Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Vavrinec-az-do-Kourimi.aspx?ID_prispevku=4174

Discussion forum Vavřinec až do Kouřimi


Diskuse nad tématem
Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Václav, 10/14/2017 8:41 PM
Pro fajnšmekry, kteří by zítra nechtěli skončit v Toušicích, nýbrž plout až do Kouřimi: celý úsek je průplavný, sem tam nějaké větve, ale nechají se překonat. Na začátku bývalého rybníka Strašík se potok větví do dvou ramen mezi vzrostlými vrbičkami. Doporučuji pravé, je čisté, budete si připadat jako ve Vietnamu mezi bambusy. Na konci je nízká lávka, před kterou se dá v pohodě zastavit. Pak slušné peřeje, žádný padlý strom. První jez sjízdný vpravo, druhý se musí přenést kvůli nízké lávce pod ním. Z mého pohledu tenhle úsek stojí za to (cca hodinu plavby z Toušic).

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Večerníček, 10/15/2017 10:37 PM
I druhý jez je na pohodu, lávka se nechá podjet, byť to na první pohled tak úplně nevypadá. Druhý pohled je už lepší. S Barčou můžeš pod jezem zastavit vyjetím na levý břeh nebo zapřením se o dva stromy. Zatíži Barace příď a vejdeš se. Za mostem v Kouřimi se už jen špatně vylézá na břeh. Znáš, pane domácí, znáte někdo pokračování pod Kouřimí? Každopádně, Václave, Roberte Č., je to dobrý tip. Janě E. se "líbila" levá kopřivová strouha Strašíkem. Příště.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Robert, 10/16/2017 7:47 AM
Ahoj,

druhy den teklo o dost mene vody. Rozdil vysky hladiny byl priblizne 15cm. To pak sance na podjizdeni lavek vypadaji jinak.

Jak to ted vypada v levem rameni pri prujezdu Strasikem? My tam meli pred tremi lety problem zastavit pred lavkou a vylezt na breh.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Václav, 10/16/2017 8:57 AM
Dle zmíněné Jany E. vypadá levé rameno výrazně kopřivově, byla fakt dost požahaná... Snad ji ty peřeje pod hrází spravily náladu Smajlík

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Robert, 10/16/2017 9:04 AM
Spousta kopriv tam byla uz pred tremi lety. Kdyz jim clovek nic nedela, tak ho nespalej. A kdyz uz jim clovek neco dela, tak to chce rovnou pouzit padlo jako kosu.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Večerníček, 10/16/2017 9:25 AM
Je to tak. Podmínky na vodě nebývají dvakrát stejné. Co platilo včera, neplatí dnes, za rok už vůbec ne. Levé rameno jsem nezkoumal, dal jsem na Václava. Mému kolegovi se jevil závěr levého ramene Strašíkem už hodně zarostlé bejlím až neprůjezdné.


Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Václav, 10/16/2017 9:24 AM
Večerníku, obdivuji tvoji chladnokrevnost, já bych do té lávky nešel (koneckonců mám aktuálně zablokovaný krk, chodím s hlavou na stranu jako Miloš z Hradu, jak jsem se m.dnul do hlavy o jednu z lávek, takovou šlehu jsem nikdy nedostal). Pod Kouřimí jsem plul pár let nazad - viz články na Raftu u Výrovky - do Klášterní Skalice byl potok brutálně zapadaný, (ale hezký), pak až do Miškovic čistý. Včera pluli kolegové z Klášterky do Dobřichova, potvrdili čisté koryto až do Plaňan, odtud asi šest stromů na přetah. Ale situace se průběžně mění, třeba z Miškovic bývala Výrovka hrozně zapadaná a nyní je čistá ... Já jsem ve vztahu k Výrovce patriot (byť naplavený), tzn. můj pohled na tenhle potok je laskavě zkreslený. Z tohoto postu pravověrným potokářům doporučuji ke splutí i zmíněné spodnější partie pod Kouřimí, tzn. případné výhrady berte s (laskavou) rezervou. Jinak podle Výrovky do Kouřimi vede hezká cyklostezka Cesta jabloní (nebo tak nějak.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Večerníček, 10/16/2017 10:03 AM
Václave, děkuji Ti za info a doporučení. Tvé články čtu. Zmíněná lávka je bytelná železobetonová a nízko nad vodou. Je to zvládnutelná překážka, která se nechá rozumně obejít. Záleží na individuálním rozhodnutí dle aktuální situace, zda umocnění zážitku stojí za podstoupení míry rizika. Odkud se asi prvně vzalo "hlavně neztratit hlavu"?

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Václav, 10/16/2017 10:13 PM
Koukal jsem, že v sobotu pustili skoro o kubík a půl vody víc než v neděli. Což se asi kvůli závodům děje pravidelně.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Robert, 10/17/2017 5:37 AM
Jeden z oranizatoru mi rikal, ze z duvodu nedostatku vody v sobotu prestali poustet o hodinu drive, nez bylo planovano, a v nedeli pustili mensi prutok.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Aleš N., 10/17/2017 6:42 PM
Tak ty jí Zdendo rozhodně neztrácíš Smajlík , často se vrháš do míst, kde ostatní tok již dávno opouští a přenáší..., kéž se tě štěstěna drží Smajlík Smajlík .
Co se týká průtoku Vavřince, tak mám pocit, že v neděli teče většinou míň, než v sobotu. Tam platí víc vody - víc zábavy Smajlík .

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Václav, 10/17/2017 8:40 PM
... víc vody, víc zábavy .... zvláště pod tou nízkou lávkou, co byla záludně skryta za zatáčkou nad Doubravčanama ... tam to byl v sobotu při vysokém průtoku opravdu mazec, velká zábava, zvláště pro nás, co jsme dokázali zastavit nad ní. Během minuty deset cvaklejch lodí, někteří experti na Pálavách podplouvající v záklonu xichtíkem nahoru (stačil malý hřebíček...), jednomu uvízlému za vestu jsem pomáhal šlapáním na hřbet..., velká legranda ... Smajlík Smajlík Příští rok ji zajdu podříznout nebo aspoň označit nějakou včasnou tabulí...

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Večerníček , 10/17/2017 9:15 PM
...se také nechala podjet. Pozadu. V sobotu i v neděli. V sobotu mi na lávce stáli dva vypasení cyklisté. Ubrali mi tak 3 až 5 cm. No, pravda, nepoužívám vestu. Omlouvám se, nechci kvůli lávkám prudit. Překážky jsou potoční koření. Prosím, nepodřezávat, neoznačovat. Patří to k potokům. Vzpomeň si na utopené auto. To je přece kouzelná nečekaná překážka. K ní by se hodila cedule zákaz zastavení.

Reply

|_Re: Vavřinec až do Kouřimi, river: Vavřinec, Aleš N., 10/18/2017 6:26 PM
Jj, vím přesně, kterou myslíš - velmi zábavná. Vloni jsem jí nečekal a stavěl těsně nad ní vpravo v naplavených větvích, letos jsem jí už čekal, byli jsme připraveni, včas zalehli a celkem v klidu podpluli. Pravda, naštěstí tam v tu dobu zrovna nebyl špunt Smajlík .

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

10/27/2020 1:54 PM Pobavte se videem z Kurzu vodní turistiky, na kterých děláme krizové situace podobné reálným nehodám. Účastnici tak musí řešit někdy i náročnější situace, ale pak budou dobře připraveni na skutečné nehody a hlavně na jejich předcházení.
10/12/2020 11:08 AM Vlivem současného vývoje jsou zrušeny i další podzimní akce - Doubrava, Zamykání Opaťáku ...
10/1/2020 9:46 AM Po Hamerském potoce se neuskuteční ani Krumlovský maraton. Pokud máte uhrazeno startovné, pořadatelé ho vrátí zpět, když si o něho napíšete, nebo bude použito na uhrazení vzniklých nákladů. Dá se předpokládat, že další akce bude nutné zrušit též.
9/24/2020 3:51 PM Zamykání Mže 26.9. ani Hamerský potok 3-4. 10. se nebudou konat. Pořadatelé nemohou zaručit splnění podmínek pro pořádání venkovních akcí dle nařízení ministerstva zdravotnictví.
9/24/2020 8:09 AM Současná protiepidemická opatření u hromadných akcí pravděpodobně velmi výrazně zasáhnou podzimní vodácké akce. Je reálné, že se budou muset zrušit. Organizátoři zatím čekají na upřesnění podrobností nových opatření.
9/18/2020 10:00 AM Schváleno! Pozměňovací návrhy prošly jen těsně, ale s potleskem ve sněmovně, máme oporu v zákonu!
6/17/2020 10:57 AM Na darujme.cz byl vytvořen projekt Zachraňte vodáctví v ČR, kterým lze přispět na činnost AVTS.
29.10. Bazar prodám: Pyranha S6F. Prodám kultovní rodeovku Pyranha S6F. Skvělá loďka se kterou je zábava ve vlně, ve v

28.10. Bazar prodám: Prodám 1ks sedačky do Pálavy 380. Materiál nezničitelný a nedegradující PE (polyetylen) s EVA pěn

27.10. Bazar koupím: Sháním pro syna starší dětský plastový kajak, kvůli ceně stačí v základní výbavě, např. Kajak Dagger

26.10. Bazar prodám: Nafukovací kajak STRENFIT X 500 jednomístný ITIWIT, rychlý, krásně drží směr, nafouknutý do 5 minut,

24.10. Bazar koupím: Prijon Enduro 380 , jen dorbrý stav

19.10. Bazar prodám: Prodám laminátový kajak, starší, nicméně v dobrém stavu. Sezení, límec i dno je v pohodě, použitelné

19.10. Bazar prodám: Prodám krytou laminátovou deblovku, téměř vůbec neježděnou. Sezení, límce i dno je v pohodě, vše v s

17.10. Bazar prodám: Prodám dětské neoprénové kalhoty Neo 2,5, velmi málo používané, vel. XS. Délka nohavic 105cm, délka

11.10. Bazar koupím: dětský plastový kajak

11.10. Bazar prodám: Prodám starší nafukovací loď Barum K340. Při rychlém jednání sleva. Na vyžádání zašlu další foto.

Vtip Karla Macase
28.10. Morava: jez Bohdíkov, na koruně jezu je nově klapka, vpravo náhon do MVE a pod ním rybí přechod už poměrně b
05.10. Mže: Sobota 3. 10. 20, Bdeněves - Kalikovák. Vodočet pod Hracholusky těžce proměřuje - křivka (v reálu př
29.09. Gail: Pod mostem Birnbaum - Nostra je ve vodě nějaký bordel, řeže to tam nafukovačky. Někde v pravé části
05.09. Chrudimka: Pozor na Chrudimce na úseku pod Sečí (Padrty-Mezisvětí). Je tam nesčetně popadaných stromů, přenášel
29.08. Cetina: Dle všeho je druhý sifon v "úzkém průjezdu" na ř.km. 8,8. Krom osobní prohlídky tak usuzuji i dle po
11.08. Rokytná: Ahoj. V Rokytné je voda po několika letech! A je sjízdná. Minulý víkend jsem ji prošel od Jaroměřic
10.08. Ploučnice: Jak píše předchozí upozornění. Tak letos 2020 potvrzuji, že před Brenským mlýnem, tam kde jsou hned
08.08. Jihlava: Kousek pod jezem Mohelenský mlýn (to je ten první pod přehradou) jsou dva padlé stromy přes celou ře
29.07. Pilica: Potvrzuji dobré zkušenosti s necháním aut v Praczke. Odvezli nás na start do Maluszyna a přivezli ze
23.07. Sázava: Lesní jez upozornění pro kajakáře . Ve středu jsme jeli Sázavu z Týnce na kajacích vše bylo krásně

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.