Re: Martinovi, Ešus, psalek~jagacz.com, 5/14/2008 9:17 AMAhoj Martine
regulace systémem zákazu v našem státě je v podstatě dražší, nežli dodržovatelný kompromis. Na to, aby se dala vymoct silou, bude potřeba x pracovníků terénní služby, které zaplatíme ze svých daní. Takže argument o problému kolem prodeje povolenek moc nesedí , protože v podstatě potřebuje člověka na prodej povolenek - to třeba na KRNAPU dělají naprosto bez problémů na Labe, potřebuje stanovit denní limit lodí, cenu a případnou sankci za plavbu bez. Protože není žádný problém povolenky vystavovat na jméno a den, tak není žádný velký problém je taky kontrolovat. Není to teď právě vymyšlený systém, ale systém , fungující v dost velkém počtu NP ve světě. Stačí se jen informovat.
Před zhruba pěti lety dělalo ministerstvo životního prostředí studii, která tento systém přímo doporučila. Jenže ta byla teď v podstatě smetena ze stolu a jako základní studie byla vzata ta , co si zadalo občanské sdružení. Jelikož vím , kolik reálně odborná studie stojí, tak by mne docela zajímalo, kde na to vzali. Ona totiž stojí několik milionů.
Samozřjmě regulace ano, ale systémem, který v podstatě kromě jara možnosti vylučuje pomocí zástupného problému. Tím hlavním důvodem zákazu je devastace jak řeky, tak i d.obytk.em, který se za vodáky vydává. Systémem defakto zákazu je snaha o jednoduché, ale neúčinné řešení, protože ten dav , co tam v létě jezdí, to respektovat prostě nebude, a my , kteří bychom to respektovali, budeme naházeni do stejného pytle. Následně , při dalším jednání nám bude omláceno o hlavu, že nejsme schopni zajistit dodržování "dohodnutých" pravidel.
Předpokládám, že ani Ty, ani já je porušovat nebudeme.
Ahoj na vodě , třeba na Hameráku
Ešus