Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/polsko/san.aspx?ID_reky=155
Home Polsko San Mapa

River San

60% Oblíbenost řeky


 • Source of : East of Poland
 • Lenght of river in km : 380
 • Difficulty :
    Part river km Difficulty
  upperSmolnik - Solinské lake380.0 - 340.3WW I
  middlelake 340.3 - 322.3ZWA
  bottomend of dam - mouth into Wisly322.3 - 0.0do ZWB

 • Conditions: Source on border (Poland - UA) and traverses 50 km as nice meander border river. You must have a licence for ship (town Przemysl on Komendantu Strany Granicznej), but is very problematic to obtain its. From town Przemysl river is contaminous and not convenient for the paddlers.
 • When, who, how long, type of boat:
  The limits are defined almost for canoe. For kayaks can limit a few cm less, for rafts higher.
  PartwhenWater gaugetype of boatrecommended forspeed of flow
  uppera little bit more water level close boat, kayak, raftexperiencesdo 6 km/h
  middle and bottomall yearopen boatbeginnersdo 4 km/h

 • Character of river:
  Partwidth or charactercountryside
  upper  
  bottom valley

 • The best part: upper and lake
 • Dangerous part:
 • Usual put in and take off point:
 • Continue on river:
 • Access to river: dirt road in upper part, lower only seldom
 • Camps: (Add new link )


Řeku už jeli: (2)
zapsat do zápisníku jel jsem ji taky (zapsat do zápisníku) Chystám se na ni
Kdo Km Trasa Obtížnost Datum Loď Hodnocení

Ivis
4 Chmiel, konec, kostel, polní cesta 366,0- Zatwarnica, most 362,4 WW I 29.8.20 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: 120 cm. 2,3 m3/s Zatwarnica Popis: Bohuzel malo vody, i kdyz jsem mel dle údajů z Raftu skoro jednou tolik vody co Eki. Bohuzel Eki je i pracovně odbornik na vodu, takze nevim zda jeho udaj 1,5 m3/s neni jen jeho odhad misto přesného stavu vody . V kazdem pripade to vypadalo na řece podobne jak popisoval on. Nekolikrat jsem musel popotáhnout loď. Celkem siroka reka cca az 20m , hodne kameny, nicmene okoli se mi nezdálo nijak vyrazne zajimave. Za tohoto stavu vody to nestalo za moc, ale reka je problematická i tak. Vys jeste přístup k vode je v pohode ( v Procisne cca o 12km vys pred mym startem vody bylo jeste min) , ale níž uz jen zákazy vjezdu . A dalsi přístup k vode je az pred jezerem po 22 km. Pritom autem je to tam 50 km!! Uplne na houby.. Nebrat. Jak jsem Poláky chválil oproti Česku, tak zde by si meli vzít priklad z Ameriky ( navic kdyz se jí podbizi jeste vic nez my..), kde na rozdíl odsud se da casto jet autem po národním parku ( zde teda jen park krajowy- krajobrazowy). Zde všude zákazy , dal za mym cílem uz neslo jet autem k rece, a ke všemu jeste zde asi i casto medvědi, podle hodne ceduli s výstrahami. Takze znovu asi ne. Jedine plus zde bylo jeste krasne letní slunečné pocasi cely víkend, původní plan bylo jet na presne obracenou stranu z Česka do Itálie na reky, ale předpověď byla děsivá - cele 3 dny extrémní déšť - Francie, Itálie, Rakousko, Německo, Švýcarsko. Jedine hezke pocasi cele 3 dny ukazovalo Řecko a Polsko blizko ukrajinských hranic. A byla to spravna volba, jen zase diky absenci prseni hodne rek v okoli melo malo vody...-(((. Nastesti vsechny ostatni mnou vybrané reky na tom byly lip nez San mimo teda plánovaných Solinky a Wetliny. Tam voda nebyla skoro vubec a zbytecne ztraceny cas cestou k nim a diky tomu pak az večerní spluti krasne reky Tanew nastesti tak tak stihnute do setmění...

Eki
3 nad mostem Zatwarnica - pod Zatwarnicu WW I 21.7.15 nafukovací kánoe Hodnoceni
Vodočet: cca 1,5 m3/s Popis: Moc hezká řeka s flyšovými skalními prahy, bohužel tohle léto skoro suchá, kličkování mezi kameny, část pěší turistika s přetahováním lodí suchými místy, takže jsme plán dojet do přehrady značně zkrátili. Za tohoto stavu čistá a teplá voda ke koupání, pokud najdete vhodnou tůň, hezké přírodní okolí.

Zobrazit další podrobnosti o této řece ze zápisníku
River guide:

Tisk kilometráže:

Od říčního km:     do říčního km:    

Detailní výpis:Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.