Raft.cz

Tisk z adresy http://rivers.raft.cz/Clanek-Mestska-vodni-turistika-ve-Vratislavi--Olawa-a-Odra.aspx?ID_clanku=2146 edit=3

Městská vodní turistika ve Vratislavi: Olawa a Odra

Diskuse nad článkem
Paráda, Adam Podstavka, adam.podstavka~gmail.com, 11/17/2019 11:48 AM
díky za článek a inspiraci - skvělé! Ve Vratislavi jsem několikrát byl, nejčastěji služebně a skupinky kajaků u břehu jsem si všiml, jen mě nenapadlo jít si jeden půjčit a projet se. A to hřiště s vodou je boží, to bych rád viděl i u nás.

Reply

|_Re: Paráda, Lasička, 11/17/2019 12:22 PM
Díky Smajlík Jsou tam dvě půjčovny, jedna je v centru v místě "Zatoka Gondoli" (tu jsme využili) a druhá o kousek dál pod zoo.

Podobně to mají taky v Lipsku, taky tam je systém vodních cest a půjčovny kánoí, tam se chystáme zase někdy jindy... Smajlík

Reply

|_Re: Vodní prvky, Eki, 11/17/2019 4:11 PM
Ahoj a dík za článek. Já byl kdysi ve Vratislavi služebně a vozili nás tam po Odře parníčkem. Parník i komory byly menší, než v Praze na Vltavě.
Jinak hřišťata s vodními prvky u nás taky jsou, v Praze třeba u hradeb vybudované v rámci Blanky: mapy.cz/zakladni?x=14.3874583&...
Další takové jsem viděl v Jičíně, jednoduché s vlastní pumpou.

Reply

|_Re: Vodní prvky, Lasička, 11/17/2019 5:43 PM
Ahoj Eki, budu se tam muset jet podívat a srovnat s tím vratislavským parčíkem. Údajně se to vybudovalo na potoku Brusnice. Pak je prý ještě něco takového v Malešicích.

Já jsem jako dítě budoval přehrádky na potocích v lesoparku Cibulka, tak vím, jaká je to pecka. Smajlík

Reply

|_Re: Paráda, Vladimír, 11/19/2019 11:41 AM
Jako malý kluk jsem trávil každé prázdniny v Tatranské Lomnici. U zámečku Tanapu byl les se dvěma potoky, na kterých jsem pouštěl moje první lodičky z kůry. Určitě stály u základů mého života ve znamení řek a lodí. Takže podporovat dětská hřiště s možností najít kreativním způsobem lásku k vodě je moc a moc fajn a pokud máme někdo možnost tyto aktivity podpořit, neměli bychom tuto příležitost prošvihnout.

Reply

slušivá vestička, Střelec, 11/18/2019 7:04 AM
Koukam - slušivá vestička. V tý zelený břečce na fotce by se rozhodně neminula účinkem hlavně co do proklamované viditelnosti. U nás by znamenala jen tolik, že se tě někdo pokusí pro zábavu převálcovat. Na větší vodní ploše bych ji hlavně pro začátečníky považoval za vhodnější, než běžný sportovní modely.

Reply

 
 

Zasílat/zrušit reakce z tohoto článku na můj email:  

New comment to the article

Prosím o zápis jen takových reakcí, které nepoužívají vulgární či jiná neslušná slova nebo hrubě neurážejí. V případě těchto komentářů si vyhrazuji právo je smazat.
Případné odkazy na web stránky zadávejte do textu ve tvaru http://www.neco.cz s mezerou před a na konci adresy.

Nejste přihlášen/a! Přihlašte se nebo zaregistrujte se a získejte další výhody.
Titulek:  
Name:  
Email:  
Vaše reakce:  
Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka Vložit smajlíka
  (Email s odpověďmi bude automaticky zaslán na vyplněnou email adresu, pokud někdo na tuto reakci odpoví.)Facebook Facebook   RSS - články a novinky RSS 2.0 Email na redakci serveru raft.cz Chcete psát články pro raft.cz? Trička a mikiny raft.cz O raft.cz
Uvedené texty mají pouze informativní charakter. Vodácký sport je potencionálně nebezpečný a vždy je nutné posoudit zobrazené informace dle aktuální situace.