Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Sjezd-Strely.aspx?ID_prispevku=2667

Discussion forum Sjezd Střely


Diskuse nad tématem
Sjezd Střely, river: Střela, Zofík, zoof~centrum.cz, 9/9/2012 1:00 PM
Zdravim. Nevěděl by prosim někdo, kde by se dala sehnat oficální informace o vypouštění přehrady Žlutice plus info o sjezdu Střely? Díky. Smajlík

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, 9/9/2012 1:40 PM
http://www.kanoe.cz/files/turi...

Doporučuji přečíst včetně odstavce o volném splutí (rámeček na dolní části druhé strany).

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Martin Š., 9/10/2012 8:51 AM
Mno s tím volným splutím je to takové legrační, každoročně se to zakazuje a každoročně se to nedodržuje (viz. některé cestovky a půjčovny)

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Honza, 9/10/2012 7:42 AM
Ahoj, slyšel jsem, že pro nedostatek vody se sjezd Střely nekoná. Nevíte o tom někdo něco? Na netu zatím žádné informace nejsou.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, 9/10/2012 8:17 AM
Opět ty propozice. Přečti si článek "případné odvolání akce". Zatím tam nikde zrušení vypsáno není.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Mlha, pplny~email.cz, 9/10/2012 10:15 AM
DISPEČINK PVL:
S letošním ČPV Střela to nevypadá vůbec dobře. Po dohodě s pořadatelem padne definitivní rozhodnutí až 12.9. Tato informace visí už skoro týden i na tomto webu v sekci Novinky. Ve středu by se tedy měly informace o tom zda se akce koná či ne objevit i zde na www.raft.cz. Pokud se radikálně nezmění aktuální prognóza srážek na následující období a na frontě, která bude přecházet ČR v noci na středu a ve středu, v povodí Střely nevypadnou vydatné srážky (většina předpovědních materiálů se zatím shoduje, že nikoli), nebude možné průtok Střely z nádrže VD Žlutice nalepšit. Konání akce je tak velmi ohroženo. Momentálně vidím osobně šance max. na 5%.
Povodí horní Střely je cca od listopadu 2011 (v tomto měsíci dokonce nulové srážky) postiženo dlouhodobě výrazným srážkovým deficitem. Aktuálně všechny přítoky horní Střely zcela nebo téměř (průtoky max. v řádu jednotek l/s) vyschly !! V samotné Střele teče na přítoku do nádrže 30-40 l/s a ostatní přímé přítoky nádrže jsou zcela vyschlé ! Minimální povolený odtok, odběr na úpravnu vody a výpar jsou v součtu cca 350 l/s. Z toho důvodu hladina v nádrži i přes udržování minimálního možného odtoku (řadu měsíců) trvale klesá (3 cm/den přičemž se zmenšující se zatopenou plochou rychlost poklesu narůstá).
Nádrž je momentálně již téměř z 50% (objemově) "vypitá". Pokud tento trend bude v průběhu podzimu pokračovat bude se jednat o největší (hydrologické) sucho v této oblasti za posledních několik desítek let a překoná i velké sucho z roku 2003. Nalepšením průtoku pro vodáckou akci (+4 m3/s = 4000 l/s = 100-násobek aktuálního přítoku) by znamenalo pro nádrž odpuštění dalších cca čtvrt milionu m3 vody. Pro představu je to zásoba pitné vody pro toto spotřebiště na více než 35 dní. Nádrž VD Žlutice je významným a defacto i jediným zdrojem pro úpravu pitné vody v tomto regionu a k tomuto faktu je potřeba při rozhodování o manipulacích přihlížet.
V minulých letech se díky dobré spolupráci Povodí Vltavy s organizátory, i přes provádění oprav několika jezů na řece Střele a tradičně i nepříznivou podzimní hydrologickou situaci v této oblasti, podařilo ČPV Střela vždy uskutečnit. Letos jak to tak vypadá nám ale příroda vystaví STOP-ku.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Zdeněk, 9/10/2012 11:05 AM
Podrobné, jasné, přesvědčivé - i když nemilé čtení. Přehradu jsem viděl v minulém týdnu a nechtěl jsem věřit vlastním očím. Sucho je zde v regioni opravdu od jara, na druhé straně kopce je na tom Ohře podobně - dnešní stav ve Varech 35 cm je nejnižší, jaký za bratru skoro 40 roků, co to sleduji, byl - z řeky se fakt práší. A že by zde v dalších cca 3 dnech tak vydatně zapršelo nevěřím - to už bych cítil v kostech (jedna z mála výhod zralejšího věku). Zkrátka na Střelu asi až na jaře. Ahoj

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, 9/10/2012 11:38 AM
Právě jsem projel kolem Úslavy, má vody většinou málo, ale takhle málo, taky mě to až zarazilo.

V sobotu jsme jeli s nízkými čísly (20-40)a pod Nýrskem jsem měl pocit, že dojíždíme vodu. Byl to strašlivej humáč, zjevně jsme jeli na "prvním výplachu". Druhá jízda byla v pohodě. Možná asi taky více prázdným korytem. Překvapivě je letos sobotní vlna pozorovatelná celou trasu až do Přeštic, což také nebývá pravidlo.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Mlha, 9/10/2012 1:10 PM
Úslava letos není žádná sláva ale není to zdaleka taková tragédie jako na Střele a okolí. 30.8.-1.9. v povodí Úslavy (ale i jinde - na cca 70% plochy povodí Berounky) naposledy celkem vydatně pršelo(až okolo 30-40 mm/24 hodin, na Žluticích to bylo pro zajímavost ten den ale jen 5 mm) a průtok v Koterově byl 1.9. skoro 20 m3/s od té doby to kleslo na dnešní cca 1,0 m3/s, což není nijak mimořádně nízký průtok (možná tam ale nějaká MVE udělala zrovna "díru"). Z takových srážek povodí průtoky ještě dost dlouho "podrží". Pamatuju ale rok 2008, kdy na Úslavě speciálně byly velmi nízké průtoky od května do září s minimem okolo 0,25 m3/s. To už je na řeku velikosti Úslavy v Plzni opravdu mimořádně nízký průtok. No a pak samozřejmě druhá polovina toho suchého roku 2003, kdy tam teklo v minimech taky okolo 300 l/s.
Úhlava je letos z celého povodí Berounky z velkých řek asi "nejvíc v pohodě" (aktuální 3 m3/s na dolním toku jsou okolo průměru). Šumava a podhůří schytala přes léto poměrně dost srážek (viz. třeba povodně na začátku července na Klatovsku). Tahle řeka ostatně "držela" průtokově nad vodou v podstatě celé léto i samotnou Berounku, protože velké sucho je i na Radbuze a hlavně na Mži (tu sice nalepšují hodně Hracholusky a Lučina, ale za cenu docela rychle klesající hladiny). Minimum na Úhlavě bylo co já pamatuju v roce 2003 okolo 1,0 m3/s (nalepšovalo jí tehdy ale hodně Nýrsko aby nebyl omezen odběr vodárny v Plzni resp. aby si vodárna pokud možno vůbec "necucala" z nadjezí v Doudlevcích nekvalitní vodu z Radbuzy).
Suma sumárum v povodí Berounky paušálně zatím sucho není, ale některá dílčí povodí (hlavně na severozápadě a severu) velké sucho už postihlo a pokud se situace nezlepší bude to sucho mimořádné.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, klasik~machr.cz, 9/11/2012 9:12 AM
Tak koukám na tu předpověď, na 48 hodin je to už s velkou pravděpodobností, ale není to žádná sláva.
http://www.yr.no/place/Czech_R...

Kolik by jsi tak orientačně potřeboval mm srážek? Jak cca dlouho po dešťích v tomto povodí budeš vědět, že déšť způsobil potřebný odtok? Připadá mi to po výkladu dost beznadějné.

Dík za odpověď (neptám se jen tak, skládám převozy a posádky pro cca 30 lidí a jestli jen Teplá nebo Teplá a Střela je velký rozdíl).

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Honza, 9/11/2012 9:30 AM
da se v okoli jet v nedeli po teply jeste neco jineho??

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, 9/11/2012 9:52 AM
Smajlík
Nevím, jestli chceš slyšet odpověd. Berounka a Ohře, jinak nyní ani ne.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Aleš N., 9/17/2012 1:14 PM
Taky jsem hledal náhradu za zrušenou Střelu a volba padla na Bílinu, kterou jsme si včera dali. Úsek Ohníč - Koštov pro mě byl překvapivě pěkné svezení, hezké pohoupání WW1, aj voda byla, ostatně Bílina ji má, jak jsem vysledoval, téměř celý rok, i když ostatní velké řeky (Berounka, Ohře, Sázava...) s jejím nedostatkem bojují.
Aleš Smajlík

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Kmochacek, 9/17/2012 5:14 PM
Pravdu díš.
Bílina až na trochu načeranlou vodu a občasný bordel kolem slušně tekla. V Koštově po 4. odpo jsem na řece zahlédl myslím modrou plastovku... Smajlík

Bílina má vodu z Ohře http://cs.wikipedia.org/wiki/P...

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Aleš N., 9/17/2012 8:57 PM
No jo, to jsme možná byli my - 2 modrý a 1 zelená plast vydra, ve 4 hod jsme se v Koštově u mostu šplhali z vody, navíc i počasí bylo včera supr... Smajlík

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Mlha, 9/11/2012 9:50 AM
Ahoj.
Všechny modely se +/- shodují na srážkách na té frontě v téhle oblasti v rozmezí mezi 5-15 mm a to situaci nijak neřeší. To kolik vody (objem) přiteče pro různé scénáře srážek se ví už +/- dopředu podle modelů odtoku. Jak rychle "fyzicky" zareagují přítoky na srážky je dost proměnlivé (konkrétně za této situace třeba Střela na přítoku "kulminuje" po srážkách klidně až za cca 24 hod.). Povodí v takovém stavu v jakém je teď ale skoro žádnou vodu nepustí, pokud se nejedná vyloženě o přívalák, kdy velká část srážek steče rovnou po povrchu (a to se konat nebude). Je to sice zvlněná fronta, která co do předpovědi je pro meteorology (i modely) někdy celkem tvrdý oříšek, ale i kdyby to bylo náhodou o něco víc pořád je to málo hlavně s ohledem na to, že nějaké další eventuelní srážky se tam rýsujou až po 20.9. přičemž to je navíc ještě hodně nejisté.
Včera večer se v té oblasti honily celkem silné bouřky a na docela velké ploše spadlo 15-30 mm (třeba Rabštejn 18 mm, ale podle radaru to bylo jinde i více - http://hydro.chmi.cz/hpps/main... ). Bohužel vše se odehrálo až pod hrází VD Žlutice (0.8 mm), takže nám to nijak nepomůže, kromě toho, že se malinko zvedla Střela na středním a dolním toku.
Vypadá to, že deště si užijou hlavně na Moravě, kde se bude fronta motat až do čtvrtka a na docela velkém území tam může spadnout 30-50 mm (lokálně možná i víc). Pokud by se tohle odehrálo na Střele mohlo by se o puštění Žlutic už začít alespoň uvažovat, ale tahle situace na 99.9% nenastane.
No abych z toho nedělal diplomovou práci. Zásadní informace pro Tebe: Po dohodě s pořadatelem bylo dnes konání ČPV Střela 2012 bohužel definitivně zrušeno. Za chvíli by se to mělo objevit i oficiálně na různých zdrojích.
Neoficiální informace z Povodí Ohře navíc je, že se nebude pouštět ani Lomničák - to si raději ještě ověřte. Teplá ANO.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, 9/11/2012 9:54 AM
Mlho dík moc.

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Mlha, 9/11/2012 10:16 AM
Radši bych Vám normálně pustil vodu než tady psát ty litanie.
Čekali jsem do poslední chvíle ale letos je příroda v tomto kraji opravdu zatím proti.
Protože Murphy funguje celkem spolehlivě vsadím se, že místo babího léta koncem září a začátkem října bude nakonec lejt jako z konve a vody bude zas dost.....uvidíme.
Měj se

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Zofík, zoof~centrum.cz, 9/11/2012 4:11 PM
Koukám, že jsem tu rozej slušný vlákno :D Jenom abych se ujistil: Střela oficiálně zrušená ano?

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Kuře, 9/12/2012 8:56 AM
Ahoj, měl jsem číslo 1 a vodu jsem tudíž dojel, naštěstí železňák šel skočit, jen dost výrazný rozdíl v druhé půlce. Poslední jez sotva sjízdný a lesní váleček skoro nebyl.
Podle pořadatele Kulíka manipuloval 1 jez a pozdržel to.
Každopádně trať šla projet a byla pěkná, jsem rád za nějakou vodu, semafory se všude jinde červenají.
Na výplachy voda nezbývá.
Druhá jízda byla lepší, i když na kajaku to není ono...
Kuře

Reply

|_Re: Sjezd Střely, river: Střela, Klasik, 9/12/2012 10:22 AM
1. jez, tam jsou ty sádky a než naplní (nechápu sice proč plní), tak to chvíli vodu vezme.
Ona bokovka taky ukradla vodu i při druhé jízdě. Jako vždy. Někdy schválně spočítám, kolik vody nechává v řece, na té hraně to půjde změřit téměř přesně. Třeba se ukáže, že majitel křivdím. Při druhé jízdě jsme ji dávali bokem a to následné drhnutí na stole mi připadalo přijatelnější, než při jízdě přímo. Možná to jen bylo tím dojížděním vody.

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
6/10/2021 7:18 AM Včera proběhla údržba propusti ve Zlaté Koruně, kde se montoval odpadlý kryt z roxorů, který trhal lodě. Byla zahrazena a nebyla průjezdná. Dle posledních zpráv by snad mělo být vše vyřešeno a propust by měla být průjezdná.
6/2/2021 4:00 PM Aktualizujeme termíny pro manipulaci a pouštění vody na Jihlavě v červnu: 6.6. pro veřejnost 12 kubíků, 19.6. pouze pro závodníky v rámci ČPV 15 kubíků a 27.6. opět pro veřejnost 12 kubíků. Dne 20.6. bude i manipulace na Víru, ale pouze na Vír I pro závody ČPV, z Vír II nic nepoteče (oprava hráze)!
6/1/2021 8:39 AM Časopis Pádler vydal letní přílohu časopisu NA VODU, která je zdarma k přečtení na padler.cz. Obsahuje mnoho zajímavých rad a jeden velmi zajímavý rozhovor :-)
5/28/2021 12:49 PM Bude se konat dne 5.6. Odemykání Mže spojené s pouštěním vody od 9h do 12.30h z VD Lučina. Odemykání řeky bude na Světcich v 11:30.
5/26/2021 8:17 AM Akce ČPV Blanice ani splutí Bystřičky se nebude konat! Obě akce byly zrušeny vzhledem k současným opatřením. Nebude se zajišťovat ani pouštění vody.
5/21/2021 10:37 AM Pozor na neznámý předmět, který dokáže rozpárat nafukovací loď v propusti Zlaté Koruny na Vltavě. Foto 1,2 m dlouhé trhliny je na našem facebooku.
5/20/2021 3:28 PM Dnes spustil NP Šumava registrační systém pro splouvání Teplé Vltavy od června do října.
4/13/2021 10:10 AM V Karlových Varech se bude opravovat Dvorský most. Během jara a září se uzavře celá řeka, ale během sezóny by měla být možnost proplout při pravé straně u břehu. Více na facebooku AVTS.
10.06. Bazar prodám: Nafukovací samovylévací kanoe Baraka,používaná, zachovalá 1 záplata lepeno servisem, k prohlédnutí a

10.06. Bazar prodám: Prodám kajak Pyranha Machno Stout 2 velikost M, koupený na jaře 2018. Kajak je ježděný 3 sezony, nik

07.06. Volné místo: Jihlava Svratka 19-20. 06 pozvu háčka na volné splutí. Jedeme zatím 4 plastovky. z L

05.06. Bazar koupím: Koupím Pyranha B two - size L nabídněte

04.06. Bazar prodám: Vodácké barely TYP1 50L s madly a šroubovacím víkem 150,- TYP2 68L s madly a šroubovacím víkem -

04.06. Bazar prodám: Prodám kajak pyranha burn B-two velikost M. Kajak 4x na vodě, koupený 10/2020. Kajak je ve výborném

02.06. Volné místo: Ahoooj, jsme dvě dámy, sjíždíme Vltavu na raftu a hledáme dva parťáky k sobě na raft. Vyjíždíme z Vy

02.06. Bazar prodám: Predám orig. špricku na Pálavu v bezvadnom stave. Ak je záujem, pridám zdarma starú Pálavu s rozlepe

01.06. Bazar prodám: Prodám velmi zachovalou PÁLAVU s vodotěsným vakem a dvěma pádly. Byla 4x na vodě. Cena 15 000,-Kč. D

01.06. Bazar prodám: Prodám velmi zachovalou PÁLAVU s vodotěsným vakem a dvěma pádly. Byla 4x na vodě. Cena 15 000,-Kč. D

Vtip Karla Macase
23.05. Mže: Na přehradě Hracholusky není kvůli stavebním pracem v blízkosti domku hrázného průchozí silnička dol
05.05. Labe: Ahoj, na horním Labi v první peřeji pod Esíčkem (úsek pod Labskou soutěsku-Vrchlabí) je strom přes
04.05. Úpa: Pozor v Úpici, kde se opravuje most. Lešení zasahuje do toku v celé šířce, ční tam roxory proti vodě
03.05. Kocába: jeli jsme Kocábu 2.5. odpo za kulminace 79cm v Štěchovicích. Pod N. Knínem je na cca 1km hodně padlý
02.03. Úslava: na rkm 23,7 začala stavba lešení kvůli opravě mostu přes Úslavu na silnici Šťáhlavice-Kornatice, plá
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama