Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Foto-Hamerak.aspx?ID_prispevku=2677

Discussion forum Foto Hamerák


Diskuse nad tématem
Foto Hamerák, river: Hamerský potok, , 9/23/2012 10:01 PM
Tak jsem Vážení kamarádi nasekal nějakech 500 fotek v neděli. Některé vyšli,některé jsou nevalné,ale někomu mohou udělat radost. Pokud někdo bude chtít plné rozlišení,tak mejla na mě dohledá Smajlík . Jen poprosím poslat i název fota. http://bootsman.rajce.idnes.cz...
A foto z poloprázného koryta je tady - to abyste věděli do čeho ste šli Smajlík http://bootsman.rajce.idnes.cz... . Autorská práva neřeším a dobrovolně se jich veřejně vzdávám . Na druhou stranu očekávám že z mnoha fotících někdo zachytil mě a někde to najdu. Dík Smajlík

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, žralok, 9/24/2012 8:28 AM
mám toho taky mraky , ale nemá cenu aby se tím unudili ti co zrovna nejeli a tak tady je zatím výběr z soboty http://www.zralok.estranky.cz/...
Výběr z neděle a komletní foto pro ty co se chtějí nalézt dodám později

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Václav, 9/24/2012 5:19 PM
Já jsem letos vynechal - z těch fotek to vypadá, že počet sebevrahů na vzducholodích převyšoval standardní průměr?
Abych přispěl s troškou do mlýna, posílám odkaz na parádní trhač vzducholodí v Jindříši: http://vaclavlebd.rajce.idnes.... na souřadnicích : 49°8'57.512"N, 15°3'39.770"E
Kamarádi tam dojeli již ve fázi, kdy voda začala opadávat, ta zákeřnost byla nicméně skrytá pod hladinou. Při vystupování pak trhli. Bohužel moji ... Smajlík Smajlík Smajlík Prý nějaká rybářská past. Tak pro příště.

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Klasik, 9/24/2012 9:01 PM
Ani plastu to nesvědčí, na mé nové lodičce tahle bedna zanechala dva velmi hluboké zářezy. Hladina byla těsně nad bednou a umístění na rozhraní vracáku zcela zamezilo identifikaci změnou proudění. V kalné vodě to vidět nebylo. Opravdu bezva vynález. Kdyby si tam autor dal alespoň delší tyčku na horní roh, tak byl klid. Smajlík Smajlík Smajlík

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Václav, 9/24/2012 9:24 PM
Možná, že až pojedu kolem za normálního stavu, lehce to zdevastuji. Škoda, že to kluci místo neudělali hned... Smajlík Smajlík Smajlík

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Střelec, 9/25/2012 6:13 AM
To nebude trhat jenom lodě, ale i chodidla v keckách s tenčí podrážkou. Navrhuju polapit tvůrce a "upadnout" ho přes trčící šrouby hubou dolů. I když by možná stačilo i vsedě - pozadí inovované několika drážkama napříč má taky slušnej přesvědčovací účinek.

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Ešus , psalek~jaga.cz, 9/26/2012 9:24 AM
Ahoj
o té pasti jsme nevěděli. Spodní část Hameráku kontrolují pořadatelé mládežnického Hameráku - TJ Slovan. Už jsem je na to upozornil a příště se na to podívají a případně to nějak označí.
Ešus

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, žralok, zralok~email.cz, 9/24/2012 6:02 PM
tak neděle již také nahraná http://www.zralok.estranky.cz/...

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Klasik, klasik~machr.cz, 9/25/2012 9:08 PM
Kluci zachraňte mě prosím. Jak se jmenuje a kdo vyrábí tuhle loď?
http://zralok75.rajce.idnes.cz...

Koukám po ní, abych na ni jezdil s dcerou, ale jak jsem ji neměl čas zkusit, tak mi totálně vypadl výrobce a nikde to nemohu najít.

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, žralok, zralok~email.cz, 9/25/2012 9:11 PM
http://www.robfin.cz/

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Klasik, 9/25/2012 9:27 PM
Díky. Smajlík

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Střelec, 9/26/2012 6:16 AM
Jeden kousek měli na testování v pražským HGsportu, kontaktuj Vojtu Jančara. 20.10. mají výprodej a testování, můžeš se dohodnout na ozkoušení...

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, žralok, 9/25/2012 1:23 PM
takhle vypadají fotky když máš výbavu za 200 táců už jsi viděl ? http://www.hthsystem.cz/hamera...

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, , 9/25/2012 3:16 PM
Viděl jsem,ale to není až tak úplně jen o fototechnice Smajlík . Spíš jde o oko a zkušenosti z focením Smajlík . Sebelepší foťák v rukou a hlavně oku neznalém a bez citu nikomu k dobré fotce extra moc nepomůže Smajlík . I camera obscura Smajlík dokáže při správné zacházení a přístupu k focení udělat záběry nad nimiž bude rozum stát a srdce zaplesá Smajlík . No a já se zase mám co furt učit,ale to už je o jiném koňovi či příležitosti Smajlík

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Wikk, 9/25/2012 4:05 PM
Musím říct, že mít dobré vybavení na focení a neumět to s ním a fotit jen na automat, je znát. Netvrdím, že dobrý foťák z tebe udělá fotografa, ale rozhodně udělá lepší fotky než kompakt. Ale platí to i opačně s lidmi co mají zkušenosti a znalosti s focením, vykřešou i z kompaktu lepší fotku než kdo jiný. A spojení jednoho s druhým...no cement.
Koukám, že zatím nejsou vyvěšené výsledky ze závodu...
Jaký byl večírek a vyhlášení? Na tuto část vždy odjíždím pryč, neb máme kousek chalupu a nemám rád davy. letos mi to ale připadlo, že to snad ani nebyl Hamerák. Bylo málo lidí, kteří si navzájem pomáhali nakládat a pouštěli se do dveří autobusu. Dávali si přednost do peřejí a ... no celkově mi to přišlo moc v pohodě. Co vím, tak na to asi taky může mít vliv "Máme letos o 100 závodníků méně..."
Jaké kdo máte pocity?

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Libor P., 9/25/2012 5:06 PM
Nedělse se zdála horší - a taková víc "cestovková", což jde jedno s druhým..Na Dvoreček dojela půjčovna, pár jejich jantarů vylezlo nahoru a jediná jejich starost byla dostat tam vlastní baraky, nikomu jinýmu nepomohli Smajlík ...ale o něco málo lepší než vloni to možná fakt bylo..
A večerní tombola super, z naší skupiny vyhrál skoro každej (krom mě samozřejmě)...

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Václav, 9/25/2012 7:51 PM
Vloni se davově rvali u autobusů bez rozdílu nejen "cestovkáři",ale i věhlasná kajakářská esa. Stejně mě ta kategorie "cestovkář" fascinuje - na těch Žralokovejch fotkách to vypadá, že spousta lidí prostě vyrazila na Hamerák, aniž před tím vodácky dozrávala na takovou vodu (teda né, že bych tam taky neplavčil... Smajlík ). Co to je vlastně za lidi - neznáte někoho, kdo to takhle dělá, tzn. platí si zájezdy na takové potoky? Nebo není tady někdo takovej? Druhá věc je, jestli to nejsou lidi, co si jenom půjčujou matroš, což je asi normální.

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, žralok, zralok~email.cz, 9/25/2012 9:15 PM
log cestovek tam bylo několik , ale asi nejvíc ká-servis ti to nabízejí jako jednodenní splutí na svých stránkách . Jedni jejich klienti po cvaknutí od poloviny první kaskády se pokoušeli postavit na nohy a druzí na ně ze břehu volali ať plavou a nestoupají

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, kastan, vodukal~seznam.cz, 10/15/2012 11:17 AM
jj, jsme pěkně vidět. A proto se na nás pěkně ukazuje, ale můžu říci, že mi je poučujeme a spoustu lidi s námi má i jinde vodácké aktivity a ty by měli vědět jak se pak chovat v takové situaci, ale šáhnem si do svědomí jestli takhle reagujeme/nereagujeme všichni. Mohou to být klienti, kteří využívají jenom půjčovnu a bohužel to může takhle dopadnout.
Ale když vynechám plavání a jejich plavací reakci a podívám se na bezpečnost, tak lidi na našich lodí mají vybavení, který splňuje o hodně vyšší bezpečnost.
I na fotkách je vidět spoustu jiných hůře plavajících vodáku, ať ,, profi,, tak na jiných neoznačených plavidlech, ale zase je lepší ukázat na někoho kdo je vidět.
Je to jako každý rok. Raději ukázat a raději přehlédnout jiné lodě, kteří nemají helmu, tudíž ani poplatek, někdy vestu nebo vestu po babičce a nebo vodáka kajakáře, který těžko usedá do kajaku.

Kaštan, Ka-servis

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Kuře, 9/27/2012 12:28 PM
Mno, žraloku, díky za link.
Všichni dnes mluví o cizích penězích, ale není to jen o tom. Když se prďola postaví k vodě a mačká v podstatě cokoliv, je z toho fotka "na památku". Nejslabší článek je totiž prďola. Tady je to jinak. Kompozice, "okamžik záblesku" a vodácká předvídavost jsou tu vidět taky... má to výraz.
Takže smekám svůj Stetson před Pivasem.
Kuře

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Jirka, 10/10/2014 7:20 PM
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Hamerákem, jestli se nejde jet za stavu mezi 50-60cm? Jsem ho minulý víkend nestihl a chtěl bych se sklouznout. Teď tam má kolem 50cm. díky za odpověď. Jirka

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, žralok, 10/10/2014 7:35 PM
horejšek ne , spodek ano , ale je to slabota

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, Jirka, 10/10/2014 10:41 PM
Díky, myslel jsem si to. Tak příští rok nebo třeba na jaře. Ahoj

Reply

|_Re: Foto Hamerák, river: Hamerský potok, zralok, 10/11/2014 6:52 AM
ja to jezdim mimo zavody casto a vetsinou bejvaj min v 2 a 4 kaskade stromy .

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
11/19/2020 9:18 AM 17.11. byla překročena hodnota 1 miliónů návštěv webu raft.cz v kalendářním roce. Minulých několik let počet osciloval okolo 900 000 za rok, letos poprvé jsme se dostali nad tuto hranici. Děkujeme všem za přízeň.
11/13/2020 8:36 AM Pádler opět nabízí vánoční akci na předplatné svého vodáckého časopisu s možností zakoupit funkční triko za super cenu.
11/5/2020 11:38 AM AVTS uveřejnila další ze svých zápisů z jednání výboru. Podívejte se aktuálně, jaké problémy na řekách se právě řeší.
10/27/2020 1:54 PM Pobavte se videem z Kurzu vodní turistiky, na kterých děláme krizové situace podobné reálným nehodám. Účastnici tak musí řešit někdy i náročnější situace, ale pak budou dobře připraveni na skutečné nehody a hlavně na jejich předcházení.
10/12/2020 11:08 AM Vlivem současného vývoje jsou zrušeny i další podzimní akce - Doubrava, Zamykání Opaťáku ...
9/18/2020 10:00 AM Schváleno! Pozměňovací návrhy prošly jen těsně, ale s potleskem ve sněmovně, máme oporu v zákonu!
6/17/2020 10:57 AM Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
23.11. Bazar prodám: Kajak exo 313 Rychlý, stabilní, obratný a velmi pohodlný kajak vhodný zejména pro začínající kajaká

21.11. Bazar prodám: Prodám Raft Colorado 450

18.11. Bazar koupím: Koupím kánoe AGARA ( od Noahu ).

17.11. Bazar prodám: Železný MAG.Dost zachovalý,nevařený.Možno i se šprajdou na menší postavu.Po dohodě možnost odvozu.

15.11. Bazar koupím: Pyranha InaZone 240 v dobrém stavu

14.11. Bazar prodám: plastová kánoe Vydra - dřevěné sedačky

03.11. Bazar prodám: prodám novou! špičkovou helmu Sweet Rocker, nepoužitá, vel. M, barva bílá, karbonový skelet, karbon

28.10. Bazar prodám: Prodám 1ks sedačky do Pálavy 380. Materiál nezničitelný a nedegradující PE (polyetylen) s EVA pěn

27.10. Bazar koupím: Sháním pro syna starší dětský plastový kajak, kvůli ceně stačí v základní výbavě, např. Kajak Dagger

26.10. Bazar prodám: Nafukovací kajak STRENFIT X 500 jednomístný ITIWIT, rychlý, krásně drží směr, nafouknutý do 5 minut,

Vtip Karla Macase
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části
05.09. Chrudimka: Pozor na Chrudimce na úseku pod Sečí (Padrty-Mezisvětí). Je tam nesčetně popadaných stromů, přenášel
29.08. Cetina: Dle všeho je druhý sifon v "úzkém průjezdu" na ř.km. 8,8. Krom osobní prohlídky tak usuzuji i dle po
11.08. Rokytná: Ahoj. V Rokytné je voda po několika letech! A je sjízdná. Minulý víkend jsem ji prošel od Jaroměřic
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.