Raft.cz

Tisk z adresy https://rivers.raft.cz/forum-z-VB-az-pod-Krumlov.aspx?ID_prispevku=4915

Discussion forum z VB až pod Krumlov


Diskuse nad tématem
z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z., 8/8/2022 3:45 PM
Ahoj všem pomocichtivým,plánujeme na druhý zářijový víkend Vltavu z VB pod Krumlov a dotaz je jasný.Dá se v rozumném tempu projet těch cca 37km za víkend?Parťáci to chtějí na tři dny,nicméně to mi přijde trošku zbytečné. Má představa je taková-v sobotu z VB do kempu Vltava či Viking tech cca 24-26km a na neděli ten lehounký zbytek.Co vy na to?Díky moc za každý hlas

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Windy, 8/8/2022 4:58 PM
S kamarádkou jsme onehdá jely okolo poledne z Vyššího Brodu a druhý den v půli odpoledne jsme byly v Budějicích. Takže odpověď na Tvou otázku: ano, dá, a to v pomalém tempu.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, ladous, 8/8/2022 5:05 PM
Za tři dny to dáte s přehledem až do Boršova nad Vltavou, za dva dny krásně do Zlaté Koruny, pokud občas vezmete pádlo do ruky.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 5:20 PM
Super, diky moc za odpověď. Ja vycházel ze zkušeností z jiných řek (Sazava, Berounka, Jizera,Lužnice, Otava atd), kde to moc nefrci a 25km za den je už celkem hrana. Vltavu jsem ještě nejel(pořád jsem se bránil, nesnáším komerci a miliony lidí na vodě a v kempech) tak nemám zkušenost, jak to teče. DÍKY

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Dan, 8/8/2022 5:23 PM
Petře,
myslíš na kole nebo autem?
Bez podrobností se to těžko odhaduje :-)
Dan

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 5:37 PM
Dane,hloupý dotaz, samosebou že na saních

Reply

|_Re: sáňky, river: Vltava, Dan, 8/8/2022 7:23 PM
no vidíš, Petře, tak jsem se řechtal při představě, že se potkáme v prosinci, já na lodi a ty na saních, až jsem se z toho překliknul a výzvu na 3. pokus poslal sám sobě :-)

Ale jestli s dětima uděláte červencové kameniště a volejiště na Sázavě (72 km) za 3 dny, tak budeš/te druhý den dopoledne v ČK nemile překvapen. A to ještě za předpokladu, že první den zabloudíte. Zvaž proto záložní plán Boršov (70 km). Zatímco Vltava teče, tak Sázava (VII/2022) stojí. A je méně podstatné, zda z přehrady pustí 6 nebo 20 m3/s.

Dan

Reply

|_Re: sáňky, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 10:01 PM
Ahoj Dane, díky za všechny tvé příspěvky.Skoda jen tvého jizliveho a lehce pohrdavého tonu. Věřím, že jsi nadmiru zkušený vodák. I já se považuji za zkušeného vodáka, kteremu naštěsti dnešní doba nesebrala soudnost, respekt k přírode a racionální myšlení, ktera me provází na každém km reky, ať už je jakakoliv. Nazýváš Sázavu kameništěm, což je celkem neslušné. Není treba tak pohrdavý pohled a zatracovat to,o čem treba nic nevíš popř k tomu nechováš podobné sympatie. Líbí se ti blondynka v BMW?Proto ještě nejsi špatný. Úhel pohledu, vkusu a názoru. Třeba jsem si tu Sázavu chtěl projet ze zvědavosti, treba ze sentimentu nebo prostě jen proto, že jsem chtěl z vody vidět ty krásné a neskutečně romantické místa,kde v podstatě vznikal tramping a které můžeme právem nazývat kolébkou trampingu. A jak jistě víš, tramping a vodactvi mají k sobě velice blízko.To jen tak pro upřesnění, abys věděl proč jsem si rád sjel to tebou nazývané kameniste.Treba budes příště v odpovědích trochu pokornejsi.Chapu,že nemůžeš vědět všechny detaily týkající se mě a mych parťáků, ale stačilo to napsat tak jako většina, co se k diskuzi pripojila. Měj se krásně a držím ti palce Smajlík . Petr

Reply

|_Re: sáňky a kameniště, river: Vltava, Dan, 8/9/2022 11:51 AM
Ahoj Petře,
na konci mé první odpovědi, která Tě explicitně i implicitně ponoukala k vyjádření podrobností nezbytných k účinné radě, byla dvojtečka, pomlčka a pravá závorka. Ponechme ale rychlostí a vzdáleností při splouvání.

K mé břichobolestivé radosti byla ve Tvé odpovědi důležitá zmínka o sáňkách! Tady na raftu jsem potkal lidi, kteří za sebou tahají kačera (opravdovýho nefalšovanýho nafukovacího kačera ... možná to byla labuť...) nebo WWII jezdí na krokodýlovi (věř mi nebo ne, ale opravdu to není typ lodi :-) Dokonce i sjíždějící sjezdovky na lodích tady potkáš! Zasněžené ovšem. Ale sáňky? Tak to je výzva!

A teď si to vem z mého pohledu: válka na Ukrajině zavání hladomorem, vysoké ceny elektriky a benzínu, limitovaný plyn, další hysterický lockdown na obzoru a sucho na zalknutí ... do toho sáňky! Boží! Konečně záblesk života.

Až si zamiluješ Vltavu*, tak se potkáme v prosinci a na chvíli si vyměníme dopravní prostředky :-))) Jednu peřej (podle vlastního výběru ... OPRAVUJI: podle MÉHO vlastního výběru!) sjedu na sáňkách!

Jinak jak pozoruju další Tvé a už podrobnější odpovědi, mám to v některých nápadných detailech stejně jako Ty, nemusím se např. prodírat davem ... věz tedy, že prosinec je zatím jediný měsíc, kdy jsem tam nepotkal, vyjma několika krumlováků chvátajících v kožichu domů nebo do hospody, vůbec nikoho ... dopředu doufám, že Tě neurazí, že na tvých sáňkách pojedu bez plavek, snad nemají moc třísek.

* pozn.: žes ji nikdy nejel byla jediná implicitní informace v prvním dotazu, ta jediná explicitní, že nepojedeš sám.

Dan

P.S. Teď úplně nejvážnejc jak dokážu: možná Tě překvapí, že Sázavu pod Medníkem jsem jel posledně na 2 m3/s (LG Nespeky). Jo, přečůral bys to. Sám nevím, co to do mě vjelo, jestli to byla láska k trampingu nebo totální vyschnutí šedé kůry, ale pravděpodobnější bude, že krom uvedeného jsem taky zaspal Petrov :-O
Takže pokud jsi nechytil tu letošní jedinou a pohříchu kratičkou vlnu začátkem VII, tak dole kameniště a dodal bych vodržkový. Z vlastní zkušenosti. A protože Sázava je typicky po česky zajezovatělá skoro celá, tak při Q = 2-5 m3/s mezi Stvořidly a Týncem dokonalé stokilometrové volejiště. Tak jsem to letos zažil a viděl já, na moutě duši, na psí uši. A to jsem ještě nenapsal ani písmenko, jestli se mi to líbilo nebo ne.

Reply

|_Re: sáňky a kameniště, river: Vltava, Petr Z, 8/9/2022 12:25 PM
Hm, co na to napsat. Snad jen,ó jsi tak dobrý, každý by určitě chtěl být jako ty(jen nechápu, proč máš takovou nepřekonatelnou touhu machrovat). A nebo jsi prostě pacient, co se nudí a rád píše výchovné romány. Ale jednoduše poradit jako to udělala většina, to je asi nad tvoje rozlišovací schopnosti.Ono hold příliš vysoké IQ nemusi být vždy jen výhra. Tak na to občas mysli. Mej se a neplakej, kdybych už neodepsal. Určitě najdeš jinou diskuzi, u které se budeš moci vyřádit a ukojit své grafomanské choutky. Přeji ti vše dobré. Papa

Reply

|_takže bez sáněk, river: Vltava, Dan, 8/9/2022 3:51 PM
krátce jsem začal, krátce skončím: dvojtečka, pomlčka, levá závorka kulatá.
Hezké léto
Dan

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Dan, 8/8/2022 6:53 PM
No a ty podrobnosti ... ?!

Jsou lidi, co to zvládnou s prstem v nose za dopoledne a jsou lidi, kteří ani při sebevětším úsilí za týden Krumlov neuvidí. Každej jsme jinej a taky to jinak máme, kapišto?! A kupodivu se to podle použitého fontu nepozná :-O

Opravdu záleží na podrobnostech ... třeba typ lodí, věk a počet lidí, dosavadní zkušenosti (můžeš klidně ty sáňkařské), ale hlavně počet hodin, během nichž hodláš/te pádlovat. Úplně nejvíc ale rozhoduje, jestli povezete bandu dětí nebo basu piv.

Nebo Tě můžu poplácat po zádech a říct: "Seš dobrej, to dáš!"
Nebo Ti mohu napsat, že standartní průvodce v návrhu denních tras tomu dává 3 dny do Koruny.

Tak, třetí a poslední pokus na ty podrobnosti. Seš na tahu!
Dan

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Monte, 8/8/2022 5:46 PM
"druhý zářijový víkend" je akce "Čištění Vltavy" - to bývá menší průtok z Lipna , počítejte s tím, že bude méně vody a moc vám to tedy nepojede ( a to předpokládám, že budete mít kanoe a né nedejbože rafty...!:-(

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 6:01 PM
Lidičky, díky moc za každou reakci. Hlavně za info o úklidu. Ne že bych se bál odpadků ci práce. V červenci jsem s detmi sjizdel Sázavu od Šternberka do Pikovic a za tři dny, co jsme skutečně poctivě sbírali, jsme uklidili z vody tolik sajrajtu, že bych s tím naplnil Sambu trojku- a to je kurnik velká keňa. Ale tu Vltavu plánuji si užít tak nějak jinak, vice té romantiky. Diky všem, netřeba už asi nic sepisovat. Mějte se a všem AHOJ

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z, 8/8/2022 10:57 PM
Taktak,kanoe. Jedině kanoe.Raft je fujfuj, v životě jsem na něm neseděl. Smajlík

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Akvár, 8/8/2022 5:52 PM
Ahoj. Minulý týden jsem jel na nafukovacím kajaku první den až do Zlaté koruny a to jsem to celkem dost flákal a kochal se krajinou Smajlík Druhý den už jen těch 20km do Boršova. Takže se dá naprosto na pohodu a klid dojet první den až za Č.Krumlov a druhý den pokračovat dál. Za mne je za Č.Krumlovem mnohem lepší zážitek z řeky a okolí.
Jediný otravný zážitek z fronty na jezu u Jelení lávky v Č.K. (to už jsem dost vážne uvažoval o tom, že budu přenášet loď ) jinak pohoda. A v polovině září už by i toto mělo odpadnout.
Přespat se dá třeba v kempu v Krumlově, nebo kousíček dál u Krmítka.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Střelec, 8/8/2022 7:08 PM
Kdysi jsem to dával při dobrý vodě z VB na Dívčák za den - sólo na vzducholodi. Nafukovací kajak Krumlov - Boršov za cca 4 hodiny letos - ale svižná jízda bez zastávek. Při malý vodě za den s odřenýma ušima VB - Zlatka v singlu na Riu. Nevim, do kdy povodí uznává "vodáckou sezónu", ale mimo ni si trapiči elektrárenští berou většinu vody na jezech pro sebe a občas povodí v sobotu po ránu ve VB "vypne" vodu na celý víkend, takže teče jen minimum.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Pepura, 8/9/2022 8:38 AM
Jasně, že dá, ujela jsem v sestavě 2 pubertální děti a šílená matka z VB před Krumlov, za jeden den. Vyráželi jsme ráno z Prahy, na vodu jsme šli tak v 11. Měli jsme plastovy kajak a Palavu, v lodích jsme se střídali, nikdo nechtěl jet na háčku a nikdo s matkou...

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z., 8/9/2022 9:30 AM
Díky za krásnou a jasnou odpověď. Ahoj Smajlík

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Večerníček, 8/9/2022 2:21 PM
Ano, nechá, pakliže to nebude na sáňkách. Rozumné tempo má každý nastavené jinak. Vltava je uhlazená řeka (vyjma úseku mezi Lipnem I a II). Tvoje představa je realizovatelná. Asi pojedete na plastu. VB - ČK se v rozumném tempu nechá absolvovat třeba i za 6 hod. VB - ČB za den. Záleží na tom, jak dlouho chceš pádlovat. Jestli k tomu potřebuješ denní světlo, točené pivo, polštářek pod zadek a tak.
V neděli 7. 8. jsem byl v Kamenném Přívozu (nakrmit kachny). Podíval jsem se na řeku Sázavu a v duchu pravil, kameniště.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Střelec, 8/9/2022 6:05 PM
Sázava je letos sjízdná na velbloudu, ale není jediná... Taky by to šlo tankem nebo BVP, ale to moc žere, řve a smrdí. Ale zase by pak v Lešanech mohla vzniknout nová specializovaná půjčovna.

Reply

|_Re: LG Nespeky, river: Vltava, Dan, 8/9/2022 7:08 PM
Karamba! Musel jsem juknout na numera: LG Nespeky 3.8.2022 10:00 h=33 cm, Q = 1,76 m3/s, T = 22,5 °C

Jestli tam nebyl v tu jedinou hodinu Střelec napájet stádo žíznivých velbloudů, pak potěš koště. Půjde-li to takhle dál, tak se rybičky nebohý musej dát jak bahníci na plicní dejchání nebo napnou vesty a pojedou do Prahe. A děkuji za milé a krátké shrnutí, já to takhle hezky nedokážu.
Dan

P.S. Jinak všechno zlé atd. ... nevím jak v Kameňáku, ale na Dakotě a níž si to místní trampstvo velmi pochvaluje, "celé prázdniny bez banánů a můžu se i přes poledne válet uprostřed řeky bez obav, že mi hlavu přejede raft", mi odpověděl překvapený plaváč, když jsem mu na omluvu dal při slalomu hádat, jak indián pozná, že je v řece málo vody ...

A to jsem se zařek´ před lety, že pod deset kubíků na tu krásnou řeku nepojedu, že je to vlastně její zneuctění se takhle trapně mlátit o kameny.

Reply

|_Re: z VB až pod Krumlov, river: Vltava, Petr Z., 8/10/2022 8:04 AM
Ahoj, děkujiza pěknou odpověď. Kéž by všechny byly takové.Nebudu se tady rozepisovat(jako někteří pisálci) že pádlovat umím a nadmíru mě baví. Chlasta v jakékoliv podobě do lodi nepatří, a kdo řekne něco jiného,je HOVADO. Nevidím důvod jezdit za tmy-leda bych si chtěl něco dokazovat,a z toho jsem vyrostl. Na vodu nejezdím trhat rekordy ani si posilovat ego(jako někteří taky v komunitě-tím nemyslím tebe)
Důkazem mé lásky k pádlování je to, že sjíždím hlavně jiné řeky(Otava,Sázava,Berounka,Jizera,Lužnice),na kterých je milion už celkem legandárních volejišť-před Bechyní,před Týnem,před Zvíkovcem,Hýskov,Nižbor,před Turnovem,Sázava-Zlenice,Čerčany,před Katovicemi a mohu pokračovat.A kdo jezdí třeba úsek Dolánky-Turnov starým korytem a ne náhonem? 5 lodí za týden.A to je ta krása,nemít okolo sebe tisíc lodí a nečekat na jezu 2 hodiny, než si ho budu moci sjet. Neprosazuji křečovitě a urputně tekoucí Vltavu- a bráním se komerci a Lídínu na vodě. Což bezesporu Vltava je a nedostižně celý peloton českých řek vede. Krása má přeci spoustu podob a co si budeme nalhávat, žádná řeka není co bývala. Voda není.Řeka se mění,každá. A bude bohužel hůř. Já jel Sázavu s dětmi letos 11-15.7 a krom úseku nad KP jsem nemusel loď opustit kvůli suchu. Tedy vody bylo dostatek. Nicméně nechápu, jak si každý zajede do Kamenného Přívozu-mimochodem nejsušší místo celé Sázavy(ještě jedno pod Týncem) a pak tady na Sázavu naříká a hudruje. Je to marný,je to marný,je to marný. Přitom stačí zajet o kousek výše,-Krhnanice,Pěnkava,Lesní atd. Sázava má obrovské kouzlo,jako málokterá řeka................ Měj se a AHOJ

Reply


 


nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu

 
11/23/2023 9:36 AM Na slovenskou Belou v rámci NP už jen s platným průkazem člena oddílu a to pouze na K1 nebo C1 a na raftovém člunu navíc s licencí instruktor či trenér. Nejbližší nástup mimo park je u Kokavského mostu, čímž se přijde minimálně 3 km krásné vody. Více v novém návštěvním řádu v §12.
11/14/2023 8:25 AM Vodácký časopis Pádler připravil speciální akci Vodácký vánoční balíček 2023, který obsahuje předplatné Pádlera na 1 rok a unikátní funkční triko německé značky [sn]super.natural.
11/7/2023 7:27 AM Na youtube je video z letošního Zamykání Doubravy. O pěkné záběry hlavně z Martina není nouze.
11/1/2023 12:20 PM Hamerák 4.11. - parkování osobních aut je možné v kempu na Ratmírově. Kemp je již zazimovaný, proto zde nelze využívat jiné služby. Občerstvení bude v Ratmírově na hrázi, ve Dvorečku i v Jindřiši - poskytují místní podnikatelé. Jako vždy budou uplatněna dopravní omezení - prosíme o jejich dodržování.
10/19/2023 11:32 AM Voda potvrzena dispečinkem Povodí Labe s.p., pro akci Zamykání Doubravy od 11.00 hod. Doba vypouštění bude závislá na aktuálním přítoku do přehrady a může být zkrácena z požadovaných tří hodin. Množství 9 kubíku bude zachováno.
10/17/2023 7:09 PM Rokytka nebude! Bohužel není dostatek vody pro pouštění vody, akce se musí zrušit.
10/13/2023 11:46 AM MVE Vojkovice v novém profilu na Ohři pod KV nebude. Přes silný odpor místních i AVTS došlo k přerušení řízení a následně byl klíčový pozemek vykoupen odpůrcem stavby, takže realizace není možná.
10/12/2023 9:28 AM V termínech 7-12/11/2023 a 9-14/4/2024 proběhne další kolo zdravotnického školení se zaměřením na vodu Zdrsem - Vodák. Více o kurzu je na zdrsem.cz.
07.12. Bazar prodám: Prodám špičkové vodácké boty Bestard Wildwater Pro, vel 41, velice pevné, odolné, pouze 1x použité !

05.12. Bazar prodám: Suchý oblek modrý , vel. XL, pánský – 1x použitý Vhodné pro kajak-divoká voda , pacraft , sea-kaj

05.12. Bazar prodám: Prodám suchou bundu Sweet Protection Goretex velikost L

22.10. Bazar prodám: raft ROBfin Mini Profi 290

19.10. Bazar koupím: Držák motoru Baraka Gumotex koupím.

18.10. Bazar prodám: kanoe Lochneska 2dospělí+1-2(porceláni) celkem 2ks extémě stabilní a ponor 7cm/ (130kg) ke každ

16.10. Bazar prodám: Clipper Cascade - nová kompozitová kánoe červená - velmi lehká (29 Kg)

12.10. Bazar prodám: Prodam WW/krikovku kajak Fluid SOLO "S"za posezonni cenu,malo jety/nesvarovany. Pokud by byl zajem,p

05.10. Bazar prodám: Prodám novou, 1x jetou červenou Baraku včetně nového velkého vaku a dvou pádel a pumpy. Cena za vše

05.10. Bazar prodám: Nové neoprénové rukavice HIKO SLIM, S Rukavice SLIM jsou vyrobeny z 2 mm Neospanu, díky jejich pruž

Vtip Karla Macase
22.10. Opatovický kanál: O víkendu 14.-15.10.2023 jsme spluli s Rolfem z Hradce k počátku Opatovického kanálu (tady nutno pře
17.10. Vltava: Letošní tryznu za utonulé by měl Spolek Vltavan konat dne 29. října: https://www.vltavan-praha.cz/wp
05.09. Dunajec: Ahoj, v úterý 29.8.2023 jsme jeli vlastní lodí z louky zvané Nokle do přístavu pltí na SK/PL hranici
10.08. Sázava: Ve Žďáře nad Sázavou se u Penny rekonstruuje most a zřejmě v rámci rekonstrukce byl osazen stupínek
08.08. Hornád: Splouvání Hornádu v úseku od Hrabušic je limitováno na vodočet 70 - 110 cm. Jsme tu pěšky a tok v so
27.07. Hron: Ahoj! Právě splavený Hron Německé-Ziar n.H. Objevy: Kostel v Hronsek jsme z vody neviděli, neni
27.06. Hron: Taborisko Šášovské Podhradie bez infraštruktúry = majiteľ zomrel. Lúka je síce pokosená, ale voda/WC
18.06. Jihlava: Pozor, 4.jez ( ten posledni) je nesjizdny, uprostřed a vpravo je malo vody a vsechna voda valí vlevo
07.06. Vltava: Začala rekonstrukce Šítkovského jezu v Praze. V tomto okamžiku je zahrazena levá čtvrtina jezu těsně
26.05. Sázava: Žádáme o zvýšenou opatrnost při proplouvání stavbou v letošní sezóně 2023 a dodržování pokynů na inf

Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.