Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Re--Vodacke-obleceni-paddleboa.aspx?ID_prispevku=4585

Discussion forum Vodácké oblečení paddleboard


Diskuse nad tématem
Vodácké oblečení paddleboard, Smejci, 6/9/2020 7:36 PM
Ahoj, sice už jsem "vodák" mnoho let (kanoe apod.), ale až teď jsem se našel v padleboardu. No a řeším, že bych rád jezdil i na podzim, možná v zimě. Potřebuji radu ohledně oblečení na vodu. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti a tak nevím kam šáhnout. Suchy oblek rovnou vynechávám z důvodu ceny a pak zůstává buď neoprenové oblečení (tam nevím jaká tloušťka apod.) a nebo něco v tomto stylu www.hiko.cz/vodacke-bundy/8808... ... round-2018 což jsem ale absolutně nepochopil, jak taková bunda funguje - sucháč to není a neopren taky ne, takže?
Díky za jakýkoliv tip.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Jirka J., 6/10/2020 6:26 AM
Když si budeš jistý a nebudeš padat, tak můžeš jezdit v čemkoli. Jinak je suchý oblek v podstatě jediná rozumná alternativa. Na teplejší podmínky se dá jet i v neoprenu, ale jak se namočíš, nebude to nic moc.
Samotná bunda z odkazu je Ti k ničemu. Pokud nepadáš, potřebuješ mít alespoň nohy v teple, takže neoprénové botičky.
Tepelný komfort sucháče a neoprenu je nesrovnatelný - zvlášť v případě, že jsi vystaven celý okolí jako na boardu. V zašprickovaném kajaku s dobrou bundou to je něco jiného.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Smejci, 6/10/2020 8:56 AM
Díky za reakci. Asi jsem to ale dobře nevysvětlil. Ta bunda byla jenom demostrativní, abyste věděli o co mi jde. Mě by totiž zajímalo jaký je rozdíl mezi touto bundou, samozřejmě i v kombinaci s kalhotami oproti neoprenu. Jak funguje neopren vím, ale jak funguje tohle nevím, nikdy jsem neměl tu zkušenost.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Jirka J., 6/10/2020 9:08 AM
Suchý oblek tě udrží v suchu. Jediné, co z něj kouká jsou ruce a hlava, obojí utěsněné latexovou manžetou. Dovnitř se leze vodotěsným zipem. Pod oblek si můžeš obléci teplé oblečení podle potřeby. A zůstaneš v suchu, i když plaveš. Rozdíl komfortu proti neoprenu je obrovský.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Smejci, 6/10/2020 9:53 AM
To chápu, ale když vezmu ten příklad v odkazu (ta bunda), ta není myšlena jako suchá ne?

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, meny, meny~centrum.cz, 6/10/2020 10:06 AM
Tohle funguje jako pláštěnka - igelit. Voda se Ti pod to dostane když budeš plavat, ale neprofoukne to, tedy i když pak jedeš v mokrém, není to zase taková hrůza. Když Ti bude studený vítr vát na mokrý neopren, komfort Tě moc nečeká. Klasická kombinace neopren long john, boty a takováhle bunda bude asi ok, pokud nebudeš moc často plavat a venku bude aspoň 15 stupňů. Ale tohle už je zatraceně subjektivní záležitost. Kdo má sucháč k neoprenu se nevrací.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Jirka J., 6/10/2020 11:14 AM
Bunda z odkazu není suchá, nemá latexové manžety ani límec. A hlavně, samotná suchá bunda má smysl buď ve spojení se suchými kalhotami (pak je to jako suchý oblek), nebo na lodi se šprickou, kde je spodní částa těla chráněna lodí.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Vladimír, 6/10/2020 11:52 AM
Pořiď si rybářské prsačky, neoprénové kalhoty s vysokým pasem a laclem spojené s holímkami. Pořídil jsem si to do seakajaku a nemohu si to vynachválit. Je to pohodlné, teplé, rychle to oblečeš, můžeš s tím po prsa do vody, nemusíš mít plovačku (je to divné, ale i když vytlačíš všechen vzduch a naplníš je vodou, fungují prsačky jako plavací vesta. Má to i kapsu na zahřátí rukou, a v kombinaci s nepromokavou bundou a rukavicemi tě zima nemusí zajímat. Cena cca 1200 kaček. Nejsem pádlbordelář a proto nemohu posoudit, jak by se v tom jelo (stabilita, pohyb), ale předpokládám, že je to věc přivykutí. Já v tom v seakajaku sedím jako plomba v zubu a nemohu si to vynachválit.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Jirka J., 6/10/2020 12:18 PM
Při jistotě, že nespadnu do vody bych jezdil v obyčejných holínkách a tlustých fuseklích, na nohy cáká. Ale představa, že vylezu z vody v zimě v mokrém neoprenu nebo prsačkách plných vody a stoupnu si na prkno mě fakt neláká. Kajak vyeskymuju (teda většinou), s otevřenou kánojí jezdím většinou na jistou, ale na prkně se občas koupu.

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, Vladimír, 6/10/2020 3:15 PM
No fakt je ten, že když se v prsačkách koupu a vylézám z vody, připadám si jako robot Emil. Ale všechno má svá mínus a plus, nehledě na to, že vyhnat z prsaček vzduch a nahradit jej vodou je kupodivu dost pracné. A český kutil si jistě i zde cestu najde, když mohly mít kaubojské holínky ostruhy, proč by prsačkové holínky nemohly mít na paták odpouštěcí kohoutky? Smajlík

Reply

|_Re: Vodácké oblečení paddleboa, oceanGuy, odbornik005~seznam.cz, 4/8/2021 9:59 PM
Zdravím, taky jsem se koukal a rozhodoval co tenhle rok vezmu na vodu, a teď i když je sice duben, tak to moc teple nevypadá :D Každopádně ještě minulý rok jsem si pořídil tohle termo larond.cz/trika-a-tilka/3639-p... a naprostá spokojenost. Plus k tomu nějaké další lehké oblečení a mohlo být jakkoliv a bylo mi teplo :D

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
5/4/2021 12:31 PM Pozor při splouvání Úpy v Úpici. Již rok se tam opravuje most a lešení zasahuje do koryta toku v celé šíři. Z něho ční roxory a trubky - velmi nebezpečné. Přenášení není zcela jednoduché. Lépe začít níže v Havlovicích.
4/27/2021 8:34 AM Přijeďte se rozjezdit před sezónou v rámci kurzu Technika a taktika jízdy, který se koná 22-23.5. Naučte se bezpečně vyjíždět z vracáků a přejíždět silný proud tak, abyste neplavali. Buďte připraveni na sezónu a přihlašte se do 30.4., kdy se musí potvrdit zarezervovaný kanál.
4/13/2021 10:10 AM V Karlových Varech se bude opravovat Dvorský most. Během jara a září se uzavře celá řeka, ale během sezóny by měla být možnost proplout při pravé straně u břehu. Více na facebooku AVTS.
4/12/2021 2:05 PM Další akce se budou v dubnu rušit - ČPV Otava, závody na Kamenici i Labi.
4/8/2021 12:31 PM Na facebooku AVTS naleznete podrobnosti ke dvěma zajímavým řízením, která právě vedou. Řeší prostupnost MVE Heřmanice na Labi a MVE Benešův mlýn.
3/25/2021 11:35 AM Nově jsme do sledování stavů sjízdnosti zařadili i některé velmi oblíbené řeky z Rakouska, které se zobrazí i na slepé mapě.
3/18/2021 10:06 AM Chystá se stavba MVE Nové Městečko na horní Otavě, kde by se měla voda z koryta odvést na vzdálenost cca 800 m. I díky námitkám AVTS byla stavba zařazena do procesu EIA a měla by se proto zpracovat dokumentace s následným procesem hodnocení vlivu na životní prostředí. Více na facebooku avts.
03.05. Ztráta: černé kajakářské pádlo Profiplast. sklolaminátový dřík, uhlíkové listy, byly na něm neoprénové pytlí

03.05. Ztráta: kajak liquidlogic Jefe žlutý

02.05. Kdo vezme: Ahoj sháním parťáka s kajakem.Nejlépe Vysočina já začátečník 2x Sázava ze Žďáru

02.05. Bazar prodám: Prodám Riot Thunder 65 (menší velikost) s klečením pro C1. Jedná se o univerzální loď pro ty, co ne

01.05. Bazar prodám: WAKA OG - 4 roky starý, ježděný jen na kanale, v perfektním stavu. K předání dle dohody - Teplice, U

01.05. Bazar prodám: Kajak Gumotex K1 - do ww4. Starý 10 let,v dobrém stavu bez oprav nebo poškození. Fotky odpovídají vy

01.05. Bazar prodám: Kajak Gumotex K1 - do ww4. Starý 10 let,v dobrém stavu bez oprav nebo poškození. Fotky odpovídají vy

27.04. Volné místo: Háčka ÉÉÉliška --srdíčko krvácí-- čištění Sázavy kdykoli-kamkoli

27.04. Bazar prodám: slalomka Galasport Rad Profi, jetá 2x na kanále ve Vrbném, pouze kosmetické škrábance na dně

24.04. Bazar koupím: Vyměním málo jetou Pálavu (červeno-šedá, cca 6x jetá-jen klidná voda, ve vynikajícím stavu vč. orig.

Vtip Karla Macase
04.05. Úpa: Pozor v Úpici, kde se opravuje most. Lešení zasahuje do toku v celé šířce, ční tam roxory proti vodě
03.05. Kocába: jeli jsme Kocábu 2.5. odpo za kulminace 79cm v Štěchovicích. Pod N. Knínem je na cca 1km hodně padlý
02.03. Úslava: na rkm 23,7 začala stavba lešení kvůli opravě mostu přes Úslavu na silnici Šťáhlavice-Kornatice, plá
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama