Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--Nafukovacka-WTX.aspx?ID_prispevku=4877 edit=2

Discussion forum Re: Nafukovačka WTX


Diskuse nad tématem
Re: Nafukovačka WTX, kavol, 4/26/2024 1:36 PM
ahoj, hele já tak koketuju s myšlenkou, že bych to prubnul teďkon na Orlici 4.5., ale v nabídce brněnský půjčovny toho Rapida nevidím ...?

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jiří, 4/18/2024 1:20 PM
Ahoj
To sídlíme. Ale už se naše lodě rozšiřují po celé Evropě, tedy i v Praze nějaké jezdí ;-) A nebo taky občas, ne moc často jedu směrem Praha. Napadlo mě, kdyby jsi byl na tom lépe, a bude voda při ČPV Sázava, tak bys mohl dorazit do Týnce a tam Ti ji půjčím, nebo do Pikovic jen tak na voleji. Je to sice až za měsíc, ale to asi zase tak nehoří ;-) Kdyby ses náhodou dostal na nějakou řeku v ČR či jinde v Evropě, kde jsou, tak si o ni řekni. Třeba v Rakousku jezdí na Salze a na Mollu. Seznam půjčoven kde jsou je na webu www.wtx.cz Tak si to když tak najdeš tam, nebo mi napiš a já ti řeknu možnosti. Držím palce ať jsi v pořádku. Ahoj Jirka

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 4/18/2024 1:11 PM
A teď jsem se ještě rozpomněl, že vlastně sídlíte v Brně.

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 4/18/2024 1:09 PM
Díky za nabídku. Snad se to v dohledné době zlepší. Záleží to mj. na tom, jak mi budou vycházet krevní testy. Mohlo by to ale být zajímavé, obzvlášť pokud bych donesl i Pálavu, abychom je mohli porovnat. Jsi Pražák? Jestli ano a jestli to můj zdravotní stav a rodinná situace dovolí, mohli bychom se někdy sejít u nás v loděnici. Je to sice volej nejvolejovatější, ale lepší stojatá voda než žádná. Já bych mohl na oplátku poskytnout na vyzkoušení Old Town Pack. Akorát tedy mám dvě malé děti, starou nemocnou maminku a aktuálně též potíže s játry, tak to je se mnou a mými možnostmi dost složité.

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 4/15/2024 10:59 PM
Ahoj
To mě mrzí. Kdybys někdy chtěl a mohl, tak Ti Rapida rád půjčím na vyzkoušení. Zatim ahoj. Jirka

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 4/15/2024 9:28 PM
Ahoj, bohužel nikoli. Na vodu se z různých důvodů teď vůbec nedostanu.

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 4/14/2024 10:24 AM
Ahoj
Tak už jsi Rapida zkusil?
Jirka Smajlík

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 3/3/2023 11:03 PM
Ahoj
Zalévání se poměrně slušně testovalo na Lipně, tedy na Vltavě pod Lipenskou přehradou, Na Hameráku, Na Otavě, na Vavřinci, Na Salze, Na Molu, Muru, Steyeru a dalších řekách.
Uchycení pumpy nám takto přijde fajn. V zádi je vylévací otvor a tak se tam moc loďáky nehodí. Ale každý má jiné zkušenosti a jiné požadavky. V tom je naše další výhoda - uděláme úpravy při výrobě podle přání zákazníky. Každopádně doporučuji vyzkoušet. Je to řádově jiná loď než znáš, byť na první pohled vypadá skoro stejně ;-) Ahoj Jirka

Reply

Re: Nafukovačka WTX, kavol, 12/7/2022 12:16 PM
tak jsem se na ní podíval a ...

> držák na pumpu je moc hezky vyřešený

třeba s tímto nemůžu souhlasit

držák je v zádi, ale tam chci mít hozený barýlek nebo loďáček, pumpu vozím v přídi - hlavněže maj v popisu, jak si posunutím laviček můžu loď vyvážit, ale že pumpa je lehoučká, zatímco bagáž těžší a proto by měla jít dozadu, na to nemyslí ...

samozřejmě tímto detailem nechci pomluvit jako nepoužitelnou loď, kterou jsem ještě ani naživo neviděl, naopak vítám konkurenci (v době nákupu mé lodi nic jiného než Baraka nebo Rio nepřipadalo pro daný účel v úvahu ...), jen se mi nezdá být až tak nekritický ...

p.s. na které domácí řece jsi měl možnost vyzkoušet, že se oproti Barace méně zalévá?

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 12/6/2022 11:13 PM
Ahoj, všiml jsem si, že jsem Ti nenapsal ty hmotnosti. Rapid Wild 23 kg a Rapid Tramp 25 kg.

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 6/15/2022 6:17 PM
Ahoj
Tak, k výrobě materiálu jsme ještě nedospěli. Ale kdo ví. Nic jsme neplánovali vyrábět, vesty, bundy, trika, teď lodě.. vše přišlo tak nějak náhodně, tak kdo ví :-). Testovali jsme více materiálů, ale nejlépe nám vyšel jako hlavní materiál Valmex.

Prodávat jsme již začali, ale v zásadě to je to našim kamarádům a nejbližším přátelům a spřáteleným půjčovnám a obchodům. Je to jednak proto, že na skladě nemáme vůbec nic a nestíháme dodávat ani tomuto okruhu lidí. A druhá věc, přeci jen vyrábíme lodě teprve dva roky a když by nastal nějaký nečekaný problém, tak půjde s kamarády lépe vyřešit. Osobně si ale myslím, že na normálního zájemce, vodáka, může teď přijít řada někdy v průběhu července. Takže pokud máš zájem, můžeš objednat. Cena co je uvedena v časopise Na Vodu od Pádlera je momentálně aktuální, byť od okamžiku co jsme zadali cenu do tisku, nám stoupla cena materiálu cca o 10 % a lepidla ještě víc... Letos prostě tuto cenu podržíme a příští rok budeme zase počítat, aby to vyšlo.

Vím o jednom pražském výrobci nafukovacích lodí ;-) Ale máš pravdu, většinově jsme všichni na Moravě nebo v nejbližším okolí. Důvod vodních hradisek je úžasný a budu si myslet že to tak je ;-) Nicméně jsem si do teď myslel, že to bude spíš tím, že prvním výrobcem tehdy v Československu byl Barum, který sídlil na Moravě a tak asi máme k nafukovacím lodím blíž.
Zajímavé je ale to, že u nás je podle mě uplně nejvíc výrobců lodí a pádel na světě. Prostě jsme vodácký národ ;-)

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 6/15/2022 10:24 AM
Zní to zajímavě. V čem ta několikrát zmiňovaná jedinečnost spočívá? A liší se verse Wild a Tramp, kromě délky, třeba i tvarem podlážky, když jsou určené do jiných podmínek? Pálavy, Ria atd. mají plochou příď, hrnou před sebou vodu a na voleji se nadřeš. Wild to, předpokládám, bude mít stejně. Co Tramp?

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 6/14/2022 10:36 PM
Ahoj
Robert v tom prsty nemá. Výsledná záď byla až pátou verzí. Šlo nám o ideální tvar vylévacího rukávu a o jednoduché a funkční uchycení pumpy. Jestli se podobá Yukonu, tak je to náhoda. Osobně si ale myslím, že bude určitě odlišná. Trvalo nám to docela dlouho, než jsme ten problém vyřešili. Loď Rapid ať už Wild, nebo Tramp je naprosto unikátní a jiná, než ty co znáte. Je potřeba vyzkoušet....

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 6/14/2022 7:44 PM
Tak Vám, pánové, oběma děkuju za informace. Čím víc výrobců kvalitního vybavení, tím líp. Jen k tomu tvaru, fakt v tom nemá ani vzdáleně prsty Robert Kazík? Jasně, podlážka a válce, ale třeba řešení a tvar zádi mi přijdou hodně podobné Yukonu. Ale je to jen na základě jedné fotky, to je taky pravda. Každopádně držím palce a těším se, že si WTX někdy vyzkouším.

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Zdeněk, 6/14/2022 6:23 PM
Ahoj,
na jaře jsme měli možnost otestovat Rapida Wild (tedy tu kratší verzi) a musím říct, že milé překvapení. Mohl jsem porovnat na domácí řece a za mě se velmi dobře otáčí a hbitě pluje, celá manévrovatelnost byla hodně dobrá. Určitě oproti Barace se méně zalévá a vidím v Rapidovi samé pozitiva, například držák na pumpu je moc hezky vyřešený, a jednuduché vylévání přes záď je supr. Malinko je látka tužší, že jde hůře zabalit, ale to je v podstatě maličkost.
Určitě doporučuji vyzkoušet!

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 6/15/2022 3:57 PM
Rozepsal ses moc pěkně, děkuju za všechny informace. Zajímala by mne ještě hmotnost obou versí a také to, jestli jste si vyvinuli vlastní materiál, nebo jestli kupujete třeba valmex. Ale chápu, že úplně všechno se před uvedením lodí na trh vykecat nedá. Rád si je vyzkouším. Kdy začnete prodávat?

A jen drobný postřeh: Pobavilo mě, když jsem si uvědomil, jak skoro všechny „české“ nafukovačky jsou vlastně moravské – Gumotex v Břeclavi, Hrab v Kopřivnici, WTX v Brně, Robfin sice ve Velimi, ale fakturační adresu má v Přerově, jen Kutlíci v Litomyšli, ale to je od zemské hranice, co by kamenem dohodil, že ano. Že by dědictví velkomoravských vodních hradišť? Moc pěkně Vám to v markrabství jde od ruky :-)

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 6/15/2022 2:17 PM
Ahoj
Náběh přídě je plynulejší a vodu tak hrne méně. Válce na dně jsou různě široké což způsobuje dobré směrové vedené. Přesný technologický popis jak je dno vyrobeno nedodám kvuli konkurenci, opravdu jsme si s tím hráli dva roky, tak je to naše know how ;-) Prostě Rapid jede rychleji než lodě co znáte a zároveň je obratnější.
Dno i válce se mezi verzemi Tramp a Wild liší i v jiných parametrech. Tramp je i o kousek širší a má vyšší pasivní stabilitu. Má obrovskou nosnost, ale to způsobuje, že když v něm jedou jen dva hodně lehcí vodáci, jsou hodně na hladině a je tak loď pocitově malinko na klidné vodě vratší. Stačí ji ale trochu víc zatížit a je rázem stabilní fakt hodně.

Na první pohled vypadají obě verze stejně, ale každá je jiná. Wild, funguje perfektně na divoké vodě - rychlý, obratný, nezalévá se, v divoké vodě je hodně stabilní a odpouští chyby, rychle se vylévá unikátně tvarovaným vylévacím rukávem, je vybaven lanem kolem celé lodi, má vytahovací chyty na přídi i zádi a zároveň má 4 uši na nošení, takže se dá velmi pohodlně nést i na delší vzdálenost. Sbalený je v tašce, která se dá buď nést v ruce, nebo hodit přes rameno, nebo nést na zádech jako batoh, nebo nést ve dvou každý za jeden popruh. Dali jsme do lodi prostě všechno, co chceme sami pro sebe na divokou vodu od nafukovací kanoe. Rapid Wild ocení především zkušenější vodáci, funguje ale i pro "amatéra".

Od Rapida Tramp jsme chtěli uplně jiné vlastnosti - rychlá stabilní loď na klidnější řeky, do které se vejde hodně bagáže, případně více osob. Systém uchycení sedaček umožňuje umístit sedačky v libovolném místě po celé délce lodi a dá se jich tam umístit i více. Vyzkoušeny máme až 4 sedačky. Takže Tramp doporučujeme pro 3 dospělé, nebo dva dospělé a dvě děti. Rapid Tramp nemá standardně vylévací rukáv (lze dodělat) nemá obvodové lano a nemá úchyty na kleky. Vše je v této lodi děláno tak, aby bylo bezporuchové a nepřekážely v ní zbytečnosti na klidnějších řekách do WWII. Podle mě je ideální pro půjčovny, nebo pro rodiny s dětmi, které nechtějí na moc divokou vodu. Má podobné určení třeba jako Pálava, jen je podstatně prostornější a stabilnější.

Určitě jsem o lodích nenapsal uplně všechno, ale to asi ani nejde. Opravdu doporučuji zkusit. Je to nová generace nafukovacích kanoí ...

Reply

Re: Nafukovačka WTX, Jirka, 6/13/2022 2:07 PM
Ahoj
Píšu za VODÁK sport.
Značka WTX je relativně nová. Na světlo přišla cca před dvěma lety. Od té doby se testovalo, chystalo a letos na jaře konečně byly hotové dva modely nafukovací kanoe. Další lodě se připravují. Na divokou vodu je určena kanoe Rapid Wild. Kratší, obratnější kanoe pro dvě až tři osoby. na první pohled je podobná většině nafukovacích kanoí. Má dno a válce ;-) Nicméně je jiná. Nejvíc se liší v jízdních vlastnostech, ale má i mnoho praktických doplňků a drobností co udělají vodákovi život příjemnější. Jízdní vlastnosti si zkuste. Za mě je rychlejší, obratnější a méně se zalévá, než všechny nafukovací kanoe co jsem zkusil. Z doplňků bych zmínil, třeba 4 uši na nošení, posuvné sedačky v celé délce lodi včetně kleků, ergonomický vylévací rukáv pro rychlejší vylévání, jednoduché a funkční uchycení pro pumpu... K vyzkoušení byla loni na Hameráku. Letos byla na všech ČPV, (teď na Svratce jsme na ní jeli i závod, tak uvidíme jestli je nejlepší ;-) Zájem o ni mají v mnoha půjčovnách, ale jak je velký zájem, nestíháme poptávku uspokojovat. Momentálně ji používá Tydra, VODÁK sport, CK Kudrna, je v Budějovicích na kanále a snad brzy bude u dalších prodejců a v půjčovnách. Došlo trochu ke zdržení, protože jsme vyvýjeli i raft pro půjčovny. Ty teď dva testují na Vltavě a to nás zdrželo.
Lodě se vyrábí v nové dílně v Brně. Web WTX je v zásadě napsaný, ale nějak nekomunikuje hosting s registrátorem a tak na webu ještě nic vidět není. Snad brzy bude... Nějaké fotky udělal Snížák na podzim při testování na Vavřinci. Najdeš na Pádlerovi. Nějaké fotky z testování na Lipně jsou na FB, něco se dá najít ve fotkách na Hameráku... Pokud máte hlubší zájem, tak rád pošlu info. Ahoj
Jirka

Reply

Nafukovačka WTX, Jabberwocky, 6/8/2022 8:00 PM
Ahoj, stáhl jsem si od konkurence letní magazín: www.padler.cz/letni-vodacky-pr... a na str. 9 mě překvapila reklamní stránka Vodák Sportu, kde nabízejí nafukovací kanoi WTX, ve dvou provedeních a s tím, že je komplet vyráběná u nás. Vodák Sport ovšem na internetu nic takového nenabízí, a ať hledám, jak hledám, nic jako kanoe WTX jsem nenašel ani nikde jinde. Slyšeli jste o tom někdo? A podle obrázku, není to nakonec přejmenovaný Robfin Yukon (i když nějaké rozdíly tam jsou)? Nebo mám vlčí mhu? Děkuju!

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
6/13/2024 8:24 AM Zvýšené vodní stavy na Berounce, ale i na dalších řekách, sváteční vodáci značně podceňují. Včera opět záchrana dvou dětí a jejich otce tentokráte z jezu Hlásná Třebaň. Více na iprima.cz od 2:40 minuty.
6/12/2024 2:12 PM Na aktualne.cz jsou kolorované staré fotografie z historie vodáctví.
6/10/2024 11:37 AM Pořad Rady ptáka Loskutáka se tentokráte zaměřil na vodu. Od 3 minuty je vodácká část.
5/31/2024 9:06 AM O víkendu 8.-9. 6. bude oddíl TJ Loko Trutnov pořádat MČR žáků a dorostu ve sjezdu na řece Labi v úseku Dvůr Králové n.L - Žireč. Úsek bude v určitý čas vyhrazen pouze pro závodníky. Nutno vyplout do 9:30 od ČOV ve Dvoře Králové.
5/29/2024 8:29 AM Právě vyšel letošní speciál vodáckého časopisu Pádler nazvaný NA VODU! - letní vodácký průvodce, který je určený pro všechny začínající a nezkušené vodáky. K dispozici je zcela zdarma v pdf formátu!
5/27/2024 8:07 AM Z důvodu dodržení technologických lhůt po neočekávané opravě na hrázi VD Husinec, nebude možné nadlepšení vodního stavu pro akci ČPV 45. Letní Blanice. Proto se závod ruší.
5/13/2024 1:10 PM Na Vltavě na Zátkově mlýně byla vybudována šupna u pravého břehu. Jeden z posledních jezů, které nebylo možné splout, byl i díky úsilí Sdružení pro Vltavu, zesplavněn. Fotky šupny naleznete v kilometráži.
5/8/2024 6:01 PM Mezi jezem "U Rybů" a jezem u Zátkova mlýna na levém břehu řeky Vltavy zpevňují skály a strmý (levý) břeh. Přivrtávají tam do svahu a skal sítě. Bezpečná vzdálenost je vyznačena zelenými bójemi.
5/3/2024 1:51 PM Byl schválen pozměňovací návrh, kde díky legislativní chybě (platností novely stavebního zákona) došlo k odstranění prostupnosti toku schválené již v roce 2020. Dnes se tak opět vrací do zákona nutnost překonat nově vzniklé vodní dílo splutím nebo přenesením tam, kde je rekreační plavba. AVTS opakovaně dokázala prosadit na legislativní úrovni podmínky pro zlepšení plavby. Děkujeme všem poslancům, kteří pro nás hlasovali v rámci souhrnného pozměňovacího návrhu vládní koalice.
4/30/2024 2:12 PM V neděli byl na ČT odvysílán pořad Nedej se, ve kterém byla reportáž o chystané MVE Dívčí Kámen.
3/26/2024 3:23 PM Ministerstvo životního prostředí chystá omezení podpory pro malé vodní elektrárny při jejich stavbách. Postupná argumentace AVTS na nesmyslnost těchto staveb a negativních dopadů na život v řece se začíná projevovat. Více v reportáži ct24.cz.
10.06. Nález: 9.6. si někdo zapomněl v Ivančicích pádla. Pošli nějakou rozumnou indicii, kterou prokážeš, žes to b

10.06. Bazar koupím: Nafukovací kanoe TANDY zelený podobný PALAVE

29.05. Volné místo: Ahoj, v týdnu od 21.- 26.7.2024 se chystáme sjíždět v Polsku řeku Bóbr. Hledám pro sebe zadáka. Jsme

22.05. Bazar prodám: Baraka Hodně ježděná, s několika šrámy, ale plně funkční, bez závad. V ceně vak, lepení, soudek cca

19.05. Kdo vezme: Ahoj, Vzal by s sebou někdo jednoho hodného háčka ?

17.05. Bazar prodám: Prodám velmi hezké kajakářské pádlo zn. TNP o délce 220cm, úhel 90°, pravé, skládací- dvoudílné. Ve

17.05. Bazar prodám: Prodám Liquidlogic Remix 69, střední velikost. Hodný a oblíbený univerzál ve velice dobrém stavu. M

14.05. Bazar prodám: Dager Mamba 8.1

14.05. Bazar prodám: Dager Mamba 8.1

13.05. Bazar prodám: Eskimo Salto, lehce vařená špička a límec, jinak na svůj věk slušný stav, dno neprosedlé.

Vtip Karla Macase
10.06. Morava: Ahoj, pod Hrabenovským mostem (315,2) je pravotočivá zatáčka a hned za ní čerstvě (9.6.2024) padlý s
09.06. Svitava: Pozor před Maloměřickým mostem je nově vyskládaný brod z betonových panelů, jejich pozice se mění v
09.06. Svitava: Na konci Bílovic na úrovni fotbalového hřiště chataři už vloni na podzim instalovali drát přes celou
04.06. Orlice: Mohutný padlý kmen přes celou řeku, cca na 21,3 km - mezi kamenným záhozem a Štěňkovem. Je to za zat
03.06. Klabava: Včera za stavu 90 cm z výtoku ejpovického jezera do Nadryb na Berounce. Přenášeno 5 stromů (některé
02.06. Ohře: Pozor na jezu Kadaň II (ř. km. 124,5) probíhá rozsáhlá přestavba. 26/5/2024 Část vody teče vlevo sl
01.06. Teplá: Na Teplé obezřetně! Vývratů jsem napočítal 13, z toho 11 v rámci zdejší kilometráže, ale jen 4x jsem
11.05. Kamenice: Přes Tanvaldskou Kamenici padl mohutný strom před soutokem s Černým potokem. Je to v místě přímo pod
29.04. Radbuza: Pozor na 4 jekly hned pod lávkou Staňkov_52,4 km!!! Ve Staňkově za jezem (53,0) je šedý most (52,9)
14.03. Soča: Nové podmínky a ceny permitů pro 2024: https://www.soca-valley.com/en/in-search-of-adventure/activit

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama