Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Pendl-Usti-L---Drazdany.aspx?ID_prispevku=4969

Discussion forum Pendl Usti/L - Drazdany


Diskuse nad tématem
Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Poustva, 3/24/2023 6:00 PM
Ahoj, chystám se na služebku do Drážďan, tak přemítám, že bych Střekov - Drážďany absolvoval loďmo (pevná loď).
Chtěl jsem nechat loď v Drážďanech přicvaklou zámkem na kolo, jako to běžně dělám třeba v Boršově, nicméně místní (nevodák) mě od toho odrazoval, že u vody rádi chlastají puboši a čert ví, co je napadne.
Neměli byste prosím tipy k pendlování? (kde v Ústí/Drážďanech nechat auto/loď, než mě vlak přependlí)

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jabberwocky, 3/24/2023 9:17 PM
Tip nemám, ale kdyby se nikdo neozval tady, zkusil bych se, být Tebou, poptat v saském svazu: www.kanu-sachsen.de/ nebo pak případně přímo v některém drážďanském sdružení: www.kanu-sachsen.de/vereine/#1466405562497-1b4a456e-98db Třeba bys mohl nechat loď u nich v loděnici.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jirka Kubelka, 3/25/2023 5:56 AM
Možná bys měl jednodušší nechat loď kousek před Drážďany, třeba v Pirně. Vlak do Drážďan jede každou půlhodinu. Běžně tam nechávám na břehu přivázanou loď. Je to ovšem stařičký Tučňák. Chlastající občany jsem tam u vody nikdy neviděl. Třeba v Pirně žijí samí abstinenti.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Chobotnice, 3/26/2023 1:42 AM
Vono vod Pirny dál je to takový městský pádlování, proud je vo fous pomalejší a pokud tě nezajímaj zámečky lokálního významu, tak potom je trochu víc vohromující až ten dojez k Augustus brucke. Ale dá se existovat i bez toho. Bacha, že do Drážďan je to ze Střekova - teď lovim z hlavy - asi 90 kiláků. Jednou jsem to dal za den až za Drážďany, ale byl to docela pilnej den. Jináč bych zkusil si dohodnout předen některej kanu klub, je jich tam mrak, nebo některej z kempů u Pilnitz ostrova. Bacha že to levý rameno ostrova se nesmí ject a na ostrov se nesmí. Nebo v kempíku Obervogelgesang to nechat. Tam je to taky blízko na vlak. Takhle jsem to bez domluvy jednou nechal v Riese v kanuklubu, to je za Míšní. Akorát je tam horší domluva s angličtinou. Jo a tak překvapí, že maj v Německu uplně nepředpisově kilometrovníky - nula v Hřensku a pak kilometry přibejvaj.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Kuba Turek, 4/4/2023 11:13 AM
Je to o kousek dál, ale jednou jsem nechal naložený mořský kajak pod mostem v Míšni. Na pravém břehu je placené parkoviště s kamerami, tak jsem tam vedle aut zaparkoval loďku a odjel vlakem nazpátek do Ústí nad Labem pro auto.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Chobotnice, 4/4/2023 9:36 PM
Výhled na Míšeň docela stojí za to. Tam by to šlo nechat i na pumpě. Před pár lety jsem tam vylez z vody a dával si kafe. scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v...

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Kuba Turek, 4/4/2023 10:41 PM
Já nechal kajak několik hodin bez dozoru tady: www.horydoly.cz/galerie/148788...
(tedy předpokládám, že kamery tam byly v provozu, ale je možné, že jen evidují parkující auta)

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Poustva, 5/3/2023 10:11 PM
Dík všem za rady, mise byla úspěšná, případné detaily v zápisníku.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Chobotnice, 5/3/2023 10:42 PM
Hezká Houpy Hou kanoe. A fotky vubec.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jirka Kubelka, 5/4/2023 8:13 AM
Ten kempík 50 st. 56 min./14 st. 4 min to bude ten Ferdinand Homestay na pravém břehu. To je pěkné místo, ale už i tam je dobré přijet mimo červenec a srpen.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jabberwocky, 5/5/2023 1:12 PM
Hezké fotografie a ještě hezčí singl. Vzduchové vaky jsi kupoval zvlášť, nebo spolu s lodí? Hou 13 vypadá na fotkách hodně podobně jako OT Pack, ale jak je delší a užší, asi o něco lépe pojede. Zkoušíš jezdit v náklonu (leaning/heeling)? Já ano, ale dojmy mám zatím smíšené. Potvrzuje se mi názor ze SOtP: „ So if primary stability is fair, secondary stability is no different, if you're waiting for the boat to steady up by heeling it over a bit, you're going to find the water coming in before that happens.“ www.songofthepaddle.co.uk/view...

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Poustva, 5/5/2023 5:48 PM
dík za chválu (i Chobotnici). Koupil jsem ji už s vakama. Sice užší a delší, ale proti tvé tak o ~10 kg těžší. Zatím jsme společně urazili lehce přes 200 km a stále se s ní peru - pohybujeme se pomaleji, než jsem čekal. Vítr nebo vír změní její směr bleskově, ale já to pak rovnám půl hodiny za mohutného šplouchání kýlu. Takže na náklon se chystám kvůli točivosti, ale na to nejdřív potřebuju klečení, chtěl bych zbastlit něco ve stylu
www.google.com/search?q=stingr...
aby se dala snadno měnit podélná poloha.
Nemám žádné srovnání, jak by se ta loďka měla chovat, takže kdybys měl čas a náladu se potkat na nějakém závětrném voleji, mohli bychom si plavidla na chvíli prohodit - třeba by nám to dalo představu, co je lodí a co rukama...
Koukal jsem teď ještě do tvého zápisníčku, že máme dost podobné dojmy Smajlík

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jabberwocky, 5/10/2023 10:57 PM
Omlouvám se, že reaguji se zpožděním. Byli jsme přes víkend pryč. Odkazované klečení mě zaujalo. Pěkná věcička. Co se týče závětrného voleje, uměl bych tříčtvrtinovou versi, totiž větrný volej. Zá- už bohužel nedodám, protože u nás na Vltavě v Podolí fouká dost. Trochu to lze ošulit tím, že se člověk schová do průlivu za Veslařský ostrov, ale pak přijde o molo a zázemí loděnice. Čili závětrný volej na půl cesty mezi Prahou a Plzní? To zní jako Padrťské rybníky ;-)

Reply

|_Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Chobotnice, 5/11/2023 2:07 PM
To je chyták. Volej mezi Prahou a Plzní je přece Berounka. Ikdyž teda loni když jsem pádloval z Roztok k Mlokovi, tak to docela teklo. Snad to poteče i příští tejden na Berounka maratonu. Což je výzva pro všechny C1. Ale taky bych se klidně potkal. Padrťáky klidně, jen se tam musí dovézt loď z Teslin na kolejdách. A nebo Štěpánský rybdík. www.padlovani.cz/stepansky-ryb...

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Poustva, 5/11/2023 8:26 PM
Tvé kibicování by samozřejmě bylo super. Jabberwocky na tom byl bídně s časem, ale teď budou dlouhé večery, tak snad... do Podolí se mi moc nechce (vidlák s autem v Praze), ale třeba kolem Srbska by to pro mě bylo v pohodě. Na Štěpánský rybník to mám kousíček.
Víkend kolem 20. už jsem slíbil dcerunce čundr, ale jinak by bylo lákavé si tě odchytnout po maratonu, bychom na tom mohli být srovnatelně Smajlík

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Jabberwocky, 5/12/2023 11:53 PM
Já jsem na tom s časem bohužel celkem bídně furt. Zrovna jsem si na tohle téma mailoval s Ekim. Sice se mi teď párkrát podařilo se utrhnout a strávit třeba dvě hoďky v Podolí, ale to je asi tak maximum, kterého snad zvládnu opakovaně dosahovat. Cokoli většího bych musel pojmout coby rodinný výlet do dané oblasti. Tím neříkám, že by to nešlo, jen že bych to musel probrat na rodinné radě a naplánovat, aby to klaplo.

Padrťáky jsem navrhl napůl z legrace, ale faktem je, že závětrné to tam asi bude, když Horní leží vysloveně v lese. A navíc je mám v merku podobně jako všelijaké ty Krňáky, Gráda a Letenské rybníky. Už jen pro tu prču :-D Nicméně bych asi musel pořídit kolejda, protože na fofrtašku z lidlu, na které vozím nafukovadla, Koljušku už nepřidělám. Nabo nějaký podobný udělátor: www.youtube.com/watch?v=NsKBTv...

Poustvo, kdyby pro Tebe bylo v pohodě Srbsko, co potom Nižbor? Volej tam nad jezem je (ale taky tam fouká) a hlavně tam je velké hřiště, cyklokrosová nebo jaká dráha a možnost koupání. mapy.cz/s/bajulubaku Synátor i manželka tam jezdí rádi.

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Poustva, 5/14/2023 9:53 AM
Nižbor taky v pohodě, akorát víkendy mám blbé já - představoval jsem si rychlou diverzní akci, na vodě cca 19-21 hodin, to asi nebude slučitelné s rodinným výletem? Bylo by pro tebe přijatelné takhle večer vyrazit do Podolí? Do lékárny, ehm, zase kopou Barrandovský. Takhle večer většinou nefuní...

Na nošení mám zazáložkované
i0.wp.com/www.paddlinglight.co...
ale zatím jsem to moc neřešil, protože ještě laboruji se sedačkou.

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Jabberwocky, 5/14/2023 11:51 AM
No, není to s námi jednoduché… Ve všední dny v tuhle dobu zhusta ještě učím. Ozvu se Ti mailem a zkusíme se na něčem domluvit. Chobotnici dám do kopie.

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
5/29/2023 7:16 PM V obci Sázava pod jezem Černé Budy se opravuje most. Mimořádnou opatrnost žádáme ve dnech od 05.06.2022 až 07.06.2022, kdy bude probíhat osazení skruže (bednění) nosné konstrukce přes řeku Sázavu. V těchto dnech bude hlavní koryto uzavřené pro průjezd vodáků a vodáci budou projíždět či lodě přenášet odlehčovacím ramenem koryta řeky po pravé straně či naopak.
5/25/2023 12:29 PM Na webu vodaci-pt.cz jsou uveřejněny podrobné pokyny k ČPV 44. ročník Letní Blanice.
5/12/2023 9:28 AM Upřesnění: od 10. 5. do 31. 12. 2023 byl vyhlášen zákaz plavby na řece Moravě mezi Hanušovicemi (ZKL) a Raškovem v délce 0,5 km, říční kilometr 325,3 - 324,8. Důvodem je rekonstrukce silnice po sesuvu. Kácení stromů na břehu bude v nejbližších dnech, potom budou probíhat stavební práce v korytu řeky.
5/11/2023 12:00 PM Pozor na řece Moravě. Nad Rudou došlo k sesuvu svahu a bude se tam provádět kácení. Úsek bude uzavřen pro splutí. Pod Leštinou jsou napadané dva stromy, které jsou v proudu a velmi nebezpečné.
5/3/2023 10:06 AM Už i v Německu přichází na to, na co upozorňujeme již delší dobu. Přínos malých vodních elektráren je tak zanedbatelný, že to nemůže ospravedlnit ničení přírody a zároveň je škodlivý. Podobný článek jsem napsal již v roce 2021.
4/27/2023 8:16 AM Pozor, poteče Moravice až do 1.5. Přehrada má vody dost a bude upouštět. Více na čtk.
4/26/2023 9:47 AM Na Sázavě se převrátila kánoe a jedna dívka zůstala uprostřed řeky na malém ostrůvku. Nakonec ji musel vyprostit vrtulník. Více na tydenikpolicie.cz.
4/17/2023 9:51 AM V sobotu 22. dubna se koná na zámku ve Zruči nad Sázavou tradiční festival spojený s otevřením Vodáckého muzea na novou sezónu. Těšit se můžete od 11 hodin na retroplavbu z Horky do Zruče na vlastních lodích anebo na lodích z Muzea. Dále od 14 hodin na hudební vystoupení několika hudebních skupin včetně skupiny Poutníci (vstup zdarma). Shlédnout můžete samozřejmě obnovené expozice Vodáckého muzea a užít si atrakcí, které s festivalem souvisí.
29.05. Bazar koupím: Skládací kolejda na vertexku.

28.05. Bazar prodám: Rodeový kajak nrg XL i pro velké chlapy prlbrichta@seznam.cz 602409983

24.05. Bazar prodám: Kajak NOAH SQ, nevařený, s drobnými oděrkami, ale ve velmi slušném stavu. Se šprckou v ceně.

23.05. Bazar prodám: Kajakářské pádlo dvojdílné TNP Wolferine 220cm se Z spojkou dvakrát na vodě

18.05. Kdo vezme: Vodačka, 41 let s vlastní výbavou hledá fajn kormidelníka. Ideálně Praha, nekurak, dobrodruh. Miluji

18.05. Bazar prodám: Prodám raft COLORADO 450 - pro 6 osob, starší, ale zcela funkční. Zachovalý stav.

17.05. Bazar prodám: Prodám Zet Cross ježděný 2 sezóny. Nevařený v dobrém stavu.

16.05. Bazar prodám: Prodáme z půjčovny lodí 5 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří 5 let. Lodě jsou opravené

15.05. Bazar koupím: Galasport MCQ Ergo Elite Carbon Nevyužitá záloha pádlo 196cm/55 stupňů otočené doprava Well MCQ

15.05. Bazar prodám: Pádlo Klika-celokarbon 195CM/55 stupňů-pravé Galasport MCQ Ergo Elite Carbon Nevyužitá záloha

Vtip Karla Macase
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf
22.05. Lužnice: Pozor na jezu Benešův mlýn (36,7 km): neprůjezdná propust! Asi povodňová vlna z půlky dubna předsun
10.05. Morava: Ahoj, v úseku mezi Leštinou a Lukavicí leží strom, nelze objet a obtížně se přetahuje. Proud stahuje
10.05. Úpa: Ahoj, v úseku Česká Skalice - Jaroměř cca 3-4 spadlé stromy přes řeku. Dají se podjet, ale někde je
07.05. Belá: Béla dnes za 74 cm v Podbanském. Jeli jsme od mostu Podbanské nad lávku mezi Liptovským Hrádkom a Pe
01.05. Berounka: V sobotu 29.4.23 nefungovala automatická klapka ve šlajsně Kaceřovského mlýna.
27.04. Cidlina: Pozor na přestavovaném jezu Sány trčí z koruny jezu armovací dráty (viz kilometráž). Nebezpečné pro
24.04. Divoká Orlice: Pozor na padlý strom nad Žamberkem https://mapy.cz/turisticka?id=16.4819519061%2C50.0881661096&sourc
17.04. Ostružná: 16.4.2023 úsek ústí Radvanického potoka - most u nádraží Kolinec (9km) za stavu 55cm = 5m3. Všechny
16.04. Lomnice: Dnes 16.4. strom přes celou řeku na ř. km 5,1. Přenést se dá z obou stran, lépe zleva. Jinak ještě j

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama