Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Jihlava-usti.aspx?ID_P=32999 ID_prispevku=4790
- Reklama -
Půjčovna lodí Otava tour

Discussion forum Re: Jihlava ústí

Re: Jihlava ústí
kavol
8/1/2021 9:18 PM |
prosímtě, pokud jde o PR Věstonická nádrž, tak ta byla vyhlášena v roce 1994, viz výše odkaz na ÚSOP, nebo též viz Wiki [cs.wikipedia.org/wiki/Věstonická_nádrž_(přírodní_rezervace)], takže těžko to mohla upravovat nějaká vyhláška tři roky předtím

z hlediska plavebních předpisů, jako nádrž, ne jako PR, je to momentálně upraveno ve vyhlášce č. 46/2015 Sb., jak jsem odkazoval výše, a to je aktuální předpis - pokud je mi známo, tak všechna plavební legislativa z doby před rozdělením Československa byla zrušena, předpisy SPS byly zapracovány do novější legislativy

o ptačí oblasti rovněž viz výše - a stále platí, že bych šel do toho soudu, pokud bych na to nebyl sám

s těmi rybáři se též domnívám, že nemají žádné zákonné zmocnění řešit cokoliv jiného, ostatně i výše odkázaný dokument jasně hovoří o zavážení, ne o plavbě samotné
Reply to this comment
Pravidla diskuse: Prosím o zápis jen slušných diskusních příspěvků bez komerčních nabídek a bazaru. Odkazy zadávejte ve tvaru http://www.neco.cz.
Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo se zaregistrujte.

E-mail s odpověďmi je automaticky zasílán zakladateli diskuse a těm, na jejichž reakci někdo odpovídá.

nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
29.05.26
Vodácké splutí Bystřičky by se mělo uskutečnit již tuto sobotu 30. 5. 2026, manipulace je naplánována na 09:00 - 14:00 8-9 m3/s, samotná vodácká akce bude mezi 9:30-13h.
27.05.26
Na řece Moravě bude letos nově fungovat shuttle bus, který bude svážet vodáky na nástupní i z výstupní místa. Rezervace jsou již teď možné na busmorava.cz.
26.05.26
Z důvodu nepříznivých hydrologických podmínek a vzhledem k nepříznivému výhledu počasí byl letošní závod ČPV 47. Letní Blanice zrušen.
21.05.26
Na Oravě se bude od 23.5.2026 manipulovat z přehrady Tvrdošín v běžném letním režimu, t.j. 3:00-10:00 odtok 15 m3/s. Jen 1. - 2. 6. dojde ke snížení na 12 m3/s.
18.05.26
Po téměř 20 letech jsme se pustili do celkového přeprogramování webu tak, aby vyhovoval moderním požadavkům. Snažili jsme se zachovat vizuální rozložení. Web by měl být rychlejší a zobrazování pohodlnější. Pokud byste narazili na nějaký problém, dejte vědět.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.26
Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
29.05. Bazar prodám: Waka Gangsta 275 cm, 360 litrů, kajak pro velký kluky. Málo jetý.
28.05. Nález: Nabízíme svou pomoc při hledání věcí "přes palubu" po vašich vltavských výletech. Po předchozí doml
28.05. Bazar prodám: Raft Pulsar 380 Prodám 2 starší rafty Pulsar 380 Cena staršího 4500 Kč, novějšího 6500 Kč Oba r
26.05. Bazar prodám: Singl Noah Cyborg C1 - loď je málo ježděná, neteče do ní, není vařená.
23.05. Bazar prodám: krátce ježděný Robson klika 187cm pravé 5°
21.05. Bazar prodám: Prijon Curve 3.5 - upravený na C1 i K1 + šprajda a vak, fotky doplním (k vidění Trutnov, Česká S
21.05. Bazar prodám: Slalomový kajak, zachovalý (nemá záplaty), odborně zkrácený z dlouhého na krátký, posuvné nášlapy, n
18.05. Bazar prodám: Prodám 1 kánoe RIO od kutlici.cz pro dvě osoby. Zakoupeno na jaře v loňském roce 2025. Pouze jsme zk
18.05. Bazar prodám: Prodám nejstarší turistické Sambítko C1 . Cena dle toho co tam chcete nechat . Základní skořepina je
17.05. Bazar prodám: helma/přilba na vodu, hodná pro kanoe, kajak, raft, packraft, SUP-paddleboard, aj. Milton černá, v
Vtip Karla Macase
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12.
Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11.
Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/
28.10.
Jizera: Cca 100m před ostrovem buk ve vodě vlevo do půlky řeky, jde v pohodě objet, ale za větší vody ho to
02.07.
Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu