Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-CPV-Strela-2017.aspx?ID_P=27647 ID_prispevku=4167
Půjčování lodí na řece Bóbr

Discussion forum Re: ČPV Střela 2017


Diskuse nad tématem
Re: ČPV Střela 2017, Kouďa, 9/12/2017 11:41 AM
Podrobnosti event: ČPV Střela 2018 - zrušeno!

Bazény myslím s nadsázkou. Je to úlet posledních pár let, co odezní tak, jako nadšení z trampolín, nebo WS krouhačů, které jednu dobu byly téměř všude. Možná je to v součtu celkové spotřeby jen malá část, ale ta pitná voda, kterou se to napouští není odjinud, než zase z řek, nebo podzemních vod. Smajlík

Pana Havla neznám, ale článek se mi líbil.

Odbahnit přehradu si neumím představit, ale píše tam, jak se do přehrady to bahno dostane. S deštěm který jde do řek okamžitě, žádná přírodní bariéra (rozčlěněné pole, remízky, lesíky, dešťové rybníky) ho nepřibrzdí. Ještě lépe nenasaje, aby pak normálně krajina přes prameny doplňovala vodu v řekách.
Pak jsem četl v různých zprávánćh, že má stát bojovat se suchem stavbou nových přehrad. Super. Betonová lobby si zamne ruce, napustíme zbytek volných údolí, aby tam každé léto hnila bramboračka, jako to bylo letos ve všech nádržích.
Přiznávám, že na to koukám jednoduše, jak jsem napsal nezjišťuji data, čísla, výpočty. Ale z toho co kolem sebe vidím, mi prostě vychází, že to tak bude. Smajlík Smajlík


Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazaar - CZ, Free place in boats, Losses-find, Paddling jobs nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Title:
Name:
Email:
Text:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

4/9/2025 9:09 AM Na Smědé v Bílém Potoce se plánuje stavba příčných prahů, které by měly zpomalit rychlost proudu v navigaci. Jedná se o snahu na zmírnění povodňových škod, kdy minulá povodeň podemlela základy domu.
4/7/2025 11:24 AM Povodí Labe s.p. plánuje na základě podnětu od AVTS přestavět nebezpečný Viktorčin splav na řece Úpě. Jez byl stržen povodní, a proto je snaha o jeho přebudování na vodácky i migračně prostupný objekt. Jez neměl ani historickou hodnotu, protože původní jez z dob B. Němcové byl zcela jiný.
4/2/2025 8:09 AM Odemykání Doubravy bude vzhledem k nepříznivé hydrologické situaci na VD Pařížov omezeno pouze na sobotu od 10.00 hodin do ????? dle vodního stavu.
4/1/2025 5:44 PM První závod Českého poháru vodáků na řece Otavě plánovaný na 5.4. byl pro nevyhovující stav vody zrušen.
3/31/2025 12:45 PM Na Dívčím Kameni se opět intenzivně pracuje. Jsou zde bagry a další těžká technika. Tentokráte se jedná o povolenou stavbu, která má za cíl vytvořit soustavu rybníčků s biotopy. Stavba MVE povolení zatím nemá, i když investor plánuje udělat v projektu změny: pohyblivý jez a související úpravy nebudou realizovány, bude pouze vodohospodářská úprava z kamenné rovnaniny, odvádět se bude menší množství vody, než v původním záměru (pouze jedna turbína s hltností max. 9m3/s). Více na fb AVTS.
3/25/2025 7:46 AM AVTS se podařilo úspěšně napadnout stanoviska v rámci kladného vodoprávního rozhodnutí pro stavbu MVE Dubina na Ohři. Ministerstvo životního prostředí zrušilo první dvě a konstatovalo, že ani na podruhé Krajský úřad Karlovarského kraje nedokázal napsat takové stanovisko, které by bylo přezkoumatelné. Minulé zrušil pro zcela stejný důvod. Více na fb.
09.04. Bazar prodám: Prodám kajak Fluid Detox velikost L (délka/šířka - 245/66 cm, objem - 270 litrů, jezdec 60-105 kg).

09.04. Bazar koupím: Koupím vodotěsný vak Palm s ventilkem (s možností vyfouknutí přebytečného vzduchu) 15 nebo 25 l. Ide

09.04. Bazar prodám: Prodám menší Colorado pro čtyři, ale uveze i šest. Velmi málo jete, proto taky prodávám.

06.04. Bazar koupím: Koupím vodotěsný vak Palm s ventilkem (s možností vyfouknutí přebytečného vzduchu) 15 nebo 25 l. Ide

03.04. Bazar prodám: Dagger Mamba 8.6 1x jetý na WW1

02.04. Volné místo: Ahoj, nabízím jedno místo v Barace na vodu ve francii v termínu 16.-21.4.2025. Pojedeme rychlejší

02.04. Práce: Ahoj, do půjčovny Jokota hledáme nové instruktory. Jde o příležitostnou práci na základě domluvy bez

01.04. Bazar prodám: Pálava

24.03. Bazar prodám: Prodám nový nejetý kajak Spade Kayaks Joker. Moderní rychlý a obratný halfslice. Specifikace: Dé

23.03. Volné místo: Busem Tatranské řeky v Bialka a Belá (event. Dunajec a další podle stavu). WW 3. Zkušené posádky. Na

Vtip Karla Macase
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje
03.01. Loděnice (Kačák): Kačák je v Českém krasu zapadaný velkými stromy a zarostlý mohutným roštím. Za větší vody je v zásad
03.12. Vltava: Při návštěvě adventních trhů 3x pozor na pražské Vltavě!! 1) Dvorecký most (ř.km 57,2): u nově stav
03.12. Sázava: 6x pozor na Sázavě!! 1) žel. most Vlastějovice (ř.km 113,9): tč. v opravě, lešení podjetelné, na LB
06.10. Morávka: Račí mor - Morávka, od srpna 2024 do odvolání. https://beskydy.nature.cz/-/raci-mor-beskydy
26.09. Úpa: Pozor, Viktorčin splav v Ratibořicích je po povodních v září 2024 poničen. Beton, který tvořil parab
25.09. Svratka: strom v Borači po povodni není, ale kolem Černvíru je několik stromů přes řeku

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.