Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--Sitkovsky-jez-zvon-a-lavk.aspx?ID_prispevku=5010

Discussion forum Stahovací popruh Gumotex


Diskuse nad tématem
Stahovací popruh Gumotex, Jabberwocky, 6/17/2023 1:42 PM
Přátelé, prosím Vás, neválí se doma někomu nepotřebný popruh od Gumotexu, kterým se stahují sbalené nafukovačky, než se dají do loďáku? Koupil jsem za pár šlupek postarší Helios 1, ale stahovací popruh k němu není. A teď mě překvapilo, že se taková pitomost neprodává ani jako gumotexí příslušenství, ani v podobné šířce zvlášť (nebo neumím hledat). Už jen přijít na to, že se tento typ spony správně jmenuje „žebříček“, mi dalo docela práci. A tomu, abych si kupoval zvlášť žebříčka a zvlášť popruh a pak se je pokoušel sešít dohromady, bych se rád vyhnul. Případně co používáte k tomuto účelu Vy? Děkuji uctivě.

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, Guma, 6/17/2023 5:15 PM
Tož, jsa (nebo jsouc?) v podobné situaci, jsem zašel do Hornbachu, vybral festovny popruh (tuším 2 m), koupil sponu a po večerech sešíval.
Slouží stále.

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, Jabberwocky, 6/17/2023 7:19 PM
No, jestli v té situaci už nejsi, tak „byv“ :-D (A je to vlastně úplně jednoduché: mužský rod má vždy ten první, nejkratší tvar /byv, jsa/, ženský a střední mají druhý tvar /byvši, jsouc/ a všechna množná čísla končí na -e /byvše, jsouce/). On tedy Dobrovský Jungmannovi říkal, že takhle je to složité a nikdo to nebude používat, ale Jungmann nedbal, a tak to máme složité a nikdo to nepoužívá :-) No a pak už je jen potřeba myslet na to, že přechodník musí mít se zbytkem věty stejný podmět.
prirucka.ujc.cas.cz/?id=590

A s navrhovaným řešením jsi mě nepotěšil, protože jsem fakt spíš přes ty přechodníky…

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, kavol, 6/17/2023 10:38 PM
hele a musí to nutně bejt shodný s originálem?

vždyť popruhy se sponou prodává kdekdo, půjdeš do Kauflandu a koupíš pět rohlíků a popruh :-)

nebo půjdeš koupit skříň a k tomu dva popruhy - www.ikea.com/cz/cs/p/frakta-po...

nebo si půjdeš pro nový stěrače a k tomu dva popruhy - www.autokelly.cz/Product/DO-CF...

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, Jabberwocky, 6/18/2023 10:38 PM
No, jsem originalista, a to i ve veteránismu :-) Ale ne, shodné to být samozřejmě nemusí, akorát bych se asi bál kovové spony v souvislosti s nitrilonem a loďákem. Radši plast. A ideálně širší popruh. Takže vlastně ten originál, no… :-)

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, Střelec, 6/19/2023 6:48 AM
Správnej popruh i stahovací plastovou přezku koupíš v každý galanterii - a úplně stejnou, jako dělá Gumotex. Ale kup si delší popruh a dvě přezky a sešij to tak, abys měl na koncích dvě stahovací smyčky. Pak budeš mít možnost nosit loď jako tašku přes rameno/srolovanou jako "matyldu". Když ještě vymezíš vzdálenost smyček našitím dalšího kusu popruhu navíc, vznikne ti ucho pro nošení v ruce. Do takové "roury" se dá zarolovat i skládací pádlo a pumpa, takže vedle klasického báglu s věcma na hrbu máš ještě příruční zavazadlo, jehož rozměry a váha budou záviset na typu lodě a přibalených proprietách.

Jinak netuším, od kdy Gumotex přidává k lodím stahovací popruh, ale asi to nebude dýl, jak deset let zpátky - osobně jsem na něj narazil až u relativně nových lodí, takže tvůj kousek ho ani mít z výroby nemusel.

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, aladin, 6/19/2023 9:09 AM
Na přídi Heliosů máme lano, při balení se jím loď omotá, výsledný balík se za něj dá i kousek poponášet. Pokud jedeme vlakem, vozíme lodě ve vaku.

Spíš je potřeba vymyslet, jak nabalit zadní "kufr" na plavbu, aby se zádová opěrka nepropadla v bedrech (v tomto je konstrukce trochu nedomyšlená).

Reply

|_Ad popruh, Dan, 6/19/2023 12:06 PM
Ahoj Jabberwocky,
pálava 2007 byla bez, pálava 2011 s, ale nevím, zda od výrobce, jak píše Střelec. Ale ztratil jsem ho v trní ve Fr. když mě dva mani (mesijéři) od EDF naháněli s pomocí policajta a google překladače ;-)
Takže jsem na Florenci v Kutilovi koupil pás a přezku (jak se jmenuje jsem nevěděl, ale rukama nohama to pochopili za 5´´) a šikovná švadlena měla za 5´ hotovo. Leč i ten nový mi zmizel při opravě v Gumotexu ... takže půjdu v týdnu na Florenc a znova ... a konec pořádně opálit, aby se netřepil. A proč se neprodává? Asi proto, jak chce každý o chlup jinou délku a jak snadno se to sešije ... bych hádal.

Ať to jezdí! Dan

P.S. Začátkem června jsem koukal opakovaně na ten Šítkovský jez z tram z pravého břehu a intenzivně na Tebe myslel, jestli bys tam o přestávce nekouk ... a lup ho, ve St byla hotline ... proto výslovně: neměl bys, prosím Tě, plavební chvilku se kouknout, jestli se chodník dá nebo nedá? Já jezdím po pravým břehu a znamenalo by to pro mě nejmíň 10 minut zacházku a na sucho přes tu hospodu :-)
Díky

Reply

|_Re: Ad popruh, Jabberwocky, 6/19/2023 2:55 PM
Ahoj Dane, díky za odpověď. Že jdou koupit zvlášť, vím. Ale švadlena, tomu říkám nápad :-) Obvykle než bych kováříčkoval sám, radši zajdu ke kováři…

A k Vltavě. Jo, koukal jsem na to i zespodu, když jsem minulý týden hlídal na Dětském ostrově drobotinu. Chodníček zatím zůstává zachovaný, ale shora to bylo celé zablokované, a hlavně tam natvrdo po tělese jezu jezdil bagr. Bylo by to jako lézt na rušné staveniště. Nicméně když už jsem tam byl, tak jsem si konečně opravdu důkladně prolezl ostrov a není to žádná tragédie. Z nájezdu do komory stoupá nahoru rampa a na spodní vodu pak vedou dvoje schůdky. Ty blíže jezu jsou méně zarostlé větvovím, ty po proudu níž mají zase pod sebou pohodlnou písčitou mělčinu. V cestě stojí jen dva ploty dětského hřiště, vysoké něco přes metr, a ty se v pohodě dají přelézt. Vršek plotu je plochý, takže pokud si vezmeš nějaké hadry a vypodložíš si loď, tak ji tam vybalancuješ. S gumákem nepotřebuješ ani to. K přelezení se dají částečně využít lavičky v parku, kdyby to muselo být.

Reply

|_Re: Ad popruh, Jabberwocky, 6/20/2023 11:29 AM
Tak ještě rychlý pohled dnes: Chodníček je shora komplet zatarasený plovoucí plošinou, na které mají dělníci záchody a nějaké další příslušenství.

Reply

|_Ad Šítkovský jez, Dan, 8/29/2023 12:27 PM
kdyby někdo moc potřeboval, tak v So 26/8/2023 při Q = 45 m³/s (i s upozorněním, že LG Chuchle je pod vlivem) jsem jako nejsnazší místo k průjezdu našel těsně podél levé kozy (čili zleva), asi 1,5 m od zdi. Do propusti jezu šla nula a pravá polovina k Mánesu mi přišla slabší celkově (možná klínem by to šlo taky).
Díky stavebnímu zátarasu (od leva, vč. chodníčku pod WoodHouse MARINA) sahajícímu do cca 1/3 šířky se ta zadržená voda víc vecpe právě mezi konec toho tarasu a propusť, ale od zátarasu pokračuje bariéra stavební navážky a balvanů ještě kousek doprava k levé koze. Proto pozor při výjezdu je potřeba se dostat rychlejším esíčkem ke zdi kozy a těsně podél ní se tak vyhnout řadě balvanů těsně pod hladinou cca 20 m pod jezem.

Dan

P.S. Prohlídku lze snadno (při takto malém průtoku) udělat z kozy (úvaz za železné "Učko" mezi kládami, ale vylezení přes dubové ledolamy tzv. barky je přes kila racčího a kachního trusu estetický opruz.
P.P.S. Poprvé jsem viděl všechna hradla modřanského jezu zcela suchá, voda tekla jen retardérkou a přes MVE ... aspoň že si člověk může nacpat břicho ostružinama, to si nikdo z parníků neochutná cheche :-)

Reply

|_Re: Ad Šítkovský jez, Chobotnice, 8/29/2023 9:30 PM
Je to tak dva tejdny jsem šel po tom chodníčku vlevo. Ale po pracovní době. Stavba tam byla, ale protahnout se s lodí noumáně šlo. Jel jsem na koncert na Střelák a jak se noumání člověšk dostane na vostrof, neasi... Nechal jsem auto fPodolí a šup. No dneska kdyby nesyslila kaskáda vodu z dešťů, tak už by to tam byl jinej hukot. Jo, loni v lednu za MV to ještě šlo. Tak jsem zvědav, co s tim provede ta stavba. youtu.be/vXjahnf901c

Reply

|_Šítkovský jez, zvon a lávky, Dan, 11/26/2023 11:57 PM
tak zítra nalijí na Šítkovský jez beton a vytahají larzeny (říkali na stavbě), čímž bude levá 1/2 hotová. Pravou 1/2 mají stihnout do 2026. Ano, už se dá v klidu jezdit na obvyklém místě i s prohlídkou (LB z chodníčku pod WoodHouse MARINA).

Jinak před Jiráskovým mostem u Rašínova nábřeží kotví zvon 9801 (zvoní Po 18-18:30 píšou na ceduli - čtení pro Jabberwockyho, Lasičku a další milce historie, esi neznáte, moc poutavý příběh)
9801.cz/zvon

Dan

P.S. No, Štvanická lávka HolKa je sice hotová (průjezd volný), ale vypadá na můj vkus dost uštvaně, až strhaně, tak doufám, že ta Dvorecká bude významně hezčí (momentálně průjezd velmi omezen, dnes z obou stran, zúžení na 1/3 řeky).

Reply

|_Re: Šítkovský jez, zvon a lávk, Jabberwocky, 12/2/2023 4:08 PM
Nojo, zvony. To je smutný příběh, který se odehrával pořád dokola. Potíž je v tom, že zvonovina (cs.wikipedia.org/wiki/Zvonovin... a dělovina (cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bl... jsou vzájemně až nepříjemně kompatibilní. Aurel Klimt o tom před lety natočil docela zábavný krátký film: www.youtube.com/watch?v=xCOZum...

Jinak HolKa, no... Mně osobně možná ještě víc vadí ta alegorie Řeky tam: mapy.cz/s/pagajozunu . Když to srovnám s výletem na Kokořín a Vltavami tuhle: mapy.cz/s/locucosuru a tuhle: mapy.cz/s/nubofozuko , jsem z toho krapet rozpačitý. Jak stárnu, je mi estetika ošklivosti čím dál tím cizejší. Snad jestli to má znázorňovat Vltavu strhanou sinicemi, elektrárnami, včerejším budovatelstvím a dnešním kupčením, tak možná...

Reply

|_Re: Stahovací popruh Gumotex, Dan, 11/26/2023 11:59 PM
Ahoj Jabberwocky, máš ho již? Já mám teď 2 fungl nové od švadlenky, tak kdybys ... dej echo (mailem).
Dan

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
2/15/2024 1:19 PM CHKO Blanský les vydalo příkaz dle §66, kterým se zakazuje činnost na pozemcích spojených s případnou stavbou MVE Dívčí kámen. Investor nezajistil stanovisko k zásahu do VKP, výjimku dle §43 ani stanovisko dle §45i, přesto kácel ve velkém rozsahu také na cizích pozemcích Povodí Vltavy.
1/29/2024 9:03 AM Pojďte zavzpomínat na Svatojánské proudy. Na idnes.cz je pěkný článek mapující osud těchto obávaných proudů.
1/19/2024 12:41 PM Před 25 roky byla založena doména raft.cz. Již tolik let jsme tu s vámi a přinášíme aktuální vodácké zprávy. Jelikož v zimě se na vodě špatně oslavuje, uděláme setkání příznivců raft.cz dne 21.9. v Roztokách na kanále. Zapište si datum a přijeďte si popovídat a zajezdit.
1/15/2024 11:31 AM Na Bosenské Neretvě plánují stavět další přehrady. Zajímavý článek o zisku, dotacích a dopadech je na seznamzprávy.
1/4/2024 1:33 PM V přehledu eskymování nově naleznete podrobnosti o výuce na bazénu v Chrudimi.
11/23/2023 9:36 AM Na slovenskou Belou v rámci NP už jen s platným průkazem člena oddílu a to pouze na K1 nebo C1 a na raftovém člunu navíc s licencí instruktor či trenér. Nejbližší nástup mimo park je u Kokavského mostu, čímž se přijde minimálně 3 km krásné vody. Více v novém návštěvním řádu v §12.
11/14/2023 8:25 AM Vodácký časopis Pádler připravil speciální akci Vodácký vánoční balíček 2023, který obsahuje předplatné Pádlera na 1 rok a unikátní funkční triko německé značky [sn]super.natural.
11/7/2023 7:27 AM Na youtube je video z letošního Zamykání Doubravy. O pěkné záběry hlavně z Martina není nouze.
10/13/2023 11:46 AM MVE Vojkovice v novém profilu na Ohři pod KV nebude. Přes silný odpor místních i AVTS došlo k přerušení řízení a následně byl klíčový pozemek vykoupen odpůrcem stavby, takže realizace není možná.
27.02. Bazar prodám: Prodám úplně novou přilbu Sweet Protection Trooper. Přilba je primárně určena na lyže/snb. Nevím, je

27.02. Bazar prodám: Prodám úplně novou přilbu Sweet Protection Trooper. Přilba je primárně určena na lyže/snb. Nevím, je

23.02. Bazar prodám: Prodám rychlostní kanoe viz foto, bližší info a další foto na meil

19.02. Bazar prodám: Ahoj, prodávám kajak ZET Toro v pěkném stavu. S pěnovými opěrkami na nohy. Na velikost postavy cca 1

16.02. Bazar prodám: Prodám kajak Dagger Code ve výbavě Creek, velikosti LG, nevařený, nepromáčklé a pěnou vyztužené dno.

14.02. Práce: Brigáda v kempu a na vodě na období květen a červen možno i po jednotlivých týdnech. Pozice instrukt

14.02. Bazar prodám: Prodám sit-on-top Rainbow vulcano 425 ecpedicion. Jednou na vodě.Vyzvednuti Veselí nad Lužnicí

14.02. Bazar prodám: Prodám sit-on-top Rainbow vulcano 425 ecpedicion. Jednou na vodě.Vyzvednuti Veselí nad Lužnicí

12.02. Bazar prodám: Pyranha Inazone 230 Playboat kajak, nevařený, nedeformovaný, běžné škrábance od ježdění. Délka 233

12.02. Bazar prodám: ZET VELOC Nabízím kajak ZET VELOC ježděný ženou na mírných řekách. Nevařený, nedeformovaný, hodný.

Vtip Karla Macase
19.02. Divoká Orlice: Pozor v horní části ze Záhoří je několik padlých stromů - největší zátaras je v lese (https://mapy.c
24.01. Ipeľ: Úsek Holiša - Kalonda je splavný bez zátarasov, udržiavaný po celý rok. Úsek od Kalondy smer Peťov j
03.01. Zlatý potok: 30.12.2023 jsem na kajaku sjížděl úsek Masty-Dobruška. V krátkém úseku Masty-Podbřezí bylo třeba min
28.12. Střela: 28.12.2023 Stav 75cm = 8,2m3 v Čichořicích. Bobři se rozjeli, ale naštěstí se všechny stromy dají za
22.10. Opatovický kanál: O víkendu 14.-15.10.2023 jsme spluli s Rolfem z Hradce k počátku Opatovického kanálu (tady nutno pře
17.10. Vltava: Letošní tryznu za utonulé by měl Spolek Vltavan konat dne 29. října: https://www.vltavan-praha.cz/wp
05.09. Dunajec: Ahoj, v úterý 29.8.2023 jsme jeli vlastní lodí z louky zvané Nokle do přístavu pltí na SK/PL hranici
10.08. Sázava: Ve Žďáře nad Sázavou se u Penny rekonstruuje most a zřejmě v rámci rekonstrukce byl osazen stupínek
08.08. Hornád: Splouvání Hornádu v úseku od Hrabušic je limitováno na vodočet 70 - 110 cm. Jsme tu pěšky a tok v so
27.07. Hron: Ahoj! Právě splavený Hron Německé-Ziar n.H. Objevy: Kostel v Hronsek jsme z vody neviděli, neni

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.