Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/polsko/obra.aspx?ID_reky=150
Home Polsko Obra Mapa

River Obra

72% Oblíbenost řeky


 • Source of : near of village Stara Obra
 • Lenght of river in km : 189
 • Difficulty :
    Part river km Difficulty
  allvillage Obra - mouth into Warty124.0 - 0.0ZW

 • Conditions: the river is nice, traverses in forest and 10 lakes and convenient for recreation.
 • When, who, how long, type of boat:
  The limits are defined almost for canoe. For kayaks can limit a few cm less, for rafts higher.
  PartwhenWater gaugetype of boatrecommended forspeed of flow
  allall year open boatbeginners2 - 3 km/h

 • Character of river:
  Partwidth or charactercountryside
  upper lowland, forest

 • The best part: bottom
 • Dangerous part:
 • Usual put in and take off point:
 • Continue on river:
 • Access to river:
 • Camps: many camping and many places in nature (Add new link )


Řeku už jeli: (5)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
12 Stary Dworek, most 13,0 - Skwierzyna,most 2,3 ZW, WW I 12.12.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Kilometráž uplně neodpovídá (aspon zde na netu), najeto přesně 11,8 km (tedy o kilometr víc). Šířka 12-15 m, prvních 5 km lehce tekoucí, ale i hodně popadaných stromů ala Boubínský prales. Díky tomu by se dalo říct, jak psal Lasička, že to vypadalo jako v pohádce. Nicméně jen 2x jsme museli přenášet, vše ostatní se dalo podjet nebo přejet. Takže díky tomu hodně akční. Druhých 5 km překážky ubyly, ale zase stojatá voda .Poslední 2 km opět akčnější a podobné jak na začátku. Průměr nakonec 4,5 km/h ( v horní části jen 3,6 km/h díky kličkování). Jinak vyloženě vodácká řeka, kilometráž podél řeky, několik krásně vybudovaných nástupních a vystupních míst i odpočívadla , tábořiště a informační tabule. V podstatě skoro každá řeka co jsme tento týden jeli vypadala podobně upraveně včetně reklam na řeku, půjčovnu atd. Takže v tom kontextu mi přijde naivní a směšný zažitý názor Čechů i zde hojně prezentovaný, jak jsou Poláci nevodáci a jak skoro nikdo v Polsku na řeku nejezdí. V počtu řek, které jsou takto pro vodáky připravené a upravené (i stromy byly většinou částečně prořezané, aby šlo projet) nemůžeme Polsku ani omylem konkurovat. To jen tak pro představu. A na Kamienne, kde je ww 4 a víc, když jsem byl, tak byli jen polští vodáci. Takže o neumění se také nedá moc mluvit. Samozřejmě něco jiného jsou vodáci s věcmi z půjčovny a s cestovkou. Ale takový jsou i u nás.

Miloš H.
12 Stary Dworek, most 13,0 - Skwierzyna,most 2,3 ZW, WW I 12.12.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Vodočet: Bledzew 117cm, 2,3m3 Popis: S Ivisem na Pálavě. Šířka 12-15 m, prvních 5 km lehce tekoucí voda, ale i hodně popadaných stromů. Vyloženě vodácká řeka, kilometráž podél řeky, několik krásně vybudovaných nástupních a výstupních míst a tábořiště a informační tabule.

Lasička
27 Sw. Wojciech - Stary Dworek ZW, WW I 2.7.18- 3.7.18 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Nádherná řeka, jak z pohádky. Pluli jsme ve všední dny, kdy zde nebyla ani noha. Spousta zvířat: čápy, srnky a koloušci, labutě s mláďaty. Jezero Bledzew jsme projížděli při západu slunce. Kemp pod přehradou doporučuji.

DANA
80 Zbaszyn - Stary Dworek ZW 3.7.10- 9.7.10 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Horní tok jezera, dolní tok drsná polská řeka s náročností hodnocenou jako "obtížná". Ideální pro vrbičkáře a dobrodruhy. V jezerech (Wielkie, Lutol) se voda zdá být špinavá či rozkvetlá, ale pod nimi je již krásně čistá. Bobří hráze a padlé stromy kolem Stareho Dworku nedovolují rychlejší postup po řece než cca 0.5km/h. Chtěli jsem dojet až do ústí, ale museli jsme skončit dřív. Řeka nás dostala a my to vzdali (ale mám výmluvu: malé děti na palubě)

Kůča
18 jezero Bledno - Lutol Mokry ZW 4.7.09 laminátová kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: Stručný popis zájezdu http://www.vodacipecky.cz/akce/2009/POLSKO_OBRA_DRAWA/Obra_Drawa_2009.html

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku
River guide:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

03.08.11 Obra: Ahoj, Na přelomu července a srpna jsme sjeli Obru v úseku Zbaszyn - Gorzyca, 60 km za 3,5 dne, s mn ... více

Add Hotline
Spolujízda (pendl aut)

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.