Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Parkovani-kanoe-v-Praze.aspx?ID_prispevku=4868

Discussion forum Parkování kanoe v Praze


Diskuse nad tématem
Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/15/2022 10:16 PM
Ahoj. Dovezl jsem si dnes royalexovou krásku Old Town Pack, vážící neméně krásných 15 kg. Předchozí německý majitel ji pojmenoval Stichling, tedy česky Koljuška, což na dvanáctistopový singl hezky sedí. Vůbec nejraději bych ji zaparkoval do některé loděnice u Vltavy, abych když se mi třeba narychlo uvolní nějaký čas, jen skočil do lodi, odpádloval si své, a běžel zase do kolbenky. Máte s tím někdo zkušenosti? Ve vodáckém oddíle jsem nikdy organisovaný nebyl, a abych byl upřímný, vlastně mi v tomto okamžiku jde spíš o ten krakorec než o oddílovou činnost. Znám samozřejmě slovutná jména jako SK Zlíchov nebo TJ Kotva Braník a postupně je obešlu, ale třeba by měl někdo nějaké další nápady. Díky!

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Dan, 5/16/2022 6:27 PM
Asi Ti, Jabberwocky, nic neporadim, ale ta evokovaná otázka sama je moc poutavá: co pro vodáka znamená "v Praze"? Abych si to ujasnil: počítá se tam i Mělník? Tehdy záleží na velikosti "odpádlovat si své" a to máme každý jináč dlouhý ... Vltavská Praha podle jistých znalců začíná pustinou na Jižní pólu Prahy (mapy.cz/s/pepubocano) a dolů je volej celoročně čiré a chladné vody, navíc s hezkým tahem. Ze sousední Berounky, což jistě loďmo také splňuje podmínku "u Vltavy", začíná matička krásnou peřejí (mapy.cz/s/cagomabaju), na místní poměry jedinou ze tří, protože potoky, kanály a stoky nepočítám :-) No a severní konec (mapy.cz/s/pugucabake), tam jsou už jen samé skály a občas šíf mezi nimi a hned ten Mělník :-O

Takže hledáš flek někde mezi těmito třemi body ... Mělník, Beroun, Štěchovice :-)))
Známý kritik architektury krabatil obočí nad parkovištem v srdci Prahy (www.stream.cz/gebrian-plus-min... což je bezesporu i srdcem Prahy vodákovy! A tak by třeba výměna dopravního prostředku potěšila oko kritikovo :-) Údajně to spravuje magistrát.

No, za mě začíná Praha nad modřanskou retardérkou, proto mrkni sem (50.0040967N, 14.4033022E) a popojdi 50 metrů dolů s rotací vlevohleď. Ale kdo má klíče netuším, převozník by něco vědět moh´.
Dan

P.S. A nezapomeň, že pro plavidla v Praze platí povinnost odplutí do bezpečí v případě 2.SPA.

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/16/2022 7:44 PM
Mňo, až takhle široké vymezení Prahy jsem na mysli neměl. Pro pořádek také připomenu, že do Čech nepočítám vedlejší země Koruny české, takže až někdy napíšu „u Prahy“, nebudu tím myslet „ve Zhořelci“.

A byť uznávám, že administrativně začíná Praha kousek pod Vraným a končí Drahanskou roklí, „parkování kanoe v Praze“ si dovolím zúžit na „jede tam tramvaj“, tj. řekněme „od Modřan po Troju“ (čímž, výslovně zdůrazňuji, nemíním Ilion).

Jinak zmíněné úseky všechny znám a auta pod mostem mě neurážejí, neb jsem na to, na rozdíl od pana architekta, příliš malý krasoduch.

Smajlík

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/16/2022 7:49 PM
Jo ještě děkuju za souřadnice, ale nepovedlo se mi najít nic kromě tramvajové zastávky. Tu jsi asi na mysli neměl, že?

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Dan, 5/16/2022 8:24 PM
Ha, Větrná Hůrka, že se nám to ale scvrklo ... leč v Praze žijí velkodušní lidé, tak jsem zase jednou myslel a takhle to zasejc jako vždycky dopadlo :-)
Inu, potom to místo k omrknutí leží úplně přesně na Tvé definiční hranici, protože k Vltavě je to podchodem a rovnou na molo. Klec je pevná, zámek neuřezaný, flotila pozoruhodná ... ale čí, fakt netuším. Takže ten převozník ... by to v pácu mít mohl, ba co víc, měl by mít. Spí naproti každý den (teda oni jsou dva, ale já furt potkávám toho jednoho).

Jo a to molo je samozřejmě "převozníkovo", takže slušně požádat, (vesla od něj ale neber!), aby nám to klapalo i nadále. Je to mnohem pohodlnější na výstup než městské schody kousek vejš, ale občas tam chtěj i lidi s bicyklem, tak se člověk musí vmezeřit mezi odjezd/příjezd.
Dan

P.S. A ty hodláš vlákat krásku do tramwaye?! Ó, přál bych si býti svědkem oné památné chvíle :-)

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/16/2022 9:57 PM
Fajn, díky za tip. Zajdu se tam podívat. Jinak kráska Koljuška by se se svými rund 3,65 m a 14,9 kg do 15T nejspíš vešla (na T3 bych si nevsadil). Ostatně, podívej se na Aladinův prvomájový zápis z Moravy…

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Chobotnice, 5/16/2022 10:56 PM
Tuhle loď bych si rád někdy vyzkoušel. Minulej tejden jsem strávil dva dny perný práce na ostrojení royalexocý šlupkny Mad River Explorer, kterou jsem koupil v DE a pak tu dva roky zrála. A už byla potřeba na výlet na venčení dcerunky a její kámošky. scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v...

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/17/2022 12:18 AM
Není problém, někdy se můžeme domluvit.

Jinak potvrzuji, že Německo je v tomhle ohledu úplně jiné než my. Canadierforum: www.canadierforum.de/f14-VERKA... E-Bay: www.ebay-kleinanzeigen.de/s-ka... (tam teď vidím třeba skládačku Ally Allround 16.5 za 700 teuro: www.ebay-kleinanzeigen.de/s-an... )

K fotce: Krásná práce, jako vždy :-)

Reply

|_Ad odlišnost Germánova, river: Vltava, Dan, 5/17/2022 12:41 PM
máš recht, Deutschland je jiný krav, natürlich, platte platz ... potkal jsem předevčírem nad Větřním kajakáře (Strenfit X500) od Turína tč. dlouhodobě usazeného in Berlin, kdeže provozuje instruktora a průvodceho. Že si chtěl připomenout dětství, tak hledal tekoucí řeku ... a jak jsme si vyprávěli o řekách tam a tady, moc by se Vám (oběma) líbil ... dlouhé, předlouhé tiché řeky a opuštěné kanály a jezera a přehrady ... on parkoval na zádech jako já a na chotovinské výluce radostí teda nevyskakoval, ikdyž musel (z vlaku) :-(
Inu, jiný kraj, jiný mrav a lodě též.
Dan

Reply

|_Re: Ad odlišnost Germánova, river: Vltava, Chobotnice, 5/17/2022 5:55 PM
Přefčírem jsem s mým lodním ansámblem byl taky. cca okolo poledne.

Reply

|_dilatace času, river: Vltava, Dan, 5/17/2022 7:18 PM
No, já píšu předevčírem a nevšimnu si, že už je zítra ... takže opravuji: v sobotní poledne nad Větřním, on spal z pátku v Branné my v podklášteří, pardon.
Jé, to je škoda že jsme se nepotkali, vidět nejkrásnější Chobotnici na nejkrásnější řece, to by byl ... asi šestý nejkrásnější zážitek!
Tak jindy! Dan

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Chobotnice, 5/17/2022 5:56 PM
Nebo pojeď s tim na Berounka maraton teď fsobotu, ať tam v C1 zas nejsme jen dva.

Reply

|_Re: Parkování kanoe v Praze, river: Vltava, Jabberwocky, 5/18/2022 8:00 AM
To bohužel z mnoha důvodů nepůjde :-(

Reply

|_Ad kanoe v tramway, river: Vltava, Dan, 5/17/2022 12:22 PM
Hmm, čas oponou trhnul a dnešní kapesní prdítka a pidiprdítka se vejdou všude. Myslím ale, že podstatná změna je v nás, že jsme si hodně odvykli a místo obvyklé "skromnosti" máme běžně "nároky". Dříve člověk ve vlaku uhnul, když se přišinul jiný s velkým pinglem nebo košema plnýma slepic, popřípadě mu obratem nabídl pomoc s nakládáním, aby to odsejpalo. Běžně jsme si posílali i větší zavazadla mezi stanicemi "přes průvodčí", někteří i malé děti (dostali lístek a na krk cedulku s výstupní stanicí). A průvodčí si to vevnitř hezky srovnal do latě, aby všichni měli kus pohodlí (a děti bezpečí) a hlavně se dodržel jízdní řád.
Takto jsem si při jedné jízdě do školy očima změřil mezidveřní uhlopříčku lokálky (motorový vůz řady 810) a o vhodné sobotě vyhlédl poloprázdný ranní spoj, abych s kajakem (laminát ca 3,5m) hbitě naskočil a hlavně nezdržoval provoz. Paní průvodčí se jen starostlivě ptala: "A vejdeš se s tou lodí dovnitř?", protože jsem si musel nejprve otevřít dveře. Vešel jsem se akorát, tak jsme jeli. Z poslední stanice to bylo pod přehradu 7 km, takže mi určitě nestrašily v hlavě bludy "jak je to daleko" ...
No dobře, mládí bylo nejkrásnější, to má každá generace včetně válečných, ale dnes ráno stála na refýži před taneční konzervatoří spanilá slečna se záclonovou tyčí a té do 4m nechybělo mnoho (tyči, of course). A na taxi jistě nečekala :-) asi ani na Dvojku nee. Takže problém můžeš mít, hádám, nikoli s délkou, ale kupodivu s výškou krásky skrz to všelijaký nerezový šprdlení v interiéru :-O
Ideální je k nácviku konečná, myslím obratiště :-ú
Ať se zadaří s parkingem.
Dan

Reply

|_Re: Ad kanoe v tramway, river: Vltava, Jabberwocky, 5/17/2022 1:21 PM
To je zábavná historka s řadou 810 (tenkrát možná ještě M 152.0? :-) Já dnes schválně odhadoval dveře u tramvají a v 15T by možná vadily prosklené přepážky a nerez tyče, zatímco sešikmené přední a zadní dveře u T3 se jeví jako vhodnější. Jinak zážitky typu: „Kapitáne, kam s tou lodí?!“ mám rovněž. Třeba z jednoho pražského lesoparku, kde se ve stráni cyklista hlasitě podivoval kajaku na kolejdách. Díky za přání úspěchu. Snad to někde vyjde.

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
11/30/2022 1:31 PM Časopis Pádler nabízí funkční triko SN super.natural za super cenu + předplatné Pádlera na rok 2023.
11/22/2022 8:58 AM Podrobnosti k akci Vánoční Sázava naleznete v kalendáři akcí.
11/14/2022 8:44 AM Pořad České televize Pečení na neděli ze dne 13. 11.2022 byl o Vodáckém muzeu a receptech vodáckých jídel. Lze ho shlédnout na ceskatelevize.cz.
11/4/2022 8:08 AM ČIŽP vyhodnotila společný podnět od AVTS a rybářů na nepovolenou opravu jezu Juta na řece Úpa v Úpici za oprávněný. ČIŽP tento podnět prošetřila a shledala jej důvodným. Více na facebooku AVTS.
11/3/2022 5:20 PM Dnes Senát schválil poslanecký návrh na 0,5 promile alkoholu u vůdce plavidla. Znamená to však, že kormidelník se může napít, ale háček musí být střízlivý. Zákon na háčka nemyslí.
10/18/2022 4:20 PM Na sobotním Vavřinci u Vlachovky byl na břehu nalezen mobil. Nálezce ho předal pořadatelům.
10/11/2022 8:11 AM Zpráva pro přátele podzimní romantiky: Zámecká Dyje je v úseku mezi Bulhary a Lednici zablokována četnými popadanými stromy, které se po větrných smrštích dosud nepodařilo odklidit.
10/10/2022 10:04 AM Je prozatím potvrzen dostatek vody pro akci Vavřinecký potok, který se bude konat o víkendu 15. - 16. října. Propozice ale i možnost online registrace do sobotních závodů najdete na stránkách vavrinecky-potok.cz.
10/3/2022 9:15 AM V sobotu 8.10. se pojede Rokytka, propozice k akci jsou v kalendáři na raft.cz. Bohužel ani letos nebude Botič, opravuje se hráz.
9/23/2022 9:43 AM Pozor na Ostrově hrůzi pod Mýtem na Jizeře. Naplavené větve stále brání nájezdu do obou ramen a je to zde velmi nebezpečné. I níže jsou padlé stromy, ale dají se objet.
08.12. Bazar prodám: NOVÝ střešní nosič na kajak, kanoe padleboard, SUP na střešní příčníky na auto. Montáž je možná na

08.12. Bazar prodám: NOVÁ vodácká vesta výrobce HIKO, model: JOKER HARNESS (tento model je dnes nahrazen tuším modelem CI

05.12. Bazar prodám: Sit on top kajak Wavesport Scooter dvoumístný, vhodný pro vnitrozemí i pobřeží. Vynikající stabilita

05.12. Bazar prodám: Prodám skoro nejetou kánoi Noah Agara modré barvy, na vodě byla párkrát. Info od výrobce kdyžtak k d

29.11. Bazar prodám: Nabízím, přenechám, předám do "opatrovnické péče" mojí nejmilejší vodáckou hračku NECKY Zip. Délka 2

25.11. Bazar prodám: Protože se mi to doma hromadí, a stejně poslední dobou jezdím spíš na plastu, nabízím k prodeji jede

25.11. Bazar koupím: Kanoe C2 Bonita nebo PH3 ("pajcovanej Hartung") v dobrém stavu, anebo pokud máte kopyto zapůjčení ke

21.11. Bazar prodám: Prodám levně vozík na 6 kanoí, vyrobený v r. 1989 na podvozu SportYacht. Ve slušném stavu.

20.11. Bazar prodám: WAKA Tutea, ježděná na lehké vodě, běžně poškrábaná, ale nic zásadního. Stabilní a dobře ovladateln

15.11. Bazar koupím: Koupím černou kajakářskou vestu s potiskem "hrudní koš" (kostra) velikost na cca 60 kg (M nebo M/L)

Vtip Karla Macase
09.10. Lomnice: Aktuálně při mimořádně snížené hladině Orlíku kolem 338 m n. m. je tekoucí i dlouhý úsek Lomnice mez
21.09. Labe: Zachyceno dne 21.9.2022 na FB Ahojda, dostalo se ke mě varování od vodáků z Jablonce, Liberce: "A
12.09. Vltava: Pozor při nácviku na Liře. Ahoj, davy pominuly, proto si dovolím upozornit na roxor vlevo pod Lirou
24.07. Vltava: Jestli chcete vidět lidské dno, jeďte Vltavu. Ti co berou sebou děti, připravte se na opilé močící t
19.07. Zrmanja: Ahoj, tak nám letos nedovolili ani to splutí na vlastní lodi v přidružení s komerční skupinou (prý n
18.07. Dyje: Upozornění na dolní Dyji! V důsledku meteorologické situace (překotné jaro, sucho, vítr ke hrázi) a
07.07. Mrežnica: Ahoj, od 2022 lze na Mrežnicu (úsek Přemyšle - Robinson kemp) pouze s místním guidem, nestačí jen
07.07. Zrmanja: Ahoj, od 2022 lze na Zrmanju pouze s místním guidem, nestačí jen zaplacený permit. Dá se dopředu z
28.06. Sázava: Informace o stavebních prací na řece Sázavě: Od 11.7.2022 do cca 15.08.2022 bude probíhat překop h
07.06. Blanice vlašimská: Pozor, v Radonicích rekonstruují objekt limnigrafu a semafor tak pro Blanici vůbec neplatí. Během re

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.