Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Blizi-se-58-rocnik-Hamerskeho-potoka.aspx?ID_clanku=2131

Blíží se 58. ročník Hamerského potoka

published: 9/23/2019 | describe of rivers: Hamerský potok

Vrchol vodácké sezóny se pomalu blíží. Čekají nás velmi oblíbené podzimní akce, z nichž první se bude konat u Malého Ratmírova na Hamerském potoce. Již 58. ročník se uskuteční o víkendu 5 – 6.10., kdy se bude pouštět voda z rybníku a bude možné potok splouvat až do Jindřiše. Asi není nutné tuto akci detailně představovat, propozice jsou uvedeny na thsystem.cz, ale zaměříme se na změny, které nás letos čekají.

Hamerský potok
Hamerský potok

Speciální vlaky letos nebudou, jen bude vagón navíc u běžných

Aktualizováno! Bohužel speciální vláčky od JHMD letos nebudou. Povedlo se alespoň dojednat, že v sobotu za osobní vlaky s odjezdem z obvyklé zastávky z Jindřiše v 13:20 a 15:20, připojí jeden zavřený vagon a jeden zelený pro lidi (bez oken). V neděli pojede jeden ve 13:20.. Vlakem nelze přepravovat nafouknuté pálavy, rafty, či jiná vznášedla, pouze srolované! Na nástupišti bude třeba rychle naložit a složit náklad. Jakmile se naplní vagon na lodě, či ten zelený pro vodáky, tak vlak odjíždí. V zastávce Jindřiš nebude nástup vodáků umožněn. Vodáci nesmí do normálních vagonů pro cestující!

Autobusy pojedou stejně jako vloni

Veřejnou dopravu tak budou zajišťovat 3 autobusy od dopravce Jana Kukly, které budou jezdit dle jízdního řádu z Jindřiše a Dvorečku do Ratmírova. Kvůli problémům se špatně navázanými loděmi organizátor upozorňuje, že jak dopravce, tak dopravní služba je oprávněna z dopravy vyloučit špatně navázanou loď a loď, která přesahuje boční rozměry autobus. Pokud nebudou lodě správně uvázané, spoj vůbec nevyjede. Nezapomeňte si také koupit platnou jízdenku.

Dodržujte jednosměrné trasy

V případě osobní dopravy dodržujte pokyny organizátora, kdy např. pro výjezd z kempu můžete odbočit pouze na hráz, nikoli na Blažejov a do Jindřiše nesmíte vjet od Blažejova. Další doporučení a jednosměrné trasy jsou uvedeny v propozicích.

Trať je v sobotu dopoledne uzavřena pouze pro závodníky

Dále je nutné počítat s tím, že v době od startu prvního závodníka do startu poslední lodě (cca od 9:30 do 12:30) je trať pro lidi bez čísel uzavřena. V rámci regulérnosti závodu respektujte toto opatření. Na splutí je čas před závodem, po závodě a v neděli.

Hameraráček bude i pro dospělé
Hameraráček bude i pro dospělé

Hameráček bude i pro dospělé

Kromě závodu dospělých se koná na spodním úseku i 42. ročník závodu mládeže Hameráček. Letos jej opět pořádá Vodácký klub Slavia Hradec Králové. Novinkou na Hameráčku ale letos bude vložený závod dospělých, který se pojede na totožné trati jako závod mládeže. Bude to vhodná forma na měření sil vodáků, kteří si netroufnou na kaskády nad Dvorečkem. Ostatně již předloni organizátor zaznamenal dost dospělých posádek, které vyrazily na tuto trať po odjetí mládežnických kategorií. Závody se řídí platnými pravidly Českého poháru vodáků, výsledky závodu Hameráček dospělých však nejsou započítávány do celkového pořadí Českého poháru vodáků. Trať je v úseku Dvoreček – Jindřiš, délka 6 km, obtížnost WW I-II, startovné: 30,- Kč na osobu.

Hameraráček bude i pro dospělé
Hameraráček bude i pro dospělé

Časový program:
08:00 prezentace v kempu Malý Ratmírov
13:00 prezentace v místě startu ve Dvorečeku
14:00 výklad trati
14:20 start první lodi, startovní interval 30 sekund.

Propozice jsou uvedeny na www.vkslaviahk.cz

Večerní retro zábava v Blažejově

Aktualizováno! I letos se uskuteční tradiční zábava v Blažejově od 20:30, kde bude hrát kapela Prašivá hyena staré a osvědčené fláky.

Večerní zábava v Blažejově
Večerní zábava v Blažejově

Na základě dodaných podkladů od organizátorů zpracoval Petr
Diskuse nad článkem
Autobusy, Klukadam, klukadam~seznam.cz, 9/24/2019 8:04 AM
| Re: Autobusy, Ešus, essalek~seznam.cz, 10/2/2019 4:32 PM
Zrušeno, Kajik, kai~kai.cz, 9/27/2019 4:28 PM
| Re: Zrušeno, Slavík, 9/27/2019 8:20 PM
| Re: Zrušeno, Kajik, kai~kai.cz, 9/27/2019 8:32 PM
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.