Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-vodocet-Mimon.aspx?ID_prispevku=4275
Půjčování lodí na řece Bóbr

Discussion forum vodočet Mimoň


Diskuse nad tématem
vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Bahník, 7/5/2018 6:07 AM
V tabulce sjízdnosti se na Ploučnici nově objevil vodočet Mimoň. Podle tohoto vodočtu má být nyní Ploučnice v úseku Průrva - Mimoň s rezervou sjízdná, zatímco pod Mimoní je tabulkově nesjízdná. Není to nějaký omyl? V praxi je to spíš obráceně.

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Aleš N, 7/5/2018 8:28 AM
Souhlasím, limit 25 cm bude myslím špatně nastaven, viděl bych ho výše, to bude nutné vysledovat nebo dotázat místní. Když je míň vody, tak dřív je člověk na suchu z průrvy do Mimoně, než pod městem.

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Bahník, 7/5/2018 9:50 AM
Tabulka je v nějakém vývojovém procesu. Teď se tam zas objevil vodočet ze Stráže pod Ralskem.
V minulosti se pro sjízdnost ze Stráže udávala hodnota 45 cm na tomto vodočtu. Takže snad to platí pořád.

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Eki, 7/23/2018 6:34 PM
Ahoj, taky se mi limit sjízdnosti Ploučnice nezdá, konkrétně nyní se zobrazuje zeleně, o 6 cm nadlimitně úsek Mimoň - Lípa při průtoku 0,7 m3/s v Mimoni. Ostatní úseky jsou hluboce červeně podlimitní. Jel jsem začátek toho úseku za dvojnásobného průtoku a už to bylo na hraně. Máte s tím někdo zkušenost?

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Petr, 7/24/2018 4:17 PM
Ahoj, tento limit jsem dostal od místní půjčovny, že tam za tohoto stavu běžně jezdí a není nutné něco přenášet. Zdál se mi také velmi nízký, ale je to úzký a meandrující tok, kde vody stačí relativně málo. Přímou zkušenost ale nemám, proto uvítám někoho, kdo tam za těchto stavů jel.

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Eki, 7/24/2018 5:33 PM
Ahoj a děkuju za vysvětlení. Obecně mám nedůvěru ke slušné sjízdnosti toků pod 1 m3/s, což tady na raft.cz je záležitost taky třeba Nové řeky.
Možné vysvětlení vidím ve srovnání průtoku v Mimoni z Povodí Ohře (raft.cz přebírané), kde je aktuálně uváděno 0,66 m3/s, a průtoku dle ČHMÚ, kde je aktuálně 2 m3/s (na tom už by se dalo slušně jezdit).
Navíc mám bohužel informaci, že někdo tlačí na regulaci vodáků na tomto úseku. Vhodnou záminkou má být poškozování životního prostředí, konkrétně vodních rostlin vodáky, které samozřejmě s nižším průtokem narůstá. Tak abychom se nedočkali druhé Lenory. Smajlík

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Bahník, 7/24/2018 6:00 PM
Současný stav je podle tabulky raftu 0,65 kubíku/s v Mimoni, 1,73 v České Lípě. Úsek Boreček - Brenná a Brenná - Žíznikov je sjízdný. (Mimoň - Boreček nejezdím).
Ploučnice má podle poslední úpravy dva dolní toky. Jeden od Brenné, druhý od Františkova. To je asi nesmysl. Když je to sjízdné nad Brennou, bude to sjízdné i pod Brennou. Ten starý střední tok Mimoň - Česká Lípa byl asi vhodnější.

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Aleš N., 7/24/2018 7:52 PM
Souhlasím, že když je sjízdno z Mimoně do Brenné, bude stačit stav i další plavbu až do Františkova, kde je rozumné končit nejpozději na jezu na ř. km 16, pak je série jezů, pod kterými je sucho a k tomu větší spád, kde už voda nestačí. Ovšem na jezu na ř. km 16 se nedobře vystupuje, lepší je tedy končit už ve Starém Šachově na ř. km 18,6. Pro celý tento úsek lze tedy myslím dobře použít jen jeden limit. Pouze na kratším úseku v širokém regulovaném korytě v Č. Lípě bude místy lehký nedostatek, ale to se dá přežít...

Reply

|_Re: vodočet Mimoň, river: Ploučnice, Petr, 7/29/2018 10:59 AM
Děkuji za upřesnění, snížím limit pro úsek z Brenné na 12 cm.

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
5/19/2025 9:56 AM Jez Mrskoš na Otavě bude možné v tomto roce překonávat v rámci staveniště u levého břehu po vyznačeném koridoru, popř. po již hotovém chodníku, který bude opatřen zábradlím a info cedulemi. Celá stavba včetně propusti bude dokončena až v roce následujícím.
5/14/2025 9:05 AM Pro letošní sezónu bude kemp Lipky na Otavě uzavřen včetně kiosku. Provádí se zde rekonstrukce, výstup lodí bude probíhat na levém břehu u železničního mostu v Horažďovicích.
5/13/2025 10:37 AM Pozor na muškařské závody 25.–31. května 2025 na řece Otavě a Vltavě, kdy je žádáno o minimalizaci splouvání. Závodit se bude mimo jiné na řece Vltavě od Vyššího Brodu po Brannou ve dnech 26.-30.5.2025 (Po-Pá) od 8:00 do 11:00 a na Otavě v úseku Sušice - Rábí. Lodě proto mohou vyplouvat po této době bez omezení. Více na ffch.cz.
5/12/2025 4:30 PM ČPV Sázava, který se měl uskutečnit 17. května 2025 v úseku Týnec nad Sázavou-Píkovice, byl pro nepříznivé hydrologické podmínky zrušen.
4/17/2025 5:44 PM Zemřel Jaromír Štětina, který v minulém století podnikal přímo neskutečné vodácké výpravy za neobjevenými řekami po celém světě. Mezi jeho největší úspěchy patří splutí Indu na matyldě.
4/17/2025 8:25 AM Do článku o závodech na Labi byl přidán časový plán závodů a volného splutí.
4/9/2025 9:09 AM Na Smědé v Bílém Potoce se plánuje stavba příčných prahů, které by měly zpomalit rychlost proudu v navigaci. Jedná se o snahu na zmírnění povodňových škod, kdy minulá povodeň podemlela základy domu.
4/7/2025 11:24 AM Povodí Labe s.p. plánuje na základě podnětu od AVTS přestavět nebezpečný Viktorčin splav na řece Úpě. Jez byl stržen povodní, a proto je snaha o jeho přebudování na vodácky i migračně prostupný objekt. Jez neměl ani historickou hodnotu, protože původní jez z dob B. Němcové byl zcela jiný.
4/2/2025 8:09 AM Odemykání Doubravy bude vzhledem k nepříznivé hydrologické situaci na VD Pařížov omezeno pouze na sobotu od 10.00 hodin do ????? dle vodního stavu.
23.05. Bazar prodám: Raft Colorado 450i s příslušenstvím - minimálně používaný. Raft nebyl nikdy půjčován ani pronajímán,

18.05. Bazar prodám: Liquidlogic Lil Joe ale SINGEL ! Dokonala vec na playboat, vsetkym znama ako kajak no toto ma sedeni

13.05. Bazar prodám: Riot Turbo cerveny playboat s ostrou hranou, ale bajecne ovladatelny - uz nekolik let nepouzity, je

07.05. Bazar prodám: Rabí

07.05. Bazar prodám: Rabí

05.05. Bazar prodám: Přenechám rezervaci dvou lodí na splutí horní Vltavy ze Soumarského mostu 8.5. v 11h.

05.05. Ztráta: Ahoj, 3.5.2025 jsem ztratil vestu od "pujcovnavzducholodi". Kdyby jste vestu nalezli, prosím o infom

29.04. Bazar prodám: Prodám kajak Dagger Mamba MX 8.5,včetně nafukovacích vaků a spricky. Dobrý stav. Neopravovany.

29.04. Bazar prodám: Necky Zip Používané, v dobrém stavu, dno odřené ale jen lehce, žádná díra. Uskladněné v loděnici, c

29.04. Bazar prodám: Necky Witch Používané, v dobrém stavu, dno odřené ale jen lehce, žádná díra. Uskladněné v loděnici

Vtip Karla Macase
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje
03.01. Loděnice (Kačák): Kačák je v Českém krasu zapadaný velkými stromy a zarostlý mohutným roštím. Za větší vody je v zásad
03.12. Vltava: Při návštěvě adventních trhů 3x pozor na pražské Vltavě!! 1) Dvorecký most (ř.km 57,2): u nově stav
03.12. Sázava: 6x pozor na Sázavě!! 1) žel. most Vlastějovice (ř.km 113,9): tč. v opravě, lešení podjetelné, na LB

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.