Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Cisteni-reky-Kamenice.aspx?ID_clanku=1671

Čištění řeky Kamenice

published: 4/1/2015 | describe of rivers: Kamenice

Stalo se již zvykem, že když se objeví první teplé paprsky, vodáci i nevodáci, prostě všichni, kteří mají rádi řeky a jejich okolí, se pustí do jejich úklidu. Konají tak proto, že až vyrazí na jaře na řeku či jen k řece, aby se mohli kochat panenskou krásou toků, které nám byly v české kotlině naděleny. Dnes se již čistí spousta řek, ale na tu krásku Kamenici na severu Čech se tak nějak pozapomnělo.

Reklama

Pojďme to napravit a vyčistěme tuto divokou řeku Kamenici. Čištění řeky Kamenice proběhne 11. dubna 2015 od 10 hodin.

Sraz bude u mostu přes Kamenici v Haraticích na rozcestí turistických značek žluté a modré.

Akce je pořádána za podpory Povodí Labe s.p. a obce Plavy společně s Turistickým oddílem mládeže ve Velkých Hamrech. Čištění bude proto rozděleno na vodáckou část, která pojede po vodě a turistickou část, která se bude snažit vyčistit řeku ze břehu a bude také čistit Palackého stezku vedoucí podél Kamenice. Pro dobrovolníky budou zajištěny na začátku akce rukavice a plastové pytle a na konci čištění malé občerstvení a zdarma odvoz zpátky vlakem na začátek.

Kamenice
Kamenice

Jelikož se jedná o čištění úseku jedné z těžších řek, je třeba určitá vodácká znalost a zkušenost. Čištění bude probíhat sběrem odpadu do poskytnutých pytlů, které odpoledne svezou z určených míst rafty, jelikož údolí je jinak nedostupné. Čištění se bude provádět postupným sjezdem Kamenice na VLASTNÍCH lodích (doporučujeme kajaky, rafty, případně další samovylevací lodě s ohledem na obtížnost toku WW 3-4).

Neváhejte a přihlašujte se na webových stránkách akce nebo případně na emailu petrzech(zavinac)gmail.com. Pro pěší část čistění se registrujte zde či na emailu jirik.martinek(zavinac)gmail.com.

Těšíme se na Vás!!! Naviděnou při čištění 11. dubna 1015 v Plavech

Za realizační tým

Petr Čech
 
 


Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.