Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Alternativy-Mapcz-pro-vodu.aspx?ID_P=35448 ID_prispevku=5150

Discussion forum Alternativy Map.cz pro vodu


Diskuse nad tématem
Alternativy Map.cz pro vodu, Ivis, 1/17/2025 12:12 PM
Chtěl jsem se zeptat, neznáte nějakou dobrou alternativu map, vhodnou pro vodácké akce? A zdarma samozřejmě. Jelikož asi doteď nejlepší mapy pro účely hledaní vhodných nástupních a výstupních míst, případně menších toků obecně byly mapy.cz a ty jsou ovšem nyní placené. Tedy 2 mapy a více zároveň. Což u hraničních řek nebo na Balkáně či ve Švýcarsko či Norsku je nyní problém. No a i velmi nekomfortní pokud člověk i jen přejede z jedné země EU do druhé včetně jen pouhého vyjetí z ČR. Pokud tedy nemá neomezena data a ještě tam musí byt navíc dobry signál..
Nabízejí se google mapy, nicméně jejich grafika je mnohem horší a navíc s řekama si často moc hlavu nelámou a klidně potok nazvou názvem řeky, do které se potok vlévá. Sice v Polsku se mi osvědčily a bravurně znaly menší silničky, které na mapach.cz byly značeny prašné nebo neexistovaly. Ale to byla jediná výjimka, kde se osvědčily.
Proto uvítám nějaké další možnosti, pokud znáte. Tedy mimo open street map, co mi doporučoval kamarád. Ty také mam pocit nejsou pro tyto vodácké účely ideální. Bavím se o používání při vodácké akci, tedy v telefonu a offline..

Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazaar - CZ, Free place in boats, Losses-find, Paddling jobs nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Title:
Name:
Email:
Text:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
10/29/2025 11:51 AM Sobotu 1.11 se uskuteční splutí horní Sázavy. Průtok bude nadlepšen díky VD Pilská na 2-3m3/s, takže stav bude limitní. Jedná se ale o vzácnou příležitost sjet si tento úsek. Obtížnost úseku je ww1+. Více v kalendáři.
10/22/2025 8:48 AM Na slovinské Koritnici byl obnoven vodočet u Kalu. Je tak možné sledovat aktuální stavy na této krásné a populární řece, které byly více jak 5 let nedostupné.
10/15/2025 9:21 AM Dobrá zpráva z Doubravy. Pouštění vody je schválené, akce Zamykání Doubravy dne 25.10. proběhne dle plánu mezi 11 a 14 hodinou.
10/7/2025 10:29 AM Rio Botičo se bude konat, od letoška ale bez možnosti si splout legendární rouru. Bližší propozice jsou v kalendáři akcí.
10/2/2025 7:51 AM Akce na Vavřinci se bude konat. Vody je dostatek na oba víkendové dny 11.-12.10 a pouštět se bude sobota: 7:00 - 15:00, neděle: 8:00 - 15:00. Více podrobností na vavrinecky-potok.cz.
7/21/2025 11:42 AM Měření vodního stavu na Lužické Nise v Hrádku nad Nisou je ovlivněno stavebními pracemi v korytě. Limit sjízdnosti neodpovídá, sledování vodočtu dočasně přerušíme.
07.11. Volné místo: Ahoj všichni, nechce se někomu na min. 4-5 dní případně i týden teď v listopadu do středního či seve

02.11. Bazar prodám: Máme na prodej raft Robfin pro 6 dospělých. Dobrý stav,má nové dno. V ceně přilby.

31.10. Bazar prodám: Vesla TNP, nová, nepoužitá, barva žlutá, komplet sada, délka 200cm.

10.10. Bazar prodám: Pražský podzimní vodácký bazar se uskuteční v sobotu 18.10. od 9 hodin ve všech prostorách firmy Bo

10.10. Bazar prodám: Máme na prodej 4 Pálava a 1 Yukon ,všechno staršího data. Možno přikoupit pádla a helmy. Star

10.10. Bazar prodám: Yukon..

10.10. Bazar prodám: Yukon

05.10. Bazar prodám: Gumotex colorado 360 8 let starý, málo jetý, bez oprav, nelepený

05.10. Bazar prodám: Gumotex colorado 360 8 let starý, málo jetý, bez oprav, nelepený

15.09. Bazar prodám: Prodám úplně novou, nikdy nenošenou helmu –> Helma Palm Shuck Full-cut je vhodná na divokou vodu,

Vtip Karla Macase
28.10. Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu
27.05. Jizera: Pozor na rekonstrukci mostu v Přepeřích (ř. km 76,3 hned pod jezem)! 24. V. 2025 stojí pouze pilíře
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.