Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Mutynevesky-potok.aspx?ID_clanku=817

Mutyněveský potok

article from serial: To nikdy nejeďte | published: 9/24/2007

Když byl zrušen Hamerák, tak jsem zalitoval, že jsem si naplánoval práce na stavbě, a vynechal Teplou se Střelou. Alespoň jsme se domluvili, že s mládeží vyrazíme na spodek Hameráku. Tam se jela část závodů Českého poháru vodáků pro mládež. Když nic jiného, alespoň si trochu pojedu zapádlovat. Na webu se náhle objevila informace, že si to zpestříme splutím Mutyněveského potoka. Zpozorněl jsem a začal pátrat, co to je zač. Podle měření na mapy.cz to vypadalo na meandroidní potok. Vzdušnou čarou to bylo asi 3km, tudíž jsem to odhadoval tak na 5km i s meandry. Bral jsem to jako zpestření. Mutina je pravostranný přítok Hameráku a vlévá se kousek nad mostem ve Dvorečku.

Reklama

Mutynevsky potok Při příjezdu do Mutyněvsi však jsem byl (a nejen já) dost překvapen. Toho potůčku by si všiml tak maximálně vodák, který je nadržený po dlouhé zimě, nebo lovci čárek za sjeté toky. Jak je vidět a vzhledem k tomu, že je září, tak je jasné, že jsme patřili do té druhé kategorie.

Nicméně jsme se převlíkli do gumy a vyrazili. Kdo měl dlouhý neopren a dlouhé rukávy, ten vyhrál. Jako plus pro sebe jsem ocenil i kšilt na přilbě. Co nás čekalo dál, to bych připodobnil k předsálí vodáckého pekla - kopřivy, traviny, zarostlé koryto, přenášení nízkých mostků a padlých stromů. K tomu přibylo přenášení hráze rybníka, který je zhruba v polovině, a neustálé drbání po kamenech. A hlavně, když bylo potřeba zastavit, tak stačilo dát kajakářské pádlo rovně před sebe. Blízkost břehu se postarala o ostatní.

Mutynevsky potok

Mutynevsky potok

Občas se však vyskytovaly zajímavější místečka, jako jsou kaskády i s docela slušným spádem.

Mutynevsky potok
Mutynevsky potok

Častější však byly následující pohledy.

Mutynevsky potok
Mutynevsky potok

Mutynevsky potok
Mutynevsky potok

Potok jsme zdolávali skoro dvě hodiny. Když se objevil náš řidič Miki a v dáli byla vidět Avie, celkem jsme to uvítali. Ty dvě zbývající přenášení jsme už tak tragicky nebrali. A dokonce se nám podařilo stihnout i start závodu na Hameráku. Jen příjezd na start způsobil mírné pozdvižení, neboť se tam vřítila velká skupina tvorů na lodích, pokrytí blátem, větvemi, listím, trávou a kopřivami a začala sháňka po startovních číslech. Následný závod na spodku Hameráku už byla docela pohodička, i když i nějaký ten plaváček z řad mládeže se objevil.

Prostě, abych jen nenadával. Jestli je pravda, že kopřivy pomáhají proti revmatismu, tak jsem po celé následující tisíciletí v pohodě.

Více fotek je na kaceri-chrudim.info.

Petr Zitko
Diskuse nad článkem
Proč ?, Vojta, jancar~hgsport.cz, 9/24/2007 8:59 AM
| Re: Proč ?, PetrZ, 9/24/2007 11:32 AM
tak to je masakr, žralok, 9/24/2007 9:00 AM
| Re: tak to je masakr, Šimpi, 9/24/2007 11:47 AM
| Re: tak to je masakr, Meloun, 9/24/2007 3:45 PM
Taky nechápu, Pytlajz, michalpytlicek~centrum.cz, 10/9/2007 2:14 PM
| Re: Taky nechápu, PetrZ, 10/9/2007 10:03 PM
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama