Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Vltava-v-letosni-sezone.aspx?ID_prispevku=4562

Discussion forum Vltava v letošní sezóně


Diskuse nad tématem
Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Vojta, quoitaz1~gmail.com, 5/4/2020 1:11 PM
Zdravím všechny vodáky!
Sháním info ode všech, kteří se pohybují v informačních kruzích kolem sezóny na Vltavě. Plánujeme s partou se na ní proplout letos v druhé půlce července, jenže poslední vývoj všech událostí kolem to trošku komplikuje. Hodně lidí straší, že situace v Česku s letní dovolenou způsobí, že Vltava bude v tu dobu přecpaná ještě víc, než obvykle, že se bude čekat nehorázně dlouho na jezích kempy taky přeplněné, atd. Co si o tom myslíte? Bude to tak, nebo je to jen zbytečné strašení? Bojíme se, že by to kvůli tomu stálo za nic.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Tučňák, 5/4/2020 1:26 PM
Ahoj Vojto,
Vltava v červenci je horor vždy, korona nekorona. Ptáš se na něco, o čem se dá měsíce debatovat, se stejným úspěchem si lze hodit korunou/koronou.
Jestli jste parta, co jezdí na Vltavu resetovat na raftu, vezměte si prostě jen víc anestetik, zkuste prosím nenechávat střepy, na podzim tam pojedeme s dětmi...
Jestli jste parta, co chce na vodu, zkuste zapátrat (třeba i v místním archivu), v Čechách se dá i za sucha užít prima vodácká dovča. Znáš to z filmu (poznej film za 100): "dobrodružství nikde nečíhá, to musí mít člověk v krvi. Umět se rozhlížet kolem sebe, to je tajemství správnýho dobrodruha..."
Ať se daří,
Michal

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, pepura, 5/4/2020 2:51 PM
mně by spíš zajímalo, kolik lidí tam bude ve všední den koncem května a jak pořešit pendl. Lodě budem mít asi vlastní a půjčovny řeší asi jen svoje klienty.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, kavol, 5/4/2020 3:11 PM
vlak z Boršova - resp. Včelné - do Vyšáku ti nestačí?

v tom případě ... nedluží ti Večerníček ještě nějaké to řidičování? :-)

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, pepura, 5/4/2020 4:17 PM
Je tam výluka. Ale zdá se, že vyhledávač nevyhledá přípoj v Rybníku jen proto, že na přestup je méně, než 5 minut, tak to nějak zvládnem.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Windy, 5/4/2020 4:23 PM
V Rybníku je to v pohodě, autobus tam čeká na příjezd vlaku. Minulý týden vyzkoušeno.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Windy, 5/4/2020 4:25 PM
Aha, tak teď koukám, že náhradní autobusová doprava je už z ČB a v Rybníku přestup. Vyhledávač mi to našel.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Pepura, 5/4/2020 4:29 PM
Dekuju, už jsem se uklidnila, ono ta logistika čítající 2 lodě, 2 pubertální potomky a jednu prehistorickou Fabii bude výživná i tak dost.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Pavel, 5/4/2020 7:18 PM
si tak říkám,že bych vyrazil. dá se spát teď mimo sezónu i mimo camp? jedna až dvě lodě, žádné noční párty. moc to tam neznám. díky

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, kavol, 5/4/2020 11:36 PM
nepotěším tě, třeba Inge aktuálně už sezónu má ... sice na webu nepíšou, jak to s kempama maj vzhledem k aktuální situaci, ale předpokládám, že když vozej lodě, tak skasírovat budou taky schopný

- vím, že na to ses úplně neptal, ale myslímže dobré vědět

jinak míst, kde se jedna loď zašije, je tam ještě stále povícero ... otázka jsou denní etapy, v okolí čeho chceš kdyžtak poradit?

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, pavel, 5/5/2020 5:25 AM
díky, mám info, že aktuálně jsou kempy zavřené i pod pokutou (asi z důvodu aktuální chřipky). tak si říkám, že lidí bude málo...

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, kavol, 5/5/2020 9:07 AM
tak my jsme měli na minulej víkend od jiných na jiném konci republiky informaci, že formálně kemp nefunguje, ale z louky nás nikdo vyhazovat nebude a okýnko maj otevřený, a měl jsem za to, že teď někdy se jim má činnost povolit, ale prase se v tom vyznej, jednou poroučejí tak a za pár hodin jinak ...

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Aleš N., 5/5/2020 11:53 AM
Nechci zahlušovat tento web informacemi, kterých je jinde plno, tak jen k těm kempům - aktuálně je v plánu povolit jejich činnost od 25/5 viz vlada.cz
A i kempaři chtějí přežít současnou situaci, tak asi i proto se snaží nějakým způsobem fungovat, ale tak, aby nebyli v konfliktu s platnými nařízeními..

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Adam P., 5/6/2020 11:18 PM
Zatím nemůžou ubytovací službu poskytnou, vč. poskytnutí placu pro stan, ale taky tě nemusí ze svého pozemku vykázat. A pokud už tam mají v provozu okýnko, tak je v jejich zájmu abys tam byl a něco utratil, byť za flek na trávě pod stanem nezaplatíš. A snad od 25.5. už bude možné ubytovací služby poskytovat, tak kempy pojedou asi normálně, možná s nějakým povinným rozestupem mezi stany či lavičkami u občerstvení.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Aleš N., 5/7/2020 11:29 AM
Jasně, byť nemůžou poskytnout ubytovací službu = jí neposkytují, tak si za ní nemůžou ani účtovat poplatek, tak přesto nemám problém s tím, jim nějaký obulus dát, pokud budu jejich pozemek i třeba jen s omezenými službami využívat..
Je to o nějaké symbolice, soudržnosti atd. Příjmy vypadly, ale udržovací/provozní náklady se většinou moc nesnížily..

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Petr C., m.c.hammer~seznam.cz, 5/4/2020 11:53 PM
Spát mimo campy se dá, ale musíte se uklidit tak, aby vás nebylo zdaleka, hlavně z vody, vidět. Policajti občas jezdí i na kánoích a pokutují. Obvyklá tábořiště už znají.
No a pak se musíte chovat tak, aby jste na sebe zbytečně neupozorňovali a pokud vás nějaký houbař najde, aby neměl důvod vás nahlásit. Není žalobce, není soudce.
Bacha, pod Krumlovem je na levém břehu úsek, kde je CHKO. Tam jsou častější kontroly a mastnější pokuty.
Nevýhodou kufrování je to, že máte jenom to, co si přivezete.
My kvůli situaci v kempech zpravidla jezdíme koncem května nebo v červnu, to ještě bývá v pohodě (i na Vltavě).

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, kavol, 5/5/2020 9:37 AM
jestli myslíš CHKO Blanský les, tak to bych nepopisoval jako "pod Krumlovem" - je to od mostu v Rájově pod Dívčák, zatímco pod Krumlovem pro mě znamená třeba Milan nebo u Maringotky ... ono technicky "pod Krumlovem" je i Praha, ale podle význačných míst na řece bych tady řekl spíše "od (Zlaté) Koruny"

jinak téměř celý úsek od Krumlova do Boršova je PP Vltava u Blanského lesa - pokud by to někoho děsilo, tak ho mohu uklidnit, že vyhlašovací dokumentace žádné zvláštní omezení nestanovuje, a ze zákona pro to neplyne nic, co by se týkalo táboření při splutí (obecné "nepoškozovat" si snad nemusíme říkat :-))

... což by mě zajímalo, za co vlastně ti policajti pokutují mimo to CHKO? - ta prastará vyhláška, podle které nešlo rozdělávat oheň prakticky nikde jinde než doma v krbu, snad už neplatí, a táboření obecně zakázané není?

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Kouďa, 5/5/2020 12:09 PM
Pěkně popsáno zde:
www.4camping.cz/clanky/poradna...Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, kavol, 5/5/2020 1:22 PM
popsáno možná pěkně, leč značně nepřesně

to, že v otázce ohně se nemůžeme obecně bavit o tom, kde je to povoleno, nýbrž kde to není zakázáno, je jenom drobný technický detail

horší jsou tvrzení typu "Přírodní rezervace a památky jakožto další typy chráněných oblastí ze svých plánů raději vypusťte. Pravidla tam jsou přísnější." - přímo ze zákona (114/1992 Sb.) jako výchozí stav plyne opak

vůbec celý to působí jako reklama na to, ať si koupíme jejich skvělej pytlíček a vařič a nevopruzujeme s klasickým trempingem s ohněm (a kytarou)

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Kouďa, 5/5/2020 1:35 PM
Mě šlo o to, co s tím ohněm. Na reklamy jsem nějak nemyslel. My měli (dílem i vlastní vinou a nenastudováním pravidel) loni celkem patálie s ohněm i spaním.
Těch serverů, kde zpracují jak a co je dovoleno je víc. Obecně ale se naskytnou chvilky, kdy záleží na tom, jak se dohodneš s tím, kdo tě přijde zkontrolovat.
A s těmi zavřenými hranicemi to myslím bude letos o dost šťavnatější.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Chobotnice j., 5/5/2020 1:10 PM
Tam jsem spal loni po Krumlováku. Za soumraku zastavim, vytahnu a schovám loď (v přírodních barvách) Vopeču večeři na malinkym předpisově založenym vohništi, pověsim hamaku mazi dva stromy v křoviskách a za svítání jedu dál. Žádnej incident, žádnej problém.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Klára, 5/10/2020 8:19 PM
Ahoj,
předem se omlouvám, že se Vojtovi nasáčkuju do diskuze, ale přišlo mi zbytečné zakládat nové téma týkající se stejného úseku. Pokud mi to vyjde, chci si letos zajet na horní a střední Vltavu. Tentokrát zcela sama a zcela výjimečně i bez psa. Jezdím na SOT kajaku. Tím, že obvykle jezdím se psem, veškeré jezy přenáším, takže zkušenosti na kajaku maximálně nějaké ty peřeje.

Ale když už pojedu bez čuby, teoreticky bych si i něco sjela, pojedu nalehko, abych stíhala při vyklopení vše pochytat a asi budu na tom přelidněném úseku před Krumlovem za icika, ale na sjíždění jezů pojedu v helmě - hlava mně živí, tak bych ráda, aby jí to ještě vydrželo.

Kdysi jsem to jela jako háček na kánoi, ale pochopitelně si prakticky nic nepamatuju - už to bude skoro 20 let. A teď když tak okukuju videa z jezů, na některé se mi moc nechce ani s helmou - z krumlovských bych si odpustila Liru. Ale nemůžu nikde najít nějaké pořádné fotky toho chodníčku na obnášení vpravo a přijde mi, že se na konci pod jezem nastupuje nějak strašně z vysoka, pokud mne oči na rozmazané fotce nepletou. Což je pro mne takřka jistota koupele.

Moc prosím, jestli tu někdo jezdíte Krumlov a ideálně jste tu navigaci někdy využili, mohli byste mi říct, jak to obnášení U Liry fakt vypadá? Moc by mi to pomohlo.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, žralok, 5/11/2020 6:40 AM
jsou tam normálně schody , žádnej problém a chodí tudy samy malý děti

Reply

|_Vltava v letošní sezóně - voda, river: Vltava, Petr, petrk.ova~seznam.cz, 5/11/2020 7:51 AM
Ahoj,

trošku z jiného soudku.
Koukám na vodočet a občas, nepravidelně, se objeví 16 kubánců, místo klasických 6 kusů.
Nevíte někdo, jestli se dá o tomto průplachu vědět dopředu, případně jak dlouho bude trvat? Případně kde to zjistím?

A druhou otázku mám na jezy. Už jsou otevřené, nebo se desky dávají a šlajzny otevírají až na sezónu? (Papoušek je aktuálně jasný).

Celkem bych se svezl, to už poteče hezky... Smajlík

Díky P.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně - , river: Vltava, žralok, 5/11/2020 8:09 AM
Vypadá to , že od 1.5. skončila potřeba plnit něco níže ve Vltavské kaskádě a kohoutky jsou přivřený . Jináč tak jednou měsíčně dochází k navýšení většinou ve čtvrtek se zavřením o víkendu . Říkalo se , že pláchnou čističku v Krumlově . Každopádně za vodu v dostatečném množství a někdy i navýšení vděčíme chlazení Temelína .

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně - , river: Vltava, žralok, 5/11/2020 8:13 AM
Jo a sezona a otevřený šlajsny už by asi byla , nebejt toho prevíta Covid 19

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně - , river: Vltava, Eki, 5/11/2020 11:47 AM
... jo a výhled průtoků, co plánujou pouštět z Lipna II, ti řeknou telefonicky na dispečinku Povodí Vltavy, když je pěkně požádáš Smajlík

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Klára, 5/11/2020 1:38 PM
Ahoj, díky. Mně z fotky z druhé strany jezu právě přišlo, že ten chodník pod těmi schůdky je hodně vysoko nad hladinou pod jezem - ale fakt to asi zkresluje ta fotka.

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Eki, 5/11/2020 10:09 AM
Ahoj, Lira lze obnést, když není moc velký průtok, vpravo (betonový chodníček). Ale jestli jedeš bez psa a obáváš se té vlny ve šlajsně, tak lze bez problému jez sjet středem přes korunu jezu (hrozí max zadrhnutí na hraně). Smajlík

Reply

|_Re: Vltava v letošní sezóně, river: Vltava, Klára, 5/11/2020 1:35 PM
Ahoj,

dík. Přes hranu jezu nemůžu, můj kajak má vepředu i vzadu kýl výrazně profilovaný, takže v momentě, kdy se dostane na hranu v zadní části, překlopí se na stranu a vyklopí mne rovnou do jezu. To už raději tu šlajsnu.
Ono se to blbě popisuje, ale jde to docela vidět na fotkách tady: www.sitons.com/kayak-reviews/i...

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
6/14/2021 5:16 PM Od 31.05. do konce září 2021 by měla být odstavena vodní elektrárna Práčov na Chrudimce. Pokud by řekou teklo např. po deštích alespoň 12 kubíků, půjde vše korytem a krásný úsek Peklo bude sjízdný.
6/10/2021 7:18 AM Včera proběhla údržba propusti ve Zlaté Koruně, kde se montoval odpadlý kryt z roxorů, který trhal lodě. Byla zahrazena a nebyla průjezdná. Dle posledních zpráv by snad mělo být vše vyřešeno a propust by měla být průjezdná.
6/2/2021 4:00 PM Aktualizujeme termíny pro manipulaci a pouštění vody na Jihlavě v červnu: 6.6. pro veřejnost 12 kubíků, 19.6. pouze pro závodníky v rámci ČPV 15 kubíků a 27.6. opět pro veřejnost 12 kubíků. Dne 20.6. bude i manipulace na Víru, ale pouze na Vír I pro závody ČPV, z Vír II nic nepoteče (oprava hráze)!
6/1/2021 8:39 AM Časopis Pádler vydal letní přílohu časopisu NA VODU, která je zdarma k přečtení na padler.cz. Obsahuje mnoho zajímavých rad a jeden velmi zajímavý rozhovor :-)
5/28/2021 12:49 PM Bude se konat dne 5.6. Odemykání Mže spojené s pouštěním vody od 9h do 12.30h z VD Lučina. Odemykání řeky bude na Světcich v 11:30.
5/26/2021 8:17 AM Akce ČPV Blanice ani splutí Bystřičky se nebude konat! Obě akce byly zrušeny vzhledem k současným opatřením. Nebude se zajišťovat ani pouštění vody.
5/21/2021 10:37 AM Pozor na neznámý předmět, který dokáže rozpárat nafukovací loď v propusti Zlaté Koruny na Vltavě. Foto 1,2 m dlouhé trhliny je na našem facebooku.
5/20/2021 3:28 PM Dnes spustil NP Šumava registrační systém pro splouvání Teplé Vltavy od června do října.
4/13/2021 10:10 AM V Karlových Varech se bude opravovat Dvorský most. Během jara a září se uzavře celá řeka, ale během sezóny by měla být možnost proplout při pravé straně u břehu. Více na facebooku AVTS.
17.06. Bazar prodám: Prodám RIO (základní), zachovalá, 3x na vodě., zdravotní důvody, foto pošlu,

10.06. Bazar prodám: Nafukovací samovylévací kanoe Baraka,používaná, zachovalá 1 záplata lepeno servisem, k prohlédnutí a

10.06. Bazar prodám: Prodám kajak Pyranha Machno Stout 2 velikost M, koupený na jaře 2018. Kajak je ježděný 3 sezony, nik

07.06. Volné místo: Jihlava Svratka 19-20. 06 pozvu háčka na volné splutí. Jedeme zatím 4 plastovky. z L

05.06. Bazar koupím: Koupím Pyranha B two - size L nabídněte

04.06. Bazar prodám: Vodácké barely TYP1 50L s madly a šroubovacím víkem 150,- TYP2 68L s madly a šroubovacím víkem -

04.06. Bazar prodám: Prodám kajak pyranha burn B-two velikost M. Kajak 4x na vodě, koupený 10/2020. Kajak je ve výborném

02.06. Volné místo: Ahoooj, jsme dvě dámy, sjíždíme Vltavu na raftu a hledáme dva parťáky k sobě na raft. Vyjíždíme z Vy

02.06. Bazar prodám: Predám orig. špricku na Pálavu v bezvadnom stave. Ak je záujem, pridám zdarma starú Pálavu s rozlepe

01.06. Bazar prodám: Prodám velmi zachovalou PÁLAVU s vodotěsným vakem a dvěma pádly. Byla 4x na vodě. Cena 15 000,-Kč. D

Vtip Karla Macase
23.05. Mže: Na přehradě Hracholusky není kvůli stavebním pracem v blízkosti domku hrázného průchozí silnička dol
05.05. Labe: Ahoj, na horním Labi v první peřeji pod Esíčkem (úsek pod Labskou soutěsku-Vrchlabí) je strom přes
04.05. Úpa: Pozor v Úpici, kde se opravuje most. Lešení zasahuje do toku v celé šířce, ční tam roxory proti vodě
03.05. Kocába: jeli jsme Kocábu 2.5. odpo za kulminace 79cm v Štěchovicích. Pod N. Knínem je na cca 1km hodně padlý
02.03. Úslava: na rkm 23,7 začala stavba lešení kvůli opravě mostu přes Úslavu na silnici Šťáhlavice-Kornatice, plá
26.02. Hamerský potok: Hned pod jízkem strom přes celou řeku. Další zablokování těsně nad čtvrtou kaskádou - přenést po pra
26.02. Oleška: Před Suticemi 2x spadý strom přes tok, šlo přeskočit a natažená šňůra pod kterou šlo ohnout a projet
08.02. Orlice: Pozor v Třebechovicích u loděnice, 6.2.2021 byly v řece spadlé 2 dráty pro slalomové branky. Dráty
03.12. Moravice: Ahoj, na řece Moravici je v propusti u nové MVE (ř.km. cca 38 - asi 1km pod jezem v Janských koupel
19.11. Hostačovka: Od Hostačovského rybníka je asi 6 stromů, které je nutné přenést a dále několik stromů, které lze dl

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama