Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Hameracek-2021---zavod-na-spodnim-useku-i-pro-dospele.aspx?ID_clanku=2335

Hameráček 2021 - závod na spodním úseku i pro dospělé

published: 9/22/2021 | describe of rivers: Hamerský potok

A je to tady! Blíží se vrchol podzimní tuzemské vodácké sezóny: Hamerák, Český pohár vodáků (ČPV). K němu neoddělitelně patří „Hameráček“, závod určený především mládeži. Úmyslně píšu „především“. Již předloni si na trati závodu Českého poháru vodáků mládeže situovaném na spodním úseku ze Dvorečka do Jindřiše mohli zazávodit i dospělí. Ano, právě ti, kteří si na obtížnější horní úsek pod hrází Ratmírovského rybníka se čtyřmi kaskádami netroufnou. Jsem přesvědčen, že pořadatel, Vodácký klub Slavia Hradec Králové opět připraví zajímavou trať i pro kamarády čtyřkových vod.

Reklama
Hameráček
Hameráček

Hameráček pro dospělé je pořádán mimo hodnocení seriálu ČPV. Jinak vám ale nic nebrání změřit si svou sílu a obratnost mezi červenými, černými a zelenými brankami s ostatními kamarády. Třeba i mezi opakovaným splouváním kaskád. Bylo by škoda, aby několikadenní úsilí nadšené party ze Slavie bylo jen pro 40-50 dětí. Proč? Kromě vzájemného porovnání dovedností na vodě vás může letos nalákat i hlavní cena určená pro hlavního vítěze kategorie dospělých, kterým bude soudek dobrého piva. Majitelem této hořké odměny se stane ta loď (posádka či jednotlivec), která dosáhne nejlepšího absolutního výsledku.

Hameráček
Hameráček

Ještě jednou vás tedy zveme na závod Hameráček pro dospělé a těšíme se na vás v sobotu 2. října na startu u mostu ve Dvorečku. Propozice závodu jsou na vkslaviahk.cz. Slavia Hradec Králové pořádala v 70. a 80. letech minulého století tradiční VTJZku Litičák na Divoké Orlici. Hameráček pro dospělé chce na tuto tradici navázat. Buďte u toho.

Hameráček
Hameráček

Jirka Hodic VK Slavia Hradec Králové

Poznámka redakce:: propozice k hlavní akci Hamerský potok naleznete v kalendáři. Na stránkách organizátora Bohemians Praha jsou technické potíže a zůstávají tam informace z loňského ročníku. Informace o dalších akcí v rámci Českého poháru vodáků naleznete na kanoe.cz.
Diskuse nad článkem
Cena, Klasik, 9/23/2021 1:28 PM
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama