podmínky a ceny permitů pro 2024: https://www.soca-valley.com/en/in-search-of-adventure/activit

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama