Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-Ze-by-se-Vltava-zklidnovala.aspx?ID_prispevku=4464

Discussion forum Že by se Vltava zklidňovala?


Diskuse nad tématem
Že by se Vltava zklidňovala?, river: Vltava, Kouďa, 7/22/2019 10:13 AM
www.info.cz/cesko/konec-zlate-...

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, žralok, 7/22/2019 10:21 AM
a v novinkách se probírá opak s brekotem na ožralé vodáky a málo peněz v rozpočtu na úklid a pod . To není z čeho čerpat místo zavedení poplatku od splouvajících ?

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Poustva, 7/22/2019 2:50 PM
splouvači už platí rekreační poplatek, aby nezneužívali infrastrukturu financovanou místními, ale socan bude tak dlouho vymýšlet další poplatky a daně, až bude moci skomírající půjčovny a kempy dotovat.
Sjel jsem o víkendu Krumlov - Boršov, liduprázdno tam nebylo, ale do "front na jezech" to mělo ještě dál. Ožralecký raft jsem viděl jeden a to jeste posádka byla téměř schopná chůze - skoro mě víc pohoršil mameluk, co mi na pozdrav odpověděl "dobrej" Smajlík

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Lasička, 7/23/2019 12:00 AM
Pěkný pokus o zhodnocení situace, akorát nechápu ten "ostrůvek svobody" v tomhle spojení. Jako ostrůvek svobody si představuju třeba Foglarovy skautské tábory na Sázavě za protektorátu a ne masy lidí utržených ze řetězu a vyznávající tuhle konzumní a vykleštěnou pseudo-subkulturu... Jednou je to pro autora článku Disneyland a o větu vedle ostrůvek svobody, to teda potěš pr*el... ale jinak dobrý. Smajlík

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Střelec, 7/23/2019 6:34 AM
Ze strany pachatele původního článku došlo jen k u nás obvyklé záměně pojmů, kdy se slovem svoboda myslí bezbřehá anarchie (každej si dělá, co chce a komu se to nelíbí, je zadupán do země).

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Lasička, 7/23/2019 9:46 AM
Přesně.

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Kouďa, 7/23/2019 10:22 AM
Na toto téma můžeme mentorovat donekonečna. Většinou ti, co mají svobodu druhých na háku jsou vidět víc. Na druhou stranu, proč by měli mít v sobě respekt k svobodě druhého, když jim představitelé státu ukazují, že zákony jsou dobré tak na utírání zadele, že?
Blbý je, že to u nás vždycky musí dojít do extrému, nenasazují se mírné regulace dokud je čas, ale pak když už hoří nastupují rovnou tvrdé zákazy.
Já jen kvituju, že se snad pro Vltavu blýská na lepší časy. Ta zlatá horečka finančně zůčastněných u řeky snad pomine a jak tam píší, taky i díky tomu, že jsou tam přepálené ceny a to tzv. vodáctví už klientům začalo lézt do peněženky.
Nečekám, že se tam dočkáme stavu před 20 lety, ale ta řeka si oddech a vlídnost zaslouží.
Kromě Vltavy bych to přál i dalším letním řekám.
Teď mi kamarád vyprávěl, že byl na kolech v jižních Čechách a jeli okolo horní Lužnice. Střídavě suché koryto a loužičky/tůňky. Přesto tam byly lodě. Po tůňkách to lidi přejížděli a po šutrech tahali. To mi už nepřijde normální. Jednak by měla mít soudnost půjčovna a druhak i lidi. Bohužel to zase spěje k tomu, že někdo začne volat po regulacích (ekologové, místní samosprávy) že se ničí koryto řeky.

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Střelec, 7/23/2019 1:29 PM
Klasicky se řeší až následky a ne příčiny, lhostejno, jestli jde o devastaci řeky a jejího okolí, nebo o chlast. Dost často jde o to, aby se stále řešilo a nevyřešilo, protože dokud se řeší, tečou prachy.

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, , 7/23/2019 10:40 PM
Na to je jednoduchá odpověď:
www.lidovky.cz/domov/vltava-ja...

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, , 7/23/2019 11:29 PM
Tady je to v originále:
view.publitas.com/publikace/vl...
Ten vor jsem v Krumlově před pár dny viděl, vejde se na něj asi 15 Číňanů, mají ho vyrobený přesně na centimetr aby to projelo u Mrázkova mlýna a Číňani dělají "úúúú...uíííí...uááá..." Smajlík

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Kouďa, 7/24/2019 8:45 AM
Tak tos mě moc nepotěšil. To je ale elaborát, jen jsem to prolítnul okem, ale třeba na stránce 10 Fáze 1 a 2, popisy pod těmi malými nadpisy. Co to je za řeč? "Identifikovat zásadní bariéry fyzického i digitálního charakteru pro (potencionální) konzumaci produktu a co nejdříve je zafixovat"... Mám strach... jak se něčeho chytnou analitici, sestaví expertní skupinu, vypracujou analýzu, byznysový plán a sestaví tabulky a propagační brožury, je konec. Roztečou se dotace, nabalí se na to zájmové skupiny a je po srandě.

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Aleš N., 7/24/2019 10:05 AM
To vypadá na krásnou ukázku slovní exhibice - zneužití jazyka a nepochopení jeho základního smyslu - srozumitelná komunikace Smajlík .

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Kouďa, 7/24/2019 10:16 AM
Štěpán Šafránek hadr. Dřív vydrželi soudruzi takhle řečnit na sjezdu hodiny a nikdo tomu moc nerozuměl. Dneska na to máme týmy kravaťáků.. a pak že se historie neopakuje Smajlík

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Lasička, 7/24/2019 11:52 AM
Podle mně se historie v tomto případě neopakuje. Smajlík
A to z toho důvodu, že historie stále pokračuje. A projevuje se to právě např. v kontinuitě technokratického vládnutí před rokem 89 a po něm. Ti kravataci nezpadli z nebe a mezi dneškem a tou minulou dobou není nějaké mezidobí, které by bylo lepší, svobodnějši atd. Transformační chaos devadesátých let tuto kontinuitu elit umožnil a to že si to někdo pamatuje a vysvětluje jen a pouze jako období svobodnejsi, podle mně znamená že spíš nechápe širší souvislosti a záměry tehdejších elit.
Ale to je jenom na okraj a zpět k vodáctví. Smajlík Sorry Smajlík

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, Poustva, 7/24/2019 2:05 PM
Díky za odkaz, i když střet se světem za sociální bublinou byl drsný - "konzumace produktu Vltava", kdo tohle může vymyslet? Doteď jsem si myslel, že nejsem nacionalista Smajlík

Reply

|_Re: Že by se Vltava zklidňoval, river: Vltava, , 7/24/2019 7:29 PM
Jednou budeme vzpomínat na Přemka vedoucího (str. 63) i s jeho ožralou partou jako na staré dobré časy. Smajlík

Reply

 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

5/20/2020 8:44 AM ČPV Sázava, Jihlava ani Svratka se konat nebude. Není dostatek vody pro konání akcí. Bude se ale pouštět voda na Moravici 30.5. od 7:00. Z Podhradí poteče cca 9m3/s z důvodu čištění přivaděče, což je ideál pro kanoe a kajaky.
5/19/2020 9:01 AM Horní mlýn v Bechyni na Lužnici je již bez obtíží přenositelný vpravo. Původní oplocení bylo odstraněno, a tak je možné přenést lodě přes lávku do podjezí místo složitého a dlouhého přenášení okolo mlýna.
5/18/2020 10:32 AM Tradiční vysedací místo v Krňovicích na Orlici je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v obci až do 19.7.2020. Končit se tak musí buď výše ve Štěňkově nebo níže v Nepasicích.
5/7/2020 8:27 PM Konečně máme aplikaci pro mobilní telefony! Měla by fungovat multiplatformě a to i offline. Zatím v testovacím režimu. Později půjde stáhnout z google play, ale pokud nám chcete pomoci s vývojem, budeme rádi za případné poznatky a náměty. Apka je na mobil.raft.cz.
5/6/2020 8:40 AM Plánované splutí Moravice 9.-10.5. 2020 se neuskuteční. Nebude se konat ani vypouštění vody za účelem zajištění "sportoviště řeka Moravice". Venkovní sportoviště jsou totiž povolená namísto veřejných akcí, ale i tak organizátoři neuspěli.
4/27/2020 2:22 PM NP Šumava spustil teprve dnes registrační systém, ve kterém je možné provést rezervaci splutí z Lenory. Splouvání ale bude možné až od 1. června, ceny zůstávají shodné s loňským rokem.
4/23/2020 9:24 AM Pan poslanec Janda na svém blogu uveřejnil záměr načíst pozměňovací návrhy Asociace vodní turistiky a sportu v rámci chystané novely vodního zákona.
3/24/2020 9:56 AM Unikátní přehled vodácké literatury naleznete kde jinde, než na raft.cz. Vodácká knihovna eviduje i knihy, které jsou dostupné ve vodáckém muzeu ve Zruči.
26.05. Bazar prodám: neoprén dámský, Agama, 3 mm, na postavu výšky cca 158 cm, dlouhé rukávy a nohavice, fialovo-černý, z

26.05. Bazar prodám: vodácká pláštěnka, Hiko, vel. L, modrá, velmi zachovalá

26.05. Bazar prodám: vodácká vesta, Hiko W-carver, vel. L, modro-černá, vzadu s okem na úvaz, jako nová

26.05. Bazar prodám: vodácká taška, Gemma, vodotěsná s rolovacím uzávěrem, modrá, 80 l, švy v perfektním stavu, téměř nov

26.05. Bazar prodám: házecí pytlík, Hiko, vel. S - 14 m, 3 ks (cena za 3 ks)

26.05. Bazar prodám: vodácká přilba, Hiko, vel. XL, bílá s modrým kšiltem, 350 g, nutno vyměnit výstelky

26.05. Bazar prodám: sada vodáckého vybavení (viz. mé inzeráty z 26.5.2020): pánský a dámský neoprén Agama, Vodácká plášt

26.05. Bazar prodám: Prodám kánoi typ Vltava ve skvělém stavu. Nově opravená, velmi stabilní, vhodná na rybaření i na spl

25.05. Bazar prodám: prodám víceméně nové vodácké helmy Pro-Tec Ace wake, nejpoužívanější vodácká kvalitní helma, jen 1x

25.05. Bazar koupím: Koupím nafukovací lod Gumotex Pálava, bud nový model nebo i eventuelně zachovalý starý model za dobr

Vtip Karla Macase
18.05. Orlice: Tradiční vysedací místo v Krňovicích je nedostupné pro auta z důvodu opravy silnice a kanalizace v o
28.04. Chrudimka: Jez Kalousov ř.km 16,4 je v rekonstrukci. Před jezem je panelový brod. Nad jezem chybí přistávac
27.04. Moravská Sázava: Jez v Lupěném vypadá jako pohodová skluzavka, 4.3. jsme jej jeli za víc než dostatečného vodního sta
27.04. Svratka: Mezi mosty na 46,6 (Pořící)a 46,0 (Renenská třída) je přes celou šíři koryta natažena norná stěna, s
12.04. Vltava: Ahoj, pozor na jezu pod Papouščí skalou, je tam rekonstrukce jezu, propust vpravo je nová a zúžená,
06.04. Sázava: na Lesním jezu na Sázavě jsou kameny ve šlajsně. Nevím, jestli se tam navalily nebo i zabetonovány,
30.03. Mže: Ahoj, na Mži ve Svojšíně se opravuje most, plavba pod ním je nemožná kůli lešenářským trubkám. Naště
16.03. Jizera: První velká peřej z Riegrovky (vždy prohlednout) s úvodními velkými balvany je zaterasana kládami.
12.03. Chrudimka: Varování pro všechny, kdo chtějí skákat vyrovnávačku ve Svídnici - podle místních tam pod hrází po l
21.02. Desná: Ahoj, včera jsem byl u Desné v Rapotíně/Petrově a nový zvedací jez (s železnou lávkou nad ním) už by

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama