Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-Pujceni-lode---Strela.aspx?ID_prispevku=1449 edit=2
Půjčovna lodí Otava tour

Discussion forum Re: Půjčení lodě - Střela


Diskuse nad tématem
Re: Půjčení lodě - Střela, river: Střela, Klasik, 4/16/2010 8:41 AM
... jj taky jsem na to koukal. Chci jet s dětmi projet Čenkárnu (letos nám to zatím z nesmyslných důvodů nevyšlo a voda už je pryč), ale nevím jestli by ta Střela nebyla divočejší voda, než pěšák na Otavě. I když ČPV Otava už bylo i při 65cm (5-6 m3/s ?).

PS: Koutek místních názvů ... na plzeńsku je spisovnou plzenštinou "v Plasích". Neber to nijak špatně, my možná prasíme zase vaše názvy. Smajlík Smajlík Smajlík

Reply

Re: Půjčení lodě - Střela, river: Střela, kmochacek, 4/16/2010 8:17 AM
Pravdu díš. V Plasech je při ČPV průtok 3k a kousek.
Ale zrovna teď už několik dní odpouštěj Žlutice a výsledkem je přes 5 kubíků Smajlík

Reply

Re: Půjčení lodě - Střela, river: Střela, Klasik, 4/15/2010 11:36 PM
Zkus Čerta http://pujcovna-lodi.unas.cz/p... . Ten je Střele ještě blíž.

Střela není tradiční řeka pro půjčovny. Většinou nemá vodu a když ji má tak krátce a je pro lidí, co na tom trochu umí.

Výjimkou je snad jen Dronte, které přiveze hromadu lidí při ČPV. Což ale není zrovna košer vzhledem k omezenému počtu lidí na splutí, banánům co kašlou na lidi v brankách a ani ke kliošům vzhledem ke stavu vody. Abych zase nebyl nespravedlivej, posledně když jsem plakal nad banány v brankách co mi vyrážejí děti z protivod, tak se mnou někdo z Dronte komunikoval a dušoval se, že kliošům vysvětlujou, jak se chovat a že nemají v brankovištích překážet. Bohužel klioši jednak často nechtějí a jednak často ani nejsou schopni před brankovištěm ani zastavit. Takže termín při ČPV (tj. neděle v září) neber !, je to zbytečné maso a vody je stejně jen tak na hraně sjízdnosti. Dobrý termín je jen jaro když taje sníh a vydatný letní dešťík, pokud vydá alespoň na 5,5 m3/s (pro zajímavost při čpv pouští zpravidla jen 3,5 m3/s).

Reply

Re: Půjčení lodě - Střela, river: Střela, Dědek, 4/15/2010 4:32 PM
Ahoj.Lodě i vybavení půjčuje za bezva kačky Sikyta.Kluci,když něco nemaj,tak k němu zajdou.Tak ahoj a dobrý pořízení.

H2O Sport Sikyta - Firmy.cz

Půjčovna a prodejna lodí - půjčujeme kanoe, kajaky, rafty Colorado, Pálavy, pramice a ostatní vodácké potřeby. Půjčovna lodí má otevřeno celý den.

Adresa: Zručská cesta 1743/104, 30100 Plzeň-Bolevec

Telefon: 377 562 174

Reply

Re: Půjčení lodě - Střela, river: Střela, Wikk, 4/9/2010 1:03 PM
Ahoj, sám moc nevím, ale asi bych doporučil se porozhlédnout, kolem Berounky jistě nějaké půjčovny budou - http://www.pujcovnalode.cz/, http://www.dronte.cz/ ... ideální asi zavolat a optat se.

Reply

Půjčení lodě - Střela, river: Střela, Líba Dlouhá, 4/7/2010 4:17 PM
AHOJ!
Dokážete mi někdo poradit, kde se dá nejblíž půjčit loď kolem Střely? Jezdím tam už 15 let, nejen na vodu, hlavně na tábory, ale o žádné půjčovně v blízkosti nevím.
Mockrát díky, Líba

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
7/29/2025 2:14 PM Byla upravena kilometráž Dráwy v Polsku, kdy kromě jiných změn není možné projíždět vojenským pásmem, kde řeka je uprostřed střelnice.
7/21/2025 11:42 AM Měření vodního stavu na Lužické Nise v Hrádku nad Nisou je ovlivněno stavebními pracemi v korytě. Limit sjízdnosti neodpovídá, sledování vodočtu dočasně přerušíme.
7/18/2025 1:33 PM Trnávka se začíná rekonstruovat. Po téměř 40 letech provozu je nutné opravit dno, sanovat výztuže a upravit kritická místa. Vše by mělo být hotovo do září, kdy mají proběhnout volné tréninky.
7/11/2025 12:03 PM Na řece Otavě v bývalém kempu v Žichovicích na ř.km 83 byl nově otevřen stánek s občerstvením s možností večer posedět u táboráku.
7/3/2025 3:41 PM Dopady zelené energie v praxi. Dva dny se vědělo, že na Dyji chybí v řece kyslík. Přesto MVE fungovala do poslední chvíle a až začaly plavat leklé ryby, byla odstavena. V jezových zdržích totiž dochází k výraznému oteplování, zahnívání sedimentů a šíření sinic, a pak jen stačí, aby voda protekla bez okysličení elektrárnou a výsledek je katastrofální. Nefunguje samočistící funkce řeky, nedojde k žádnému prosycení kyslíkem.
7/1/2025 7:48 AM ČIŽP provedla opakovanou kontrolu na jezu Rábí na Otavě, kdy i přes jedno vedené správní řízení pro nedodržování minimálního průtoku neteklo 11 cm vody na koruně jezu. Až opakované kontroly zajistily dodržování manipulačního řádu a pod jezem se tak dá již bez obtíží plout.
06.08. Volné místo: ahoj, někdo na vodu? 1 den i týden dle dohody. Po ČR nebo i v zahraničí. Od klidnější vody po divoče

04.08. Bazar prodám: RIO (Kutlíci) starší, v dobrém stavu, ale min. na jednom místě spoj rozlepený.

29.07. Bazar prodám: Prodám kanoj jetou 2sezony =5x použitá. široká velice stabilní.Zesílená verze .Přidám pádla a zce

23.07. Bazar koupím: Baraka

21.07. Volné místo: Ahoj chystám se na Saltu asi na 4 dnyod 4.8. Jel by někdo? Mám volno v autě. Jedu na OC1. Standa 60

19.07. Bazar prodám: Dětský Long John Hiko vel.50

17.07. Volné místo: 18.20.7. jedeme na lehké blízké Rakousko. Ww2-3. Jsme 3 kluci- kajaky. Pokud by se někdo chtěl přida

16.07. Bazar prodám: Prodáme 2 ks raft Gumotex Colorado 360 a 2 ks raft Gumotex Colorado 450. Rafty plně funkční, možno i

08.07. Bazar prodám: Pálava (novější verze, zelená barva), druhá jakost (jedna záplata z fabriky) + loďák. Mírně jetá. K

07.07. Bazar prodám: Vodácká vesta HIKO, model EXTREME, velikost XL,výtlak 115N = pro osobu 80+kg. Vyhovuje normě EN 393

Vtip Karla Macase
02.07. Berounka: POZOR na jezu Liblínský mlýn_100,5 km!!! Došlo k podemletí železných desek v rozpadajícím se jezu
27.05. Jizera: Pozor na rekonstrukci mostu v Přepeřích (ř. km 76,3 hned pod jezem)! 24. V. 2025 stojí pouze pilíře
09.05. Morava: 3.5.2025 dva padlé stromy v úseku Hanušovice-Klášterec, GPS: 50.0338578N, 16.9074819E a 49.9953611N
05.05. Divoká Orlice: Na Divoké Orlici, ř.km cca 28 kousek po podjetí silničního mostu Potštejn - Sopotnice se řeka rozděl
20.04. Otava: Ahoj, dnes 20.4.2025 jsme jeli Otavu ze Sušice do velkých Hydčic. Vodočet Sušice 40 cm. Náhon jezu R
08.04. Otava: Pozor na jezu Mrskoš (ř. km 72,3)! Z důvodu přestavby je koruna jezu v celé šíři snížena (odbourána
25.03. Ohře: Pozor na dva velké kmeny před a za Kynšperkem. Leží vyvrácené kolmo a přes celé koryto. Rozložitá v
25.03. Berounka: Pozor v Liblíně (ř. km 101,5)! Probíhá úplná destrukce mostu Liblín a v proudnici trčí roxory a popa
03.02. Morava: 1. února 25, na úseku mezi Postřelmovem a Mohelnicí jsou 2 padlé stromy přes celou řeku, nejde proje
03.01. Loděnice (Kačák): Kačák je v Českém krasu zapadaný velkými stromy a zarostlý mohutným roštím. Za větší vody je v zásad

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.