Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Re--Moravice-od-Kruzberku-.aspx?ID_prispevku=4936

Discussion forum Moravice od Kružberku


Diskuse nad tématem
Moravice od Kružberku , river: Moravice, Eki, 9/13/2022 4:13 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj,
teď v sobotu 17.9. bych chtěl poprvé v životě splout Moravici. Poprosil bych o nějaké tipy, třeba zda je lepší už z Kružberka či až z Podhradí? V jakém čase je dobré vyplout (dost vody, méně lidí)? Nechystáte se náhodou taky někdo, že by se dal zajistit pendl? Smajlík

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Večerníček, 9/13/2022 7:29 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Čau Pavle, na sobotním pendlu Branka-Kružberk se rád domluvím.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, HH, 9/14/2022 1:29 AM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Z mého pohledu je úsek z Podhradí zábavnější. Ale já si hledám místa na hraní, tak to možná vidím jinak než ten, kdo prostě splouvá. Pokud chceš splout řeku, tak to dáš z Kružberka do Žimrovic (Hradce, Branky) za den a budeš sice utahaný, ale spokojený a ne zničený. Teče to (až na vyrovnávačku v Podhradí) a pojedeš svižně.
S tím souvisí rada nechat odplout davy. A když je začneš dojíždět, tak si raději dát chvíli na břehu oraz. V Kružberku si vyplutí (tak půl hoďky předtím, než vypnou vodu) pohlídáš, to je zbytečné komentovat. Nemáš kam se hnát, stejně budeš rychlejší než čelo vlny a budeš ty davy dojíždět.
Pokud popluješ z Podhradí, obrň se trpělivostí, z Kružberka voda doteče až po poledni. Před jednou nemá cenu vyrážet a ještě si klidně můžeš počkat i dýl, klíďopíďo i okolo půl třetí. A nebo vypluj, ale využij příležitost k pokochání u technických památek. Hned u prvního jezu pod Podhradím je vpravo nad jezem tunel, který převáděl vodu skrz kopec k objektu původní Weisshuhnovy papírny. Na protějším ostrohu je zřícenina hradu Vikštejna. U Weisshuhnova splavu všichni přistávají vpravo - zajeď nejdřív k levému břehu a jdi se podívat na další tunel a přelez přes ostroh. Za ním uvidíš kanál už v úbočí vysoko nad řekou, která to dva kilometry obtéká. Chytré řešení, které si Weisshuhn se svými syny sám vymyslel a vyprojektoval. Celý ten kanál je zajímavý, ale tolik času zas mít nebudeš. Ještě před Žimrovickou papírnou uvidíš dva přepady ("vodopády"), druhý je nenápadně ukrytý těsně u papírny, mnoho lidí ho mine bez povšimnutí.
A za zmínku stojí ještě vůbec nejkrásnější pohled na hradecký zámek od Žimrovického jezu.
Nespoléhej ale na údaje o spojení, které Campanula vytrvale uvádí, přestože jsem je x-krát opakovaně upozorňoval, že poslední autobus zpět na Podhradí odjíždí v době, kdy voda sotva stihne dotéct do Hradce. Protože jsi vzduchoplavec, tak Ti to vůbec nemusí vadit, žádné auto v Podhradí nebo v Žimrovicích nepotřebuješ řešit - nahoru se i s lodí buď k někomu vsomruješ a nebo vyvezeš busem.
Já Ti s dopravou nepomůžu, pojedu až v neděli a asi z jiné strany než Ty, přes Odry a Vítkov. A mám tam ještě po cestě nějaké další plány.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Eki, 9/14/2022 8:10 AM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj a dík moc za bezvadně a obsáhle zpracovaný inspirativní návod ke splutí Moravice. Bude se určitě hodit. Je to splutí na celý den, tak doufám, že nebude celou sobotu lejt Smajlík

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Vaca, 9/15/2022 12:25 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Mě sice přišla zábavnější část kružberk-podhradí ale jinak musím souhlasit na jaře jsme šly na vodu 9:30 a na weishuhnově jezu jsme dohnaly vodu musely si dát 15 minut přestávku a až do žimrovic jsme se jen nechaly unášet a i tak se voda ještě dalších 30 minut zvedala ale to žu jsme se na to v té kose vyprdly a vázaly lodě na auto

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, HH, 9/16/2022 7:10 AM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

"Zábavné" je subjektivní hodnocení, závislé na tom, jakým způsobem si řeku chceš užít. Já Moravici mám podrobně zmapovanou, takže vím o vracácích a vlnkách, kudy ostatní jen projedou a zmizí, zatímco já si je hlídám a těším se na ně. Začínám vracákem hned v první levotočivé zatáčce pod silničním mostem v Podhradí a na prvním ("Lesním") jezu. A taky se snažím vyšetřit nějaké síly do konce plavby na stupně v Hradci, tam jsou u některých stupňů při březích vracáky kratičké, ale pěkně ostré. Hned na tom prvním z nich se dá taky pěkně surfovat. Ale všechna svoje tajná místečka vám nevykecám, aby pak nebyla beznadějně obsazená, až se tam přikodrcám Smajlík.
Horní úsek má nesporně taky půvab, ale pro mě je složitější po stránce logistiky a těch hravých míst mi tam připadá méně. Nebo je nemám tak vychytaná. A v Hradci bych pak už těch sil na blbnutí měl o to míň.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Vaca, 9/16/2022 1:17 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Já ji jel na jaře prvně zima jak v ruským filmu kámoš co jel se mnou na lodi co jede jen rovně vpřed tudíž jsem neměl moc prostoru na blbnutí takže mě bavila víc ta první část kdy byl člověk čerstvej a navíc mi přijde malinko houpavější. Navíc nám už v druhé půlce začínala být kosa únava už byla taky znát a předjetí vody tomu taky nepřidalo. Zítra si ji chceme dát zase je docela teplo chceme vyrazit tak o hodinu později tak můžou být ty pocity úplně jiné. A příští rok když se zadaří bych ji chtěl zkusit na sjezďáku a to počítám bude zase něco úplně jiného. Každopádně je to fajn říčka kde si člověk užije 35km proudící vody.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Paolo, 9/14/2022 2:59 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj, taky bych se rad domluvil na pendl.
Popis sedí parádně.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, Karel, 9/15/2023 8:34 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

Ahoj,
v sobotu jedeme Podhradí - Branka,v neděli Kružberk - Podhradí. Tak zkus telef. 603481352.

Reply

|_Re: Moravice od Kružberku , river: Moravice, kavol, 9/15/2023 10:31 PM
Podrobnosti event: Moravice od Kružberku

muhehe, mám přesně stejný plán(*) a Ekimu se nelíbí, nicméně na svozu už jsme domluvení ...

(*) slibuju si od toho, že v sobotu se vyspím a v neděli budem brzo doma - a jako bonus se nejspíš vyhnem davům, když to pojedem v opačném pořadí

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
11/23/2023 9:36 AM Na slovenskou Belou v rámci NP už jen s platným průkazem člena oddílu a to pouze na K1 nebo C1 a na raftovém člunu navíc s licencí instruktor či trenér. Nejbližší nástup mimo park je u Kokavského mostu, čímž se přijde minimálně 3 km krásné vody. Více v novém návštěvním řádu v §12.
11/14/2023 8:25 AM Vodácký časopis Pádler připravil speciální akci Vodácký vánoční balíček 2023, který obsahuje předplatné Pádlera na 1 rok a unikátní funkční triko německé značky [sn]super.natural.
11/7/2023 7:27 AM Na youtube je video z letošního Zamykání Doubravy. O pěkné záběry hlavně z Martina není nouze.
11/1/2023 12:20 PM Hamerák 4.11. - parkování osobních aut je možné v kempu na Ratmírově. Kemp je již zazimovaný, proto zde nelze využívat jiné služby. Občerstvení bude v Ratmírově na hrázi, ve Dvorečku i v Jindřiši - poskytují místní podnikatelé. Jako vždy budou uplatněna dopravní omezení - prosíme o jejich dodržování.
10/19/2023 11:32 AM Voda potvrzena dispečinkem Povodí Labe s.p., pro akci Zamykání Doubravy od 11.00 hod. Doba vypouštění bude závislá na aktuálním přítoku do přehrady a může být zkrácena z požadovaných tří hodin. Množství 9 kubíku bude zachováno.
10/17/2023 7:09 PM Rokytka nebude! Bohužel není dostatek vody pro pouštění vody, akce se musí zrušit.
10/13/2023 11:46 AM MVE Vojkovice v novém profilu na Ohři pod KV nebude. Přes silný odpor místních i AVTS došlo k přerušení řízení a následně byl klíčový pozemek vykoupen odpůrcem stavby, takže realizace není možná.
10/12/2023 9:28 AM V termínech 7-12/11/2023 a 9-14/4/2024 proběhne další kolo zdravotnického školení se zaměřením na vodu Zdrsem - Vodák. Více o kurzu je na zdrsem.cz.
05.12. Bazar prodám: Suchý oblek modrý , vel. XL, pánský – 1x použitý Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kaj

05.12. Bazar prodám: Prodám suchou bundu Sweet Protection Goretex velikost L

22.10. Bazar prodám: raft ROBfin Mini Profi 290

19.10. Bazar koupím: Držák motoru Baraka Gumotex koupím.

18.10. Bazar prodám: kanoe Lochneska 2dospělí+1-2(porceláni) celkem 2ks extémě stabilní a ponor 7cm/ (130kg) ke každ

16.10. Bazar prodám: Clipper Cascade - nová kompozitová kánoe červená - velmi lehká (29 Kg)

12.10. Bazar prodám: Prodam WW/krikovku kajak Fluid SOLO "S"za posezonni cenu,malo jety/nesvarovany. Pokud by byl zajem,p

05.10. Bazar prodám: Prodám novou, 1x jetou červenou Baraku včetně nového velkého vaku a dvou pádel a pumpy. Cena za vše

05.10. Bazar prodám: Nové neoprénové rukavice HIKO SLIM, S Rukavice SLIM jsou vyrobeny z 2 mm Neospanu, díky jejich pruž

04.10. Bazar prodám: Výborný kajak EXO SIX i se šprickou pro ježdění na klidné i na divočejší vodě. Při své délce 260cm j

Vtip Karla Macase
22.10. Opatovický kanál: O víkendu 14.-15.10.2023 jsme spluli s Rolfem z Hradce k počátku Opatovického kanálu (tady nutno pře
17.10. Vltava: Letošní tryznu za utonulé by měl Spolek Vltavan konat dne 29. října: https://www.vltavan-praha.cz/wp
05.09. Dunajec: Ahoj, v úterý 29.8.2023 jsme jeli vlastní lodí z louky zvané Nokle do přístavu pltí na SK/PL hranici
10.08. Sázava: Ve Žďáře nad Sázavou se u Penny rekonstruuje most a zřejmě v rámci rekonstrukce byl osazen stupínek
08.08. Hornád: Splouvání Hornádu v úseku od Hrabušic je limitováno na vodočet 70 - 110 cm. Jsme tu pěšky a tok v so
27.07. Hron: Ahoj! Právě splavený Hron Německé-Ziar n.H. Objevy: Kostel v Hronsek jsme z vody neviděli, neni
27.06. Hron: Taborisko Šášovské Podhradie bez infraštruktúry = majiteľ zomrel. Lúka je síce pokosená, ale voda/WC
18.06. Jihlava: Pozor, 4.jez ( ten posledni) je nesjizdny, uprostřed a vpravo je malo vody a vsechna voda valí vlevo
07.06. Vltava: Začala rekonstrukce Šítkovského jezu v Praze. V tomto okamžiku je zahrazena levá čtvrtina jezu těsně
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.