Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Re--Jaky-nafukovaci-kajak.aspx?ID_prispevku=4082

Discussion forum Jaký nafukovací kajak


Diskuse nad tématem
Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 5/31/2017 1:27 PM
Jaký nafukovací kajak vybrat k moři, ale i na řeku?

Vybírám z:
Bestway Ventura - PVC je potažené Nylonem
Intex Explorer K2 - poloviční cena

U exploreru jsem četl, že se na slunci trochu zdeformoval a změknul. Když je to potažené Nylonem, tak se to zlepší?

Venturu jsem viděl, dělá na mě dobrý dojem.
Explorer jsem zatím neviděl.

Jde mi primárně o to slunce a odolnost proti prodření.
Díky

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Vojta, jancar.vojta~volny.cz, 5/31/2017 7:01 PM
No obojí jsou spíš nafukovací rekreační hračky. Intex je opravdu spíš koupací člunek, Bestway díky návleku, mezi kterým se však může držet voda, čímž ztěžkne a bude se hůře balit, vydrží na oděr malinko víc. Ale pokud to chceš na rybník a budeš dávat pozor na ostré předměty, na řece se vyhýbat jezům a kamenitým místům apod. tak to chvíli vydrží. Určitě to chce dávat pozor na slunce, odolnost proti "přehřátí" a tím přetlaku je docela malá, opět větší u Bestway. Takže je to o používání. A hlavně je to obé spíš pro jednoho menšího člověka, oni na východě stále spíš uvažují o váhách dospělé osoby do 70 kg a výšce 160 cm.
V.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 5/31/2017 8:41 PM
dík, moc si mě nepotěšil Smajlík

20.000,- za nafukovačku se mi dávat moc nechce...

Ty dražší varianty slunce snášejí lépe?
Co bys kdyžtak místo toho vybral?

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Střelec, 6/1/2017 6:39 AM
Já mam Solara 410C ze sekáče Boatparku a jsem spokojenej. Předtim jsem měl Sunny, ale Solar je vychytanější.Obé bylo sestavené v jednomístné konfiguraci se spoustou místa na bagáž. Sunny jsem teď zahlíd někde v inzerci za necelou trojku, obdobnou cenu chtěl někdo za starej zachovalej Helios. Vše jmenované je lepší než Intex. Na Solaru jsem dal Lužnici ze Suchdola do Bechyně (přes Novou řeku) za čtyři dni. Krumlov - Boršov se na něm dá za 4-5 hodin, Vyššák - Praha cca 8 dní na pohodu.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Valec, 5/31/2017 10:03 PM
Ja som predvlani kúpil Solar 410C od Gumotexu. Teraz má, myslím, označenie Solar3. Stál šesť stoviek, ale na peniazoch mi až tak nezáleží.

Dôležité je, že je naozaj dobrý. Splavil som na ňom Hron, Lužnici, člnkoval som na Jadrane ...a splavil som na ňom Dunaj z Viedne do Bratislavy a zo Štúrova do Budapešti.

Na rozdiel od lepšieho Seawaveu je skladnejší a teda na prepravu nenáročný. Keď sa mi nechce sadať do plastu a pádlovať proti prúdu, rád sa so Solarom na chrbte vyveziem v autobuse, kam treba a potom sa len spustím po prúde.

Tu som to zhrnul:
https://velecky.blog.sme.sk/c/417425/preco-to-mam-rad-s-gumou.html
Smajlík

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, kavol, 5/31/2017 10:35 PM
Lužnici na nafukovacím kajaku?

já jsem věděl, že seš úchyl, ale tohle jsem tak úplně nečekal Smajlík

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Valec, 5/31/2017 10:08 PM
Mimochodom, pouvažuj nad kanoe... Kamarát si také jedno kúpil a ako začiatočník sa na ňom celkom bez problémov naučil celkom obstojne jazdiť. Prvý pokus bol ale vtipný:
https://youtu.be/6ZMc8TWIuzM

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, kavol, 5/31/2017 10:40 PM
ne že bych měl co říci k tématu, ale jak čtu "Intex", tak ...

a teď by se sem podle českých pořekadel hodilo "se mi otevírá kudla v kapse"

ale podle reality spíše "jdu si koupit lepení", popř. "volám kamarádovi, aby vzal záložní pumpu jiné značky", nebo "jedu radši na ryby" Smajlík

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, kavol, 5/31/2017 10:48 PM
p.s. aby bylo jasno, já nemám nic proti levnejm věcem, už pár let si objednávám od číňana z Ali v průměru každej tejden něco, a přímo bytostně nesnáším snobárny, jakože mám platit vysokohorskou přirážku jen za značku ... ale prostě s tímto mám spojený tak negativní asociace, že jsem se neudržel - jestliže spoustu věcí beru, jakože "na jedno použití", tak to je furt o něčem jiným, než když něco není vpodstatě ani na to jedno

(samozřejmě berme to s rezervou, kolega má doma "postel pro hosty" této značky, a problém nemá, asi su holt náročnější nebo co ...)

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 6/6/2017 11:04 AM
A co říkáte na kajek Gumotex Helios 2 ?
Materiál Nitrilon® je opravdu o tolik lepší než PVC?
díky

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Střelec, 6/6/2017 8:34 PM
Rozdíl je ve struktuře a tedy ve vlastnostech. PVC je jednodruhovej jednovrstvej plast (tedy v tomto případě fólie) - v zásadě jen silnější igelit, kterej se různě natahuje, deformuje a relativně snadno trhá. Nitrilon, Valmex a podobné materiály jsou nánosované tkaniny, složené z několika vrstev (minimálně tří, často ale více). jejich základem je tkanina, na které jsou oboustranně naneseny různé druhy materiálu (často v několika vrstvách). Jsou výrazně pevnější a rozměrově stálé. Solidně vzdorují někdy i vysloveně brutálnímu zacházení - coby začátečník jsem kdysi (někdy v půlce 90. let) ze zoufalství vlekl částečně naloženou Pálavu cca 20 metrů po betoně a ustála to. A to byl ještě starý materiál na bázi pryže a bavlny, dneska je to všechno výrazně pevnější a lehčí syntetika. Tohle čisté PVC nepřežije.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 6/7/2017 12:16 PM
Díky za vyčerpávající odpověď.
Dá se ten materiál opravit při případném poškození/proříznutí?

Jakou loď by jste doporučili pro dva dospělé a malé dítě?

Původní rozpočet byl do 5000,-. Pěkně to skáče ...

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, kavol, 6/7/2017 12:39 PM
no, pro dva dospělé a porcelán bych především volil kanoi a ne kajak ... nicméně jak se zde opakuje neustále, je třeba sednout do toho a vyzkoušet, každému vyhovuje něco jiného, jak po stránce vkusu, tak co do způsobu použití - nemůžeme volit za tebe, zda je důležitejší, aby se loď sbalila do menšího a lehčího zavazadla, nebo aby měla pohodlné sezení a dítě se nemuselo krčit na podlaze

co se oprav týče, onehdy si kolega prodřel Rio po cestě od nádraží, lepil chemoprenem, po čtyřech hodinách schnutí na sluníčku jsme vyrazili, a až do konce třídenní výpravy s tím nebyl problém, takže menší opravy zjevně v pohodě ...

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Vojta, jancar.vojta~volny.cz, 6/7/2017 12:51 PM
Rio lepil chemoprenem a fakt to drželo? No já jen že to je chlorkaučuk a Rio je nános PVC....
V.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Střelec, 6/7/2017 4:53 PM
Krátkodobě klasickej (žlutej) chemopren drží i na Riu - prodřenej ďoubanec není velká díra, dlouhej řez by takhle nešel. Jinak je na to samozřejmě lepší originál lepicí souprava od výrobce. Pod značkou ''Pattex Chemoprén Transparent na vodovzdorné spoje'' (se šedým obdélníkem na tubě) mívají solidní lepidlo v železářství - je určený na lepení vodovzdorných spojů od gumy po měkčené PVC. Je na bázi PUR a s tou známou žlutou břečkou to má společné jen slovo ''chemopren'' v názvu. Chemoprén je dneska v první řadě obchodní značka s velmi různorodým obsahem - je proto třeba sledovat popis a instrukce na tubě, aby nedošlo k záměně s původním chemoprénem na klasické chloroprénové bázi, o kterém se zmiňuje Vojta, nebo s nějakou jinou variantou (většinou mívají v obchodech minimálně tři). Jeden čas byl pod značkou chemoprén prodávanej i klasickej vteřiňák...

Ale ať je vzducholoď z čeho chce, pokud dojde na lepení větších poškození, je po akci, případně po sezóně dobrý nechat ji přeflastrovat u profíků - v servisu či u výrobce. Polní oprava velké díry může vydržet jednu - dvě sezóny, pokud je dobře udělaná, pak stejně povolí a bude potřeba generálka.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, kavol, 6/7/2017 11:43 PM
Vojto, při vší úctě k tvojemu rozhledu, seš si jistej tím PVC?

já se v těchto materiálech prd vyznám, ale viz co píše Střelec o vrstvené tkanině, ta struktura nevypadá zrovna jak bych si něco z PVC představoval, a lepilo se samozřejmě po sbroušení vrchní vrstvy (která by teda snad nějakej PVC zátěr mohla být?)

jinak já teda po tý době nemůžu s jistotou říct, kterej to byl, akorát že Transparent určitě ne, každopádně uvízlo mi to v hlavě právě protože mě překvapilo, že to nebere soupravou od výrobce (teda nevim, co dodávaj Kutlíci, ale já jsem k Barace krabičku lepení dostal)

každopádně pointa je, že operativně se lepit dá, pokud na to má člověk čas, a jak už taky napsal Střelec, velkej šlic se po návratu z akce nechá spravit u výrobce - bohužel za příslušnej bakšiš, ale pořád řádově jinde než cena za novou loď

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Vojta, jancar.vojta~volny.cz, 6/8/2017 6:57 AM
No Střelec má asi pravdu, že dneska je Chemopren nebo Alkapren spíš obchodní značkou, než zárukou složení lepidla. Původně to byla chlorkaučuková lepidla, která byla spíš na gumu, nebo kaučukové povrchy. Kutlíci Robfin dělaj z materiálů typu Valmex tedy horní nános PVC a kupujou to venku, Gumotex si vyrábí materiál sám a nános je kaučukovej materiál. Kdysi dělal z tzv. Mirasolu což byla korejská či čí obdoba Valmexu. Na PVC jsou speciál lepidla, na Nitrilon taky, ale v podstatě asi obojí bude docela spolehlivě lepit polyuretan. Na cestě potřebuješ něco co bude rychle fungovat (tvrdnout), toho moc není, vteřinový lepidla horkotěžko vydrží to dojetí. Přes noc to zalepíš ať už .. prénem nebo PU. Pak je opruz pro opraváře finálního to očistit, protože speciálně Chemopren se musí mechanicky odřít a je to docela dřina. Ale samozřejmě tahle oblast se rychle vyvíjí.
V.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Střelec, 6/7/2017 5:04 PM
Pokud trváš na kajaku, tak třímístnej Solar (akorát pro dva dospělý a dítě, ale jen s mikrobagáží), u kategorie kanoe je výběr větší (pro rodinku asi Scout, nebo poslední verze Pálavy, možností je ale víc). Pokud chceš srazit cenu, poptávej půjčovny, jestli něco nevyprodávají. Osobně kupuji čas od času podzimní výprodejové ojetiny v Boatparku a na lodích nebylo předchozí užívání znát (postupně jsem vystřídal čtyři). Jinde to ale může být co do technického stavu nabídky o dost horší.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 6/7/2017 9:34 PM
Díky za odpovědi,

teprve se v tom zorientovávám a objevuji možnosti.
Jako mladý jsem hodně jezdil na vodu. Ale pouze laminátky a později plastovky, kánoe.

S cenou už jsem trochu rezignoval.

Chtěl bych aby to jelo dobře na moři. Takže jsem objevil skládací Seakajaky a jsem zase na začátku. Smajlík

Taková pálava od Gumotexu na moře asi nebude to pravé, proto mě to táhne spíš ke kajakům.

Má někdo zkušenost se skládacími kajaky?
Počítám, že vodu to bude krájet lépe než nafukovačka...

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Střelec, 6/8/2017 7:53 AM
Skládací kajaky existujou, ale jsou výrazně dražší, než nafukovačky. Přehled najdeš na www.cylojachting.cz .
Co se týká nafukovacích mořáků, tak snad Seawave od Gumotexu, ale je to drahý a komplet vyjde dráž, než ojetej plastovej mořák. Kdysi jsem potkal skládací laminátovej mořskej kajak - byl z několika vodotěsných sekcí a šlo o plavidlo stavěné pro přepravu letadlem. Na cenu jsem se raději neptal, výrobce byl tuzemský. Více informací o něm bude mít Vojta Jančar, nebo Stanďoch v HGčku.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, vojta, jancar.vojta~volny.cz, 6/8/2017 10:56 AM
Skládačka je určitě blíž jízdními vlastnostmi k pevné lodi, Problém je cena - když se koukneš na Pouch, Nautiraid či Klepper, tak to asi zavrhneš. Sehnat starou bude problém a může být přestárlá. Možnost je Rusko nebo Ukrajina, třeba
http://neris.ua/catalog/catego... , při kursu cirka 1:1 což dneska je to je ucházející a kvalitou nejsou zas tak špatný.
Vojta

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 6/11/2017 10:44 PM
Ty Ruský kajaky nevypadají špatně. Ale + doprava a clo a asi i DPH???
Neprodává to někdo v Evropě?

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Petr, pod.petr~centrum.cz, 6/11/2017 10:47 PM
Odpovím si sám:
http://kajakiskladane.pl/kajak...
Smajlík

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Vojta, jancar.vojta~volny.cz, 6/12/2017 7:09 AM
No ty kajaky jsou ukrajinský (Neris je v Kijevě) a pokud bys uvažoval o koupi, tak asi by to furt umělo HG, protože jsme s Kosťou leta spolupracovali.
V.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, , 6/11/2017 5:03 PM
Ahoj,

mám stejný problém. Vybírám nafukovací kajak do 5000Kč. Používaný bude 1x ročne u moře na plavbu podél pobřeží.

Našel jsem:

Bestway Ventura
Intex Explorer K2
Sevylor Riviera

Nejvíc se mi líbí Bestway Ventura, otázka ale je, jeslti by mi na moje použití nestačil ten Intex Explorer K2.

Díky všem za odpověď.


Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Střelec, 6/12/2017 6:01 PM
Mrkni se do bazarů - na bazoši nebo sbazaru se vyskytujou dobrý lodě od gumotexu do pěti tisíc - naposledy jsem tam viděl zachovalej Helios 380. Nabídka se ale denně mění. Oranžovo-modrý lodě neber, ty jsou ještě socialistický a mají poločas rozpadu materiálu za sebou.

Reply

|_Re: Jaký nafukovací kajak, Stelka, 12/9/2019 5:27 PM
Doporučuji zkusit tohoto prodejce: www.boat007.cz/lode-cluny/kaja... Jsou velmi spolehliví, komunikativní a nápomocní. Třeba něco vymyslíte a najdete nějaký vhodný produkt.
P.

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

4/1/2020 9:37 AM Bohužel budou zrušeny i další velmi tradiční akce. Nebude se konat jarní Mastník ani 49. ročník 15km po Divoké Orlici.
3/24/2020 9:56 AM Unikátní přehled vodácké literatury naleznete kde jinde, než na raft.cz. Vodácká knihovna eviduje i knihy, které jsou dostupné ve vodáckém muzeu ve Zruči.
3/13/2020 9:34 AM Vzhledem k nouzovému stavu v ČR po dobu 30 dní a zákazu veřejných akcí, musí být zrušeny Sjezdy na horní Odře (21.-22.3.) a Splutí Ostravice od Šance (28.-29.3.). Dále bude zrušena i Jarní Chrudimka a Doubrava. Pokud by to situace dovolila, voda může být operativně puštěna.
2/27/2020 11:06 AM Poslední možnosti na zimní eskymování v bazénech. Nově přidaná volná místa v Havlíčkově Brodě.
2/18/2020 10:09 AM Na Moravě u Bohdíkova se buduje MVE u existujícího jezu. Jelikož levá strana neumožňuje rozumný výstup ani nástup a na pravé straně bude MVE s náhonem, byly obavy o možnost bezpečného přenášení. Více na avts.cz nebo facebooku.
2/14/2020 9:11 AM Město Beroun ve spolupráci s provozovatelem MVE spolupracuje na akci zesplavnění náhonu (Čertovky) v Berouně, která je v současnosti ve fázi zpracování projektové dokumentace.
1/23/2020 9:27 AM Vodácká škola záchrany uveřejnila termíny kurzů na rok 2020.
1/21/2020 8:08 AM AVTS informuje o stavbě MVE na jezu Hamr na Nežárce. Manipulační řád ale počítá s vodáky a od poloviny května do poloviny září poteče voda sportovní propustí s průtokem 2 m3/s. Mimo toto období bude vtok do propusti trvale zahrazen dřevěným hrazením.
05.04. Bazar prodám: Neopren dětský

05.04. Bazar prodám: Neopren dětský

05.04. Bazar prodám: Neporenové boty vel.4

05.04. Bazar koupím: koupim vestu na vodu xxl cca 120 kg

21.03. Bazar prodám: Prodám (i jednotlivě) dvě starší nafukovací kanoe typu BARAKA. Obě lodě jsou plně funkční a nikde ne

19.03. Bazar prodám: Prodáváme dva zánovní kajaky Gumotex K1 single, barva červená a oranžová, včetně vaku, BEZ pádel. Če

13.03. Bazar prodám: Ahoj, Prodám 6ti místný starší raft Colorado 450 z našeho klubu. Raft je připravený k okamžitému vyp

13.03. Bazar prodám: Ahoj, prodam kajak Dagger Nomad 8.5 (delka 257, vaha 23kg, vytlak 295l), jezdeny, mirne posezene dn

12.03. Bazar koupím: Ahoj, koupím sezení do Waka Gangsta. Díky.

11.03. Bazar prodám: Prodám zelený kajak ZET Toro. Aktivně ježděný 2 roky (2017-2018). Běžné opotřebení-poškrábání, nic z

Vtip Karla Macase
30.03. Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště
16.03. Jizera: První velká peřej z Riegrovky (vždy prohlednout) s úvodními velkými balvany je zaterasana kládami.
12.03. Chrudimka: Varování pro všechny, kdo chtějí skákat vyrovnávačku ve Svídnici - podle místních tam pod hrází po l
21.02. Desná: Ahoj, včera jsem byl u Desné v Rapotíně/Petrově a nový zvedací jez (s železnou lávkou nad ním) už by
11.09. Rožnovská Bečva: Ahoj, Dne 9.9. a 10.9 2019 jsem projel úsek Prostřední Bečva - konec Rožnova p. Radhoštěm na kajaku
22.08. Hron: 20.8. přehrada v Šalkové vypuštěná, podél obou břehů je spousta hlubokého bahna, vytáhnout loď je po
03.06. Olšava: 2. 6. Po šesti letech stejná trasa: Veletiny - koupaliště Kunovice. Tentokrát bez stromů a docela či
27.05. Dunajec: V roce 2019 bude uzavřen oblíbený kemp v Cervenom Klastore. Majitel hledá nového pronajímatele.
08.05. Otava: 8.5.019 - pod žichovickým jezem to dře i prázdnou nafukovačku. Nepostrádá někdo loď? Asi 1,5 km nad
06.05. Belá: V neděli 5.5.2019 jsme s vodáckou skupinou 12 nafukovacích lodí (RIO, BARAKA) sjížděli řeku Belá od

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.