Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Pendl-Usti-L---Drazdany.aspx?ID_prispevku=4969

Discussion forum Pendl Usti/L - Drazdany


Diskuse nad tématem
Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Poustva, 3/24/2023 6:00 PM
Ahoj, chystám se na služebku do Drážďan, tak přemítám, že bych Střekov - Drážďany absolvoval loďmo (pevná loď).
Chtěl jsem nechat loď v Drážďanech přicvaklou zámkem na kolo, jako to běžně dělám třeba v Boršově, nicméně místní (nevodák) mě od toho odrazoval, že u vody rádi chlastají puboši a čert ví, co je napadne.
Neměli byste prosím tipy k pendlování? (kde v Ústí/Drážďanech nechat auto/loď, než mě vlak přependlí)

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jabberwocky, 3/24/2023 9:17 PM
Tip nemám, ale kdyby se nikdo neozval tady, zkusil bych se, být Tebou, poptat v saském svazu: www.kanu-sachsen.de/ nebo pak případně přímo v některém drážďanském sdružení: www.kanu-sachsen.de/vereine/#1466405562497-1b4a456e-98db Třeba bys mohl nechat loď u nich v loděnici.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jirka Kubelka, 3/25/2023 5:56 AM
Možná bys měl jednodušší nechat loď kousek před Drážďany, třeba v Pirně. Vlak do Drážďan jede každou půlhodinu. Běžně tam nechávám na břehu přivázanou loď. Je to ovšem stařičký Tučňák. Chlastající občany jsem tam u vody nikdy neviděl. Třeba v Pirně žijí samí abstinenti.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Chobotnice, 3/26/2023 1:42 AM
Vono vod Pirny dál je to takový městský pádlování, proud je vo fous pomalejší a pokud tě nezajímaj zámečky lokálního významu, tak potom je trochu víc vohromující až ten dojez k Augustus brucke. Ale dá se existovat i bez toho. Bacha, že do Drážďan je to ze Střekova - teď lovim z hlavy - asi 90 kiláků. Jednou jsem to dal za den až za Drážďany, ale byl to docela pilnej den. Jináč bych zkusil si dohodnout předen některej kanu klub, je jich tam mrak, nebo některej z kempů u Pilnitz ostrova. Bacha že to levý rameno ostrova se nesmí ject a na ostrov se nesmí. Nebo v kempíku Obervogelgesang to nechat. Tam je to taky blízko na vlak. Takhle jsem to bez domluvy jednou nechal v Riese v kanuklubu, to je za Míšní. Akorát je tam horší domluva s angličtinou. Jo a tak překvapí, že maj v Německu uplně nepředpisově kilometrovníky - nula v Hřensku a pak kilometry přibejvaj.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Kuba Turek, 4/4/2023 11:13 AM
Je to o kousek dál, ale jednou jsem nechal naložený mořský kajak pod mostem v Míšni. Na pravém břehu je placené parkoviště s kamerami, tak jsem tam vedle aut zaparkoval loďku a odjel vlakem nazpátek do Ústí nad Labem pro auto.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Chobotnice, 4/4/2023 9:36 PM
Výhled na Míšeň docela stojí za to. Tam by to šlo nechat i na pumpě. Před pár lety jsem tam vylez z vody a dával si kafe. scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v...

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Kuba Turek, 4/4/2023 10:41 PM
Já nechal kajak několik hodin bez dozoru tady: www.horydoly.cz/galerie/148788...
(tedy předpokládám, že kamery tam byly v provozu, ale je možné, že jen evidují parkující auta)

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Poustva, 5/3/2023 10:11 PM
Dík všem za rady, mise byla úspěšná, případné detaily v zápisníku.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Chobotnice, 5/3/2023 10:42 PM
Hezká Houpy Hou kanoe. A fotky vubec.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jirka Kubelka, 5/4/2023 8:13 AM
Ten kempík 50 st. 56 min./14 st. 4 min to bude ten Ferdinand Homestay na pravém břehu. To je pěkné místo, ale už i tam je dobré přijet mimo červenec a srpen.

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jabberwocky, 5/5/2023 1:12 PM
Hezké fotografie a ještě hezčí singl. Vzduchové vaky jsi kupoval zvlášť, nebo spolu s lodí? Hou 13 vypadá na fotkách hodně podobně jako OT Pack, ale jak je delší a užší, asi o něco lépe pojede. Zkoušíš jezdit v náklonu (leaning/heeling)? Já ano, ale dojmy mám zatím smíšené. Potvrzuje se mi názor ze SOtP: „ So if primary stability is fair, secondary stability is no different, if you're waiting for the boat to steady up by heeling it over a bit, you're going to find the water coming in before that happens.“ www.songofthepaddle.co.uk/view...

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Poustva, 5/5/2023 5:48 PM
dík za chválu (i Chobotnici). Koupil jsem ji už s vakama. Sice užší a delší, ale proti tvé tak o ~10 kg těžší. Zatím jsme společně urazili lehce přes 200 km a stále se s ní peru - pohybujeme se pomaleji, než jsem čekal. Vítr nebo vír změní její směr bleskově, ale já to pak rovnám půl hodiny za mohutného šplouchání kýlu. Takže na náklon se chystám kvůli točivosti, ale na to nejdřív potřebuju klečení, chtěl bych zbastlit něco ve stylu
www.google.com/search?q=stingr...
aby se dala snadno měnit podélná poloha.
Nemám žádné srovnání, jak by se ta loďka měla chovat, takže kdybys měl čas a náladu se potkat na nějakém závětrném voleji, mohli bychom si plavidla na chvíli prohodit - třeba by nám to dalo představu, co je lodí a co rukama...
Koukal jsem teď ještě do tvého zápisníčku, že máme dost podobné dojmy Smajlík

Reply

|_Re: Pendl Usti/L - Drazdany, river: Labe, Jabberwocky, 5/10/2023 10:57 PM
Omlouvám se, že reaguji se zpožděním. Byli jsme přes víkend pryč. Odkazované klečení mě zaujalo. Pěkná věcička. Co se týče závětrného voleje, uměl bych tříčtvrtinovou versi, totiž větrný volej. Zá- už bohužel nedodám, protože u nás na Vltavě v Podolí fouká dost. Trochu to lze ošulit tím, že se člověk schová do průlivu za Veslařský ostrov, ale pak přijde o molo a zázemí loděnice. Čili závětrný volej na půl cesty mezi Prahou a Plzní? To zní jako Padrťské rybníky ;-)

Reply

|_Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Chobotnice, 5/11/2023 2:07 PM
To je chyták. Volej mezi Prahou a Plzní je přece Berounka. Ikdyž teda loni když jsem pádloval z Roztok k Mlokovi, tak to docela teklo. Snad to poteče i příští tejden na Berounka maratonu. Což je výzva pro všechny C1. Ale taky bych se klidně potkal. Padrťáky klidně, jen se tam musí dovézt loď z Teslin na kolejdách. A nebo Štěpánský rybdík. www.padlovani.cz/stepansky-ryb...

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Poustva, 5/11/2023 8:26 PM
Tvé kibicování by samozřejmě bylo super. Jabberwocky na tom byl bídně s časem, ale teď budou dlouhé večery, tak snad... do Podolí se mi moc nechce (vidlák s autem v Praze), ale třeba kolem Srbska by to pro mě bylo v pohodě. Na Štěpánský rybník to mám kousíček.
Víkend kolem 20. už jsem slíbil dcerunce čundr, ale jinak by bylo lákavé si tě odchytnout po maratonu, bychom na tom mohli být srovnatelně Smajlík

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Jabberwocky, 5/12/2023 11:53 PM
Já jsem na tom s časem bohužel celkem bídně furt. Zrovna jsem si na tohle téma mailoval s Ekim. Sice se mi teď párkrát podařilo se utrhnout a strávit třeba dvě hoďky v Podolí, ale to je asi tak maximum, kterého snad zvládnu opakovaně dosahovat. Cokoli většího bych musel pojmout coby rodinný výlet do dané oblasti. Tím neříkám, že by to nešlo, jen že bych to musel probrat na rodinné radě a naplánovat, aby to klaplo.

Padrťáky jsem navrhl napůl z legrace, ale faktem je, že závětrné to tam asi bude, když Horní leží vysloveně v lese. A navíc je mám v merku podobně jako všelijaké ty Krňáky, Gráda a Letenské rybníky. Už jen pro tu prču :-D Nicméně bych asi musel pořídit kolejda, protože na fofrtašku z lidlu, na které vozím nafukovadla, Koljušku už nepřidělám. Nabo nějaký podobný udělátor: www.youtube.com/watch?v=NsKBTv...

Poustvo, kdyby pro Tebe bylo v pohodě Srbsko, co potom Nižbor? Volej tam nad jezem je (ale taky tam fouká) a hlavně tam je velké hřiště, cyklokrosová nebo jaká dráha a možnost koupání. mapy.cz/s/bajulubaku Synátor i manželka tam jezdí rádi.

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Poustva, 5/14/2023 9:53 AM
Nižbor taky v pohodě, akorát víkendy mám blbé já - představoval jsem si rychlou diverzní akci, na vodě cca 19-21 hodin, to asi nebude slučitelné s rodinným výletem? Bylo by pro tebe přijatelné takhle večer vyrazit do Podolí? Do lékárny, ehm, zase kopou Barrandovský. Takhle večer většinou nefuní...

Na nošení mám zazáložkované
i0.wp.com/www.paddlinglight.co...
ale zatím jsem to moc neřešil, protože ještě laboruji se sedačkou.

Reply

|_Re: Volej mezi Plzní a Prahou, river: Labe, Jabberwocky, 5/14/2023 11:51 AM
No, není to s námi jednoduché… Ve všední dny v tuhle dobu zhusta ještě učím. Ozvu se Ti mailem a zkusíme se na něčem domluvit. Chobotnici dám do kopie.

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
6/13/2024 8:24 AM Zvýšené vodní stavy na Berounce, ale i na dalších řekách, sváteční vodáci značně podceňují. Včera opět záchrana dvou dětí a jejich otce tentokráte z jezu Hlásná Třebaň. Více na iprima.cz od 2:40 minuty.
6/12/2024 2:12 PM Na aktualne.cz jsou kolorované staré fotografie z historie vodáctví.
6/10/2024 11:37 AM Pořad Rady ptáka Loskutáka se tentokráte zaměřil na vodu. Od 3 minuty je vodácká část.
5/31/2024 9:06 AM O víkendu 8.-9. 6. bude oddíl TJ Loko Trutnov pořádat MČR žáků a dorostu ve sjezdu na řece Labi v úseku Dvůr Králové n.L - Žireč. Úsek bude v určitý čas vyhrazen pouze pro závodníky. Nutno vyplout do 9:30 od ČOV ve Dvoře Králové.
5/29/2024 8:29 AM Právě vyšel letošní speciál vodáckého časopisu Pádler nazvaný NA VODU! - letní vodácký průvodce, který je určený pro všechny začínající a nezkušené vodáky. K dispozici je zcela zdarma v pdf formátu!
5/27/2024 8:07 AM Z důvodu dodržení technologických lhůt po neočekávané opravě na hrázi VD Husinec, nebude možné nadlepšení vodního stavu pro akci ČPV 45. Letní Blanice. Proto se závod ruší.
5/13/2024 1:10 PM Na Vltavě na Zátkově mlýně byla vybudována šupna u pravého břehu. Jeden z posledních jezů, které nebylo možné splout, byl i díky úsilí Sdružení pro Vltavu, zesplavněn. Fotky šupny naleznete v kilometráži.
5/8/2024 6:01 PM Mezi jezem "U Rybů" a jezem u Zátkova mlýna na levém břehu řeky Vltavy zpevňují skály a strmý (levý) břeh. Přivrtávají tam do svahu a skal sítě. Bezpečná vzdálenost je vyznačena zelenými bójemi.
5/3/2024 1:51 PM Byl schválen pozměňovací návrh, kde díky legislativní chybě (platností novely stavebního zákona) došlo k odstranění prostupnosti toku schválené již v roce 2020. Dnes se tak opět vrací do zákona nutnost překonat nově vzniklé vodní dílo splutím nebo přenesením tam, kde je rekreační plavba. AVTS opakovaně dokázala prosadit na legislativní úrovni podmínky pro zlepšení plavby. Děkujeme všem poslancům, kteří pro nás hlasovali v rámci souhrnného pozměňovacího návrhu vládní koalice.
4/30/2024 2:12 PM V neděli byl na ČT odvysílán pořad Nedej se, ve kterém byla reportáž o chystané MVE Dívčí Kámen.
3/26/2024 3:23 PM Ministerstvo životního prostředí chystá omezení podpory pro malé vodní elektrárny při jejich stavbách. Postupná argumentace AVTS na nesmyslnost těchto staveb a negativních dopadů na život v řece se začíná projevovat. Více v reportáži ct24.cz.
10.06. Nález: 9.6. si někdo zapomněl v Ivančicích pádla. Pošli nějakou rozumnou indicii, kterou prokážeš, žes to b

10.06. Bazar koupím: Nafukovací kanoe TANDY zelený podobný PALAVE

29.05. Volné místo: Ahoj, v týdnu od 21.- 26.7.2024 se chystáme sjíždět v Polsku řeku Bóbr. Hledám pro sebe zadáka. Jsme

22.05. Bazar prodám: Baraka Hodně ježděná, s několika šrámy, ale plně funkční, bez závad. V ceně vak, lepení, soudek cca

19.05. Kdo vezme: Ahoj, Vzal by s sebou někdo jednoho hodného háčka ?

17.05. Bazar prodám: Prodám velmi hezké kajakářské pádlo zn. TNP o délce 220cm, úhel 90°, pravé, skládací- dvoudílné. Ve

17.05. Bazar prodám: Prodám Liquidlogic Remix 69, střední velikost. Hodný a oblíbený univerzál ve velice dobrém stavu. M

14.05. Bazar prodám: Dager Mamba 8.1

14.05. Bazar prodám: Dager Mamba 8.1

13.05. Bazar prodám: Eskimo Salto, lehce vařená špička a límec, jinak na svůj věk slušný stav, dno neprosedlé.

Vtip Karla Macase
10.06. Morava: Ahoj, pod Hrabenovským mostem (315,2) je pravotočivá zatáčka a hned za ní čerstvě (9.6.2024) padlý s
09.06. Svitava: Pozor před Maloměřickým mostem je nově vyskládaný brod z betonových panelů, jejich pozice se mění v
09.06. Svitava: Na konci Bílovic na úrovni fotbalového hřiště chataři už vloni na podzim instalovali drát přes celou
04.06. Orlice: Mohutný padlý kmen přes celou řeku, cca na 21,3 km - mezi kamenným záhozem a Štěňkovem. Je to za zat
03.06. Klabava: Včera za stavu 90 cm z výtoku ejpovického jezera do Nadryb na Berounce. Přenášeno 5 stromů (některé
02.06. Ohře: Pozor na jezu Kadaň II (ř. km. 124,5) probíhá rozsáhlá přestavba. 26/5/2024 Část vody teče vlevo sl
01.06. Teplá: Na Teplé obezřetně! Vývratů jsem napočítal 13, z toho 11 v rámci zdejší kilometráže, ale jen 4x jsem
11.05. Kamenice: Přes Tanvaldskou Kamenici padl mohutný strom před soutokem s Černým potokem. Je to v místě přímo pod
29.04. Radbuza: Pozor na 4 jekly hned pod lávkou Staňkov_52,4 km!!! Ve Staňkově za jezem (53,0) je šedý most (52,9)
14.03. Soča: Nové podmínky a ceny permitů pro 2024: https://www.soca-valley.com/en/in-search-of-adventure/activit

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama