Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Kanoe-ako-rekreacni-sport.aspx?ID_prispevku=4451

Discussion forum Kanoe ako rekreacni sport?


Diskuse nad tématem
Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Juraj, chrupi~gmail.com, 7/7/2019 12:51 PM
Zdravim,

potreboval by som poradit. Rad by som skusil kanoe ako rekreacny sport. Tak ako niekto chodi po praci (alebo pred) do posilovny, ja by som rad na vodu. Som uplny zaciatocnik a absolutne netusim, kde zacat. Pozeral som rozne kluby v Prahe, ale tie sa zameriavaju na vychovu buducich olympionikov :). Take ambicie ja urcite nemam. Ide mi o sport pre radost. Moc diky za tipy ako a kde zacat!

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Chobotnice j., 7/7/2019 6:34 PM
V rámci tréningu si rychle zapádluju hodinu denně, když to vyjde. Na takové rychlé, leč stále turistické lodi. Rybník, přehrada, Vltava v Praze, co se namane. Je to super na fyzičku, relax od práce, záda nebolí... Akorát na Vltavě od Vyšehradu nahoru je veliký provoz lodí všech velikostí, tam to chce dávat pozor.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Eki, 7/8/2019 8:54 PM
Ahoj, tak jsem myslel, že se ozvou masy zástupců různých oddílů a budou tě chtít získat do svých řad a ono nic Smajlík. Dokonce ani Večerníček tě hned nepozval do své nekonečné party pádlerů Smajlík .
Já chodil jako děcko chvilku do Kotvy Bráník, ale moc mě to tehdy nezaujalo. A teď taky nevím, kam se obrátit, spíš si na vodě užívám klid a romantiku, než že bych často vyhledával davy a organizovaná splutí.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Klára, 7/9/2019 7:37 AM
Před rokem jsem na tom byla hodně podobně, ovšem s tím rozdílem, že jsem začínala na kajaku. Přesně to s těmi kluby jsem absolvovala taky, ono to nebylo u mne z kdovíjaké touhy jezdit v partě a scházet se pak u piva, ale jaksi prakticky člověk tu loď potřebuje někde zaparkovat, že....

Chce to normálně se poptat. Obejdi si kluby a loděnice ve tvých končinách, koukni k nim na web. Zdaleka ne všechny se orientují čistě na výkonnostní sport. Většinou to mají namixované.

Nebo aspoň napiš, ve které části Prahy bys chtěl jezdit, třeba se někdo ozve s tipem na konkrétní loděnici/klub. Já třeba znám jen ty na jižním konci.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Lukáš, 7/11/2019 4:05 PM
Já toto řeším nafukovacím paddleboardem. Od jara do podzimu jde stíhat (intenzivní projížďka) i po práci. Troufám si tvrdit, že na celkové fitness je to značně bohatší pohyb než pádlování v sedě. Díky přenositelnosti lze snadno střídat lokality - Vltava v Praze je nacpaná k prasknutí a může se brzo znechutit. Jakožto obyvatel jižní části Prahy jezdím nejčastěji na nějakou z přehrad Vltavské kaskády.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Chobotnice j., 7/12/2019 5:38 PM
Např pod Štvanicí je to na pohodu. Ale nejsou tam ty loděnice.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Lukáš, 7/15/2019 11:08 AM
Pravda. Od Štvanice po Tróju (a dál) je Vltava fajn, cirkus jako nad Štvanicí po Modřany se nekoná.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Klasik, 7/14/2019 11:19 PM
Je zajímavé, jak je tento postoj u nás zakořeněný. Mladé a nadějné chtějí všichni. Starší je nezajímavý a často i podezřelý.

Chtěl bych prezentovat svoji krátkou zkušenost z Hamburku z klubu RDE ( www.rde-hamburg.de ). Loděnice velká (větší než třena zmíněná Kotva Bráník) ve které je pár závodníků, ale většina lidé zde prý má pouze uskladněnou loď, kterou občas vytáhnout. Mě tam z vody pomohly tím zachránily před nocí v kempu dvě dámy (40+), které se jely projekt na seekajacích. Příliv mě tam donutil počkat celé odpoledne a noc na ranní odliv.

Odpoledne bylo nádherné a podobným způsobem "zapádlovat si" tam bylo cca 10 lidí. Jednoznačně dominantní část lidí, kteří udržují život v loděnici, jsou podobní nezávodníci. Nevím, proč tak nejde i u nás.

Všichni byli v pohodě a ačkoliv je loděnice v asi nejdražší části města (věřte, že v případě Hamburku to dost znamená), tak nikdo neměl nos nahoru. Naopak pochopil jsem zde, jak si navzájem váží lidí od vody a jak si pomáhají.

Je běžné, že loděnice podobné poutníky nechávají za mírný poplatek přespat s možností využít jejich zázemí. Dostal jsem čip na přístup, který jsem pak nechal na dohodnutém místě. Všechno fungovalo na základě obyčejné slušnosti a důvěře. Doufám, že to tam nikdo z našich nepokazí a nezneužije.

Ahoj Klasik Smajlík Smajlík Smajlík

PS: Podobnou zkušenost s přespáním a vlídným přijetím mám i z bývalého "DDR", konkrétně Junkers Paddelgemeinschaft Dessau e.V. Bolševíkem to tedy nebude.

Reply

|_Re: Kanoe ako rekreacni sport?, river: Vltava, Chobotnice j., 7/15/2019 8:47 PM
Já si jen nechával v Riese loď než si dojedu pro auto a na moje optání lámanou němčinou jen prej "Kein problem". Ale řek bych že krom vyloženě sportovních oddílů jako Dukla asi berou všechny dobrý duše.

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

5/27/2020 10:03 AM Ministerstvo zdravotnictví důrazně nedoporučuje dětské putovní tábory. Pro mnohé oddíly to ale může mít likvidační následky. AVTS se proti tomu postavila a snaží se toto rozhodnutí zvrátit. Více v tiskové zprávě AVTS.
5/20/2020 8:44 AM ČPV Sázava, Jihlava ani Svratka se konat nebude. Není dostatek vody pro konání akcí. Bude se ale pouštět voda na Moravici 30.5. od 7:00. Z Podhradí poteče cca 9m3/s z důvodu čištění přivaděče, což je ideál pro kanoe a kajaky.
5/19/2020 9:01 AM Horní mlýn v Bechyni na Lužnici je již bez obtíží přenositelný vpravo. Původní oplocení bylo odstraněno, a tak je možné přenést lodě přes lávku do podjezí místo složitého a dlouhého přenášení okolo mlýna.
5/18/2020 10:32 AM Tradiční vysedací místo v Krňovicích na Orlici je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v obci až do 19.7.2020. Končit se tak musí buď výše ve Štěňkově nebo níže v Nepasicích.
5/7/2020 8:27 PM Konečně máme aplikaci pro mobilní telefony! Měla by fungovat multiplatformě a to i offline. Zatím v testovacím režimu. Později půjde stáhnout z google play, ale pokud nám chcete pomoci s vývojem, budeme rádi za případné poznatky a náměty. Apka je na mobil.raft.cz.
5/6/2020 8:40 AM Plánované splutí Moravice 9.-10.5. 2020 se neuskuteční. Nebude se konat ani vypouštění vody za účelem zajištění "sportoviště řeka Moravice". Venkovní sportoviště jsou totiž povolená namísto veřejných akcí, ale i tak organizátoři neuspěli.
4/27/2020 2:22 PM NP Šumava spustil teprve dnes registrační systém, ve kterém je možné provést rezervaci splutí z Lenory. Splouvání ale bude možné až od 1. června, ceny zůstávají shodné s loňským rokem.
4/23/2020 9:24 AM Pan poslanec Janda na svém blogu uveřejnil záměr načíst pozměňovací návrhy Asociace vodní turistiky a sportu v rámci chystané novely vodního zákona.
3/24/2020 9:56 AM Unikátní přehled vodácké literatury naleznete kde jinde, než na raft.cz. Vodácká knihovna eviduje i knihy, které jsou dostupné ve vodáckém muzeu ve Zruči.
31.05. Ztráta: Zdravím, dne 30. 5. 2020 jsem na Ohři, na jezu Hubertus, přišel o svou kameru Sony FDR x1000v. Byla

26.05. Bazar prodám: Prodám kánoi typ Vltava ve skvělém stavu. Nově opravená, velmi stabilní, vhodná na rybaření i na spl

25.05. Bazar prodám: prodám víceméně nové vodácké helmy Pro-Tec Ace wake, nejpoužívanější vodácká kvalitní helma, jen 1x

25.05. Bazar koupím: Koupím nafukovací lod Gumotex Pálava, bud nový model nebo i eventuelně zachovalý starý model za dobr

15.05. Bazar prodám: Fluid Solo L Expedition - velký kajak na potoky i vodnaté řeky. Pohodlné komfortní sezení, výborný s

12.05. Ztráta: Dámský neoprén- byl starší ale s velkou citovou hodnotou- ztratili jsme ho na parkovišti na keříčkác

12.05. Kdo vezme: Ahoj,vzal by někdo sebou na vodu dvě holky (18-19 let), uz jsme na vodě byly..spíše jako háčci

07.05. Volné místo: teď na víkend Vltava? pátek - neděle. Mám Pálavu a zatím jsem solo...

05.05. Bazar prodám: Prodám plastový kajak Waka OG, vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce. Objem 360l, váha jezdce 65

05.05. Bazar prodám: Prodám plastový kajak Waka OG, vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce. Objem 360l, váha jezdce 65

Vtip Karla Macase
18.05. Orlice: Tradiční vysedací místo v Krňovicích je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v o
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s
12.04. Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená,
06.04. Sázava: na Lesním jezu na Sázavě jsou kameny ve šlajsně. Nevím, jestli se tam navalily nebo i zabetonovány,
30.03. Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště
16.03. Jizera: První velká peřej z Riegrovky (vždy prohlednout) s úvodními velkými balvany je zaterasana kládami.
12.03. Chrudimka: Varování pro všechny, kdo chtějí skákat vyrovnávačku ve Svídnici - podle místních tam pod hrází po l
21.02. Desná: Ahoj, včera jsem byl u Desné v Rapotíně/Petrově a nový zvedací jez (s železnou lávkou nad ním) už by

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama