Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Re--Spravna-zachranna-vesta.aspx?ID_prispevku=4716 edit=2

Discussion forum Re: Správna záchranná vesta


Diskuse nad tématem
Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, Střelec, 4/7/2021 3:45 PM
Reálný výtlak se může pohybovat od nominálně udávaného po dvojnásobek, u některých typů ho lze navíc regulovat. To se týká hlavně typu Aquarius MQ+ starších provedení, který byl jeden čas oblíbený u půjčoven. Mírně jeté kousky ve výprodejích se pohybují maximálně kolem inzerovaných 45N u XXL, není ale problém koupit plachtu Mirelonu a výplň doplnit - komory jsou přístupné na sucháč, ale nejsou zas tak objemné, aby šla vesta přecpat.


Ostatně kolem norem na výtlaky je taky docela binec. Výrobci vychází z euronorem, různé místní soutěže z tuzemských pravidel, která se taky různí a s euronormami jsou v rozporu, protože pravidla jsou ještě předunijní. Pak tu máme doporučení různých příruček a nakonec realitu. Nabídka v obchodech je přepestrá a to pravé pro turistiku na otevřenkách najdete spíš u jachtařů nebo rybářů, než ve vodáckých speciálkách.

Reply

Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, Poustva, 4/7/2021 1:51 PM
řešil jsem teď v zimě, odnesl jsem si poznatky:
1) udávaný výtlak na vestách je minimum podle normy, ne reálný výtlak vesty. Např. Hiko Aquatik má udávaný stejný výtlak jako Cinch, ale na břiše má o vrstvu pěny méně než Cinch
2) chce to fakt vyzkoušet, zmiňované Aquatik a Cinch vypadají skoro stejně, ale Aquatik mi sedí lépe

já to řešil bazošem/sbazarem, vyzkoušel, poslal do oběhu, protože v půjčovnách mají hlavně ten Cinch. (Já skončil u Aquatiku, ale imho je to nepřenositelná zkušenost, pže hodně záleží na oblečení pod, pohybu, postavě...)

Reply

Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, Jabberwocky, 4/7/2021 1:18 PM
Ještě bych dodal, že s popruhem (harness) a bez popruhu je to nebe a dudy. Konkrétně na mém těle ten popruh udělá u Cinche hrozně moc.

Reply

Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, Střelec, 4/7/2021 12:27 PM
Přišel mi do pošty podobnej dotaz, ale dotyčný chtěl spíš doporučit něco na turistiku (moderní ekvivalent polystyrénovýho Čochtana). Tam je lepší někdy mrknout na jachtařské a rybářské modely.
Chce to zkoušet přímo na tělo a ani potom nemusí dojít na optimální výběr - v dlouhodobým provozu se často objeví různé mouchy. Cinch je asi nejlépe sedící vesta od Hika z těch krátkejch, ale nemusí sedět každýmu. Počítal bych s možností, že něco nebude v praxi to pravé ořechové a půjde to po sezóně z baráku. Možná se proces zopakuje 2x-3x, než se najde optimální kousek. Navíc vývoj kráčí stále kupředu, materiály se mění a s nimi i konstrukce/střihy.

Reply

Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, HH, 4/7/2021 12:49 AM
Už tu máš dvě solidní odpovědi. Taky mám Cinch, novější - a jsem s ním také velmi spokojený. Ale naprosto souhlasím, že není kam spěchat, teď toho stejně moc nenajezdíš - počkej si a vyzkoušej. Není důležité jen to, jestli má ta vesta vše co podle Tebe má mít (naše představy o výtlaku, tvaru a vybavení se mohou různit), ale i jak Ti sedí. Krásná a drahá vesta Ti může být ku prdu, když se v ní nebudeš cítit dobře a pohodlně. Nejen při jízdě, ale i při oblékání/oblékání. Měl jsem kdysi vestu, která mi na těle držela opravdu dobře. Zejména když jsem se do února nestačil vzpamatovat z vánočního obžerství. Držela tak dobře, že jsem jednou musel dojet v ní až domů. Od té doby si jako starší pán už nikdy znovu nepořídím vestu bez zipu, na oblékání přes hlavu. S odstupem času zipu přičítám ještě jedno velké plus: V případě nouze při zaklínění bych jen povolil sponu na popruhu, rozepnu zip a jsem volný.

Reply

Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, Aleš N., 4/6/2021 8:13 PM
Ahoj, na to asi neexistuje univerzálně správná odpověď, každý jsme jinak rostlý, máme trochu jiné pohybové stereotypy, takže i ze stejného zadání vypadnou různá (správná) řešení. Já třeba mám už docela dlouho Salty Dog od Hika, a jsem s ní velmi spokojený. Možná něco říká i to, že výrobce ji má v nabídce už celkem dlouho bez větších změn.
ALE: Až otevřou krámy, vlítni do nějaký speciálky a zkoušej, hejbej se v tom, zkus si zapádlovat na sucho a ono ti z toho něco vypadne Smajlík .

Reply

Re: Správna záchranná vesta, river: Orava, Jabberwocky, 4/6/2021 4:30 PM
Ono hodně záleží na tom, co Ti bude sedět. Chce to pokud možno vyzkoušet. Čím vyšší výtlak, tím víc adidas, ale zase Ti pak nemusí sednout velikostně nebo Ti bude vadit při pohybu. Já mám Hiko Cinch, s harnessem, starší zelený model. Z vyzkoušených vest mi seděla nejlíp. Ve velikosti S/M má výtlak jen 55 N, ale zas mi na těle drží líp než L/XL se 70 N. Ale jsou tu i borci, kteří si vestu vyráběli sami a nedají na ni oproti konfekčním modelům dopustit.

Reply

Správna záchranná vesta, river: Orava, , 4/6/2021 1:11 PM
Pozdravujem, chcel by som sa opýtať na odporúčanie z Vašich skúseností pre nejakú vhodnú a kvalitnú záchrannú vestu do kajaku, najlepšie aj konkrétny typ, značku. Čo sa týka druhu plavby, väčšinou po otvorenej kľudnej vodnej ploche, často ďalej od brehu. Ďakujem pekne za odpovede, reakcie

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
4/8/2021 12:31 PM Na facebooku AVTS naleznete podrobnosti ke dvěma zajímavým řízením, která právě vedou. Řeší prostupnost MVE Heřmanice na Labi a MVE Benešův mlýn.
3/29/2021 11:56 AM Strom, který ležel přes celý tok Otavy cca 200m od Čeňkovy Pily, byl správou NPŠ odstraněn.
3/25/2021 11:35 AM Nově jsme do sledování stavů sjízdnosti zařadili i některé velmi oblíbené řeky z Rakouska, které se zobrazí i na slepé mapě.
3/18/2021 10:06 AM Chystá se stavba MVE Nové Městečko na horní Otavě, kde by se měla voda z koryta odvést na vzdálenost cca 800 m. I díky námitkám AVTS byla stavba zařazena do procesu EIA a měla by se proto zpracovat dokumentace s následným procesem hodnocení vlivu na životní prostředí. Více na facebooku avts.
3/17/2021 11:20 AM Ministerstvo životního prostředí na základě odvolání AVTS zrušilo kladné rozhodnutí Pardubického kraje ze zákazů rušit zvláště chráněné živočichy, poškozovat a ničit jejich biotopy ke stavbě MVE Bezpráví III na Tiché Orlici. Bez aktivity AVTS by se MVE již mohla realizovat.
3/1/2021 10:49 AM Netrvalo to tak dlouho, kdy jsme zadali akce do kalendáře a první se už ruší. Jarní akce Chrudimka a Odemykání Doubravy se nebudou konat.
2/23/2021 11:20 AM Sice nikdo netuší, jestli se budou vodácké akce konat, přesto jsme doplnili jejich seznam včetně termínů manipulací na přehradách.
2/16/2021 1:41 PM Do článku o Dubině byla pro ilustraci přidána fotografie haldy 4 300 m3 zeminy. Z řeky se však má odtěžit až 5 násobek této hromady.
02.04. Bazar prodám: Přívěs domácí výroba na převoz 6 kánoí

01.04. Bazar koupím: Koupim starsi palavu, cenove do nejakych 4000. Muze byt lepena, ale ne uplny vrak. Specha. Diky

30.03. Bazar prodám: Sea kayakove padlo delka 220cm listy Galasport Corsair multicolor R30 zerd uhlik. cena 2400kc

30.03. Bazar prodám: TNP Sea delka 215+10cm stavytelny uhel L+R listy plast zerd sklo uhlik cena 1500kc

25.03. Bazar koupím: Koupím kánoe Noah AGARA (Tourismo ).

22.03. Bazar prodám: Prodám komplet kajak Seawave Gumotex, vše minimálně použité.

22.03. Bazar prodám: Prodám elektrický lodní motor Torgeedo 1003, dvakrát ve vodě

22.03. Bazar prodám: Prodám nafukovací člun Allroundmarin, dvakrát na vodě

21.03. Bazar prodám: Ahoj, prodám téměř nový neopren Palm LJ Freedom vel.XXL (na postavu 180-190 cm,90 kg)

17.03. Volné místo: Ahojte, rád by som toho roku pokračoval v splavovaní rieky Hornád (Slovensko). Partia s ktorou sme

Vtip Karla Macase
02.03. Úslava: na rkm 23,7 začala stavba lešení kvůli opravě mostu přes Úslavu na silnici Šťáhlavice-Kornatice, plá
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl
18.11. Rožnovská Bečva: Rožnovská Bečva 15km se nachází strom přes celou šíři toku. Je to pod golfovým hřištěm asi 200m a mu
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.