Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Usek---Halamky--Majdalena.aspx?ID_P=35289 ID_prispevku=5113
Půjčování lodí na řece Bóbr

Discussion forum Halámky - vše už bylo sepsáno


Diskuse nad tématem
Halámky - vše už bylo sepsáno, Dan, 8/17/2024 2:02 PM
Ahoj Bouchu,

1) první otázka: Ano lze. Stejně jako na K2 bez kyslíku. Taky lze. Zbytek je na Tobě, od formulace otázky po ovládání lodě.
2) druhá otázka: Ano, mám.
3) posl. odstavec: Prosíš o radu, proto píšu (teda sympatie k zarostlým břehům Ti to vyhrála nejvíc, ale zdvořilost, ta je stále vzácnější). Nemohu Ti dát radu, jen napsat "zkušenost". Škoda, žes nezatlačil na klávesnici, co obvykle zvládnete za rychlost. Za 1 den (čas) Halámky-Suchdol (vzd.) je totiž otázka po rychlosti (v=s/t). Popsals jen vzdálenost, a navíc s přesností +/- jedna zeměkoule. "Každoročně na 2 řeky" pro jednoho znamená, že týden mrská Vltavu z Vyššího Brodu do Zlaté Koruny, čili piánko a všechny hospody. Ale taky to může znamenat, že sjedeš za víkend Ploučnici. Celou. Babo raď!

Ale do zápisníků zdejších padlerů se podívat můžeš, je to podle mého lépe využitý čas.
Stejně tak si můžeš s užitkem pročíst starší diskuse (řeka = Lužnice, oddíl Diskuse (150 příspěvků, 24 vláken, od roku 2017, ty jsi založil 25.), čímž Tě chci nenápadně naučit čerpat vzácné info z tohoto krásného webu :-)

www.raft.cz/forum-Luznice-z-Ha...
Takže nejdůležitější před cestou: komárům netleskat, ale koupat (omývat) se! Na to jsou ty padlé stromy ideální. Víc, jak potom zjistíš, nepotřebuješ. Odvážnému štěstí přeje!

Ta zkušenost: Letošní červenec, na Pálavě, na pohodu; most Halámky-Dvory n.L. (10:15 ř.km 136,7); LG Pilař (16:07 ř.km 117,3); Q Nová ves = 1,43 m³/s; Q Pilař = 14,7 m³/s (pořádně teklo Černým potokem!). Víc u sebe nemám. Spal jsem někde za Jemčinou, ale Nežárka tekla po dešti skoro víc než Lužnice (Q Hamr = 23,8 m³/s).
Od Tuště je to +/- regulovaná řeka, takže si od Pilaře odečti cca 1,5 h, to jsem tak byl na jezu (Tušť ř.km 127,2). Zbytek si spočítej sám, loďák Ti stejně balit nebudu, to už vlastně chápeš.

Určitě si vezměte loď a pádlo, to se neztratí :-)))
Dan

P.S. Bylo by užitečné i ostatním po Tobě, kdybys po splutí napsal, jak to dopadlo, pocitově, subjektivně i objektivní časy. Proto je tenhle web tak dobrej!
Jo a na K2 jsem nebyl, ale dávali to v televizi, hnedka jak ji vynalezli, teď se to dá určitě najít na YT :-)))

Zasílat/zrušit všechny odpovědi z této diskuse na můj email:  

Reply to this comment

Prosím o zápis jen takových diskusních příspěvků a reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nezadávejte ani komerční nabídky, inzeráty nebo jiné skryté nabídky či komerční odkazy. K tomu slouží buď již existující aplikace Bazaar - CZ, Free place in boats, Losses-find, Paddling jobs nebo použijte tiskové zprávy.

Také hodnocení tábořišť a recenze na ně zadávejte přímo k tábořišti u jednotlivých řek!

Příspěvky porušující výše uvedené podmínky budou odstraněny.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Title:
Name:
Email:
Text:
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.)
   
 
 

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

7/11/2025 12:03 PM Na řece Otavě v bývalém kempu v Žichovicích na ř.km 83 byl nově otevřen stánek s občerstvením s možností večer posedět u táboráku.
7/3/2025 3:41 PM Dopady zelené energie v praxi. Dva dny se vědělo, že na Dyji chybí v řece kyslík. Přesto MVE fungovala do poslední chvíle a až začaly plavat leklé ryby, byla odstavena. V jezových zdržích totiž dochází k výraznému oteplování, zahnívání sedimentů a šíření sinic, a pak jen stačí, aby voda protekla bez okysličení elektrárnou a výsledek je katastrofální. Nefunguje samočistící funkce řeky, nedojde k žádnému prosycení kyslíkem.
7/1/2025 7:48 AM ČIŽP provedla opakovanou kontrolu na jezu Rábí na Otavě, kdy i přes jedno vedené správní řízení pro nedodržování minimálního průtoku neteklo 11 cm vody na koruně jezu. Až opakované kontroly zajistily dodržování manipulačního řádu a pod jezem se tak dá již bez obtíží plout.
6/13/2025 8:45 AM Pro všechny začínající a méně zkušené vodáky připravil časopis Pádler letního vodáckého průvodce nazvaného NA VODU! Stažení je možné zdarma.
5/30/2025 4:57 PM Závody a splutí ČPV Teplá 2025, plánované na sobotu 7.6. 2025, se ruší a důvodu nepříznivých hydrologických poměrů. Organizátor se pokusí uspořádat ČPV Teplá v zářijovém termínu 20.9.2025.
5/19/2025 9:56 AM Jez Mrskoš na Otavě bude možné v tomto roce překonávat v rámci staveniště u levého břehu po vyznačeném koridoru, popř. po již hotovém chodníku, který bude opatřen zábradlím a info cedulemi. Celá stavba včetně propusti bude dokončena až v roce následujícím.
5/14/2025 9:05 AM Pro letošní sezónu bude kemp Lipky na Otavě uzavřen včetně kiosku. Provádí se zde rekonstrukce, výstup lodí bude probíhat na levém břehu u železničního mostu v Horažďovicích.
12.07. Bazar prodám: Prodám nosič na kajak Thule Kayak Support

08.07. Bazar prodám: Pálava (novější verze, zelená barva), druhá jakost (jedna záplata z fabriky) + loďák. Mírně jetá. K

07.07. Bazar prodám: Vodácká vesta HIKO, model EXTREME, velikost XL,výtlak 115N = pro osobu 80+kg. Vyhovuje normě EN 393

07.07. Bazar prodám: Prodám vestu: PEAK UK RIVER GUIDE ve velikosti XXL, pro uživatele 75-95kg, výtlak 70N. Ideální na k

01.07. Ztráta: Ztráta akční kamery Insta 360 Ace Pro 2 přímo ve Vltavě mezi kempem Všeměry Vltavan a Českým Krumlo

29.06. Ztráta: Dnes v Českém Krumlově pod jedním z jezů na Vltavě byla ztracena akční kamera DJI Osmo Action 5. Čer

23.06. Volné místo: Ahóóój, hledám zadáka, v termínu od 13.7. do 18.7.2025 na sjíždění řeky Ploučnice. Jedeme na vydrách

21.06. Bazar prodám: Packraft Robfin S + dělené pádlo TNP Jago

19.06. Ztráta: Ve dnech 15.-19.6.2025 ztratil syn peněženku. Hnědá s florbalkou. Jde mi hlavně o návrat dokladů.

18.06. Ztráta: Ahoj všichni, dnes (18.6.2025) jsem ztratil svůj prsten z pravého zlata. Je široký a má na sobě vzor

Vtip Karla Macase
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu
27.05. Jizera: Pozor na rekonstrukci mostu v Přepeřích (ř. km 76,3 hned pod jezem)! 24. V. 2025 stojí pouze pilíře
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje
03.01. Loděnice (Kačák): Kačák je v Českém krasu zapadaný velkými stromy a zarostlý mohutným roštím. Za větší vody je v zásad

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.