Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Zbirozsky-potok.aspx?ID_prispevku=4924
Půjčování lodí na řece Nysa Klodska

Discussion forum Zbirožský potok


Diskuse nad tématem
Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Vašek Štěpán, 8/22/2022 9:13 PM
Na Zbirožském potoce je už nějakou dobu funkční vodočet v Kařezu. Potok jsme jeli loňského roku i letos na kajaku, a protože si drží vodu i delší čas po deštích, bylo by možná vhodné ho přidat do mapy aktuální sjízdnosti. Osobně bych asi za spodní hranici navrhoval 75 cm.

Reply

|_Re: Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Eki, 8/23/2022 9:42 AM
Ahoj, taky jsem o něm teď uvažoval. Potok tu má kartu, tak by nastavení limitu sjízdnosti pro Petra snad neměl být větší problém. Odkud kam jste jeli? V Zápisníku jsem tu od tebe zápis nenašel, tak poprosím o nějaké zkušenosti. Předem dík. Smajlík

Reply

|_Re: Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Vašek Štěpán, 8/23/2022 10:42 AM
Vloni jsme jeli z Přísednice, ale tok jsou jen meandry v relativně užším korytu. Zajímavější a hezčí se mi to zdálo až od jezu u Jankovského mlýna. K potoku se dobře dojede po silničce z Ostrovce. A tak jsme nad jezem nasedali letos. Jez je nejlépe sjízdný středem. Za 700 m je brod z betonových desek vytvářejících stupeň dobře sjízdný,ale za ním je hodně,hodně nízký mostek. Za dalších 700 m přitéká zprava Ostrovecký potok a za ním jsou dvě velmi nízké lávky (na kajaku podjetelné vlevo u břehu).Poté se přijede k jezu u Podmokelského mlýna. Před ním asi 100 m je zátaras přes celou řeku. Jez je nejlépe jetelný asi 2 m od levého břehu. Za dalších 600 m se potok rozdvojuje - jet pravým ramenem, levé je zatarasené. Pak pozor na stromy, za nižší vody budou asi nepřejetelné. Skryjská jezírka jsou letos hodně zapadaná stromy, tak jsme bohužel přenesli. Za další 1,5 km je jez Šlapanice, jetelný v celé šířce. No a za 400m je brod opět z betonových desek tvořící jetelný stupeň. A pak už jen kousek do Berounky.

Reply

|_Re: Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Aleš N., 8/23/2022 11:31 AM
Skvělé, díky za info!
Taky po něm koukám, mám to relativně blízko, ale ne zas tak, abych tam jel na blind.. Tenhle stav mi pomůže v rozhodování.
Kdyby ses tam Eki někdy později chystal, dej vědět (v nejbližších dnech už to nedám).
Díky Smajlík

Reply

|_Re: Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Střelec, 8/24/2022 6:47 AM
Co si tak matně vzpomínám, tak je Zbirožák hlavně o lávkách a stromech. Skryjská jezírka se stejně musí přenést - s lodí se do soutěsky patrně vejít nedá a na vlastní kůži je to dost bolestivé, byť finální skok může být příjemný...

Reply

|_Re: Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Vašek Štěpán, 8/24/2022 8:34 AM
Letos jsme přenášeli jen jeden zátaras ze stromů a Jezírka. Ano, bylo to na kajaku a dvě lávky, jeden mostek a dva stromy jsme podjeli hodně těsně . Jezírka jsou na kajaku docela dobře jetelná, v zatáčce je dobrý vracák a pak místo na rozjezd a skok se složením pádla. Pokud vás to otočí po skoku, je pak laguna na pohodové vyeskymování. Jen nesmí být nikde napadané stromy.

Reply

|_Re: Zbirožský potok, river: Zbirožský potok, Petr, 9/19/2022 10:08 PM
Ahoj, trvalo to trochu déle, ale sjízdnost byla přidána. Snad bude limit odpovídající. Pokud bys chtěl napsat nějaký článek s fotkami, bylo by to fajn.

Reply

|_Re: Zbirožský, Chumava,.., river: Zbirožský potok, Eki, 9/23/2022 9:26 AM
Bezvadné, Petře dík. Další tok v přehledu. Upozorňuju, že pokud bude vyhlášen NP Křivoklátsko, tak Zbirožský bude s vysokou pravděpodobností zakázáno splouvat viz třeba www.raft.cz/Clanek-Podzimni-re...
Všiml jsem si, že se na mapě sjízdnosti nezobrazují barvy pro blízkou Chumavu a Stroupínský potok, ikdyž tabulkové info při nastoupání průtoku se zobrazuje. Bylo by prosím možné to upravit? Smajlík

Reply

|_Re: Zbirožský, Chumava,.., river: Zbirožský potok, Chobotnice, 9/24/2022 8:33 PM
Chumava se čte Šumava?

Reply

|_Re: Zbirožský, Chumava,.., river: Zbirožský potok, Jabberwocky, 9/25/2022 10:41 AM
A Vypich se čte Vypič. Ale žerty stranou, jednou mi docela dlouho trvalo přijít na to, že když Francouz hledá Dežvika, zajímá ho Dejvická.

Reply

|_Re: Zbirožský, Chumava,.., river: Zbirožský potok, Vojta, 9/25/2022 5:54 PM
Chumava je historicky významný tok, anžto se dá jet od Neumětel, kamž dojel kdysi Horymír se Šemíkem, který zde má i potencionální hrob.

Jinak ti Francouzi jsou fakt divní, kdysi, těsně po roce 89 jsme jeli na Korsiku z Marseille, v klidu si sedíme v "seřadišti na trajekt" , třikrát hlásili něco co začínalo "grupe žankár...." nikdo z nás francouzsky neuměl...pak přišel nervozní pán a sdělil nám anglicky, že naše skupina měla dávno nastoupit na trajekt....

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
4/27/2026 9:31 AM Ani bolen, ani rybáři, ale sucho zastaví slalomové závody na Trnávce, které se měly uskutečnit 9 - 10. 5. Průtoky ve sledovaných profilech se podle aktuálních dat ČHMÚ pohybují pod 30 % dlouhodobého měsíčního průměru a neumožňují manipulaci na přehradě.
4/24/2026 9:42 AM AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
4/10/2026 9:18 AM Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
3/24/2026 2:45 PM Jelikož skripta Bezpečně na tekoucí vodě a Záchrana z válce jsou již téměř rozebrané, dotisk se neplánuje, proto se z nich vytvořily alespoň e-knihy ve formátu PDF. V případě zájmu si je lze objednat na stránkách Vodácké školy záchrany.
3/6/2026 1:25 PM Proběhla zajímavá studie na Jizeře, jestli vodácká aktivita škodí chráněným živočichům. Během léta se sledoval vliv vodáctví na vranku a závěr je, že vodácká aktivita jinak těmto živočichům neškodí. To, že ale v místě jsou dvě derivační MVE s dlouhými suchými místy pod jezy, nikdo neřeší.
29.04. Bazar prodám: ZET DIREKTOR

29.04. Bazar prodám: ZET DIREKTOR

25.04. Bazar koupím: nafukovací kajak Gumotex Rush, koupím za rozumnou cenu

25.04. Bazar koupím: vak do lodi Palm 25 l (event objem 15 litrů) s možností vyfouknutí přebytečného vzduchu, ideálně še

23.04. Bazar prodám: 3 kusy starších nafukovacích kánoí PALAVA. Všechny uvedené lodě jsou velmi zachovalé, plně funkční a

22.04. Bazar prodám: Kajak Waka OG - vařené dno Pro začátečníky na dojetí či na kanál Hmotnost jezdce 65 - 110 kg

21.04. Bazar prodám: Ahoj dávám k dispozici 1x Baraka + 2x kurtovací pásy + 2x pádlo + 2x přilba + vak + 1x pumpa podl

18.04. Bazar prodám: Pl. Kajak bert,šprajdu,pádlo, vestu,přilbu,kompletní neopren, bundu. Vše v dobrém stavu. Nutno vidět

15.04. Bazar prodám: Prodám vodáckou vestu PALM FXr, použitá cca 20x na divoké vodě v Rakousku. Prodej pouze v ČR formou

10.04. Bazar prodám: Prodám nový kajak exo Helixir, velikost L. Jedna z nejlépe hodnocených rodeovek současnosti. Lehoun

Vtip Karla Macase
30.04. Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03. Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03. Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03. Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02. Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02. Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12. Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11. Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/
28.10. Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.