Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/polsko/paklica.aspx?ID_reky=338
Home Polsko Paklica Mapa

River Paklica

70% Oblíbenost řeky


 • Source of :
 • Lenght of river in km : 70
 • Difficulty :
    Part Difficulty
  allLubrza - mouth into Obra70.0 - 0.0ZW

 • : The river traverses in 3 lakes, is flaggy in upper part. The winding stream is under Big Palice lake and the river basin is wider.
 • :
  PartwhenWater gaugetype of boatrecommended forspeed of flow
  allall year open boatbeginners2-3 km/h

 • :
  Partwidth or charactercountryside
  all v horní části rákosí, forest

 • :
 • :
 • : start - Lubrza, Jordanowo; end - Miedzyrzecz.
 • : Obra
 • : bad access, only sometimes from bridges.
 • : no camps, but many places in nature. (Add new link )


Řeku už jeli: (2)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
7 Nowy Dworek, most - Szumiaca,most ZW 12.12.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: velice rozmanitá řeka na tak relativně krátkém useku. Za rozmanitost jednoznačně 5 hvězdiček. Prvně šířka 5-6 m a trošku jiný styl než jaký byl na ostatních polských nížinných řekách. A i žádné spadené stromy. Pak ještě před Jordanowo rozšíření až na 10 m. Jediné minus stojatá voda. Což nahradily meandry a přes Jordanowo dlouhé výhledy na kostel a zámek. První přenášení přišlo před mostem, který nešel podjet. Navíc těsně za ním ještě nízké trubky přes řeku. Ale zase před ním nejakčnější a nejtěžší místo, kde byly jediné peřejky. A i náročnější zastavování těsně před ním(oficiální výstup byl o 100 metrů výš, ale to by jsme přišli o tuto hezkou pasáž(vlastně zákaz zde byl od pěšího mostku). Potom přišla další změna asi 2 km zužení na 1,5-2 m a vysoké trávy kolem. Zde po kilometru i dvě přenášení spadlých stromků od bobrů. Poslední 2 km rozšíření na 4-6 m. Jinak i zde překvapivě kilometráž na řece a vodácká místa pro nástup a výstup, lavičky, tábořiště, info tabule atd. Najeto přesně 6,5 km a průměr překvapivě jen 3,2 Km/h. Nicméně pocitově dobré.

Miloš H.
7 Nowy Dworek, most - Szumiaca most ZW 12.12.19 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: Popis: S Ivisem na Pálavě. Velice rozmanitá řeka na tak relativně krátkém úseku. Dala se jet ještě nad naším nástupem? Prvně šířka 5-6 m a trošku jiný styl než jaký byl na ostatních polských nížinných řekách. A i žádné spadené stromy. Pak ještě před Jordanowo rozšíření až na 10 m. Jediné minus stojatá voda. Což nahradily meandry a přes Jordanowo výhledy na kostel a zámek. První přenášení přišlo před mostem, který nešel podjet. Navíc těsně za ním ještě nízké trubky přes řeku. Ale zase před ním nejakčnější a nejtěžší místo, kde byly jediné peřejky. A i náročnější zastavování těsně před mistem (oficiální výstup byl o 100 metrů výš). Za mostem přišlo zážení na 1,5-2 m a vysoké rákosiny kolem, takže jízda jako kaňonem. Zde po kilometru i dvě přenášení spadlých stromků od bobrů. I zde překvapivě kilometráž na řece a vodácká místa pro nástup a výstup, lavičky, tábořiště, info tabule atd.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.