Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Hamerak-2007.aspx?ID_clanku=831 edit=2

Hamerák 2007

Diskuse nad článkem
Re: moc pěkný článek od pořada, Katie, 11/15/2007 9:11:32 PM
Panove, patri vam velke DIKY!!! Jste skveli...

Reply

moc pěkný článek od pořadatele, žralok, 11/15/2007 2:29:46 PM
http://www.kanoe.cz/view.php?c...

Reply

ještě trochu fotek z Hameráku, kmocháček71, xkrej01~seynam.cy, 11/14/2007 12:09:12 PM
něco převzatý, něco ještě nezveřejněný: http://kmochacek.rajce.idnes.c...

Reply

Re: Fotky, Pivas, 11/12/2007 10:08:39 PM
No, nebylo to až tak strašný. To je tím, že jsem se letos zaměřil na "techniky průjezdu" a "mimické zvládnutí vstřebaného zážitku". Takže :). A díky za pochvalu, těší.

Reply

Re: Dík za akci :-), Ešus, psalek~jagacz.com, 11/12/2007 3:06:03 PM
V podstatě jsme lovili jen bordel, petky, papíry . Jinak se našlo jedno TNP pádlo s ohnutou žerdí do pravého úhlu a taky prý jedna černá helma .
Toť vše.
Ešus

Reply

Re: traverza, honzas, 11/12/2007 1:37:27 PM
Ta traverza v horní části pravýho vracáku je už mnoho let, vždycky na ní za ten rok zapomenu. Vadí hlavně při výjezdu z vracáku a má hnusně ostrý hrany, který nedělají dobře ani plastu. Ale odstranit nejde, drží břeh. Za sucha by šla uříznout, ale nevím zda by se to majiteli břehu líbilo. Když o ní víš, dá se lehce minout. Označení je asi nejlepší, stačí k ní přivázat kus nabarvenýho klacku - schválně jak rychle ho někdo ulomí :-)

Reply

Re: Dík za akci :-), žralok, 11/9/2007 6:13:11 PM
Tak se pochlub jestli se tam něco našlo po plaváčcích .Hamerák sice nepřizabije ,ale vyklobeniny , vazy a zlomeniny by se našli .Myslím že ač jsem letos plaval půlku čtyřky se mi nic nestalo jen díky většímu průtoku . Před léty jsem plaval jen spodek čtyřky a byl jsem pobitej dost.

Reply

Re: Dík za akci :-), Ešus , psalek~jagacz.com, 11/9/2007 5:11:18 PM
Ahoj Žraloku
čisté koryto a okolí po závodě je jedna z podmínek pro povolení dalších ročníků. A tak tam jako pořadatelé jdeme v neděli prostě uklidit. A jinak k těm plaváčkům - on ten Hamerák není zas úplněn zadarmo a tak trošku rozděluje vodáky na ty co umí , a na ty, kteří si to příště najedou lépe.
naštěstí je takový , že Ti dá jen přes čumák a nebo přes p...l , ale nepřizabije . I když v místní nemocnici si lidi berou dovolenou , pokud se včas dozvědí, že bude Hamerák. Předloni , když jsem vezl jednoho kluka na šití , a uviděla ho doktorka , tak nás uvítala slovy " ježišmrjá to už je zase Hamerák ? Vloni jsme po vás museli vytírat krev z čekárny!".
Zajímavé je na Hameráku to setkání s kamarády ( voda samozřejmě taky ), ale spíš mi to začíná připadat jako takový předěl mezi vodami . Někdo má na lehčí a Hamerák je pro něj vrchol a někdo zase ho bere jako základ pro divokou vodu , ale takový že ho přeci jen trochu lechtá pod žebrama . A to je na něm tak krásné.
Ešus

Reply

Re: Fotky, žralok, 11/9/2007 2:06:06 PM
Tydle fotky jsou fakt super.Když vidím tolik plaváčků ,a kdybych tam nebyl ,tak Hamerák považuji za totální masakr a asi bych seděl doma a říkal si že se nechci zmrzačit . To muselo bejt modřin.

Reply

Fotky, Štěpán, stepan.klepac~centrum.cz, 11/9/2007 1:41:20 PM
Přidávám taky odkaz na fotky z kaskád. Jsou od Pivase a tudíž standartně v perfektní kvalitě: http://fotky-stepan.wz.cz/gale...
případně: http://www.bohemians-tom.wz.cz...

Reply

Re: Dík za a(tra)kci :-), kmocháček71, xkrej01~seynam.cy, 11/8/2007 10:54:58 AM
Já najel na tu ouplně v levo, je asi nejvyšší (v So sotva 5cm pod hladinou),ostatní nebyly vidět. Myslím, že v loni byla kousek nad hladinou a trhat mohli ty zbylý...

Reply

Re: Dík za akci :-), žralok, 11/8/2007 10:18:45 AM
Dobrá fotka ,před lety jsem se šel po hameráku také projít po závodech a v řečišti se válelo lecos , deblovka omotaná okolo stromu , zlámané pádlo a 2 prasklé helmy .I letos tam bylo dost plaváčků a uplavaného materálu . Většinou ti dole vše nějaká dobrá duše chytí , pokud to nejde pod vodu jako slušivá čepička kajakáře ,který asi třikrát eskymoval ve čtvrté kaskádě.

Reply

Dík za akci :-), Martin Prokš, 11/7/2007 8:56:53 PM
Jo jo, supr akce, dík organizátoři že jste tak dobře zaimprovizovali.

A těším se na vláček příští rok, to je také samo o sobě atrakce.

Také jsem měl pocit že je hlavně v první jízdě víc vody než obvykle a že pak voda klesá jak asi klesá hladina v rybníku. Obvzvlášť první jízda byla supr se supr vodou. Ale bez těch branek jak člověk jede jen "optimální" trasu a necpe se do branek které občas nutí jet i tam kam by sám člověk nejel to ztratilo kousek ze svého adrenalinu a kouzla.

V neděli jsem si prošel po břehu celou trasu a TRAVERZY (je jich tam NĚKOLIK) jsou v té tišině pod první kaskádou u pravého břehu a jsou to takové ty vodítka na prkna na hráz kolem toho baráku tam. Koukal jsem na to jak zjara. Je jich tam několik, fotil jsem je, zkusím vystavit fotku:
http://www.aholubi.org/tmp/tra...

Reply

Re: traverza, klasik, 11/7/2007 6:43:05 PM
Nebylo by jednodušší na to upozornit nějaké homeless ?

Je zajímavé jak dokážou makat, když jde o to směnit železo za pivo. :)

Klaaik

PS: Sice jsem tam jednou i lovil dítě, ale traverzu jsem nezaznamenal. Asi to s ní tak zlé nebude.

Reply

Re: traverza, žralok, 11/7/2007 5:26:24 PM
Traverza je vtišině pod první kaskádou ,což je oblíbené místo pro čekání na ostatní kamarády a v případě pálav místo k vylejvání.V minulých ročnících čouhala nad vodu ,letos bylo více vody a tak nebyla vidět . Pořadatel již pro příští rok slíbil označení .

Reply

traverza, kavol, 11/7/2007 4:24:24 PM
hm, tak vidím, že mám opravdu důvod litovat, že mi to letos zase nevyšlo :-(

ale jelikož jsem se tam chystal s nafukovadlem (a dá-li Melounek, tak aspoň za rok ...), nemůžu se nezeptat na tu zmíněnou traverzu - to je nějaká oblíbená překážka (kde je, jak se objíždí?) nebo to tam letos bylo poprvé a můžeme doufat, že za rok nebude?

Reply

Více vody, žralok, 11/7/2007 12:08:53 PM
Tak už jsme se od Ešuse dozvěděli , jak je možné že bylo letos více vody a zřejmě by jí mohlo díky vyčištění výpusti potápěčem a nadlepšení opraveným přepadem být ještě o něco víc . Každopádně podle mě došlo i k rozdílům mezi raní jízdou a pozdní odpolední ,kdy nás 4. kaskáda vypekla. Hamerák jezdím již řadu let a od doby změny pořadatele mi přijde víc vody . Letos to bylo navýšení excelentní ,konečně jsem si užil sílu vody víc než drncání o šutry.

Reply

Re: Diky, klasik, klasik~machr.cz, 11/7/2007 11:19:25 AM
Pouze se přidám s podobnými pocity.

Myslím, že heslo "je třeba chválit až do bezvědomí" je zde naprosto na místě.

Voda perfektní, MHD je geniální. Škoda, že takhle nefunguje taky třeba Teplá (Lomničák), Čenkárna ... je to skvělé. Když už ta voda teče, tak je třeba ji využít co to dá.

Ešusi a spol. dík moc.

Klasik

Reply

Re: Diky, kmocháček71, xkrej01~seynam.cy, 11/7/2007 10:33:02 AM
Počasí se můžeš bát max. do prvního cvaknutí, pak už je všechno jedno. Někteří zkušenější lezou do vody (dobrovolně!) hned na začátku, aby pak netrpěli teplotními šoky. Jinak sqělý podnik, děkuji a smekám!

Reply

Fotky Racek, Šťopka, simonovm~centrum.cz, 11/6/2007 9:23:56 PM
Aho, tady najdete par dalsich fotek z Hameraku ...

http://racek.czela.net/cpg/thu...

Reply

Diky, washeck, 11/6/2007 9:06:36 PM
Přidávám se k poděkování pořadatelům za perfektní zajištění za mimořádně komplikované situace s opravami hráze a hlavně za skvělou mHd. Letos jsem byl na Hameráku poprvé a i když jsem se dost bál počasí, vyšlo to perfektně. Příště určitě pojedu zase.

Reply

Fotky, Hroch, 11/6/2007 7:42:35 PM
Ahoj, dalsi fotky na http://www.odf.ic.cz/gallery/2... treba se nekdo pozna na 4 kaskade

Reply

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

New comment to the article

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.
Reklama