Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Limity-sjiznosti-pro-Strelu.aspx?ID_prispevku=4195

Discussion forum Limity sjiznosti pro Strelu


Diskuse nad tématem
Limity sjiznosti pro Strelu, river: Střela, Robert, 1/23/2018 9:04 PM
Ahoj,

chtel bych navrhnout zmenu limitu sjiznosti pro Strelu. Soucasny limit pozaduje 6 kubiku v Plasech pro cely tok pod prehradou, coz casto zbytecne zavira pekne spodni partie reky, ktera se normalne sjizdi cela na ctyrech kubicich behem vodackych akci.

Vzhledem k vlastnim zkusenostem a zavislosti prutoku na manipulaci na prehrade a na dvou velkych pritocich (Velka Trasovka a Manetinsky potok) bych navrhoval:
Zlutice - Rabstejn 3 kubiky v Cichoricich
Rabstejn - Mladotice 4 kubiky v Cichoricich
Mladotice - usti 4 kubiky v Plasech

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Zdeněk, 1/24/2018 9:42 AM
Nojo Roberte - je vidět, že jezdíš na tom malém nafukovacím kajaku, takže ti nevadí, že si občas ošoupeš zadek (myslím, že jsme se už na Střele potkali)...

Já "dávám do placu" jiný (můj) pohled na věc ... jezdím na laminátovém singlu.

Po mnoha splutích Střely, v různých ročních obdobích a při různých stavech vody (a občas i při těch pouštěních Žlutic) to pro sebe vidím takhle:
Žlutice - Rabštejn alespoň ty 4 kubíky v Čichořicích, trochu pod ně se to ještě dá jet, už to ale není žádná zábava, jezy (na tomhle úseku 3) se už prakticky nedají jezdit. Teprve od cca 5-6 kubíků to začíná být zajímavé, jinak je to jen krásná krajinovka. A přes cca 10 kubíků to začíná být docela ostré, ty meandry nahoře potom už vyžadují pozornost a dají práci.

Rabštejn - Mladotice když jezdím jen při obyčejném pouštění, což bývají 4 až 4,5 kubíku v Čichořicích, je už skoro málo - v některých peřejích už musíš hledat stopu, málo to "cáká", občas si někde ťuknu. Hezky je to jetelné při alespoň 6-7
kubících v Čichořicích, parádní to začíná být přes 10 kubíků

Mladotice - až dolů (do Plas se dá dojet i na těch 5 kubících, ale třeba jezy jsou čiré "materiálovky"), pod Plasy těch udávaných 6 kubíků považuji za úplné minimum, raději 8 ... řeka je tu širší, mělčiny častější ...

Takže vidíš, že názor na tohle je hodně ovlivněn tím, na čem jezdíš ... a myslím, že v těch limitech se píše, že je to pro kanoi, obsazenou dvěma muži ... Občas (dávno) jsem Střelu jezdíval i na klasické Vydře, pro ni tyto limity myslím jsou dost přesně nastavené.

Samozřejmě vše je ještě jetelné i při o něco nižších stavech (v posledních suchých letech nám nic jiného nezbývá a tak trochu myslím, že začínáme z této "nouze dělat ctnost"), ale: v létě na Střele žádná voda nebyla už drahných pár roků a když mám jet na Střelu v bídném počasí (kdy obvykle voda bývá), ať je to pořádná "důstojná" voda ...


Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Robert, 1/24/2018 1:59 PM
Zdenku,

na turistickych rekach jsou limity pro spluti nastavene skutecne na obcasne drhnuti a klickovani mezi kameny. Zkus si sjet na limitu sjizdnosti Novou reku, dolni Sazavu, Jizeru pod Malou Skalou, ... Oproti tomu vsemu je ctyrkubikova Strela jeste pohoda.

Na uvedene reky se mi take nechce, kdyz tam neni sjizdnost+10cm.

A davat do limitu sjiznosti moznost sjizdeni vsech jezu (i bez propusti) je zbytecny luxus.

Jen pro srovnani pro pripadne ctenare neznale dolni Strely: Botic je rychlejsi, siroky vic nez pulka Strely a pousti se do nej pouhe dva kubiky.
Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Petr, 1/24/2018 5:07 PM
Úseky a limity jsem doplnil, rozdíl mezi oběma názory je zhruba 5 cm. Tak jsem zatím dal ten vyšší, ale mohu to změnit.

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Robert, 1/24/2018 6:06 PM
Petre,

povsimni si, prosim, ze Zdenek pozaduje sjiznost v cele sirce koryta.

Pokud das pro usek nad Rabstejnem v Cichoricich 45cm, je to 3.5 kubiku, tedy oproti memu navrhu luxusni rezerva pul kubiku a cislo velmi blizke pousteni na zavody (na Strele jsou spatne serizene vodocty, behem pousteni za sucha, kdy se dostatecne neprojevi Velka Trasovka, se zobrazuje vetsi prutok pod prehradou nez v Cichoricich).

Pokud das pod Rabstejnem 50cm, je to 4.2 kubiku, tedy vic, nez kolik se pousti na jarni/podzimni spluti. Neboj se toho.

Pod Plasama jsi to nezmenil. Navrhuji 55cm, tedy 4.1 kubiku. Jel jsem to uz i tesne pod ctyrma a pod Plasama clovek 3x lehce drhne (a pouze pokud vcas nezajede do prave pulky koryta) na sestnacti kilometrech. To se vubec neda srovnavat s tim, jak v lete lidi jezdi Sazavu a na trech mistech chodi po dne.

Na techto limitech to stejne bude zlute a kdo nema rad drhnuti a koukani po kamenech, jako Zdenek, tam nepojede. Navic si myslim, ze kdyz se pousti voda pro zavody, tak by ta reka na mape mela aspon zezloutnout, kdyz uz ne primo zezelenat.

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Aleš N., 1/24/2018 8:38 PM
Souhlasím s Robertem: 4m3 z Rabštejna sice není žádná hitparáda, ale závodí se na nich. Když člověk nedává bacha, bere kameny, ale limit sjízdnosti přeci nemá zajišťovat možnost plavby v celé šířce koryta !
3m3 do Rabštejna v pomalejší vodě horní části stačí.
4m3 z Mladotic, Plas až do Berounky využívá při pravidelném zářijovém pouštění na splutí překvapivě dost místních na hezkou plavbu ve spodní části, a jde to dobře Smajlík .

Reply

|_Re: Limity sjízdnosti Střely, river: Střela, jinej Zdeněk, 1/24/2018 9:26 PM
Limit 6 m3/s byl výstižněji nastaven. Při 3 - 4 m3/s se nechá celá Střela od VN Žlutice, ale raději jen a pouze na plastu. Kdo zná Střelu, rekreační krajinovku, se na ni kvůli trochu vody nepožene. Roberte, jezdíš na nafukovačce, byť betálně, ale přenášíš jezy, aby si se neodřel. Rozdrbaný jezy na dolním úseku pod Plasy chtějí více vody. Přenášení jezů je pakárna. Hraní si se 4 kubíky v brankovišti a kamení v kajaku při závodech je jiná disciplína a zážitek.
Mohla by se na raftu.cz sledovat Malá Střela, voda z Trasovek, a Manětínský potok?

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Herčus, 1/25/2018 1:11 AM
Ožahavé téma, tak jen přihodím i svůj názor.

Střelu jsem sice bohužel zatím nejel, protože jí mám přes 100km daleko od domova a tak se mi tam nechce jet cíleně na limitní vodu a ani na organizované splutí. Chci si počkat na těch 6-10m3/s abych si to užil, ale kdybych třeba byl na nějaké sousední vodě a zbyl čas na to sjet si kousek Střely za limitu, tak už bych to dal. Nemám tedy takovou možnost komentovat jak ti, co jí znají.

Souhlasím s názory, že limit pro gumu je jiný než pro lamino, ale i já když jedu sám na dvoumístný gumě, tak dokážu líp manévrovat, než když jedem v deblu a tudíž mi samotnýmu stačí o nějaký ten centimetr míň, oproti jízdě s háčkem.

Každá řeka má jiný charakter i když si jsou třeba velmi podobné a díky tomu je těžké stanovit jeden limit pro všechny podobný. Když budu mít dlouhou ZW-WW1 řeku s jednou dvěma krátkými WW1-2 peřejemi, tak je taky těžké říct, že je limit až když se dá projet vše i když krom peřejí je zbytek krásně sjízdný i při nižší vodě, nebo naopak tvrdit, že limit je pro většinu toku a daná peřej chce vody výrazněji víc... to by potom musela bejt pomalu každá peřej definovaná limitem, kdyby řeka byla členitá.
Nebo stanovovat v jednom úseku troje limity pro daný druh plavidla?

Souhlas s Robertem, že když se tu jede ČPV, tak by se to na mapě zobrazit nějak mělo, alespoň na žlutou. Tady by se hodilo třeba to, jak to mají udělané na rivermap.ch, kde mají použito hned několik barev pro daný úsek, podle stavu vody.

Třeba dolní úsek Sázavy je pro mě domovskou atrakcí a jel jsem jí tolikrát už i jako malej, že jí znám poslepu a nechápu, že se to chce někomu jet pod 9 kubíků v Nespekách i když limit je stanoven ještě výrazně níž. Mě by se na gumě nechtělo ani pod 11.

Botič jsem jel 3x, z toho dvakrát na pouštěných 3 kubíkách a dá se vcelku v pohodě, jednou při 4 kubíkách a lepší, ale za pouštěnejch 2 už bych to jet nechtěl, leda maximálně úvodní meandry, ale v industriálce níž už ta voda chybět podle mě bude.

Na silvestra vyskočila Klabava na kterou hrozně chci a Hrádeckej vodočet ukazoval cca 10-15cm nad limitem, ale když jsme obhlíželi koryto nad Strašicemi u hranice CHKO, tak Strašickej vodočet ukazoval 67cm a my usoudili, že je to moc materiálovka bez zážitku a tak jsme přejeli na Bradavu. Týden na to jsme jeli na Pramenskej potok, kterej byl 5cm pod limitem a dali jsme ho, protože jet celkem šlo a možná nepatrně líp, než to co jsme viděli na Klabavě, tudíž stanovení limitů je prostě spíš orientační a každej si musí udělat názor sám. Stejně tak když je někde moc vody, ale hladina ještě nedosahuje na SPA, tak řeka svítí zeleně i když už je třeba bezpečná jen pro horních 20% jezdících vodáků.

Kdybych měl dát svůj hlas, asi bych se přiklonil k nějakému kompromisu, co navrhoval Petr.

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Robert, 1/25/2018 6:51 AM
Guma se prohejba, tudiz drhne spis nez laminat. A pod mejma sto deseti kilama se prohejba hodne.

Kompromis v tomto pripade znamena jenom ustupek Zdenkovi, ktery se rozhodl, ze na jeho oblibene rece musi byt limit sjiznosti nastaven podle jeho predstav, ktere se znacne odlisuji od kriterii pouzivanych kdekoliv jinde.

Jeste pro srovnani: Strela je uzsi a sakra pomalejsi nez dolni Kamenice. Na Kamenici mame limit 5 kubiku, nikdo si na to nestezuje, pro mne je to limit casteho drhnuti (nesrovnatelne se ctyrkubikovou Strelou) a treba Tiborovi staci 3.5 kubiku.

Srovnatelne velke a rychlejsi reky Skalice, Lomnice, horni Uhlava a Doubrava nad prehradou se jezdi na 4 kubicich, stredni Litavka na trech, Ticha Orlice pod Letohradem na trech, ...

Kdyby Strela mela o 30 kamenu na dne min, tak je to ZW a Vy tam zvazujete prutok jak pro dolni Sazavu.

Mimochodem, cekani na to, az bude na Strele 10 kubiku, je nesmysl. Je to tak snadna reka, ze ten zvyseny prutok neznamena zadnou pridanou hodnotu. Nanejvejs se jizda zkrati o par minut.

Reply

|_Limity nejen pro Střelu, river: Střela, Vojta, jancar.vojta~volny.cz, 1/25/2018 7:17 AM
Myslím,že limity zde nebo kdekoliv v jakékoliv kilometráži obecně stanovené, jsou většinou informace pro vodáky zas až tak příliš na vodu nejezdící každý víkend, tedy informace ve smyslu: "mám nebo nemám vůbec tam vyjet". Proto si myslím, že dávat sem stavy či průtoky pro každej potok není až tak smysluplné,. Ztratí to přehlednost. Kdo do toho chce trochu vidět, tak si vše najde na stránkách povodí nebo chmi a zkombinuje. Spíš bych si myslel, že dobrá resp. bezpečná, by byla informace o maximální vodě, kdy to je ještě bezpečné.
Samozřejmě se pro každého, nejen podle toho na čem jezdí, ale také jak umí, limit tváří jinak. Někdo Sázavu za 10 kubíků v Nespekách (což si myslím taky že je skoro málo)považuje za bezva, někdo za 30, někdo až za 50. Pro někoho za 50 už to je skoro smrtící průtok. Řeka se s průtokem mění, ona i ta Střela za 10 cbm bude obtížnější, protože to v meandrech víc potáhne pod břeh atd. Laminát nebo plast spíš po šutru sklouzne, guma se "přilepí", někomu to vadí, někomu ne. Pro někoho je důležité moc nepádlovat a jet "z kopce" pro někoho se prodírat korytem s objevitelským pocitem "co bude za další zatáčkou".
Když si chci "zatrénovat" potřebuju vyšší vodu, když jedu pro radost z přírody, tak mi to je skoro jedno.
Viz diskuse pod Erlaufem: obecně alpské země mají nastaveny limity spíš výše, pro nás to bývá často skoro střední voda, takže se tam dá leccos jet za nižších stavů než bývá uváděno. Není to tak dlouho, myslím, co tu někdo psal, že jel Salzu za 126, což bych považoval skoro za opruz. V dobách "predinternetových" se tradovalo, že "je-li řeka sjízdná pod mostem, je sjízdný celý tok" , občas jsme skončili v šutrech, protože vodu někdo odvedl na zavlažování.
Ponechal bych limity někde na tom středu, ono se to občas i mění s výstavbou a opravami jezů a MVE a také po povodních se změnami v korytě a každý si pak musí probrat, zda jet či ne. Ono se v kilometrážích uvádí, pokud má řeka jednu těžší peřej, že je ta peřej sjízdná za vyššího stavu než uváděno pro celý tok. Jezy do toho samozřejmě nepatří.
Ahoj V.

Reply

|_Re: Limity nejen pro Střelu, river: Střela, kavol, 1/25/2018 10:54 AM
> Spíš bych si myslel, že dobrá resp. bezpečná, by byla
> informace o maximální vodě, kdy to je ještě bezpečné.

+1

> Není to tak dlouho, myslím, co tu někdo psal,
> že jel Salzu za 126, což bych považoval skoro za opruz.

nejsem si jistej tím číslem, ale mohli jsme to být my, 2015 jsme tam byli pod limitem

opruz to nebyl, sluníčko, koupačky, svačinky atd.

z hlediska vody to byla výhoda, páč jsme tam vzali bandu začátečníků, za tohodle stavu se tam neměl kdo na čem vysypat, a když už se náhodou někde přece jen povedlo, tak se prostě postavil a naskočil zpátky nebo v pohodě odešel na břeh

samozřejmě jako sportovní zážitek prd, ale o to nám nešlo, i tak se tam lidi rozhodně pobavili víc než rok předtím na Sázavě

Reply

|_Re: Limity nejen pro Střelu, river: Střela, Jakub, wasp1974~seznam.cz, 1/26/2018 8:51 PM
Ta maximální sjízdná voda je dána vyhláškou, zákaz jízdy od 2 povodňového stupně. A každý má limit sjizdnosti někde jinde. Ten minimální limit je ok.

Reply

|_Re: Limity nejen pro Střelu, river: Střela, Vojta, furt~tyz.cz, 1/27/2018 6:43 AM
No je pravda že limit má každý jinde, jak ten min. tak ten max. Ale třeba na Sázavě (a není to výjimka)když mají Nespeky 1. SPA, tak je to 100 cbm a to si myslím, že je pro otevřenky už docela o život: Naopak, jednou jsme chtěli jet Kněžmostku a místní farmář konstatoval, že jsme se zbláznili, protože to má stoletou vodu....a tudle mi někdo vyčetl, že 5 kubíků na Botiči z toho udělalo řeku těžší než Imster. Takže ono to s tím maximem je taky složitý.
V.

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Zdeněk, 1/25/2018 9:03 AM
Ne - Zdeněk se nerozhodl, že na jeho oblíbené řece musí být limit sjízdnosti nastaven podle jeho představ ... proč ta agresivita, Roberte? Je mi to docela fuk, jak to tady na Raftu bude nastavené, já na to stejně nekoukám. Jaké stavy jsou pro mé oblíbené řeky potřebné a pro mě pěkné vím, okamžité stavy sleduji na ČHMÚ ...

Jen jsem do zimní diskuse připojil svůj názor ...

A zcela na okraj té Střely ... asi před dvěma (nebo třemi) roky jsem seděl v hospodě v Rabštejně (teď po EET je z ní "klub" a je zavřená) se sympatickým chlapíkem, dali jsme řeč ... vyklubal se z něj hrázný ze Žlutic a vyptával se na (mé) názory na stav vody, probírali jsme bobry v přehradě i na řece, dotokové časy vody při pouštěních, pili jsme pivo ... No a on tvrdil, že při tom pouštění vždy pouští nejméně o půl, spíš o celý kubík víc, než je avizováno ... že při udávaných 3,5 pouštěných ze Žlutic fakticky pouští 4,5 kubíku, že sám ví - také Střelu jezdil - že by to, když je jinak sucho,na těch 3,5 kubících byla bída. Že vodočty, co jsou v Čichořicích i v Plasech jsou víceméně orientační, od skutečnosti se nějak liší ... že kolik skutečně pustí, ví jen on přímo na přehradě. A třeba ty jeho dotokové časy přesně odpovídaly tomu, co jsem tady za léta odkoukal (nejsem místní, takže řeku nemám trvale před očima, jako třeba domácí Ohři)...

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, kavol, 1/25/2018 10:26 AM
> Kompromis v tomto pripade znamena jenom ustupek Zdenkovi,
> ktery se rozhodl, ze na jeho oblibene rece musi byt limit
> sjiznosti nastaven podle jeho predstav, ktere se znacne
> odlisuji od kriterii pouzivanych kdekoliv jinde.

laskavě jdi s tím ad hominem do pr...yč

seš to ty, kdo tady začal cpát svůj názor, že je naprosto normální orat dno, ty chceš něco měnit, ale pokud se ti nevyhoví, tak nikoli protože by to tak bylo "správně" (vzniklé nějakým historickým konsensem), ale protože se "ustupuje" tomu, kdo se první ozval - a z čeho se jako ustupuje, když měnit chceš ty?

navíc se zčásti "vlamuješ do otevřených dveří" - pokud dobře vidím, tak s tebou Zdeněk z velké části souhlasí, že 'se to dá' i na míň než šesti, kromě posledního úseku Plasy-ústí; to, že píše i za kolika je to zajímavé, je vcelku irelevantní k tomu, za kolika 'se to dá'

z předchozího:

> Botic je rychlejsi, siroky vic nez pulka Strely
> a pousti se do nej pouhe dva kubiky.

po vzoru Wikipedistů ... [Citation needed]

já mám tedy protipříklad:

www.raft.cz/Clanek-Dve-tvare-B...

"vody teče stejně jako v minulých letech (tj. 4 kubíky)"

(a nakonec z diskuse vyplynulo, že v daném ročníku teklo více než 4)

a co se týče srovnání s Kamenicí, tak asi je spíš na místě prvně se ptát, jestli je na Kamenici limit stanovenej správně, než říkat, že se to po jejím vzoru musí zkryplit i u ostatních řek

----------

jinak obecně souhlasím a propaguju stanovování limitů jak bylo zmíněno, pro lehkou deblovku s plochým dnem (styl Vydra, Vertex) a průměrnou posádkou (= ~180 kg dohromady i s lodí) tak, aby se nemusela potkávat se dnem, bude-li dostatečně šikovná

přitom sám osobně takovejhle limit nevyužiju, na laminátu už jezdím jen turisťárny, tedy s bagáží, tedy potřebuju vody víc, naopak na "divočinu" beru v poslední době takřka výhradně nafukovadlo popř. háčkuju kolegovi na plastu, kde mi občasný šoupání až tak nevadí

ale mám nějakou představu, jak na tom vůči týto referenci budu, a podívám-li se na nějaký fotky z řeky a popis, tak si dovedu představit, kolik si k limitu musím přidat či kolik můžu slevit, resp. na jakej zážitek se mám psychicky připravit

pokud se budou limity stanovovat ve stylu "kde se ještě Robert dokáže při hluboké orbě dna posunovat vpřed pádlem a nemusí přenést víc než čtvrtinu trasy", tak to je mi k ničemu

a ano, schválně přeháním "hlubokou orbu", tos nenapsal, psals "obcasne drhnuti"

ale Zdeněk taky nenapsal, že "pozaduje sjiznost v cele sirce koryta", přesto mu to vkládáš do úst

já ale nesouhlasím ani s tím "občasným drhnutím" - pak se budeme handrkovat o to, co je "občasné", a co je "časté", a kolik lze ještě drhnout a co už je moc a díry v lodi ... naproti tomu "bez drhnutí" je naprosto jednoznačné

(navíc v praxi to občasné drhnutí už i tak znamená, člověku se tu optimální stopu nepovede trefit vždy, a národ má v průměru slušnou nadváhu ...)

Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, Robert, 1/25/2018 11:40 AM
Muj nazor je zalozen na srovnani se sjetim priblizne padesati rek na hrane sjiznosti. A mym navrhem je sjednoceni pristupu k pojmu "sjizdnost", nikoliv stanoveni limitu pro sve pohodli. Proc bych to, proboha, delal na jedne jedine rece, na kterou to navíc mam 150 kilometru.

Uz nekolikrat jsem napsal, ze na ctyrech kubicich na Strele nerozryvam dno. Ale s radosti to jeste nekolikrat zopakuji.Reply

|_Re: Limity sjiznosti pro Strel, river: Střela, kavol, 1/25/2018 10:43 AM
> Když budu mít dlouhou ZW-WW1 řeku s jednou dvěma krátkými
> WW1-2 peřejemi, tak je taky těžké říct, že je limit až když
> se dá projet vše i když krom peřejí je zbytek krásně
> sjízdný i při nižší vodě, nebo naopak tvrdit, že limit je
> pro většinu toku a daná peřej chce vody výrazněji víc...
> to by potom musela bejt pomalu každá peřej definovaná
> limitem, kdyby řeka byla členitá.

no, a proč by to tak nemohlo být, že se připíše limit i k těm peřejím? (bude-li dobrovolník, který to bude řešit, že ...)

jak je to se stanovováním obtížnosti - do celého úseku se jednotlivé peřeje nepočítají, ale uvedou se zvlášť, v hodnocení úseku třeba do závorky "WW I (IV)" a pak se na ně upozorňuje v kmtráži ("až uvidíte most, zastavte a přeneste" :-)), takže úplně stejně by to mohlo být s tím, vyžaduje-li nějaký vyjímečný úsek více vody

pokud je řeka členitá a často se to mění, píše se rozmezí, jako "WW I-II", což tedy z hlediska limitů smysl nedává, tam to samozřejmě chce uvést, za jakého stavu lze dát úsek celý ... aneb i na těch spojených rybnících Sázavských se uvádí limit pro vzácně tekutější úseky a nikoliv nulanulanic protože nad jezy je nadržená hloubka furt, a nezdá se mi, že by "to bylo těžké říct" :-)

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
10/18/2021 12:28 PM Voda na 30. ročník Zamykání Doubravy je zajištěna a to mezi 11 - 14 hod. Akce se tak bude konat, pokud nedojde ke zpřísnění hygienických opatření.
10/15/2021 4:39 PM Vyšla nová kniha od Herberta Slavíka s názvem Naše léto, voda, lodě. V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren.
9/15/2021 7:32 AM A další změny ve vodáckých akcí. Vavřinec poteče o týden dříve 16-17.10. a akce na Ostravici 25.9. spojená s upouštěním přehrady Šance se ruší. Jsou práce v korytu, které se nestihly dokončit.
9/14/2021 9:30 AM V kalendáři akcí jsou aktuální propozice k akci Hamerský potok. Vše zůstává shodné s jinými ročníky, jen zatím není přislíben vláček. Pozor, na stránkách organizátora jsou technické problémy a zůstávají tam staré informace z loňska.
9/13/2021 8:02 AM Do kalendáře akcí bylo přidáno Zamykání Mže dne 25.9. spojené s upouštěním přehrady po dobu akce.
9/8/2021 8:58 AM Smutná zpráva z Botiče. Opravuje se přeliv hráze, což potrvá až do roku 2022. Letošní rok se voda nepustí a akce se musí zrušit. V ohrožení je i následující rok.
9/7/2021 9:04 AM V sobotu 18.9. se v náhradním termínu koná 11. ročník Sázavského Samba Maratonu. Závod nabízí trasu 36 km ze Zlenic do Pikovic i rodinný závod 19 km ze Zbořeného Kostelce do Pikovic. Více na sambamaraton.cz.
8/20/2021 1:42 PM Středočeský kraj minulý týden schválil žádost AVTS o zápis do krajského Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury a zároveň získal nominaci do národního seznamu. Celkově jsou 3 zápisy v krajských seznamech a zároveň 3 nominace do národního seznamu.
8/2/2021 3:28 PM Pozor na zahájení stavebních pracích na mostních objektech přes Lužnici a náhon v Plané nad Lužnicí a jejich blízkosti. Z důvodu bezpečnosti osob při provádění stavebních prací bude omezen pohyb v blízkosti mostních objektů.
7/26/2021 8:04 AM Na řece Isel v Rakousku pod Huben se utopil 60letý vodák, který splouval řeku s ostatními na raftu. Ten se v peřeji převrátil a zatímco ostatní bez potíží doplavali ke břehu, jeho vytáhli již v bezvědomí.
25.10. Bazar prodám: Prodám voucher na loď od yagakayaks v hodnotě 12 000 Kč. Prodám ho za 9 000 Kč. V případě zájmu napi

24.10. Bazar prodám: Dagger GT MAX 8.1 action, ježděný převážně na kanále, sem tam řeka/potok, zakoupen nový 9/2020, mome

18.10. Bazar koupím: Nemáte někdo na prodej tenhle kajacek pro prcky? Prodaval se jako Big Bobby boat, zel uz se nevyrábí

11.10. Bazar prodám: Stará dřevěná kanoe. Potřebuje řádnou GO, ale jezdila nádherně. Sedátka jsou dřevěná v OK stavu. Kol

09.10. Bazar prodám: Rob fin 6 osob,ve dně zalepena dira,trochu utika.tel.603237047 +4 padla

04.10. Volné místo: Eskymování Brno Lesná neděle 17-8 hodin listopad - březen 2021/2022. Máme ještě tři volná místa. Nap

03.10. Ztráta: Hamerák,3/10, pádlo Profiplast, posprejované, barevná kolečka, reflexní, Zn.Srdcovka

24.09. Bazar prodám: Nafukovací člun Kulta - Revo 345 SB 3x na vodě Dohoda možná Stav viz foto

16.09. Bazar prodám: Prodám gumotex safari.stari asi 5 let v dobrém stavu.+nepromokavý vak ..70.l

15.09. Bazar koupím: Dagger MX 7.5, lehce propadlé dno, jinak perfektní stav, včetně 2ks vaků

Vtip Karla Macase
13.09. Enns: Pro úsek Gstatterboden od železničního mostu není již možné parkování podél řeky. Lze jen naložit a
31.08. Sáva Dolinka: 600 m za silničním mostem a jezem u Hrušice, tedy na 20,4 km probíhá zásadní úprava koryta řeky. Pů
27.08. Pilica: Aktuálně probíhá v Sulejowě bagrování koryta - bude to trvat celý podzim (tuším, že do konce listopa
22.08. Bílina: Ve Rtyně nad Bilinou čerstvě zbourali železobetonových most, kdy jim betonové bloky s železnou výzt
11.08. Váh: V horne části pod Královskou Lehotou pozor na spadnutý strom cez rieku, nedá sa obísť naľavo, treba
04.08. Ipeľ: Dobrý den, od letošního roku provozujeme na Ipli půjčovnu kanoe a paddleboardů. Úsek řeky od Holiše
03.08. Ploučnice: Spluto 29.7.-31.7. od Průrvy do Žízníkova Tábořiště: - pod Průrvou je občerstvení (https://obce
29.07. Jihlava: 24.7. a 25.7.2021 jsme jeli na Pálavě z Dolní Smrčné na Kratochvílův mlýn za stavu cca. 70 cm, což j
26.07. Isel: 26.7.2021 řeka Isel po 50-leté vodě v 6/2021 je hodně změněná oproti tomu, jak ji vodáci posledních
20.07. Salza: Ahoj, po víkendové povodni sjelo do řeky několik kamenných lavin, a plavalo v ní dost klád. Ale již

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama