Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/forum-z-VB-az-pod-Krumlov.aspx?ID_prispevku=4915

Discussion forum z VB až pod Krumlov


Diskuse nad tématem
z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z., 8/8/2022 3:45 PM
Ahoj všem pomocichtivým,plánujeme na druhý zářijový víkend Vltavu z VB pod Krumlov a dotaz je jasný.Dá se v rozumném tempu projet těch cca 37km za víkend?Parťáci to chtějí na tři dny,nicméně to mi přijde trošku zbytečné. Má představa je taková-v sobotu z VB do kempu Vltava či Viking tech cca 24-26km a na neděli ten lehounký zbytek.Co vy na to?Díky moc za každý hlas

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Windy, 8/8/2022 4:58 PM
S kamarádkou jsme onehdá jely okolo poledne z Vyššího Brodu a druhý den v půli odpoledne jsme byly v Budějicích. Takže odpověď na Tvou otázku: ano, dá, a to v pomalém tempu.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, ladous, 8/8/2022 5:05 PM
Za tři dny to dáte s přehledem až do Boršova nad Vltavou, za dva dny krásně do Zlaté Koruny, pokud občas vezmete pádlo do ruky.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 5:20 PM
Super, diky moc za odpověď. Ja vycházel ze zkušeností z jiných řek (Sazava, Berounka, Jizera,Lužnice, Otava atd), kde to moc nefrci a 25km za den je už celkem hrana. Vltavu jsem ještě nejel(pořád jsem se bránil, nesnáším komerci a miliony lidí na vodě a v kempech) tak nemám zkušenost, jak to teče. DÍKY

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Dan, 8/8/2022 5:23 PM
Petře,
myslíš na kole nebo autem?
Bez podrobností se to těžko odhaduje :-)
Dan

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 5:37 PM
Dane,hloupý dotaz, samosebou že na saních

Reply

|_Re: sáňky, river: Vltava, Dan, 8/8/2022 7:23 PM
no vidíš, Petře, tak jsem se řechtal při představě, že se potkáme v prosinci, já na lodi a ty na saních, až jsem se z toho překliknul a výzvu na 3. pokus poslal sám sobě :-)

Ale jestli s dětima uděláte červencové kameniště a volejiště na Sázavě (72 km) za 3 dny, tak budeš/te druhý den dopoledne v ČK nemile překvapen. A to ještě za předpokladu, že první den zabloudíte. Zvaž proto záložní plán Boršov (70 km). Zatímco Vltava teče, tak Sázava (VII/2022) stojí. A je méně podstatné, zda z přehrady pustí 6 nebo 20 m3/s.

Dan

Reply

|_Re: sáňky, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 10:01 PM
Ahoj Dane, díky za všechny tvé příspěvky.Skoda jen tvého jizliveho a lehce pohrdavého tonu. Věřím, že jsi nadmiru zkušený vodák. I já se považuji za zkušeného vodáka, kteremu naštěsti dnešní doba nesebrala soudnost, respekt k přírode a racionální myšlení, ktera me provází na každém km reky, ať už je jakakoliv. Nazýváš Sázavu kameništěm, což je celkem neslušné. Není treba tak pohrdavý pohled a zatracovat to,o čem treba nic nevíš popř k tomu nechováš podobné sympatie. Líbí se ti blondynka v BMW?Proto ještě nejsi špatný. Úhel pohledu, vkusu a názoru. Třeba jsem si tu Sázavu chtěl projet ze zvědavosti, treba ze sentimentu nebo prostě jen proto, že jsem chtěl z vody vidět ty krásné a neskutečně romantické místa,kde v podstatě vznikal tramping a které můžeme právem nazývat kolébkou trampingu. A jak jistě víš, tramping a vodactvi mají k sobě velice blízko.To jen tak pro upřesnění, abys věděl proč jsem si rád sjel to tebou nazývané kameniste.Treba budes příště v odpovědích trochu pokornejsi.Chapu,že nemůžeš vědět všechny detaily týkající se mě a mych parťáků, ale stačilo to napsat tak jako většina, co se k diskuzi pripojila. Měj se krásně a držím ti palce Smajlík . Petr

Reply

|_Re: sáňky a kameniště, river: Vltava, Dan, 8/9/2022 11:51 AM
Ahoj Petře,
na konci mé první odpovědi, která Tě explicitně i implicitně ponoukala k vyjádření podrobností nezbytných k účinné radě, byla dvojtečka, pomlčka a pravá závorka. Ponechme ale rychlostí a vzdáleností při splouvání.

K mé břichobolestivé radosti byla ve Tvé odpovědi důležitá zmínka o sáňkách! Tady na raftu jsem potkal lidi, kteří za sebou tahají kačera (opravdovýho nefalšovanýho nafukovacího kačera ... možná to byla labuť...) nebo WWII jezdí na krokodýlovi (věř mi nebo ne, ale opravdu to není typ lodi :-) Dokonce i sjíždějící sjezdovky na lodích tady potkáš! Zasněžené ovšem. Ale sáňky? Tak to je výzva!

A teď si to vem z mého pohledu: válka na Ukrajině zavání hladomorem, vysoké ceny elektriky a benzínu, limitovaný plyn, další hysterický lockdown na obzoru a sucho na zalknutí ... do toho sáňky! Boží! Konečně záblesk života.

Až si zamiluješ Vltavu*, tak se potkáme v prosinci a na chvíli si vyměníme dopravní prostředky :-))) Jednu peřej (podle vlastního výběru ... OPRAVUJI: podle MÉHO vlastního výběru!) sjedu na sáňkách!

Jinak jak pozoruju další Tvé a už podrobnější odpovědi, mám to v některých nápadných detailech stejně jako Ty, nemusím se např. prodírat davem ... věz tedy, že prosinec je zatím jediný měsíc, kdy jsem tam nepotkal, vyjma několika krumlováků chvátajících v kožichu domů nebo do hospody, vůbec nikoho ... dopředu doufám, že Tě neurazí, že na tvých sáňkách pojedu bez plavek, snad nemají moc třísek.

* pozn.: žes ji nikdy nejel byla jediná implicitní informace v prvním dotazu, ta jediná explicitní, že nepojedeš sám.

Dan

P.S. Teď úplně nejvážnejc jak dokážu: možná Tě překvapí, že Sázavu pod Medníkem jsem jel posledně na 2 m3/s (LG Nespeky). Jo, přečůral bys to. Sám nevím, co to do mě vjelo, jestli to byla láska k trampingu nebo totální vyschnutí šedé kůry, ale pravděpodobnější bude, že krom uvedeného jsem taky zaspal Petrov :-O
Takže pokud jsi nechytil tu letošní jedinou a pohříchu kratičkou vlnu začátkem VII, tak dole kameniště a dodal bych vodržkový. Z vlastní zkušenosti. A protože Sázava je typicky po česky zajezovatělá skoro celá, tak při Q = 2-5 m3/s mezi Stvořidly a Týncem dokonalé stokilometrové volejiště. Tak jsem to letos zažil a viděl já, na moutě duši, na psí uši. A to jsem ještě nenapsal ani písmenko, jestli se mi to líbilo nebo ne.

Reply

|_Re: sáňky a kameniště, river: Vltava, Petr Z, 8/9/2022 12:25 PM
Hm, co na to napsat. Snad jen,ó jsi tak dobrý, každý by určitě chtěl být jako ty(jen nechápu, proč máš takovou nepřekonatelnou touhu machrovat). A nebo jsi prostě pacient, co se nudí a rád píše výchovné romány. Ale jednoduše poradit jako to udělala většina, to je asi nad tvoje rozlišovací schopnosti.Ono hold příliš vysoké IQ nemusi být vždy jen výhra. Tak na to občas mysli. Mej se a neplakej, kdybych už neodepsal. Určitě najdeš jinou diskuzi, u které se budeš moci vyřádit a ukojit své grafomanské choutky. Přeji ti vše dobré. Papa

Reply

|_takže bez sáněk, river: Vltava, Dan, 8/9/2022 3:51 PM
krátce jsem začal, krátce skončím: dvojtečka, pomlčka, levá závorka kulatá.
Hezké léto
Dan

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Dan, 8/8/2022 6:53 PM
No a ty podrobnosti ... ?!

Jsou lidi, co to zvládnou s prstem v nose za dopoledne a jsou lidi, kteří ani při sebevětším úsilí za týden Krumlov neuvidí. Každej jsme jinej a taky to jinak máme, kapišto?! A kupodivu se to podle použitého fontu nepozná :-O

Opravdu záleží na podrobnostech ... třeba typ lodí, věk a počet lidí, dosavadní zkušenosti (můžeš klidně ty sáňkařské), ale hlavně počet hodin, během nichž hodláš/te pádlovat. Úplně nejvíc ale rozhoduje, jestli povezete bandu dětí nebo basu piv.

Nebo Tě můžu poplácat po zádech a říct: "Seš dobrej, to dáš!"
Nebo Ti mohu napsat, že standartní průvodce v návrhu denních tras tomu dává 3 dny do Koruny.

Tak, třetí a poslední pokus na ty podrobnosti. Seš na tahu!
Dan

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Monte, 8/8/2022 5:46 PM
"druhý zářijový víkend" je akce "Čištění Vltavy" - to bývá menší průtok z Lipna , počítejte s tím, že bude méně vody a moc vám to tedy nepojede ( a to předpokládám, že budete mít kanoe a né nedejbože rafty...!:-(

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 6:01 PM
Lidičky, díky moc za každou reakci. Hlavně za info o úklidu. Ne že bych se bál odpadků ci práce. V červenci jsem s detmi sjizdel Sázavu od Šternberka do Pikovic a za tři dny, co jsme skutečně poctivě sbírali, jsme uklidili z vody tolik sajrajtu, že bych s tím naplnil Sambu trojku- a to je kurnik velká keňa. Ale tu Vltavu plánuji si užít tak nějak jinak, vice té romantiky. Diky všem, netřeba už asi nic sepisovat. Mějte se a všem AHOJ

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 10:57 PM
Taktak,kanoe. Jedině kanoe.Raft je fujfuj, v životě jsem na něm neseděl. Smajlík

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Akvár, 8/8/2022 5:52 PM
Ahoj. Minulý týden jsem jel na nafukovacím kajaku první den až do Zlaté koruny a to jsem to celkem dost flákal a kochal se krajinou Smajlík Druhý den už jen těch 20km do Boršova. Takže se dá naprosto na pohodu a klid dojet první den až za Č.Krumlov a druhý den pokračovat dál. Za mne je za Č.Krumlovem mnohem lepší zážitek z řeky a okolí.
Jediný otravný zážitek z fronty na jezu u Jelení lávky v Č.K. (to už jsem dost vážne uvažoval o tom, že budu přenášet loď ) jinak pohoda. A v polovině září už by i toto mělo odpadnout.
Přespat se dá třeba v kempu v Krumlově, nebo kousíček dál u Krmítka.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Střelec, 8/8/2022 7:08 PM
Kdysi jsem to dával při dobrý vodě z VB na Dívčák za den - sólo na vzducholodi. Nafukovací kajak Krumlov - Boršov za cca 4 hodiny letos - ale svižná jízda bez zastávek. Při malý vodě za den s odřenýma ušima VB - Zlatka v singlu na Riu. Nevim, do kdy povodí uznává "vodáckou sezónu", ale mimo ni si trapiči elektrárenští berou většinu vody na jezech pro sebe a občas povodí v sobotu po ránu ve VB "vypne" vodu na celý víkend, takže teče jen minimum.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Pepura, 8/9/2022 8:38 AM
Jasně, že dá, ujela jsem v sestavě 2 pubertální děti a šílená matka z VB před Krumlov, za jeden den. Vyráželi jsme ráno z Prahy, na vodu jsme šli tak v 11. Měli jsme plastovy kajak a Palavu, v lodích jsme se střídali, nikdo nechtěl jet na háčku a nikdo s matkou...

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z., 8/9/2022 9:30 AM
Díky za krásnou a jasnou odpověď. Ahoj Smajlík

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Večerníček, 8/9/2022 2:21 PM
Ano, nechá, pakliže to nebude na sáňkách. Rozumné tempo má každý nastavené jinak. Vltava je uhlazená řeka (vyjma úseku mezi Lipnem I a II). Tvoje představa je realizovatelná. Asi pojedete na plastu. VB - ČK se v rozumném tempu nechá absolvovat třeba i za 6 hod. VB - ČB za den. Záleží na tom, jak dlouho chceš pádlovat. Jestli k tomu potřebuješ denní světlo, točené pivo, polštářek pod zadek a tak.
V neděli 7. 8. jsem byl v Kamenném Přívozu (nakrmit kachny). Podíval jsem se na řeku Sázavu a v duchu pravil, kameniště.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Střelec, 8/9/2022 6:05 PM
Sázava je letos sjízdná na velbloudu, ale není jediná... Taky by to šlo tankem nebo BVP, ale to moc žere, řve a smrdí. Ale zase by pak v Lešanech mohla vzniknout nová specializovaná půjčovna.

Reply

|_Re: LG Nespeky, river: Vltava, Dan, 8/9/2022 7:08 PM
Karamba! Musel jsem juknout na numera: LG Nespeky 3.8.2022 10:00 h=33 cm, Q = 1,76 m3/s, T = 22,5 °C

Jestli tam nebyl v tu jedinou hodinu Střelec napájet stádo žíznivých velbloudů, pak potěš koště. Půjde-li to takhle dál, tak se rybičky nebohý musej dát jak bahníci na plicní dejchání nebo napnou vesty a pojedou do Prahe. A děkuji za milé a krátké shrnutí, já to takhle hezky nedokážu.
Dan

P.S. Jinak všechno zlé atd. ... nevím jak v Kameňáku, ale na Dakotě a níž si to místní trampstvo velmi pochvaluje, "celé prázdniny bez banánů a můžu se i přes poledne válet uprostřed řeky bez obav, že mi hlavu přejede raft", mi odpověděl překvapený plaváč, když jsem mu na omluvu dal při slalomu hádat, jak indián pozná, že je v řece málo vody ...

A to jsem se zařek´ před lety, že pod deset kubíků na tu krásnou řeku nepojedu, že je to vlastně její zneuctění se takhle trapně mlátit o kameny.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z., 8/10/2022 8:04 AM
Ahoj, děkujiza pěknou odpověď. Kéž by všechny byly takové.Nebudu se tady rozepisovat(jako někteří pisálci) že pádlovat umím a nadmíru mě baví. Chlasta v jakékoliv podobě do lodi nepatří, a kdo řekne něco jiného,je HOVADO. Nevidím důvod jezdit za tmy-leda bych si chtěl něco dokazovat,a z toho jsem vyrostl. Na vodu nejezdím trhat rekordy ani si posilovat ego(jako někteří taky v komunitě-tím nemyslím tebe)
Důkazem mé lásky k pádlování je to, že sjíždím hlavně jiné řeky(Otava,Sázava,Berounka,Jizera,Lužnice),na kterých je milion už celkem legandárních volejišť-před Bechyní,před Týnem,před Zvíkovcem,Hýskov,Nižbor,před Turnovem,Sázava-Zlenice,Čerčany,před Katovicemi a mohu pokračovat.A kdo jezdí třeba úsek Dolánky-Turnov starým korytem a ne náhonem? 5 lodí za týden.A to je ta krása,nemít okolo sebe tisíc lodí a nečekat na jezu 2 hodiny, než si ho budu moci sjet. Neprosazuji křečovitě a urputně tekoucí Vltavu- a bráním se komerci a Lídínu na vodě. Což bezesporu Vltava je a nedostižně celý peloton českých řek vede. Krása má přeci spoustu podob a co si budeme nalhávat, žádná řeka není co bývala. Voda není.Řeka se mění,každá. A bude bohužel hůř. Já jel Sázavu s dětmi letos 11-15.7 a krom úseku nad KP jsem nemusel loď opustit kvůli suchu. Tedy vody bylo dostatek. Nicméně nechápu, jak si každý zajede do Kamenného Přívozu-mimochodem nejsušší místo celé Sázavy(ještě jedno pod Týncem) a pak tady na Sázavu naříká a hudruje. Je to marný,je to marný,je to marný. Přitom stačí zajet o kousek výše,-Krhnanice,Pěnkava,Lesní atd. Sázava má obrovské kouzlo,jako málokterá řeka................ Měj se a AHOJ

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
10/3/2022 9:15 AM V sobotu 8.10. se pojede Rokytka, propozice k akci jsou v kalendáři na raft.cz. Bohužel ani letos nebude Botič, opravuje se hráz.
9/23/2022 9:43 AM Pozor na Ostrově hrůzi pod Mýtem na Jizeře. Naplavené větve stále brání nájezdu do obou ramen a je to zde velmi nebezpečné. I níže jsou padlé stromy, ale dají se objet.
9/20/2022 9:45 PM Ani další termín na podzimní splutí Jihlavy pod Mohelnem nebude letos uskutečněn. Termín 25.9. se ruší z důvodu nedostatku vody v nádrži.
9/14/2022 2:32 PM Poslední letošní ježdění pro všechny lodě na umělé slalomové dráze Trnávka. VODA TEČE: Sobota 24.9. 10:00-12:00, 14:00-16:00 a Neděle 25.9. 9:00-13:00
9/12/2022 8:36 AM Ve dnech 12.9. – 16.9.2022 bude z důvodu opravných prací na jezu v Dolánkách u Turnova vypuštěna jezová zdrž. Veškerý průtok Jizerou bude převáděn obtokovým korytem pod vakovým jezem. Doporučujeme ukončit plavbu v bezpečné vzdálenosti od obvyklého místa přistávání!
9/9/2022 7:56 AM Akce na Ostravici od Šance 24.9. je zrušena. Pouštění vody se nebude konat.
8/2/2022 8:36 AM Boj obyvatel Bosny proti vodním elektrárnám je úspěšný. Dokonce mají zákon, který zakazuje stavby nových MVE! Více ct24.cz.
7/26/2022 8:27 AM Zelená energie v praxi - kromě mnoha negativních dopadů na životní prostředí vlivem příčné překážky v toku i mrtvé ryby a mrtvá řeka - záznam od 22:20. Přitom 1400 MVE vyrobí pouze 6 promile celkově vyrobené elektřiny.
04.10. Bazar prodám: Prodám 1x použité neoprénové boty se zipem 500 neopren 3 mm černo-šedé. Vel 38. Boty speciálně navr

03.10. Bazar prodám: Suche kalhoty, velikost 62, skoro nepouživané.

02.10. Ztráta: Hamerak 2022, nededele 02.10, uplavalo mi padlo TNP Rapa Carbon, se zlutou samolepkou Kajakarshop (v

02.10. Bazar prodám: NOVÉ HIKO SLIM neoprenové rukavice, jedny z nejoblíbenějších mezi vodáky. Protiskluzný tisk, zátěr p

29.09. Nález: Neoprenové rukavice S a L nalezené na Salze. Česká parta je hledala 24-25.9 a ptali se nás. Našli js

28.09. Volné místo: Ahoj, najde se zkušený zadák na splutí Hameráku tento víkend 1.-2.10. Jedeme 2 baraky a mě zdravotn

27.09. Kdo vezme: Hledám milého a schopného kotrčníka, kterému chybí snaživý a snad i schopný háček. Ráda bych se zdok

27.09. Volné místo: Hledají se srdcaři, kteří by měli chuť nahradit (kvůli předpovědi počasí) odpadlé kamarády na Sázavě

21.09. Bazar prodám: Jackson RockStar L nevařený lod je v praze, možno vyzkoušet v troji

18.09. Ztráta: V sobotu 17.9. při sjíždění Moravice pod Žimrovickým jezem nám uplavalo pádlo (list modrý, 165 cm).

Vtip Karla Macase
21.09. Labe: Zachyceno dne 21.9.2022 na FB Ahojda, dostalo se ke mě varování od vodáků z Jablonce, Liberce: "A
12.09. Vltava: Pozor při nácviku na Liře. Ahoj, davy pominuly, proto si dovolím upozornit na roxor vlevo pod Lirou
24.07. Vltava: Jestli chcete vidět lidské dno, jeďte Vltavu. Ti co berou sebou děti, připravte se na opilé močící t
19.07. Zrmanja: Ahoj, tak nám letos nedovolili ani to splutí na vlastní lodi v přidružení s komerční skupinou (prý n
18.07. Dyje: Upozornění na dolní Dyji! V důsledku meteorologické situace (překotné jaro, sucho, vítr ke hrázi) a
07.07. Mrežnica: Ahoj, od 2022 lze na Mrežnicu (úsek Přemyšle - Robinson kemp) pouze s místním guidem, nestačí jen
07.07. Zrmanja: Ahoj, od 2022 lze na Zrmanju pouze s místním guidem, nestačí jen zaplacený permit. Dá se dopředu z
28.06. Sázava: Informace o stavebních prací na řece Sázavě: Od 11.7.2022 do cca 15.08.2022 bude probíhat překop h
07.06. Blanice vlašimská: Pozor, v Radonicích rekonstruují objekt limnigrafu a semafor tak pro Blanici vůbec neplatí. Během re
02.06. Vltava: Upozornění na další fázi opravy Staroměstského jezu. Na přelomu května a června se pracovní síly a

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.